Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hladinový sběrač - skimmer

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Hladinový sběrač - skimmer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2018 17:55 Muž liborass [174] Re: fingerstyle
Já mám ten od 4Aqua a čekal jsem od toho víc :-( Když je nahoře ta černá mřížka tak to moc nesbírá a když ji vytáhnu tak to sbírá vše i plovoučky, a molitan musím čistit každý den, a to nemluvím o tom, že se seká vrtulka (reklamaci zamítli)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 13:02 fingerstyle – Aqua Nova hladinový sběrač nečistot
Máte někdo zkušenost s tímto skimmerem?
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 17:44 Muž LeRi [315] Re: Paul
Ve všech směrech lepší než ohodně dražší www.rataj-spk.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2017 11:47 Muž Paul [2] - Asie
Máte někdo zkušenosti s tímhle skimmerem? www.profiplants.cz/… :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 23:02 Muž erik [10] Re: vaaclav
Díky, ale potom to stráca zmysel, pretože v plavájúcich sa zachýtavajú zbytky rastlin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2016 21:29 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: erikva
To spolu moc fungovat nebude musel by jsi rostliny nějakým způsobem oddělit od skimmeru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 21:22 Muž erik [10] – Skimmer a vodné rastliny
Zdravím, chcem sa opýtať, ako to je s hladinovým sberačom a plávajúcimi rastlinami? Ako funguje? Nezapchávajú ho, prípadne nesťahujé mladé rastlinky? Mám Limnobium laevigatum, Salvia natans. Díky zapomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 22:28 beny Re: MarekS
Tak jsem použil Atmana a výkon je dostatečnej. Asi u toho dle řešení zůstanu. Po pravdě mám po celé dlouhé straně akva roztrikovaci rampu z Ehaim filtru, ale i přesto se mě z krmení občas na hladině povlak udělá. Snad ještě někdo napíše, kdo má skimer na hadicí od filtru. Díky za vaše reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 16:58 Muž MarekS [16] - RostlinyRe: Jura55
Fotka k příspěvku Také ho mám a funguje dobře. Jen jedno bych mu vytkl, utopila se mi v něm jedna neopatrná razbora. Vyřešila to síťka a gumička, ale už to nesebere větší kousky listů. viz foto. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 15:14 Konec Re: Zip
Eheim Skim 350 je výborná i když předražená technika. 4x denně zapnutí na 5 min. přes spín.hodiny ( regulace na minimum ), žádný následný povlak. Čištění cca po 14. dnech, molitan ve skimmeru je malý, ale dostačující. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 10:54 Muž Zip [277] Re: Beny
Já mám Eheim Skim 350 a jsem spokojený, pouštím ho na spínačky jen nekolikrát denně na 15min a stačí to, hladina je za chvilku jako sklo ;-)
Po vypnutí se mi vždy trochu slepé hladiny vrátí, ale jinak bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 09:53 Muž Beny [2] Re: jamro27
Díky za radu, mám něco takového www.youtube.com/….

Mě spíše jde o porovnání mezi skimerem na odpadní hadici k externímu filtru a elektrickým skimerem. Kterou cestou se vydat. Mám ještě hlavu Atman 200, vyzkouším tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2016 19:39 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: Beny
Skus tento som spokojny, lahke cistenie a tichy chod, nerobi prudenie vody v akva.

abc-zoo.sk/…

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2016 18:27 Muž Beny [2]
Pls máte někdo zkušenost ze skimerem od Eihemu vs. elektrozberač Eheim 350? Já jsem udělal nějaký z malé čerpací hlavy a PET lahve, docela to funguje, jen má hlava malý výkon. Tak přemýšlím zda nekoupit větší hlavu nebo nepořídit rovnou sběrač na sání externího filtru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2015 11:41 Muž ludvik [1082] Re: Zab01
Zase takový výkon to nemá ... a jde to i trochu ladit. Jenže jak se ti naskládají Salvinie okolo, tak už to pak moc jako hladinový sběrač nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 21:47 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetky – Skimmer a pistie
Zdravím, má někdo zkušenosti se skimmerem od Eheimu vs plovoucí rostliny typu Pistia nebo Salvinia? Nenasaje to třeba ty kořeny nebo něco aby se to ucpalo atd? :) Když je to přitáhne jen k sobě, tak to snad nevadí :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 15:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
Taky mám ten Dennerle a nějak ho nemůžu vychytat. Jak klesá hladina, tak se občas sací koš přisaje a potopí nebo zase nějak nadskakuje proudem vody co do něj jde atd. Prostě se s tím pořád vztekám. Asi ho vyřadím a koupím Eheim Skim350 a bude to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 21:54 Žena Giblartar [0] - Mořské ryby – V2 skim400
Zdravim vas.Mam problem zapojila jsem skimer tak jak ma byt.Je v akvariu a nasava si vodu,ale bublinky zene do hlavice a pretyka...a co je horsi nejde to ubrat...a i kdyz o moturku trosku uberu tim plastem at ma mensi tah tak vyleti ven a leta po akvariu.No bojim se jit do prace a nechat to zaple aby me to nevytopilo pokoj.Mate nekdo zkusenost?Pridavam foto www.americanaquariumproducts.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 12:31 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: 150koni
Automatické krmítko... hmm Nějak mi uniklo, že jste je zmínil. :)
(Asi proto, že jsem tuhle "vymoženost", narozdíl od skimmerů, viděl jen na obrázku... :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 12:29 Muž 150koni [653] Re: Sid
No to sice ano. Nicméně bohužel pro mne, to moje automatické krmítko neumí a pochybuji že to některé krmítko vůbec umí hmm . Ale umí nasypat krmení do mnou připraveného kruhu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 12:24 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: 150koni
Stačí na chvíli vypnout filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.09.2012 00:33 Muž 150koni [653] Re: 150koni
Jen pro doplnění. Postřehy po pár dnech v kombinaci s automatickým krmítkem. Skimer je super. od doby co ho mám mám hladinu jako zrcadlo. Odsávání z hladiny nastaveno na minimum co to jde, aby to bylo efektivní. Nemusím sbírat po celé kladině kousky odpadlých listů z rostlin, protože je vždy všechno u ústí skimmeru. Nicméně okamžitě přitahuje i krmení podané automatickým krmítkem, takže ještě musím udělat nějakou ohrádku pro krmení, aby se nerozplavalo po celé hladině a nebylo vtahováno skimmerem. Kousek hadice stočené do kruhu a přidrženo přísavkou by to mohlo vyřešit palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 18:43 Muž 150koni [653]
Fotka k příspěvku Zrovna jsem ho nainsaloval a koš jsem musel protáhnout dolů o cca 25 cm, protože mám celkovou výšku akva 65cm a vodní sloupec 55cm. Konstrukční řešení je spíše pro menší akva. A údajně to výrobce balí k nano a malým akváriím a to jen mou doměnku o konstrukční výšce potvrdilo. Takže pro větší akvária je tento výrobek Dodo (Dodělej doma). Průtok je max. 600 L/min. Poměr mezi sáním z hladiny a košem se nastavuje otáčením hladinové části.
viz. také článek rybicky.net/clanky/1053-slepa-hladina-dennerle-turboskimmer
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:42 R Muž Silent [5949] Re: dravec
V naprosté většině případů zbytečná věc, nicméně dokáže udržet hladinu v čistotě a zlepší i prokysličení horní vrstvy vody. Výborné řešení pokud máš problém se "slepou" hladinou, nepraktické při krmení vločkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 21:58 Muž dravec [72] - Rostliny
Je dobre pozit tento hladinovy zberac JBL TopClean? Mate niekto skusenosti?
www.akvariumonline.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:30 Libcin Re: Sid
Dík za odpověď. Já filtr spustil asi brzy a nasál patrně vzduch. Když už byla hladina dostatečná, tak se situace zlepšila, ale pořád byl zavzdušněný a nebylo to ono. Raději jsem sběrač vyhodil a nainstaloval klasický koš. Byla půlnoc a já nechtěl přes noc problémy. Teď je filtr bez vzduchu tak snad večer při druhém pokusu vše klapne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 12:22 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: Libcin
Skimmer od EHEIMu z praxe sice neznám, ("šílená" cena - to i ten Dennerleho sběrač je za jiné peníze... hmm :)), ale předpokládám že princip je obdobný, tzn., že když snížíte hladinu, plovák poklesne a změní se poměr nasávání z hladiny k nasávání z vodního sloupce ve prospěch hladiny, takže k přisátí vzduchu dojít může.
Leda by byl vybaven uzavíracím ventilem, který by tomuto zabránil(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2011 09:57 Libcin – Eheim
Zdravím, pořídil jsem si hladinový sběrač EHEIM a chtěl bych ze zeptat někoho na zkušenosti s ním. Můžu spustil filtr i když ještě není akvárium po částečné výměně vody zcela dopuštěné (osmóza!)? Někde jsem přisával vzduch a nevím kde!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 10:27 švíco Re: kuriertomas
Je to tohle:
www.akvaristik.eu/…
každopádně ty to budeš muset pořešit s ohledem na příslušenství k tvému filtru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 08:58 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: švíco
A to kolienko je nejaké riadne na akvaristické účely, alebo niekde kupené u vodárov?na fotke to presne nie je vidno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 08:52 švíco Re: kuriertomas
Já jej používám s filtrem eheim 2222. Napojil jsem jej pomocí kolínka na sací trubku. Spojení je přes silikonovou hadici... viz.:
rybicky.net/fotogalerie.php…
PS: skimmer funguje bezvadně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2011 08:47 Muž kuriertomas [13] - Raci, krabi, krevetky – Dennerle Turbo Skimmer
Má niekto skúsenosti s týmto hladinovým zberačom nečistôt? Resp. neviete mi povedať, ako sa vlastne napája? Je pre všetky externé filtre alebo závesné. Plánujem to do akvária s ext. filtrom SERA bioactive 130. Budem musieť zrušiť klasické nasávanie cez sací kôš a napojiť nasávaciu hadicu priamo na ten skimmer?Alebo je možné použiť na to nejakú rozvodku?

Na nete som našiel iba na čo všetko slúži a že sa napája na hadicu 12/16. Ale ako konkrétne, to neviem.

Za nejaké postrehy a rady ďakujem. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 18:15 Muž danrycka [56] Re: Polux
www.akvarko.cz/…

verze pro externí filtr akva.vbrne.net/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2009 18:02 Polux
Nezkousel jste to nekdo nejako vyrobit? Pokud ano tak jsem prosim napiste diky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 18:43 R Muž Silent [5949] Re: tube
Mám hladinový sběrač na Fluval. Funguje sice dobře, ale při krmení nasává zbytečně baštu, plovoucím rostlinám to taky nedělá moc dobře. Nakonec jsem ho z filtračního systému vyndal. Podle mého je to zbytečná investice. Záleží jestli ho opravdu využiješ. Jinak vnější Eheim můžu jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:50 Pepas Re: tube
Ten hladinový filtřík asi splní svou funkci dokonale, ale ta cena je opravdu zarážející,mám udělaný zběrač a spodní vývod sveden a napojen do dru hého okruhu stačí tenkou hadičkou,fonguje to znamenitě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2008 13:36 tube – Hladinový sběrač
Zdravím všechny .
Chtěl bych vyměnit u setu Juwel Rio 180 vnitřní filtr za vnější pravděpodobně Eheim řady classic 2213 plus (s dvojkohouty).
Zároveň uvažuji o prikoupení hladinového sběrače (taky eheim).Máte někdo s tímto sběračem zkušenosti nebo je to zbytečná investice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7621x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5689-hladinovy-sberac-skimmer?od=151