Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rostlinky Rataj

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Rostlinky Rataj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 08:46 Muž dravec [72] - RostlinyRe: petrys
Nie je nutna dezinfekcia, rastlinky pestuje emerzne, cize v sklennikoch a podobne. Osobne doporucujem vzdy som bol s jeho rastlinkami spokojny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2016 16:06 Žena petrys [107]
Zdravím. Nevíte zda je nutná dezinfekce rostlinek od Rataje? Nevím, zda je pěstují někde společně s rybičkami nebo mimo vodu ve sklenících. Zatím jsem je dala do vody a zakápla esha exit a esha 2000. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 07:48 Muž dravec [72] - RostlinyRe: teakmon55
odoslu to vzdy v stredu, vo stvrtok to mas doma. vsetko je starostlivo zabalene. Inak pise sa to aj na ich stranke...
shop.rataj-spk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2016 19:01 Muž teakmon55 [6]
Zdarvim.Ako to funguje u rataja?V nedelu som si objednal rastlinky,prisiel mi mail,ze poziadavka bola zaznamenana,ale dnes som ziadni mail nedostal,či to vobec odoslaly a to je v piatok sviatok.Ake mate skusenosti,posielaju maily ked to odoslu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 08:23 Špaček
Hezký den,
objednávala jsem cca 13 rostlin, všechny dorazily v perfektní kondici,dotazovala jsem se mailem, kdy bude odesláno. Přesně podle odpovědi (Cca 5den po objednávce) a druhý den jsem měla doma. V zásilce bylo myslím 5 květin + CO2 hnojivo jako dárek a kompenzace za přepravné.
Velká spokojenost
Jana potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 12:50 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: larix
Já teda mám právě opačný zkušenosti :) většinu věcí k akvariu včetně akvaria kupuji tam. Na email mi vždycky odpoví i když je to blbost (například teď sem řešil stmívání na světlo), na prodejně mi vždycky dobře poradí, pomůžou vybrat. Rostliny beru v aqua-daho nebo dennerle tak nemůžu posoudit, ale ty co mají na prodejně sou vždycky v super stavu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 12:40 - Re: lhajek
Tiež sa tak zariadim,toto bol môj prvý a posledný nákup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2015 09:15 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: larix
Když to vidím na té fotce, tak bych si snad ani nedovolil potvrdit jestli to opravdu je Blyxa.
Jinak já jsem od nich dostal rostliny kdysi velmi pěkné v dobré kondici, ale řešil jsem s nimi kdysi jiný problém a reakce byly vždy poněkud arogantní, nadřazené, prostě jako by jednali s někým kdo je tu jen od toho, aby zaplatil a pak už neotravoval. A tak jsem se zařídil a nakupuji produkty od jiných firem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2015 08:10 Muž larix [1420]
Fotka k příspěvku Ja som u Rataja objednával jediný krát a stačilo. Medzi iným som objednal aj Blyxu a prišlo mi to, čo vidíte na obrázku. Ja by som sa takú rastlinu zákazníkovi hanbil poslať. Radšej mal uviesť, že je nedostupná ako poslať toto. V balíku bol lístok na spätnú väzbu, tak som reagoval. Na podľa mňa slušný e-mail som dostal pomerne arogantnú odpoveď v duchu, že som rastlinu reklamovať ihneď po rozbalení a nie až 24 hodín po prevzatí, takže je to vlastne moja chyba, že reklamácia sa nedá uskutočniť, e-mail začínal takto: "Dobrý den, Vaši připomínky zaslané tímto způsobem nemají cenu. Proč? Máte 24 hod na reklamaci a v této době je nutno zaslat fotky rostlin ve špatné kvalitě..." Navyše v potvrdenej objednávke bola cena s poštovným 12,30 EUR, pri prevzatí bola cena záhadne 14 EUR. Po upozornení na túto skutočnosť sa neobťažoval reagovať nijako. U mňa Rataj po prvej skúsenosti skončil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2015 00:27 - Re: vaaclav
Vaclave a čo zariasené listy?To mi chceš nahovoriť že obrástli riasou cestou ku mne. :-|
Rastlinky boli inak slušné, zabalené v zateplenej krabici a zima na ne nemala dopad(na ceste deň a pol),ale tá riasa ma ozaj dostala.
No neriešim to.Akurát som chcel upozorniť.Kúpiť takéto rastlinky začiatočník,tak Boh mu pomáhaj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2015 15:19 R Muž romant [27981] Re: vaclav
Já tedy mám ze zimním obdobím, taky únorovým, venku 15 pod nulou, pozitivní zkušenosti a to opakovaně. Čímž neříkám, že by to jindy, třeba letos v tomto období bylo stejný. Podle mě je to kus od kusu, rok od roku a to že dostanu v období zimním akvarijní rostliny v ne zcela super kondici, nepozastavoval bych se nad tím. Ostatně si myslím, že i kolega prasan uvažoval obdobně. Jenom dávám v plen svojí osobní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 15:08 RAP Re: vaaclav
Myslím, že se o tom Rataj zmiňoval v nějakém rozhovoru či článku.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2015 14:00 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: prasan
Nakupuješ akvarijní kytky v zimě, tak se nediv že jsou v horší kvalitě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 12:40 -
Myslím,že sa to troška v poslednej dobe zhoršilo.Zrejme veľa objednávok a málo času.Balenie perfektné,3ks grátis.K rastlinkám sa nechcem vyjadrovať.Nebolo to zlé,ja ako dlhoročný akvarista to prekusnem,ale.......
Nerchcem to tu rozoberať aby som p.Ratajovi nerobil dáke horšie meno.Tento príspevok by mal byť skôr také upozornenie na pár nedostatkov samotnému predajcovi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 12:00 Zuzanak92 – Rostliny Rataj
V pondělí večer jsem si objednala rostliny od Rataje a prišli mi dnes.

Alternanthera Roseafolia 1ks (v porádku, krásně červená)
Heteranthera zosterifolia 2ks (v poradku, ale vypadá spíš na emerzní formu)
Limnophila sessiliflora 3ks (hezky vzrostlá, vypadá fajn)
Blyxa japonica 2ks (ta vypadá opravdu dobre a tehle zimě zadný problem)
Hygrophila difformis 1ks (velká skoro jako palma, bude se v nově zalzenm akvárku opravdu velikostí vyjímat ;-) )
Hemianthus callitrichoid 3ks (to mě dostalo, maličkatá, pred umrenim, a to stala pres sedesat kč)
Staurogine repens 2ks (hezoučká)
PLUS 3 květiny navíc (mělo jich být pet) Alternanthera Splendida (nevim, co budu dělat se 4 červenými rostlinami :-/ škoda)a CO2

celkem s poštovným a polystyrenem 921 Kč ... má spokojenost:ale jo, dobrý palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2014 20:27 Muž 1975 [9] - Rostliny
Reaguji na některé příspěvky ohledně rostlinek od f.RATAJ.Mám zkušenosti jak s f.Aqua Daho,tak s panem Ratajem.Obě f.jsou velmi dobré.Tentokrát jsem si objednal od p.Rataje,protože měl větší výběr Echinodoru,na které jsem fanda.Objednal jsem si 10 druhu,3 od f.Tropica.Jeden den objednal,druhý den jsem je měl doma.Byla zrovna akce,5 rostlinek zdarma a CO2 VITAL.Naprostá spokojenost.Echinodory v perfektním stavu.V nějakých příspěvcích jsem četl.že nedává rostlinky navíc zdarma-ani v kramě když koupím 10 rohlíku.tak mi nedají 1 navíc,nehledě na to,že v každém košíčku byli minimálně 3 Echinodory a to i u těch dražších f.Tropica. hop hop hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 17:32 Muž vakes [0] – Rostliny
Nemá někdo zkušenost s objednáním rostlin.V katalogu rostlin nejsou všechny co prodává.Zajímám se převávážně o ehinodory.V obchodech se prodává např.ech.Janii,Witin,Red rock atd.Psal jsem mu o nabídku a bezvýsledku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 21:44 Muž Aforte [533] - Rostliny
Jak je to množstevně kobercových rostlin u Rataje oproti Aqua-Daho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Grizzly
jo no, došel jen ten co2 vital, ale rostlinky byly v klidu, jsem spokojený, sice jeden rohatec mi celkem začíná odcházet, ale to bude podmínkama v akva :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 18:09 Muž Grizzly [57] - AfrikaRe: Aforte
Tak já jsem objednával u Rataje rostliniy cca za 1200 ale žádné jsem zdarma nedostal, je pravda že jsem dostal Co2 vital tu malou lahvičku, jinak rostlinky došly v dobrém stavu a pěkně rostou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2013 17:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Si ve správném vlákně. Teď si ho už jen projdi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 16:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Nelze jednoznačně hodnotit. Každému vyhovuje něco jiného... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 15:59 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

ptám se na zkušenosti s Ratajem. V jakém jsou rostlinky stavu? V jaké množství? Můžete porovnat s Aqua-Daho, pokud máte možnost. Dává rostlinky navíc? Kolik tak a za jakou cenu? Třeba jestli jste si koupili rostlinky za 500 a dostali jste 2 zdarma. Jaké to byly rostlinky? Ty levnější nebo všelijaké? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 14:53 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
musím zas pochválit pana Rataje objednal jsem si rostliny, a přidal mi tam tři zdarma potlesk potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 12:53 Muž olivis [32] – rostliny
Má zkušenost z objednávkou od p. Rataje: v pondělí jsem provedl objednávku (bylo uvedeno že nechci rostliny zaměňovat a dodat pouze kompletní objednávku), v úterý jsem byl informován, že rostlinky jsou odeslané a ve středu je mám doma. Balík byl perfektně zabalen + zaizolován polystyrenem, rostlinky došly v perfektním stavu, všechny co jsem si objednal, k tomu bylo přiloženo v balíku krmivo a ještě hnojivo, které asi nepoužiju. Doporučuji palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:14 Muž markopolo [2] – Rasliny od p.Rataja
Dobry vecer.
Chcel by som sa spytat, ci niekto zo slovenska nema skusenost s objednanim rastlin od Rataja.
-velkost kosikov
-stav rastlin po doruceni
-objednavka v takomto chladnom obdobi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:34 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: petr68
Když jsem u p. Rataje byl tak těch submerzních rostlin bylo opravdu minimum.
www.aquapage.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:26 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
takže když si objednám rotalu green tak bude emersní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:23 R Muž romant [27981] Re: petr68
U rostlin, které pěstovat emerzně lze bych to předpokládal, ta pravděpodobnost je téměř hraničící s jistotou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:21 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: petr68
Např. růžkatec, ten emerzně neroste.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:17 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
A to mají všechny rostliny emerzní listy nebo jenom některé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:50 R Muž romant [27981] Re: petr68
Oni normální jsou už v momentě nákupu, jenom mají emerzní listy, který v tom řádu týdnů až měsíců přemění na submerzní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petr68
Emersních rostlin se nemusíš bát. Většina rostlin je "normálně" emersních, jen několik málo druhů je vysloveně submersních. U rostlin od Rataje máš aspoň jistotu, že se dají pěstovat i pod vodou (i když některé jen za specifických podmínek), ale to máš jistě nastudované, když si chceš rostlinky objednávat. U Rataje máš také jistotu kvality. A jak s takovýma emersníma rostlinama zacházet, aby se co nejdříve a co nejlépe ujala i pod vodou, ti poradí toto video, co někdo nedávno dal do vlákna Cryptocoryny a které je fakt hodně poučné:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:47 Muž petr68 [27] - RostlinyRe: romant
Ale za nějakou dobu z nich budou normální rostlinky že jo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:40 R Muž romant [27981] Re: petr68
Jsou to řády týdnů, až měsíců, kus od kusu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:39 Muž petr68 [27] - Rostliny
Dobrý den, chci si objednat rostliny od rataje ale někde sjem čet že posílá emerzní rostliny a tak se chci zeptat za jak dlouho se taková emerzní rostlina pžemění na normální. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 17:52 Muž 150koni [653] Re: vaclav
to jo ale je třeba také myslet na životní prostor rybek, aby měli ještě kde plavat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 13:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: funtcz
Pokud obchod objednává i od Rataje stačí se domluvit a k objednávce připsat to co by jsi chtěl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 10:01 Muž funtcz [22]
jj ma super rostlinky...jedině co mi vadi ale ne jen u něho tak cena poštovneho sad koupil bych si par rostlin do 100 kč ale za dopravu zaplatim 137kč a to vic než same rostliny tak raději jdu do mistniho obchodu ktery ma tež rostliny jak od Rataje tak i od jinych prodejcu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 20:37 R Muž romant [27981] Re: MildaDitr
Nějakej problém s vyhledávačem? www.rataj-spk.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 20:24 MildaDitr
Ahoj nemate prosím někdo odkaz na rataj :-) smich děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.07.2012 20:29 Muž 150koni [653] Re: Drahoš .
taky jsem dostal od Rataje 5 košíčků a krmivo jako bonus palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.07.2012 20:24 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
jo pan Rataj je super. má skvělé mechy rostlinky do popředí super ryby mužů doporučit já jsem stou firmou velice spokojený potlesk potlesk potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.06.2012 15:24 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku tedy musím pochválit pana Rataje objednal jsem si 5 vaniček rostlin a otevřu balík a tam k tomu zdarma ještě 5košíčku rostlin a žrádlo pro ryby to jsem čuměl potlesk potlesk potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 18:57 Muž Kusma [411] - Rostliny
Já mám s rostlinama od Rataje velmi dobrou zkušenost. Beru je ale osobně, protože jsem v součastné době v Šumperku na intru.
Co se týče blyxy tu jsem bral v pondělí z prodejny a byla ve velmi dobrém stavu. Kořínky taky téměř neměla, ale jak říká vóťá za pár dní si je udělá - a že má pěkný kořenový systém :-)
Myslím, že stav tvých rostlin byl opravdu zaviněn nízkou teplotou.
S cenou je to problém, nevím proč je vždycky zdraží. Na druhou stranu na stránkách mají napsané, že při osobním odběru je sleva až 25% což opravdu mají. Když rostliny beru na prodejně tak blyxa mě stála 45Kč a na netu stojí myslím 65Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 17:34 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: larix
Vysoká koncentrace CO2 a dostatek ostatních živin sice dokáže hodně, ale zázraky taky ne. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 17:31 Muž larix [1420] Re: Sid
To asi nie, no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 16:51 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: larix
...ide skôr iba o taký pokus (0,24W/l)...
Tak to na tuto kytku stačit nebude... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 14:29 Muž grunda [1781] - Cichlidy
Mě zatím vždy všechno od Rataje přišlo OK, kytky, CO2 set, s ničím nebyl nikdy problém. Kytky rostou jak o život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2012 12:28 Usine Re: larix
Nejlepší je to tak v září(prodává se letní produkce). Není už tak horko. V létě se pro změnu mohou rostliny teplem uvařit. Aqua-Daho je levnější, ale neseženou se tam novinky jako třeba u Rataje. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 18285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6192-rostlinky-rataj?od=51