Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kolísání pH během dne

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Kolísání pH během dne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 11:30 tube
Nemáte někdo zkušenost s měřením pomocí digitálního tužkového Ph metru a vlivu světla z (rampy).Včera jsem udělal pokus při měření s vypnutými a zapnutými rampamy .
Měřidlo bylo zkalibrované (Ph7) a hodnoty:
Zapnuté rampy v 18 hodin Ph 6,3-6,5 (dokonce 5.9 v každém koutě nádrže jiné)a nestálost údaje po vypnutí ramp cca 5minut a měření při normálně osvětlené mistnosti Ph 7.1 což by bylo OK.Test od Rataje taky signalizoval spíše hodnotu okolo 7Ph.
Ráno rampy vypnuty měřeno v 8hodin Ph-6,6(to je asi ok) .
Bublám Co 2o/vt nádrž 200l Kh 7.dno JBL mandano.Světlo 1 zadní rampa 9-21 ,2. přední rampa 14-20, Rampa 2x60w .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 10:01 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Mejla
Pro rostliny je spíš než kolísavé pH důležitější hodnota přes kterou kolísá. Jestli kolísá mezi 6-7,5 nebo mezi 7-8,5 je hodně velký rozdíl. Pokud kolísá kolem osmi, je to špatné a v bublání chce přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 00:17 Muž Mejla [21]
Zkusim tohle téma oživit ještě jednou a zeptám se jestli má někdo zkušenosti s kolísáním ph při cočkování i přes noc a při cočkování pouze za dne. Jestli je pH v druhém případě stabilnější nebo ne. Předpokládam, že pro rostliny by stálejší pH mělo být lepší. A jak velký význam to případně má?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 22:07 absy Re: karelpavel
to je normalni,ucili jsme se o tom uz ve skole,nejnizsi hladina kysliku a pH je rano pred svitanim a prubehu dne ,vlivem asimilace rostlin hodnoty stoupaji(az po pH 9),pokud pouzivas CO2 v akvarku nejsou rozdily tak markatni;) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:23 Muž karelpavel [18] Re: Sid
Samozřejmě se mi na dolu změní díky přidáváním Co2 a to díky controlleru a elektromag. ventilu ;-)
Díky teda za odpovědi na mou zvídavou otázku ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:19 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: karelpavel
Mně takhle "poskakuje" pH na digitálním pH-metru v průběhu několika sekund, ne hodiny a půl... :-D
Tímhle si skutečně hlavu nelamte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:08 Muž karelpavel [18] Re: filipsi
třebas příklad : během hodiny a půl se změní z 6,84 na 6,76 a pak naopak z 6,76 na 6,84 za hodinu .Podle toho co píšete by to mělo být jedno ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 18:52 filipsi Re: karelpavel
A take je velky rozdil, jestli se zmeni ze 7-mi na 6, nebo z 6-ti na 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 18:20 Usine Re: karelpavel
Nejde o kolik a jak rychle. Za den se pH může změnit 0,5-1 ale nesmí to být najednou to by nemusely vydržet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 21:55 Muž karelpavel [18]
Taková jedna otázka co by mě jen tak zajímala :-)
Jaký má vliv kolísání PH pro ryby , mám na mysli za jak dlouho a kolik desetin se dá tolerovat aby se rybky netrápily ? Možná jsem otázku špatně napsal hmm
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2010 00:23 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: Romy
...Mozna by se to mohlo hodit vic lidem, zacatecnikum, co se ptaji, jakou kyselinu nalit do akva, kdyz maji Ph 7.1 a ryby co si vybrali chteji 6.8, atd, atd...
Tak já tam tu ironii vnímám! :) A domnívám se, že smyslem Filipsiho "výzvy" k následování v měření a zveřejnění poznatků o kolísání pH je, aby ironii tohoto výroku vnímali i ti začátečníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:24 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: filipsi
Asi bych se bál dávat grafy do měřítka,,univerzální"...každá nádrž se postupem času chová jinak,nelze chtít,aby i při vstupní vodě s konstantními hodnotami,bylo akviško stejné po pár měsících,stejně jako po třeba třech letech,nehledě na zarybněnost,druhy ryb,množství rostlin a v neposlední řadě interval výměny vody..
Jde mi spíš o tuto větu:,,Mozna by se to mohlo hodit vic lidem, zacatecnikum, co se ptaji, jakou kyselinu nalit do akva, kdyz maji Ph 7.1 a ryby co si vybrali chteji 6.8, atd, atd ....

Kyselinu bych začátečníkům do rukou vůbec nedával....jde mi o to,aby se z toho nestala rádoby poučka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:16 Muž filipsi [1295] Re: Johan
Pri mereni Ph v ruznych mistech jsem nikdy na zadnou "anomalii" nenarazil. Vsude stejne (v presnosti mereni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2010 23:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
Jen prosím ty grafy mějte ve stejném měřítku apod.

Zkuste pak změřit pH na různých místech akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2010 22:51 Muž filipsi [1295]
.. Zkusim ozivit tohle stare tema, byl bych docela rad, kdyby se par lidi s ruznymi akva pridalo, a pokud vlastni digitalni Ph metr, akva behem dne zmerilo a udelalo grafy. Plus pridat k tomu zakladni hodnoty vody.
Mozna by se to mohlo hodit vic lidem, zacatecnikum, co se ptaji, jakou kyselinu nalit do akva, kdyz maji Ph 7.1 a ryby co si vybrali chteji 6.8, atd, atd ....
Az nekdy o vikendu budu doma, zkusim to udelat na stejnych akva po dvou letech, schvalne, co z toho vyleze.

(edit - a to jak lide bez syceni, tak ti, co pouzivaji nerizene kvaseni, nebo lahev bez controlleru a elmag ventilu jim ovladanym)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 13:11 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: tube
Odpověděl jsem i na ten druhý. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 11:50 tube Re: Sid
Díky ,už jsem četl ale hodil jsem tam ještě jeden ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 11:28 Muž Sid [6633] - RostlinyRe: tube
Odpověděl jsem vám na Akvarista.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2009 11:18 tube – kolísání ph
Měl bych také dotázek ohledně PH.
Mám 200l akva/ filtrace Ehem 2213,Co2 z flašky(mám ho asi 5.dní jsem začátečník v bublání:).
Ph ráno :7 -7,4 večer (vstupní pražská voda je 7.8ph)měřeno digital Ph,
výtok: 5-7 cmm pod hledinou lehce hýbe hladinou ,kvůli tvoření slepé hladiny.
Kh-6,No3-20mg,No2-(dle sera testu OK žluté pole)
Co přidávám cca 11hodin denně 30-B/min.
Má cenu jít s PH ještě dolu pod hodnotu 7?
A to tím, že buď zvednu počet b/min nebo nevypínat na noc CO? Rozpouštění bylo přes jehlu na vstup vtoku do filtru (bohužel se dost zavzdušňoval teď jede den přes Turbo difuzer )plánuji keramiku Eheim difuzer).
Rostliny řetízkují o 106 .
Druhý dotaz bubliny které produkují rostlinky díky slepé hladině zůstávají na hladině vadí to nějak?Dno je OK bez vápence.
Je nutno před každým testem PH digitál kalibrovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 15:21 Muž hedva [0] Re: filipsi
Pro upřesnění.. Naměřená data určitě reprezentují trend PH, ale nemůžou být takto přímkově proložené. Musí to být hladká křivka (logaritmus).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:37 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
Máš mezi časy pravidelné rozestupy, ale nepravidelné pauzy mezi měřeními. atd.. ale to bylo jen na okraj.. že mě to mrzelo.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:16 Muž filipsi [1295] Re: tomaskupilik
Základni ph metr se da koupit na ebay kolem 20$ + 10 poštovné, úplně stejné modely jako zde prodávané kolem 1200 (se stejnou přesností jako to moje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: tomaskupilik
Na normální provoz akvárka testy od aquaru nebo podobné bohatě stačí...
Spolehlivý pH metr, to jsou už tisíce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:14 Muž filipsi [1295] Re: Lorsson
cgi.ebay.com/…
tímhle, samozrejme 0.01 není přesnost, ale rozlišení, uváděná přesnost je +-0.1, jak je u výrobků v téhle kategorii obvyklé (nicméně reálná ověřená je zatím +-0.05). Proto také ty zuby na grafu, je to něco jako průměr z dvou dnů. A v noci spím ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:13 Muž tomaskupilik [9]
Čekám na lepší PH měření, jelikož mi to od Sery nevyhovuje - nepoznáš jak píše Lorsson ani jestli 7 či 8. Ale taky by mi to hodně zajímalo. Kolik stojí digitální PH měřič?Mám objednanej od aquaru na doporučení, že je přesnější.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:09 Nobody Re: Lorsson
Digitální pH metr.Měří na desetiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:06 Lorsson Re: filipsi
Ahoj, cim meris PH? Na ty dve desetiny to chce asi nejaky lepsi test, ja mam Ben Test a tam ani nepoznam jestli je to sedm nebo osm :-O Jinak to kolisani je zajimave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:03 Muž filipsi [1295] Re: filipsi
Fotka k příspěvku Niban
Dgh 2.5
Dkg 1.5
Bez přidávání CO2
Červené linie počátek a konec osvětlení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 22:02 Muž filipsi [1295] – Kolisani Ph behem dne
Fotka k příspěvku Narazil jsem uz na několik grafů, jak v důsledku asimilace rostlin kolísá během dne v akváriu Ph. Rozhodl jsem se to také změřit, abych měl lepší představu o tom, co se v akva děje.
Volně k diskuzi, případně přidávání dalších grafů pro srovnání.
Matýskův rybí svět
Dgh 4.5
Dkg 3.5
Bez přidávání CO2
Červené linie počátek a konec osvětlení
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 6470x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6106-kolisani-ph-behem-dne?od=101