Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrbové větve

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vrbové větve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 17:06 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
To je ale hrozného sr..ní, to si radši uřízni kus větve z ovocných stromů, aspoň ti tam déle vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 17:00 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
Bílé vrbové větve, ale i komerční světlé kořeny se snadno obarví - stačí přes noc dát do sudu černou rašelinou a zalít vařící vodou. Ono stačí i povařit světlou větev s novými tmavými kořeny, hezky se to barevně sladí/sjednotí (tón v tónu) a v akvárku pak vypadá přirozeněji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 16:51 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Nebo si počkej na jaro až bude míza, to pak jde loupat dobře. Je to ale hrozně bílé. Když to nedáš do akvária tak je to pěkná dekorace do vázy hlavně kroucená vrba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 16:32 Muž ZDRI [1415] Re: xvalp06
Už jsem si vzpomněl (za pomoci globálního CNC) - povařit, za tepla oloupat.
Takže vytáhnu zabijačkový hrnec, to zas bude doma keců...
Když jsem naposled v troubě sterilizoval rašelinu, maličko jsem na ni zapomněl...
Na rychlo ohřev mokrých větví by mohla být dobrá mikrovlnka.
Jen nevím, jestli se mi tam vejdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 15:59 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: ZDRI
Já bych se poučil z lidové moudrosti: "otloukej se písťaličko...", tím
se kůra uvolnila a stáhla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 14:47 Muž ZDRI [1415] Re: DavFM
Chci určitě bez kůry, líbí se mi tak a navíc budou (snad) časem celé obrostlé mechy/kapradím.
Ad sušení - to je na dlouho, potřebuji to udělat hned. Když jsem připravoval předchozí várku (viz nádrž Sulawesi), byl na to čas, po pár měsících v sudu se to loupalo snadno. Tak asi zkusím spařit/zchladit. A nebo se na to vykašlu a počkám do jara (sud za chvíli zase zamrzne a budu mít po vtákách...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.12.2018 14:16 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ZDRI
Já to většinou dávám i s kůrou, to nejlepší je právě v ní. A pak, třeba po půl roce, to oloupu, jde to pak samo. Pokud teda nedám nové větve zase i s kůrou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2018 11:51 Silviebaris Re: ZDRI
Mamočeno uz to je,ted to nechat přirozeně vyschnout,mělo by to jít líp.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2018 11:44 Muž ZDRI [1415]
Neznáte nějaký způsob, jak urychlit oddělení kůry od větví (např. spařit/zchladit, atd.)?
Mám cca měsíc v sudu naloženou spoustu pěkných kroucených větví (už neplavou) a chtěl bych je narychlo použít. Ale zatím se to strašně špatně loupe.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2017 19:41 Maq Re: visek
Já mám v akváriu kořeny z minulého století. Doslova. Koupené, rašelinové. Pak jsem zrušil akvárko, pár let měli akvárko kluci, jinak to nejméně 10 let leželo na verandě, léto-zima-slunce-mráz. A loni v září jsem si založil nové akvárko, dal tam ty staré kořeny, a bez problémů, pořád jako "nové".
To by mohl být můj příspěvek k tématu vrbové a jiné větve z přírody. Rašelinové kořeny jsou drahé jak potvora, ale ta stabilita za to asi stojí. Si myslím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 19:31 Muž visek [75] - TetryRe: Maq
ten koren se rozpadl.byl z prehrady.ryby jsem si otravil co2.koukni se na novou fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 19:22 Maq Re: visek
Tvůj příspěvek mě přiměl podívat se na Tvoji prezentaci. Zaujala mne tato část:
12.12.2016: se mi povedlo otravit ryby.zustal mi 1 cichavec libajici
17.12.2016: jsem koupil 5 cichavcu libajicich,10 parmicek nadhernych,5 akar hnedych
18.12.2016: se mi povedlo otravit ryby.zustal mi 1 cichavec libajici

V akváriu vidím veliký a pěkný kořen.
Proč otravuješ ryby? A proč chceš vrbové větve do akvária kde dominuje hezký a zavedený kořen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:31 Maq Re: Jespe
Na to bych raději moc nespoléhal. Každá rostlina odpad "žere" a současně trousí. A jedině pokud se jí dobře daří, tak té "dobré" hmoty přibývá a té špatné naopak.
Takže taková živá vrbová větev se bude o cosi pokoušet, ale podmínky moc vhodné mít nebude, bude rychleji umírat než růst, a tedy svinit vodu dusíkem, fosforem, atd. A jelikož tam další rostliny skoro nemáš, zhorší Ti to vodu.
Proto jsou lepší dřeva hodně mrtvá, nejlépe z rašelinišť, ze kterých zbývá vlastně už jen cosi jako kostra, která se rozkládá velmi velmi pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:28 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: romant
Tím podstatným jsem myslel z hlediska dlouhověkosti samozřejmě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:25 R Muž romant [27987] Re: Jespe
Podstatné, vedlejší a já nevím jaké ještě. :) Šel bych na to od lesa(nebo od vrby). X-) Tedy tím, že bych se podíval na dostupná videa z biotopu odkud pocházejí tvoje ryby a když se budou na dně povalovat větve kroucený vrby, volba je jasná, zbytek ponechám na tvojí úvaze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:12 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: NHKG
Ona je možná podstatná otázka, zda člověk umisťuje větve již mrtvé nebo ještě živé. V tom druhém případě mají větve tendenci kořenit a vydržet mnohem déle (alespoň u té vrby, co vím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 18:00 Maq Re: dudak
Fíííha, těch tam je! Vypadá to pěkně, ale kdyby si měl člověk v tom objemu pořizovat "zaručené" kořání - tropické nebo rašeliništní - tak by se nedoplatil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2017 17:34 Muž dudak [1885] – vrba kroucená
Fotka k příspěvku vrba kroucená, i ty nejtenší větvičky mi drží v akvárku už přes dva roky, dával jsem větve s kůrou, lýkem i oholené, ale jde to dost špatně. U větví s kůrou se musí počítat s delším obdobím, kdy na tom poroste různej chlupatej obal, ale časem zmizí, po několika měsících obvykle. tenké větvičky jsou časem dost křehké a snadno se zlomí. Do Tanganyiky se mi taky vrba moc nehodí, ale jinak v tom nevidím problém.

foto layout z vrby kroucené
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2017 17:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Podle mě to je celkem jedno. Jakékoliv větve nevydrží v akváriu moc dlouho. A čím je tenčí, tím je to horší. Já jsem používal větve ze smuteční a kroucené vrby, ale přestalo mě bavit je furt měnit.
Do akvária jsou ideální kořeny tropických stromů. Některé mám přes 10 let a bez známky hniloby. Akorát je ryby trochu okousaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 17:17 Muž visek [75] - TetryRe: NHKG
to je lepsi radeji vrba kroucenena??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 16:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: visek
Jasně, můžeš. Ale je dobré ji oloupat. A pod vodou vydrží větev maximálně pár měsíců, pak je potřeba ji nahradit novou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 16:55 Muž visek [75] - Tetry
tady je jen obycejna vrba muzu to dat do akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 16:46 Maq Re: Jespe
Jeden z mála kamenolomů, který je udělaný chytře a vkusně. Proč tam dávat jakékoli dřevo?
Esteticky vzato - naruší to stylovou čistotu,
funkčně - hm... proč? a
chemicky - možná neuškodí, ale určitě nepomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.01.2017 16:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-samotná toxicita vrby je spíše určována dle podmínek ve kterých se nachází
-pokud je v nekontaminovaných půdách , tak je vše OK
-jedná se dřevo, které podléhá rychlejší formě rozkladu, stejně jako je tomu v případě olše nebo břízy
-do tvého akvária bych spíše volil něco ve formě dubu nebo rašeliništní kořen, který by byl nejvýhodnější ve vztahu k osádce akvária
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.01.2017 14:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jespe
Jestliže strčíš vrbu pod vodu poroste. Asi bych to klidně udělal protože oloupat jí v současné době bude hodně velký problém. (vlastní zkušenost) Jedovatost bych neřešil to by jsi pod vodu nemohl dát skoro nic. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.01.2017 14:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jespe
Mám celkem velke vetve z takove vrby,pomerne dost masy vzhledem k objemu akva, vetsinu jsem zbavil kury, ale nechal jsem i s kurou a doufam ze zacne rust (zatim nic). Zpocatku zplesnivi, ale to po par dnech zmizi nebo to sezerou sneci.
Nepozoruju zadny vliv na podminky v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2017 14:48 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika – Větve z Vrby kroucené
Dobrý den,

včera jsem si utrhnul 3 menší větvičky z Vrby kroucené, které bych rád umístil jako lehký dekor ke kamenné 900l nádrži s africkýma cichlidama.

Pročetl jsem zde celé vlákno, někde jsem se dočetl i o tom, že jakákoliv vrba je svým způsobem jedovatá.

Chci mít jen jistotu, že mohu větve opravdu zkusit dát do akva a zároveň se Vás ještě jednou zeptat, jak postupovat. Zda byste v tomto případě vložili větve čerstvé, či bez kůry, převařené, sušené atd.

Vlákno jsem zde celé pročetl, ale je to víceméně guláš všech možných názorů a tipů. :-)

Poprosil bych tedy ještě o názor k mému tématu.

PS: v tanganickém kamenném akva nemám žádné velké dřevo a jen 3 menší anubiasy, takže pH by to snad nijak výrazně ovlivnit nemělo. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 08:56 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
Díky. Větve mám suché.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2016 21:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
- lze použít,
- pokud budete dávat čerstvé větve do akva,je nutno počítat s možným jemným zákalem vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 20:25 Žena Jitka66 [8] – Líska kroucená
Zdravím. Vrbu kroucenou nemám, ale mám lísku kroucenou. Máte někdo zkušenosti? Může toto dřevo do akvária?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 06:38 - Re: george
Ak dáš aj čerstvé,tie čo majú už žltú kôru tak to bude ok.Môže sa stať pri čerstvých,že začnú trocha púšťať výhonky.Ak je akva riadne zabehnuté,tak ta kôra z vŕby vôbec nie je problém.
Vŕba pláva.Trvá to asi deň dva než sa nasaje vodou a potom je už dekorovanie hračka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 06:23 Muž george [3] - Sumci
ahoj , chci se zeptat : když bych vytáhnul z rybníka větve z vrby , vzal je domu a dal je do kýble , následně je propláchl pod horkou sprchou , mohly by potom do akva ? podle mě je to lepší než dávat do akva čerstvé větvě co vy nato ? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 21:12 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci
Spadla nám tady u řeky vrba, smuteční. Už je rozebraná, a zbyly docela pěkné silnější větve, mohla bych je, tak jak jsou, dát želvě klapavce do vody? Na internetu nacházím, že by to šlo, ale sem tam se objeví i varování, že když už, měla by se oloupat kůra, louhovat... Tak bych se chtěla ujistit, jestli můžu do cca 100 litrů vody nějaké ty větve rovnou dát? máte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2013 08:23 R Muž romant [27987] Re: rezba11
Nech to v klidu, jak přišla, tak odejde, žádný vopičárny se savem a jestli máš v akváriu třeba šneky, tak oni s tím pomůžou. Někdy to trvá dýl, někdy několik dní, to je různý, hlavně neplašit a nechat tomu volnej průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 08:00 rezba11 – plíseň na vrbě
Zdravím, potřebuji poradit. Dal jsem do akvárka vrbové větve, oloupané, převařené a tři dny byly namočené ve vodě. Po týdnu v akvárku se mi začala dělat plíseň. Rybám, zdá se, to nevadí. Někde jsem četl, že pomáhá namočit je do sava, co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 13:29 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: amrtin
ne to ne, já jsem to jen zkoušel, abych to potom mohl zkusit v nové nadrži, s kterou chci začit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 13:23 amrtin Re: Kryštof
Dva měsíce je málo,to se nestačí eventuelně rozpadnout.Ale jestli měníš každý dva měsíce layout... coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 13:21 amrtin Re: LiborSprysl
To jo,ale co pak s tim stromem co z toho vyroste? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: amrtin
Když je tam dáte zelené, pustí kořeny a neuvadnou nikdy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:26 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: amrtin
já jsem je tam měl víc jak 2 měsíce a v klidu, ale možná časem :/ a pak se stejně okoukají :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 01:42 amrtin Re: Kryštof
A jak dlouho ty větvičky vydržely(nebo drží)?Já si myslim,že se časem rozpadnou,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 20:36 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: moncajss
když to píšeš tady, tak ti mužu dat svou zkušenost, vybral jsem si pěkné vrbové větvičky, zdělal kůru, a ušušil, potom jsem to namočil do vody na den a znovu usušil, potom jsem na to připevnil jávský mech a vypadalo TO CELKEM SLUŠNĚ X-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 20:09 Žena moncajss [4] – kořen
dobrý den,chtěla bych se zeptat jaké kořeny nebo větve do akvária. mám jeden myslím že asi z afriky nebo někde daleka ctěla bych přidat další a tak co s kořenem a jký? :) děkuji za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 17:26 aaa
Zdravím,
Mám kořen vrby, s jemnými kořínky, je to vyschlá vrba.
Chci ho dát do akvária které budu zakládat.

Co se stane s těmi tenkými kořínky? Uhnijou? zůstanou takové tenké?
(bude to akvárium s Otíky a krevetkami, možná nějaké malé rybky)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 14:39 Muž george [3] - Sumci
já si nazbírám větve u rybníka a dam je do kyble s horkou vodou den máčet a pak je dám do akvárka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 19:59 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: prasan
tak aspoň bude krmivo pro raky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 18:45 - Re: hannyy
Korene aspoň u mňa nevyháňa,to skôr začnú pučať zelené lístočky.Ku koreňom sa nedostane,zožerú ju raci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 14:00 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: romant
Fotka k příspěvku Tak už mam i čerstvou vrbu v akváriu, vypadá moc dobře a jsem zvědavá kdy začne pouštět kořeny :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 00:23 - Re: malyLibor
Driftwood sú aj moje.Len som osprchoval a prásk do akva.Mám s nimi zatiaľ dobré skúsenosti.Ako konáre skrmujem vŕbu rakom a do akvárka ju dávam pravidelne.Skúsil som aj jeľšové,no tie neodporúčam.Šištice sú v pohode,ale konáre sú perfektná podložka na riasu.Ešte tak ich zbaviť kôry,ale to sa mi ozaj nechcelo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 00:10 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: prasan
Souhlas, do čerstvě založeného akva dávám jen kořeny z rašelinišť a mopani nebo driftwood... Hlavně ty z rašeliniště hezky pouští huminové látky a pomáhají udržet stabilitu vody... což mi připomnělo,že dnes jsem zakládal akva a nedal jsem tam ani kořen, ani listy a šišky... zítra to napravím, dnes se mi tedy fakt nechce...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 12647x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6095-vrbove-vetve