Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrbové větve

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vrbové větve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 00:09 R Muž romant [27987] Re: prasan
Dobrá poznámka, já se do čerstvých akvárií kořeny, jakýchkoliv druhů vždycky zdráhám dávat. Jdou tam až když už akvo považuji za zaběhnuté, což je u různých nádrží různě dlouhá doba, ale když bych to měl zobecnit, tak pod dva měsíce to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2012 00:05 - Re: romant
Rovnako ako romant som nikdy dáke extra nerobieval.Vrbu,rovno šup do akva.Problém je často hannyy vtedy ak ju šupneš do čerstvo založeného akvárka.Len daj pozor kde ju zbieraš.(nie pri ceste a pod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 00:01 R Muž romant [27987] Re: hannyy
Já jsem to napsal hlavně proto, že lidi dělají kolikrát neskutečný brekule kvůli tomu, že si přinesou nějaký kus dřeva z přírody. Snažíme se o nějaký výsek přírody v podobě akvária a dáváme tam přírodní produkt, tak to vnímám já a tudíž ty vstupní procedůry s bezpečným ošetřením kořenů považuji za mírně řečeno zbytečný, nikdy jsem nic podobnýho nedělal a jsem toho názoru, že když si do akvária tzv. mám něco zavléct, tak to bude i navzdory podstoupeným procedůrám. Tak tolik na dovysvětlenou mojí reakce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2012 23:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hannyy
Na plísních, bakteriích a jiných breberkách si rybky, krevetky a šneci rádi pochutnají. Mají to jako příjemné zpestření stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:55 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: romant
já vím jen jsem chtěla zlikvidovat případné plísně, přeci jenom nevím co sem si mohla přinést teď na podzim je všude plno plísní a jiných hud :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2012 23:41 R Muž romant [27987] Re: hannyy, Kytka
Tak ono když na to příjde, tak ani savování ani vyváření není potřeba. Prostě opláchnout třeba pod sprchou, event. odstranit odumřelé části(jsou-li tam) a jde to do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2012 23:33 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: Kytka
proto to louhuju celou noc v čisté vodě, savo se rychle rozpadá na kyslík a chlór(teda jestli si to dobře pamatuju) řešili jsme to ve spojení se zahradou, kde jsem potřebovala vyčistit zásobníky na dešťovku, kvůli pozdějšímu použití v zahradě. Díky tomu si pamatuju že je to nakonec v poho ;-)
Edit: savo se používá i dezonfekci studen a pak to lidi pijou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:10 Žena Kytka [2146] Re: hannyy
Zkušenosti se savem mám jenom z koupelny, ale bála bych se, kolik se toho může do suché větve nasáknout a později v akvu uvolňovat. Vyvaření je bezpečnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 23:05 Žena hannyy [13] - Labyrintky
Když si to tady pročítám tak asi zítra půjdu na čerstvé větve vrby :-D dnes jsem si přinesla suché větve a ty sem projistotu naložila na dvě hodiny do sava. Teď se máčejí ve vaně a ráno přijdou do akvaria :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:35 Muž Yirka [9126] Re: Pholta
Když vidím tu výšku nádrže 90cm tak je možná vrbička dobrým řešením ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:27 Muž exit [116] - RostlinyRe: Pholta
Ahoj pokud netrváš na vrbě tak by ti mohly pomoct i pokojové rostliny.Například takový filodendron.Je to lijana s krásnými listy,která ti ráda pomůže s odčerpáním živin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2012 12:13 Muž Pholta [5] - Jezírkové rybyVrba - plan
Tak uz to mam vymyslene potlesk
Vcera jsem po ceste z prace nasel vrbu bilou (smutecni) cs.wikipedia.org/… , ze ktere jsem uriznul asi metrovou haluz tlustou asi 3cm, kterou jsem doma skratil na vysku akvaria (90cm) a zatim hodil volne do vody, at pusti koreny. Ta cast s tim rezanim vetve byla docela vtipna, protoze tam byly 2 maminky s kocarkama a tvarily se dost divne :)

Do budoucna sundam z akvaria kryt, svetla zavesim nad a budu zastrihavat cast nad vodou a udelam z toho bonsai. Doufam, ze mi vrba pomuze v odcerpavani prebytecnych zivin z vody, diky kterym moje akva zatim vypada jako brcal. Bude to urcite ben na dloudou trat, ale o tom prece akvaristika je,ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 12:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Proto jsem doporučoval googl... chce to najít nějakou teplomilnou vrbu přiměřené velikosti... řekněme výška pokoje mínus výška stojanu... to by mohlo být tak 150cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 11:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
..jasně že záleží na druhu vrby...třeba horské druhy jsou malé až malinké...ale zase se jim dobře nepovede v teplé vodě smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 09:56 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Ja som si ešte na jar dal do akvárka prútik ale uschol mi. Tak aspoň poslúžil krevetkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 08:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Ono dost záleží na druhu vrby. Některé rostou skoro stejně rychle jako bambus a dorůstají i více než 30m výšky - např. tzv. smuteční vrba (botanický název neznám). Ale existují i malé druhy vrb... je jen potřeba najít je. Strejda googl by možná i v tomto dokázal pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 05:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pholta
Jestli mohu, tak bych se jako poslední vložil s drobnou připomínkou...To proutí, které dokonce i pod tou vodou bude růst, to jsem přesvědčen, proutím či větví nezůstane. Mám za barákem v prodejní části u jezírkových rostlin rostlin necele dvouletou vrbu z náletu...je to pět metrů výšky a to dost tvrdě stříhám. Roste podobně jak doporučujete v akváriu...Kořeny má víceméně většinou pod vodou...Zapletl jsem pomlázky z větví, ostatní odstříhal a pomlázky mají průměr přes dvacet cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2012 12:45 Muž Pholta [5] - Jezírkové rybyRe: Kytka
cau, diky moc za odpovedi, asi do toho pujdu a necham vrbu vyrust kus nad vodu s obcasnym zastrizenim. Precejen, cesky rybnik bez vrby neni uplne to prave orechove :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.08.2012 11:44 Žena Kytka [2146] Re: Pholta
Sice to tenkrát nebylo v akváriu ale ve váze, nicméně účinky to má, myslím, stejný. Olistěná část, která byla pod vodou, se odlistila, listy se rozložily a po celé délce pod vodou vesele rašily růžovo-červené kořínky (měla jsem tu japonskou-kroucenou verzi). Část nad vodou rašila, pučela a rostla, ačkoliv byly vánoce, zima a měla mít období klidu, teplo v pokoji jí probudilo, takže na jaře skončila v květináči a další rok pro svou velikost na zahradě. Dnes má po několika letech a několika zástřizích pouhých sedm metrů na výšku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.08.2012 10:24 Žena sivon [1714] - PlžiRe: Pholta
Zakoření snadno, ale asi ti nebude pod vodou růst, část větve s listy bude muset být nad vodou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 08:19 Muž Pholta [5] - Jezírkové ryby – Zive vrbove vetve v akvariu
Ahoj, uvazuji o umisteni zivych vrbovych vetvi do akvaria. Rad bych, aby vrba zakorenila a v akvariu rostla. Mate s tim nekdo zkusenosti? da se vrba pestovat pod vodou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:22 R Muž romant [27987] Re: romanekp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:19 Muž romanekp [-3] – Jaké kořeny ? větve
Ahoj, chci se zeptat jaký je nejlepší kořen, větev ze stromu ? Tady se zabíváte vrbou ... a třeba kořen nějakého jiného stromu ? diky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:31 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
tak to já jí mám taky v krevetarku ale nevím jestly by ti rostla přímo pod vodou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:24 Muž dblazek [16] - CichlidyRe: spajk17
ale já bych si to dal do krevetarka a chtěl bych aby se aji zakořenila a rostla pod vodou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:23 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: dblazeks
ja mam v akva taky vrbovou vetev a ořezal jsem kuru a nechal 14 dní uschnout a potom jsem ji dal do kyble at se nasaje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 19:21 Muž dblazek [16] - Cichlidy
CHtěl bych si dát do aq vrbové větve mám ořezat kůru nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 15:39 Tonakona Re: NHKG
Díky za odpověď, mám na mysli obyčejnou vrbu, ne kroucenou, to by asi bez listů moc dobře nevypadalo. Vyzkouším a uvidím, vytáhnout to z akva můžu kdykoli ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 15:03 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tonakona
Já je vždy pro jistotu spařím, je to desinfekce a zároveň jistota, že už neporostou. Jinak kořenit by čerstvá větvička měla a pokud má listy, tak ty shnijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2011 14:02 Tonakona – vrbové větve
Ahoj, co se stane, když zapíchnu do dna čerstvě uštípnuté vrbové větvičky? Zakoření? Co listy? Pod vodou asi neporostou že?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2010 13:49 Jindrik Re: janmacu
tak už přes měsíc mám v akvárku větvičky z kroucené vrby, je to fakt pěkný a navíc mi z ní pod vodou lezou pěkně lístečky:-D :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 18:31 Muž janmacu [18] Re: Jindrik
vubec o tým nepřemýšlej,a dej to tam a nic s tým nedělej X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 17:59 Muž Lada2 [11] Re: Jindrik
plisen ti chytne ale osazenstvo se o ni hned postara mne v krevetarku taky zakorenily a ted uz mi nad hladinu vyhani novy vetyvky pod hladinou korinky a vypada to mozna lepe nez sucha vetev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 15:13 Jindrik Re: janmacu
mě by ani nevadilo kdyby zakořenila, ale ptám se jestli ji tam můžu dát tak jak je, aby to třeba nechytlo nějakou plíseň, nebo aby to nějak neměnilo chemismus vody, aby z ní něco nelouhovalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.02.2010 15:11 Muž janmacu [18] Re: Jindrik, fantuomas
proč chcete všichni umrtvit vrbové větývky,já osobně po přečtení těchto příspěvku budu co nejdřív shánět vrbový větývky a budu se těšit až začnou rust v akva,dyˇto musí být krása hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:52 Jindrik Re: fantuomas
a loupat kůru nemusím, můžu je nechat prostě tak jak jsou??? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:51 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Jindrik
osprchovať vo vani od prachu a zapichnúť do dna ;-) poprípade ich daj do trúby na 30 min (ja som ich "piekol" na 150st. ) aby si sa uistil, že nezačnú rásť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2010 14:40 Jindrik – vrbové větve
ahoj, takže má tu někdo zkušenosti s vrbovými větvemi v akva, pro upřesnění, mám větve z kroucené vrby nejsou vyschlé, ale jsou uřízlé někdy v zimě, 2 měsíce zhruba, takže co s nima abych je mohl dát do akva, je třeba nějak upravit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 17:33 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: maxo
drevo v dne, akváriu hnije každopádne...podla stavu a materiálu záleží ako rýchlo-intenzívne hnie ;)
Chcem sa spýtať- preventívne chcem "zapiecť" vrbové vetvy v trúbe, koľko stupňov a minút by ste mi doporučili? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:41 Muž maxo [9] – vrba
Pri cisteni aqva som vytiahol aj vrbove konare s "Horacomatkou".Co som bol prekvapeny ze som citil nejaky hnilobny zapach.Ze by to drevo v dne uhnivalo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 23:01 Žena Kalupinka [32] Re: VVV111KKK
Měla jsem "mrtvé" větývky v aq a vše bylo v pohodě. Po čase z toho šla kůra krásně odloupat jen hubkou na nádobí a větvička dostala úplně jinou barvu. Hezčí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:43 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: VVV111KKK
Když se dávají do akvária čerstvé dřeva, tak bych kůru loupal. Jinak u "mrtvého" dřeva bych jí nechal být a to si myslím je i zbytečné vyvařovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:39 S Muž invalida [3881] Re: VVV111KKK
Prej kůru rádi asncíci ale jen sem to někde četl... Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 21:37 Muž VVV111KKK [61] Re: kortezhugo
Měla by se z větví oloupat i kůra ? Slyšel jsem, že se časem začne loupat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:46 Muž kortezhugo [983] Re: Jakubqo814
...radsej vyvar...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 20:40 Jakubqo814 – Vyvarit konariky vrbý ?
Mam vyvarit konariky vrby ak ich chcem da do akva ???? ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 22:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fantuomas
Kytky v akvárku vám taky neprorážejí kořeny pod akvárko=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 22:49 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Johan
ved nevadí..:-D dokonca to može byť aj dosť "kúl" len práve..je to miničko 4mm sklo..čo ak raz sa zobudím a z boku bude trčať 10cm hrubý koreň a presakovať voda :p) !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 22:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fantuomas
Proč vám vadí kořen? Tak vám holt v akváriu bude růst strom. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2009 22:29 Muž fantuomas [35] - Rostliny
mám v mini akve použitú vŕbu, a dnes som si všimol že púšťa koreň, zatiaľ má len tak 2 mm, ale jeden nikdy nevie, čo bude nasledovať - má s tým niekto skúsenosť?? nerád by som ju vyberal bo dosť mi pasuje v nádrži..a vôbec podivné pretože minimálne týždeň sa sušila na radiátore..nie moc hrubý kus 8o!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6095-vrbove-vetve?od=51