Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hladinový sběrač - skimmer

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Hladinový sběrač - skimmer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 16:37 Muž vlka [3456] – ...
Já vím, že jsem mimo, ale naprosto nechápu, proč ,,skimry,, používat. Není nic jednoduššího, než sebrat bordel na hladině a je to. Slepou hladinu to nezlikviduje, jen ji potom není vidět. Považuji to za naprostou zbytečnost a vyhození peněz...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2021 03:32 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: ola
Fotka k příspěvku U mě skimmer běží nepřetržitě. Mám ho i k posílení cirkulace vody v akva. 100% čistá hladina krásně vlnkuje (prokysličuje).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 22:22 Muž zdenok47 [9] Re: ola
Mne beží len ráno 2h a večer 2h. Asi treba len vyskúšať. Keď ti pobeží aj kratšie a hladina bude OK tak nie je o čom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2021 20:50 Žena ola [31] – Nonstop?
Ahoj, necháváte skimmer jet nonstop? I v noci? Mám elektr. Sunsun. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2020 19:09 Muž Marian400 [1] – SunSun JY-03 Skimmer
je to nedorobeny skimer.
regulacia prietoku je nemozna.strasne silny prud vody.
treba upchat jeden vyvod a otocit to na sklo akvaria
prisun vzduchu,tak ako to popisuju je nemozny,bolo by to proti fyzike
prisavku vobec nedrzia,kazdych 5 minut sa odlepuju
je dost kratky kabel
ked sa nahnevam,tak ho hodim o stenu
je to jedna z najväcsich zbytocnosti,co som kupil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2020 08:19 Muž Miroslav [35] – Skimer
Fotka k příspěvku Čau lidi, poraďte mi.Mam skimer 4v1 od Denerleho,dotaz je takový,je nějaká nanosiťka nebo molitanek v tom sacím zvonu?Díky za rozumné odpovědi.Mira
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 21:09 Muž Mlsoun [3] – Skimmer z Profiplants
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj četl jsem tuhle diskuzi od nejstarších příspěvků a vycítil jsem z nich že jsou někteří z práce se skimmerem docela marný :-O , tak přidávám své zkušenosti palec Koupil jsem v profiplants pasivní skimmer (bez nepajení) a připojil ho na násos externího filtru. Dělal jsem to protože když sedím na pohovce a koukám na akvárko, tak vidím hladinu z podhledu a vypadala příšerně. Nyní se skymerem je krásná, radost pohledět, čistá žádné škraloupy ani mapy prachu. Nyní jako sklo. Instalace mě srala už první noc - skimmer lítal nahoru a dolů a bouchal i zestrany na stranu - budilo mě to. To jsem vyřešil tím že jsem ho postavil lehce šikmo jako věž v Pizze. Tím přestal bouchat ale přesto stále lítal. Ve finále mi sbíral okamžitě žrádlo které nasypal automat krmič. Proto jsem stáhl horní sání na uplné minimum. Ryby stačí sežrat potravu ale hlavně plovák skimmeru přestane lítat nahoru a dolů protože tolik nesaje. Další bonus je ten, že pak tolik neokysličuje vodu. Je to pro mě nežádoucí jev když tam za těžký prachy ženu CO2 aby rostli rostliny. Na pohled skimmer sbírá bordel z hladiny velmi pomalu, ale celou hladinu vyčístí tak že se nestačí ušpinit. Navíc snížením sání z plováku přestane vcucávat neonky. Vnitřek skimmeru nečistím. Usazenina zajistí omezení pohybu plováku a bouchání. Plovák je tam v trubce dost navolno a usazenina ho skvěle omezí, přesto plovák reaguje na změnu hladiny, která se ale skoro vůbec nemění, protože měním vodu po týdnu. Sečteno podtrženo - skimmer musí jet na minimum - myšleno aby nasával horním plovákem jen minimálně. Skimmer na fotce se šteluje dolním víkem do stran. Skimmer můžu jen doporučit. Stál mě 500,- na profiplants.cz. Odkaz dávat nebudu protože za pár let stejně nebude fungovat. Zkuste hledat výraz "Plastový průhledný odstraňovač mastné hladiny" palec X-) X-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2019 21:37 Olin – Skimmer
Osobně mám dva ty skimmery jeden značky eheim 350 a druhý aqua nova.
nebe a dudy....Eheim podstatně lepší... Eheim 5w a aqua nova 3w
A je to opravdu znát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 20:21 Muž smik [70] – Eheim skim
Jen tak pro info. Eheim skim 350 doma. Nainstalován a funguje na pohodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 17:32 Muž UndeR [80] Re: Gringo63
Asi to vyřeším podobně. Vypadá to jako dobré řešení. Jen ten vypínač umístím jinam :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 17:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gringo63
Chce to proudový chránič. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 17:00 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: vaclav
Fotka k příspěvku Mám krycí sklo natěsno. To malé sklíčko je přilepené silikonem. Jen jsem ho sundal kvůli vyfocení. Měl jsem to i u tlamovců a zatím žiju. Nikdo jiný k tomu nechodí. hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2019 16:46 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Gringo63
Ten vypínač hned vedle akvária to je trochu životu nebezpečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 16:26 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Gringo63
Někdy se stane, že ho zapomenu vypnout. Tak molitan vytáhnu a "vyčvachtám" krmení v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2019 14:58 Olin Re: UndeR
Buď ho vypneš, nebo se to dá řešit hladinovým krmítkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 14:56 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: UndeR
Fotka k příspěvku Při krmení ho vypnu. Mám ho na kolébkový vypínač.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 14:51 Muž UndeR [80] Re: Gringo63
A jak to řešíš při krmení? Klidně bych ho taky nechal zapnutý nonstop, ale obávám se potom, že by mi vtáhnul všechno krmivo z hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 14:37 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: UndeR
Mě jede nonstop. Posiluje i cirkulaci vody v akva. Sání(předfiltr) a rozstřikovací rampu mám na jedné kratší straně a skimmer je na protější(kratší) straně akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2019 14:37 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: UndeR
Používám skimmer i jako pomocníka k silnějšímu proudu a interval zapnutí i vypnutí je 20 minut. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 14:27 Muž UndeR [80]
Když už se tady bavíme o těch skimmerech. V jakých časových intervalech se vám nejvíce osvědčilo ho zapínat? Tím myslím kolikrát denně a po jak dlouhou dobu? Já mám nyní nastaveno přes spínačky cca na hodinu, a to 2x denně, ale přemýšlím, že to bude lepší nastavit raději víckrát denně po kratší čas...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 07:47 Olin Re: Miras
Vždycky je nejlepší vlastní zkušenost. Skimmer (hladinový sběrač) vyzkoušíš a uvidíš. Ale viděl bych to časem na tu skříň.... ;-) Pak dej vědět jak jsi se skimmerem z číny spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 20:46 Muž Miras [111] Re: Diky
Chlapi díky, ale ten elektrickej jsem nechtěl, co já vím, ale třeba na něj dojde :-)
Jinak pořídil jsem "čínskou" verzi toho ISTA Hladinový sběrač za nějakejch 7USD. Za ty prachy ať klidně leží ve skříni, tak uvidím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 19:18 Muž AsusKD [85] Re: Miras
Ja som mal ten druhý, ale jak už tu písali nasával bordel a rýchlo sa zanášal filter. Takže šiel von. Ten mám www.profiplants.cz/… cez spínacie hodiny. Je lacnejši než eheim a nemusí sa vyberať kvôli čisteniu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 17:30 Muž UndeR [80] Re: afc1886
Já jsem pořídil na eBay tento:
www.ebay.com/…
Řekl bych, že je dostačující...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 16:02 Olin Re: afc1886
Až po odeslání jsem si všiml že jsem doporučil to samé co ty :-)
Nicméně s tím eheiemem 350 jsem spokojený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 15:48 R Muž afc1886 [14704] Re: Miras
Já být tebou, tak koupím toto akvarijni-filtry.heureka.cz/… nebo jemu podobný skimmer.
Spínací hodiny a máš klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.03.2019 10:48 Muž Celsiq [50] Re: Miras
Ahoj, souhlasím s kolegou "smik". Mám na 702A a tento skimmer si s mastnou hladinou neporadí. Regulovat poměr sání nelze. Trochu jsem to reguloval vložením biomolitanu do spodního nasávacího koše. Tím získal hladinový sběrač vyšší výkon. Nicméně stále nedostatečný pro odstranění mastné hladiny. Navíc tento biomolitan se strašně zanášel a nakonec šel pryč.

Mastná hladina nakonec (díky bohu) zmizela časem sama :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 10:41 Muž Miras [111] Re: smik
Tak mě jde hlavně o to, jestli se dá u toho prvního nějak regulovat sběr ze skimmeru a sání ze spoda, asi vezmu ten druhej a o kus prodloužím spodní koš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2019 10:37 Muž smik [70] Re: Miras
Ten první SunSun mám u filtru a teda musím říct nic moc. Buď to s ním neumím nebo ten výkon toho filtru na kterém ho mám není nic moc (703B). Někdy funguje lépe někdy méně. Filtr se zavzdušňuje, ale to může být i velkou bublavostí rostlin. Teď jsem oddělal z akva krycí skla a na hladinu sedá více prach, kterej to nestíhá brát. Takže už je na cestě Eheim skimmer.
Ten druhej nevím. Vesměs se podobnej používá jako skleněnej u akvascaperů a funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 10:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Nevím jestli se ti to nebude ucpávat a pak zavzdušňovat filtr ale kdo nic nezkusí nic nezkazí na slepou hladinu je to asi dobré. Počkej si na někoho nebo si ho najdi kdo to má. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:26 Muž Miras [111] Re: vaclav
A tak to já vím, jenomže mám stále slepou a snad i mastnou hladinu. Rampu mám vzadu přes celé akva. Když jí zvednu k hladině, tak se to trochu zlepší, ale to zas nechci dělat kvůli CO2 :-( Právě, že při krmení by se dal zavřít a šneci jsou ve filtru tak či tak :-) no a nějakej ten list...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:19 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miras
Nechci ti tohle rozmlouvat ale počítej s tím že se to do filtru dostane bordel který tam nechceš, spoustu lidí se brání různými předfiltry a tobě tam spadne spoustu věcí včetně krmení a třeba i zbytky rostlin a šneků. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 09:11 Muž Miras [111] – Skimmer
Ahoj chlapi,
Uvažuji o koupi Skimmeru, ovšem nic není přesně podle mého gusta. Nechci elektrickej, ale na vstup do filtru. Jako líbil by se mi viz odkaz 1., ale nevím jak je na tom s nastavením sběru z hladiny vs. spodní sání.
Pak tedy ten z odkazu 2. ale jestli jsem dobře koukal, tak tam je zapotřebí zase prodloužit hadici ke spodnímu koši dle výšky akva.

Je tomu tak, nebo jsou ještě jiné možnosti?
Odkaz 1:
www.profiplants.cz/…

Odkaz 2:
www.profiplants.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2019 20:49 Muž Martincz [9] Re: Martin Karviná
záleží na tobě jak to budeš zapínat , jak máš znečištěnou hladinu. Myslím že jo, je to dělaný aby to bylo v akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 20:05 Muž Martin Karviná [19] Re: Martincz
Já ho zapl jen když plavaly kousky rostlinek. ted je třetí den vyplí. Tak že ho tam mužu nechat ten plast jako celkem snesou jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 19:37 Muž Martincz [9] Re: Martin Karviná
Protože mám malé akva(zatím) tak ho čistím třeba 1 za měsíc ale záleží co všechno ti plave na hladině, ja to mám jen pro mastnou hladinu. Já ho tam mám pořád i když to třeba není na pohled úplně bezva. Zapínám ho 1x za den tak na 10 min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 19:14 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Martin Karviná
Podle potřeby se mi sepínal několikrát za den. Určitě jsem ho pokaždé nevytahoval. Údržba jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 18:47 Muž Martin Karviná [19] – dotaz
Ahoj. Chci se zeptat jestli ten skimer máte celou dobu v akva a podle potřeby zapnete nebo to vytahujete a jak často čistíte naplaveniny které skimer nasál. Pořídil jsem si to poprvé a tohle ještě nevím. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2019 19:42 Muž Martincz [9] – skimmer
Ahoj mě se taky tvoří slepá hladina, zakoupil jsem skimmer a mám klid(mám malé akva tak to pouštím na 10 min. každý den). U mě je to myslím tím že mám malý pohyb hladiny. Když jsem měl malý vnitřní filtr s malou rostřikovací rampičkou tak to bylo ok ale teď mám závěsný filtr a protože akva plním cca 0.5cm pod okraj(pro hezčí vzhled) tak to s hladinou skoro vůbec nehýbe ale pod hladinou pohyb je , vidím to na kytkách.Když jsem ten závěsný měl v záběhu s tím vnitřním tak se mi taky nic nedělalo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 19:47 Muž LukšaNM [309] Re: MichalV
To řeším, ale zatím vůbec nevím, mám podezření na hořčík, kterým jsem začal hnojit a od té doby se začala objevovat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 19:06 Muž MichalV [327] Re: LukšaNM
V zabehnutom akva? Nie je to nezvyčajné? Neriešil by som skrimmer ale prečo sa to objavuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 19:03 Muž LukšaNM [309] Re: MichalV
Spíš slepá, objevuje se i když jsem zrovna nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 17:43 Muž MichalV [327] Re: LukšaNM
je to slepá hladina alebo mastnota po kŕmení? Niektoré krmivá majú pridávaný tuk (celkovo 12%) a označujú to PRO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 17:16 Žena drvi [2894] Re: LukšaNM
LukšaNM napsal: ...že když to nějakou krevetku nasaje, tak zůstane u molitanu a po vypnutí skimmeru zas vyplave.
Nevyplave. Me aspoň skimmer Eheim 350 nasával drobné rybky (teda í větší, přehnaně zvedavé, třeba betty) a většinou je tam mlátily, i když se vypnul. A neměly prostor a sílu vyplavat, dokud jsem ho nerozebrala pro čištění. Ryby to většinou přežily, ale byly dost pomuchlané. Čistit jsem ho proto musela denně, takže teď ho používám jen k velkejm rybám, jako jsou cichlidy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:57 Muž LukšaNM [309] Re: Fantomik
Tak to je pak jasný. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2018 15:45 Muž Fantomik [38] Re: LukšaNM
Tak to jo. Se sítkem jsem to nikdy ani nespustil. :-D Hned jsem ho vyhodil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:10 Muž LukšaNM [309] Re: jarda62
No právě, se sítkem se mi to nepodařílo rozchodit, až bez něj, tak nezbývá než se smířit, že když to nějakou krevetku nasaje, tak zůstane u molitanu a po vypnutí skimmeru zas vyplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 15:08 Jarda62 Re: LukšaNM
Trochu jsem si to popletl, špatně jsem si přečetl název tématu, myslel jsem že mluvíš o sací trubce filtru, omlouvám se. Já mám skimmer Eheim 350 a ten ani sítko nemá. :-) což neznamená, že radím dát ho pryč, ale přes povrchové napětí slepé hladiny to nebude dobře fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 14:58 Muž LukšaNM [309] Re: jarda62
On tam ten molitan dole je, tak je pravda, že se kdyžtak zarazej tam... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2018 14:52 Jarda62 Re: LukšaNM
Tak dej místo toho sítka molitanovou kostku. Ale není to tak parádní.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7621x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5689-hladinovy-sberac-skimmer?od=51