Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Difuzory a reaktory CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Difuzory a reaktory CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2024 14:28 Muž Lojza007 [1204] Re: Alesak83
Osobně si myslím, že na to už tento reaktor stačit nebude a je potřeba sáhnout po CO2 v bombě. Respektive to vyšumí strašně rychle a bude to potřeba doplňovat dost často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2024 11:59 Muž Alesak83 [1] Re: pepesepe
Řešim varianty do 180L akva:-) Jako rybičkář v těch kytkách ještě trochu tápu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2024 06:41 Muž pepesepe [11] Re: Alesak83
Ahoj, já ještě jedu dvou láhvovým systémem z PETek od koly.
Použito tohle: surpan.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 19:29 Muž 4Sima [1897]
Já dávám do litrovky po 100g sody a kyseliny citronové a 150 ml vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 17:24 Muž Lojza007 [1204] Re: Alesak83
V nějakým jiným vlákně se to tady řešilo, doporčuju zkusit najít, byly tam vhodný poměry, jak toho pustit minimum ven a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2024 15:54 Muž 4Sima [1897] Re: Alesak83
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 15:22 Muž Alesak83 [1] Re: pepesepe
A jak to mícháš do lahve? 100g + 100g + 300ml vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2024 14:21 Muž pepesepe [11] Re: vaclav
To je cena dle obrázku jen za náplň? Vlastní reaktor- tlak. láhev jsem na obrázku neviděl. Já kupuji sodu za 25Kč kilo a kys. citronovou za 125Kč. To by byla pěkná lichva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2024 14:03 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Alesak83
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2024 12:05 Muž Alesak83 [1] – Dotaz
Ahoj, pro tento CO2 set lze náplň prý vyrobit z kyseliny citronové a sody. Má někdo tip v jakém poměru?

www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 21:52 Muž PetrO [752] Re: Lojza007
Díky palec
Asi ale kouknu po té flašce.
Budou ty vánoce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2021 21:36 Muž Lojza007 [1204] Re: PetrO
Mně ho to taky nějakou dobu protlačovalo a pak asi po jednom dni žádný bublinky a flaška jak balón.
Když se dokopu k zapojení reaktoru, tak bych ho měl na vypůjčení. Sice ho pak chci dát do druhýho akvárka, ale nějakou dobu ho můžu postrádat, teď tam je taky píchnutej normální difuzor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 21:24 Muž PetrO [752] Re: Lojza007
Jj, díky.
Právě z toho mám strach.
Difusor mi to protlačilo, ale u tohoto mám docela strach.
Stejně to všechno směřuje k tomu, že asi pořídím tlakovou flašku s ventilem.
Zatím si jen tak hraju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2021 21:09 Muž Lojza007 [1204] Re: PetrO
Já si myslím, že kvasnice tohle pořádně neprotlačí, já jsem měl problém i s difuzorem, dost mě vyděsilo, jak byla ta flaška pak nafouklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2021 20:52 Muž PetrO [752] – Atomizer a kvasnice
Fotka k příspěvku Zdravím všechny.
Chtěl bych se zeptat, zkoušeli jste někdo dávkovat CO2 z kvasnic přes tento atomizer (viz. foto)?
Dneska jsem udělal novou směs, komplet vyměnil hadičky za vysokotlaké a dal zmíněný atomizer, ale po nějaké době jsem vyměkl a demontoval ho :-)
Nejsem si jistý, jestli by láhve nebo i spoje zvládly tlakovaní na zmiňované 1,5 - 2 bar. Tedy jestli to k dané hodnotě vůbec vylezlo.
Proto mě zajímá, jestli zmíněné zařízení někdo používá s kvasnicovou směsí?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2021 13:01 Muž Lojza007 [1204] Re: faba
Taky mně piští a mám ho z českýho eshopu, takže vlastnost. Zcela reálně uvažuju nad atomizérem na hadici, ale bojím se stejné hlučnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2021 13:14 Muž faba [0] – Atomizer
Ahoj.Mám tento atomizer a je poměrně hlučný.Setkal jste se s tím někdo?Díky

www.ebay.co.uk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2020 20:37 Muž muťa [554] - Rostliny – Zkušenost
Fotka k příspěvku Dva postřehy k tomuto reaktoru, který mi sloužil asi tři roky a velice dobře.

1) Plastová převlečná matice k CO2, je celkem tenká, ani nevím jak a kdy, ale prostě praskla a tedy došlo k úniku plynu.
2) Uchycení hadic je celkem chatrné podle mě. Vyplatí se občas zkontrolovat spoje. Když jsem sundával reaktor, hned jedna vypadla a to docela lehce, bez použití síly!!!
A třetí poznámka ( což ale mnozí víte), na dálném východě, je o polovinu až dvě třetiny levnější.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2020 11:24 Muž muťa [554] - RostlinyRe: pepesepe
Vyhazovat ne, ale uložit do šuplíku na budoucí náhradní díly ;-).
Musel (chtěl) jsem to řešit rychle. Koupil jsem nový, jiný z hliníku. No a raději v Číně objednám další...
Děkuji ale za typy pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2020 09:42 Muž pepesepe [11] Re: muťa
Ahoj, ta převlečná matice se dá nahradit buďto stahovací páskou (možná pro palivové hadičky u aut), nebo nasazenou hadičku omotneš dvěma závitama vázacím drátem a opatrně kleštěma utáhneš a zamotáš elektrikářskou páskou (aby ses nepoškrábal na drátu). Anebo navléct smršťovací pásku, nasadit a zapalovačem opatrně smrštit (pokud neznáš, neriskuj poškození atomizéru teplem). Ale jinak bych to nevyhazoval kvůli takové blbosti. Nebo najít podobný uzávěr od kosmetiky... kde pasuje závit a vyvrtat díru pro hadičku. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 15:18 Muž muťa [554] - Rostliny – matice
Ahoj. Mám tento reaktor www.rostlinna-akvaria.cz/… a bohužel mi praskla ta malá, plastová, převlečná matice na přívod CO2 ( na obrázku vlevo nahoře ). Měl někdo tentýž problém? Řešení?
Z Invitalu mi napsali, že mám v podstatě smůlu.....náhradní nemají. Dávat za toto 600 se mi nechce. Nebo máte někdo typ na jiný, lepší? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 16:00 Muž daren [408] Re: vaclav
vaclav napsal: Bakterie ve filtru dusík neboli NO2 a NO3 vyrábějí ne odstraňují to se děje v jiných typech filtrů.

Dobre, vyjadril jsem se ve zkratce, tedy asi nepresne, zkusim to uvest na pravou miru - filtry z vody odstranuji (obvykle, kdyz jde vsechno jak ma) formy dusiku, ktere rostlinam chutnaji nejvice a predelavaji na formy, ktere jim chutnaji mnohem mene.

Z tohoto pohledu muze tedy byt predimenzovany filtr kontraproduktivni. Samozrejme je snazsi umorit ryby amoniakem nez prejist kytky dusicnanama... Vyladit cely system tak, aby na kytky trochu dortiku (NH4-) zustalo a neublizilo to rybam cukrovkarum je vyssi divci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 10:47 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
Tak ne do všeho se může co2 přidávat ale zkus foukat do piva vzduch a po týdnu zjistíš že se kazí proto se dává co2. Bakterie ve filtru dusík neboli NO2 a NO3 vyrábějí ne odstraňují to se děje v jiných typech filtrů. Kytkyřům to ale nestačí tak ho přidávají uměle protože převažují konzumenti nad producenty. Já tě ale od toho neodrazuji to je tvoje věc a když to funguje tak bych taky nic neměnil. Jak se říká vítězný tým se nemá měnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 10:40 Muž Centisi [33] Re: daren
dík za reakci..příští měsíc to asi brubnu a dám atomizér pod koš at nasává tu mlhu a budu pozorovat a poslouchat filtr jestli nevykazuje nějakou nelibost nebo se nezačne odvzdušňovat častěji něž za 12hodin...
ty bakterie už tu byly řešeny jak psal Václav a někdo to dokonce měřil ph sondou a to na vtoku,výtoku i normálka v akvárka a nebyl v tom ph rozdíl pokud si to dobře pamatuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 10:24 Muž daren [408] Re: vaclav
ad filtr kde jsem to pouzival) EHEIM ECCO PRO 130 (tj. externi)

ad CO2 do napoju) mno ja teda zil v tom, ze se tam dava hlavne kvuli chuti :) BTW: i mleko je treba mit trvanlive...

ad CO2 ve fitru) - predpokladam, ze to co by tem bakteriim potencialne mohlo vadit je nizsi pH. Toz asi nic nebrani tomu si ho zmerit na vytoku z fitru (hodne H2CO3) a nekde v rohu akvaria u vtoku a udelat si obrazek o kolik nizsim pH 'trapite' bakterie. Mozna ale jen vznikne nika pro jiny druh bakterii...

Jinak tedy, muj pocit je, ze ti co pridavaji CO2 jsou primarne kytickari. A ti na konci dne mozna zjisti, ze krome CO2 pridavaji do vody mraky dusiku, kolikrat take ve forme mocoviny. Tedy v zasade pridavaji pracne to, co ty bakterie, opet pracne pestovane, z vody odstanuji.

Kazde akvarium je jine, vzdycky jde o nejakou rovnovahu, ale ja mam pocit, ze soucasne naplne do externich fitru jsou extremne predimenzovane, tam kde se pred lety vystacilo s molitanem je dnes sintrovane sklo, ktere ma povrch pro kolonie bakterii o nekolik radu vetsi.

Cili pokud clovek nema v akvarii rybi polevku, tj. extremni odpadotvorbu, je myslim celkem prostor pro mozna lehce suboptimalni CO2 pred fitrem. Je to jen muj, mozna selsky, nazor na vec, nemam to podlozene zadnyma vedeckyma pojednanima. A kdo ma?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 08:28 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: daren
A co se tyce bakterii - jiste by se o tom dalo odborne dost diskutovat (a k nicemu nedojit
Proč se dává CO2 do nápojů a třeba do piva asi proto aby se nekazilo a netvořily se bakterie. Takže dá se říct že si ten filtr trochu sterilizuješ. Proto se dělají reaktory a difuzory jinak by stačil filtr. Za normálního provozu se dít nic nemusí ale při nějakém průšvihu už můžeš mít problém ale také nemusíš to je na každém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2020 08:12 Muž Magic [879] - RostlinyRe: daren
Ale i atomizer na výstupe z filtra potrebuje tlak COčka, nie? Keď mi sóda nepretlačila difuzer, bude mi i externý atomizer nanič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 21:44 Muž Centisi [33] Re: daren
a co máš za filtr prosím tě ? myslíš že bych mu tím neublížil ? jako pod koš je ta nejjednoduší možnost to zkusit asi :-D když u toho budu tak by to asi na zkoušku stálo jestli mu to bude nebo nebude vadit :-D vnitřní atomizér mám doma co sem dostal tak by to tu mlhu s co2 mohlo pod košem pobrat a třeba by mu to nevadilo jako bubliny přímo s hadičky což si osobně myslím by byl problém... díky za tip X-) jak to dám dokupy tak to vyzkouším ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 21:30 Muž daren [408] Re: vaclav
CO2 se pomerne dobre rozpousti. Rekl bych, kdyz to porovnam s prumernym reaktorem, tak filtr je o dost vetsi reaktor. Jak rikam, ma zkusenost je takova, ze se mi fitr nezavzdusnoval.

A co se tyce bakterii - jiste by se o tom dalo odborne dost diskutovat (a k nicemu nedojit :) - ja nepozoroval zadny rozdil, to je vse co k tomu mohu rict.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 21:27 Muž Centisi [33] Re: vaclav
fluval fx6 má vroubkovanou hadici,tudíž problém s těsností jak to tam zajistit... z těchto důvodů nedoporučují na těch hadicích něco bastlit nebo napojovat...
Do filtru to ani zkoušet nebudu..Je v něm nastavená elektronika na samoovzdušnování-každých 12 hodin se vypne na 2 minuty aby vytlačil vzduch po opětovném sepnutí...
Mě to tak napadlo když sem kdysi zkoušel burčák v petce a přes filtr s cigarety to šlo,dřívko by mělo bejt ještě jemnější... to co sem všude možně viděl tak sem zavrhl,stejně bych to do tý rampy musel nějak pustit,tudíž udělat díru a nějakou přípojku..to můžu prvně vyzkoušet moji možnost a pak až bastlit nebo kupovat...ale jak říkám.at to zbastlím nebo koupím,tak za ty prachy mám 3x naplněnou bombu minimálně..ten plyn stojí úplný houby proti tomu všemu kolem...

a bakterie sou to poslední o co bych se bál..těžko bude ph jiný ve filtru a v akvárku,zvlásřě když čerpám nádrž cca 3x za hodinu odhadem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 21:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak pouštět do filtru CO2 to už tu mockrát bylo. Většinou se časem filtr zavzdušní a taky se diskutovalo co na to bakterie ve filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2020 21:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Centisi
Proč by nešel na hadici přidat reaktor třeba něco jako tenhle? www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 20:11 Muž Centisi [33] – Dotaz
Ahoj,mám dotaz..chtěl bych vyzkoušet a naučit se s co2..prostě mě lákaj trošku náročnější rostlinky vyzkoušet ;-) ale mám fx6 což něco na napojení hadic nejde..nějakej reaktor přes další čerpadlo mě připadá jako zbytečnost navíc...vnitřní atomizér nevím..dělá nepěknou mlhu co sem viděl a stejně s ním těžko zásobím stejnoměrně celý akva...takže mě napadla taková blbost smich nezkoušel někdo na bombu dát do hadičky lipový dřívko? jak to rozpouští a o kolik se se zvýší spotřeba plynu třeba proti atomizéru ? myslel sem že bych navrtal rozstřikovací rampu a tam ten konec hadičky s dřívkem lípy zasunul...pokud bych bombu musel naplnit o měsíc dřív ale dostal co2 do celýho akvárka takhle jednoduše tak bych do toho šel..plyn je levnější než reaktor,čerpadlo a další ko..tiny k tomu ..zkoušel to někdo na bombu a ne na kvašák jak to funguje? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 20:00 Muž Magic [879] - RostlinyRe: daren
Púšťam zatiaľ 1 bublinku za sekundu, tá sa stihne rozpustiť ešte v hadici, takže v pohode. Osobne si ale myslím, že vo filtri sa to musí v pohode rozpustiť, než sa pretlačí cez všetky tie náplne.
Jednosmerný ventil na čokoľvek, čo trčí z akvária von, je samozrejmosť.
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 19:46 Muž daren [408] Re: QQQ001
Ja mel atomizer dlouho na sani exteniho filtru a zavzdusnovani jsem nepozoroval (ale mozna take zalezi, jak intenzivne bublas nebo jak velky mas filtr). Myslim, ze to klidne vyzkousej a uvidis.

Nakonec jsem se ale vratil k atomizeru na vytoku, mozna z pomerne bizarniho duvodu - abych hned videl, jestli mi CO2 bezi nebo ne :) (dobre, drop-checker mam take, ale trochu ho zanedbavam; mesice uz jsem nemenil napln...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 11:54 Muž QQQ001 [23] Re: Magic
Podle mě se bude zavzdušňovat filtr. Jestli to dobře chápu. Proto se dělají reaktory a ty se samozřejmě připojují na odtokovou hadici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 11:45 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Magic
Riziko je, když se zastaví motor a praskne hadička. Určitě dej jednosměrný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 10:54 Muž Magic [879] - Rostliny – CO₂ priamo do sania externého filtru
Po vyskúšaní vzduchovacieho kamienka (moc veľké bublinky), difuseru (sóda nepretlačila), vývodu COčka do rozstrekovacej rampy (vcelku slušné) som zaviedol COčko do sania novučičkého externého filtra. Je to dobrý nápad? Neoplieska ma to niekde? Má niekto skúsenosť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 16:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DeathRock
Pokud ti nebude vadit mlha CO2 v akváriu tak si kup atomizér, druhá možnost je reaktor. Jsou i další možnosti ale to už je spíše o kutilství. Jinak na you tube je toho plno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 15:40 Muž DeathRock [2] – Difuzor nebo reaktor?
zjistil jsem, že na novém filtru mám tlustší hadice a přemýšlím, zda koupit znova

www.rostlinna-akvaria.cz/…

nebo JBL

www.rostlinna-akvaria.cz/…

nebo zainvestovat do reaktoru, který je 2x tak dražší (vel. 5).
www.profiplants.cz/…

pro akvárium cca 150 l čisté vody s externím filtrem EHEIM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 13:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Tak jsou i malinká čerpala ale podle názvu vlákna jsem předpokládal nonstop režim. Už jsem se ale také párkrát napálil třeba z čerpadly na vrtačku po pár použít z nich stříkala všude voda. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 09:33 Muž Magic [879] - RostlinyRe: vaclav
Nonstop som od toho nechcel, bežalo 2 minúty raz za hodinu počas svietenia. Na tých 50l to stačilo.

Klasické, čo som videl, sú všetky zbytočne veľké :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 09:26 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Magic
Nebudí to ve mě důvěru asi nebude na nonstop provoz používám klasické akvarijní čerpadla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2019 08:30 Muž Magic [879] - Rostliny – Aké čerpadlo na reaktor?
Poskladal som si na kolene reaktor z toho, čo dom dal, ako čerpadlo som použil niečo takéto:
arduino-shop.cz/…

Vydržalo to čosi vyše týždňa a zhorelo.

Poraďte, čo máte v reaktoroch, tak aby to vydržalo? (Alebo to bol proste len vadný kus?)

Spínam arduinom cez relátko, takže môže byť 5VDC i 220VAC.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2019 12:13 Muž Skrblík [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,

chtěl bych se pochlubit o svůj nový přírůstek do akvarijní techniky.

Jedná se o reaktor na Co2, který se skládá z PVCU trubek.  Jako inspiraci jsem viděl video na profiplants.cz, jenže tento reaktor je vytuněnější. Celková výška tvoří 1400 mm o průměru 500 mm, z toho 1000 mm má průhledná trubka na kontrolu rozpustnosti co2, reaktor je vybaven zpětným ventilem s nerezovou pružinou na zabránění vytečení akvária, kvalitnějším kohoutem na vypouštění případného co2 a vzduchu. Celá tato sranda vyšla na 1600,-Kč - což je proti nabízeným reaktorům zanedbatelná cena.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2018 05:49 Muž 1965 [35] Re: Miras
Tak ten první mě mlhu nedělá , ale malinkaté bublinky , které pak rozhání čerpadlo . Ten poslední mám také . U něj mám vyzkoušené , že záleží na výkonu filtru. Pokud je hodně silné CO2 se řádně nerozpustí a z rampy pak létají dost velké bubliny . Dále pak : zanese se jako hadice , takže rozdělat a vyčistit . Doporučuji na vstup i výstup ventily .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 19:36 Muž Miras [111] Re: Tučňák
Po tom, co mi nikdo nenapsal, jsem musel testovat sám :-)

Tyhle dva dělají víceméně v akva až mlhu, což jsem nechtěl.
www.profiplants.cz/…
www.profiplants.cz/…

Tenhle nevím jak funguje, ale ta vrtulka co je v něm je docela hlučná. Na youtube jsou videa, kde je to vidět.:
www.profiplants.cz/…

Momentálně mám tento a trochu je slyšet jen když ráno sepne CO2 - tak hodinu, pak už je to OK:
www.profiplants.cz/…

Asi ale stejně koupím časem tento:
www.profiplants.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2018 14:42 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Hlučnost reaktoru
Vzhledem k absenci reakce na předchozí dotaz bych znovu dané téma otevřel - dělá CO2 reaktor nějaký slyšitelný zvuk? Původně jsem CO2 pouštěl skrz vzduchovací kamínek, ale dělal docela velké bubliny (zkoušel jsem asi 3), někdy i pískal. Teď rozpouštím přes lipové dřívko, ale často se stává, že začne pouštět větší bubliny (nepříjemně to píská) a je třeba ho pootočit. Po čase znovu. Dělají to všechna tři dřívka, co mám.

Atomizérem mi CO2 z kvasnic neprojde, proto uvažuji nad reaktorem. Akvárium je ale v ložnici, proto hledám něco bezhlučného.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2018 10:59 Muž Miras [111]
Zdar chlapi, mám v akva nějakej obyč difuzor z Alli. Asi se rozpouští bublinky málo a tak koukám po něčem lepším.

První se mi líbil atomizer do akva:
www.profiplants.cz/…

co ale koukám dál tak se dělají i mimo akva:
www.profiplants.cz/…

a asi nejvíce se mi líbí ten reaktor, ovšem má v sobě vrtulku a tak si říkám jak je to hlučné?
www.profiplants.cz/…
Co asi tak nejlépe?
dík za postřehy ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2018 17:40 Muž LeRi [315] Re: Cudlx
Spíš bych se řídil průtokem filtru než obsahem akvária já mám třeba ve svém akváriu filtraci naddimenzovanou ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 11596x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5912