Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrbové větve

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Vrbové větve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2009 07:55 0 Re: agent007
Kolonie mikroorganizmů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 18:26 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvku Na rostlinkách se mi začaly dělat takovéto vatové chomáče poté, co jsem vložil do akava vrbovou větev. O co jde?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 17:59 S Muž invalida [3881] Re: nebozez
Větev s vlasovými kořeny je bezva úkryt...ozkoušeno palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:19 Muž nebozez [0] – Jen ať větvičky rostou
Proč se všichni snažíte, abyste vrbové větvičky umrtvili? Já mám naopak radost, že mi čerstvá větvička začala nad hladinou růst a má hezké lístky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 18:33 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Přéma
Savo zas takové řešení není. Plísně, bakterie atd. tam jsou proto, že mají co žrát, takže až to sežerou, tak tam nebudou.

Neznám případ, že by to rybám nebo šnekům uškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 11:01 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Johan
Já jí tam měl víc jak měsíc a nemizela,rybám to asi nevadilo,ale nevypadalo to hezky,proto to savo... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 10:03 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Johan
takže až bude na větvích plíseň, mám to nechat spokojeně šnekům? a co ancistrusi a ostatní ryby? neumřou díky okusování plísně? ptám se vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 22:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Přéma
tak jsem je namočil na dva týdny do sudu se savem a bylo po plísni Za dva týdny v akvárku by bylo po plísni taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 22:30 Muž Přéma [23] - AmerikaRe: Romy
Mě taky nejdřív vrbové větve plesnivěly,tak jsem je namočil na dva týdny do sudu se savem a bylo po plísni... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 22:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: fantuomas
Fotka k příspěvku Já jsem dával jak syrové,tak suché větve(vysušené v troubě),oboje s kůrou,zaplísnily obě varianty a to dost.Nakonec jsem od toho upustil,i když nádrž vypadala mnohem lépe.Asi bych to zdůvodnil teplotou vody kolem 30°C.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 21:43 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: fantuomas
také jsem aplikoval, syrové, s kůrou, spařené vrbové větvě, do dvou akvárií. bez krevetek, pouze se šneky. jsem zvědav, jestli nastanou negativní důsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 16:56 Muž fantuomas [35] - Rostliny – vetve
Fotka k příspěvku ..tak som ich tam hodil aj s novým dnom..som zvedaf :p
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:37 Muž Horác [3942] Re: fantuomas
Narval jsem je do matek a šoupnul do akvárka. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:21 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Horác
dik za nápomocnú reakciu :-D ..btw, okrem toho že boli vyschnuté nič žiadne varenie,..apod?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:10 Muž Horác [3942] Re: mirlun
Vyschlé. Válely se mi na skříni asi dva roky, než jsem se k něčemu rozhoupal :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 20:02 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: Horác
a to jsi měl čerstvé větve, nebo rok vyschlé?
vím, že jsi je tam dal s kůrou.

také hodlám přidat vrbové větve do akva, ale mám obavy, aby na čerstvé větve s kůrou, které pouze opařím vřelou vodou z konvice nedoplatila osádka akva.
poraďte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 19:55 Muž Horác [3942] Re: fantuomas
Plíseň se objevila jen na začátku. Náramně chutná jak krevetkám, tak okružákům. Jen se po ní "zaprášilo" :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 19:48 Muž fantuomas [35] - Rostliny
vrba vyzerá v akva velmi dobre, asi to tiež vyskúšam - opakujem dixonovu otázku, nehnije vám to alebo neplesnivie v akva ?? :p

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 06:27 Muž volcomek [10] - Sumci
taky mam v akva kroucenou vrbu .. nasel jsem uz suche vetve .. dal jsem je do vany asi na 3 hodiny do horke vody .... tak to snad pomuze ale hodne se bojim plisne .... doufam ze neprijde ! :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 13:23 Muž zikyc [79] - Sumci
A proč nechcete aby ta vrba rostla v akva??? má úžasný jemný kořeny, tak že super pro rybky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 16:55 Muž chicko [124] Re: petrys
Fakt super, pěkný, možná taky udělám něco podobného, jen to ještě chce mírný porost řasou aby to tak "nesvítilo" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 16:50 Žena petrys [107]
Fotka k příspěvku tak jsem dnes dala do akva kroucenou vrbičku, akorát jsem ji přelila vařicí vodou, aby nezačla v akva růst-doufám, že to byl dobrý nápad, myslíte, že by to mohlo být? té flašky si nevšímejte, tam jsou dnes narozené krevetky-teoreticky by jim případné výluhy z vrby neměly škodit ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:31 Žena petrys [107] Re: Johan
no to je ten problém, jsou to slabý větvičky, u nich sloupnout nepůjde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petrys
když se sloupne kůra, tak už neobživne, takže by se pak ani sušit nemusel.. prostě nemá z čeho pustit "větve nebo kořeny"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:22 Muž frmol [14] Re: petrys
dilema... ale vetvicky myslim rychle vyschnou, dej je nad topeni, bez kury, kdyz ztrati mizu, tezko pak uz ozivnou
kdo je bude pod vodou lamat ? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:15 Žena petrys [107] Re: frmol
ale tohle je právě kroucená vrba, která je velmi dekorativní, když jí nechám uschnout, tak se pak bude lámat a když jí převařím, tak se bude rozpadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 19:11 Muž frmol [14] Re: petrys
stejne jako vrbove se da sehnat i tvrde drevo/vetve z buku nebo dubu, ted v zime je to lepsi nez kdyz ma strom listi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 18:53 Žena petrys [107]
tak jsem sehnala pěknou větvičku do akva, je to do 24l akva takže je malinká a má slabé větvičky, jak to teď tedy jen udělat, aby mi tam nezačala růst? myslím, že krátké převaření by to mohlo vyřešit, jde jen o to, aby se pak nezačla rozpadat nebo jí můžu zkusit dát na topení uschnout a pak jí dát do akva, nechce se mi čekat půl roku než se vylouhuje v sudu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 16:33 Muž Killer [133] - SumciRe: petrys
já sem dal do akvárka už i kořen jabloně a nic se s nim neděje už nějakej ten rok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 14:28 Muž chicko [124] Re: frmol
Já jsem to vůbez zobecnit nechtěl, jen vím, že to u vrby žádný problém není ani s kůrou. záleží taky na tom jáká bude koncentrace větviček na litry v akváriu. Možná když do 20litrů nacpete 20 větviček tak možná i k nějaké viditelné změně dojde(spíše měřitelné, než viditelné :-D )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:46 Muž frmol [14] Re: NIKo
pred vice nez 100 lety byl objeven ASPIRIN = kyselina salicylova - prirodni extrakt se ziskal z kury vrby = cortex salicys
nas to ucily na skole ;-)
kyselina salicylova se davala driv do kompotu, ma desinfekcni ucinky, takze v aq jestli se neco vylouzi ze dreva (ale to tezko, tam neni) muze mit pozitivni ucinek, kyselina je to velmi slaba, takze vliv na pH minimalni, asi zalazi velikosti vetvi a objemu aq
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 13:02 Muž NIKO [527] Re: petrys
Já jsem měl vrbové větvičky před použitím v akváriu půl roku v sudu s vodou na zalévání zahrady.
Zatížené kamenem, aby (zpočátku) neplavaly. Po tomto máčení stačilo sloupnout kůru a naaranžovat je v akváriu. ;-)
Kyselina sylicylová je obsažena zejména v kůře (a kořenu) vrby, takže jejím sloupnutím se možnost dalšího vyluhování této kyseliny výrazně snižuje. (Ovšem i tak bych si netroufl hádat, jestli je to dobře nebo špatně. :-D)
Po několikaměsíčním použití větviček jako dekorace mohu prohlásit, že nepozoruji žádné negativní vlivy na chod akvária.:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 12:30 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petrys
já myslím, že vrba kořeny pustí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 12:19 Muž frmol [14] Re: johan
kdysi davno jako malej kluk jsem tam vrznul cerstvy (ale umyty) koren myslim ze z jalovce a do 3 dnu byla voda jako mleko, takova je jedina moje zkusenost
kazdopadne, at uz jehlicnate nebo listnate, bych se vyhnul davat tam cerstve drevo, v prirode se da nasbirat stejne drevo uz mrtve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 12:17 petrys Re: chicko
no ale nemůže ta vrba v akva zakořenit a pouštět listy když jí tam dám čerstvou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 12:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: frmol
já nikdy zákal neměl.. a to jsem dřív používal i opravdu čerstvé dřevo. a proč by pryskyřice měla zapříčinit zákal?
a myslím, že v dost tématech se to rozebíralo a nikde sem nedočet, že by někdo potom měl zákal=)) rybicky.net/forum/1553 rybicky.net/forum/3537 až teda na toto rybicky.net/forum/1310….. já bych to osobně zkusil, vyhodit se může vždy.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 12:05 Muž frmol [14] Re: johan
mekke listnate drevo neudela nic, casem se rozlozi...
tvrde drevo listnate vydrzi
cerstve jehlicnate drevo vypusti pryskrice a mas v aq mlecny zakal
to udela ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 11:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: frmol
uvidíš co?.. mě se teda nikdy nic nestalo.. a to jsem tam dával i akát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 11:51 Muž frmol [14] Re: chicko
v pripade vrby to problem neni, ale zase bych to urcite nedal do obecne roviny.... reka nebo potok a akvarko je uplne neco jineho
kdyz ti spadne cerstva borovice treba i cely strom, stane se prd, zkus ale dat cerstvy klacek z borovice do aq a uvidis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 10:12 marsz Re: chicko
Můžu jít teda odpoledne k potoku a natrhat nějaké šáší a v klidu ho švihnout do akvárka? Myslím natrhat, né vylovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 09:04 Muž chicko [124] Re: petrys
Problém to nebute, přece i do řeky v přírodě padá spousta dřeva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2008 08:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: petrys
já sice čerstvé větve v akva nemám, ale myslím si, že se nic nemůže stát.. můžou se uvolňovat nějaké silice, salicininy atd, ale to spíš rybky poděkujou a když se pravidelně mění voda, tak ani rozkládající se dřevní hmota toho moc nenadělá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2008 08:35 Žena petrys [107] – vrbové větve
Ahoj, na několika prezetacích mne zaujaly vrbové větve v akva. Chci se tedy zeptat, jestli se musí větve nějak upravit než se dají do akva-nechat uschnout nebo převařit? Nemůžou větvičky potom uvolňovat do vody něco, co by bylo jedovaté pro krevetky? Díky všem za odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6095-vrbove-vetve?od=101