Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hladinový sběrač - skimmer

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hladinový sběrač - skimmer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2024 17:13 Muž vlka [3426] Re: MVano
Jestli máš v akvárku filtr, tak ať hezky čeří hladinu, ostatní bych sebral jemnou síťkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2024 17:11 Muž MVano [58]
Škraloup, zbytky kytek a hlavně těch stříhaných. Jinak jich je plný filtr a ten škraloup nepropouští dost světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2024 17:08 Muž vlka [3426] Re: MVano
Na tak malé akvárko bych ho nedával. Co potřebuješ sbírat z hladiny ?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2024 15:00 R Muž afc1886 [14632] Re: MVano
Ve tvém případě bych si něco sám vytvořil na sání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2024 11:32 Muž MVano [58]
Prosím o pomoc s hledáním co nejmenšího hladinového sběrače. Všechny co běžně nacházím v obchodech jsou na mé 25 litrové akvárko moc. Je vůbec něco malého na trhu? Pokud ano kde ho seženu? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2023 09:29 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlama – Jak na to:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2022 18:14 Muž Dzumigar [20] Re: Yirka
Možno áno. Ale tak keď už bude škoda nepoužívať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.12.2022 17:32 Muž Yirka [9117] Re: Dzumigar
Jestli by nebylo lepší změnit krmivo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2022 17:25 Muž Dzumigar [20] Re: Vlka
Nemal som ešte skimmer. Bude to ako darček.
Čo som so čítal tak nie je to zlý doplnok. A v lete dokáže počas horúcich dní zastúpiť aj vzduchovanie.
S mastnou hladinou mám problém keď krmím.
Vtedy sa vytvára celkom dobre viditeľný film.
Toto by to malo pomôcť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2022 12:14 Muž Rovano [228] - RostlinyRe: vlka
Jsou různé typy nádrží, chovů, odpadních látek z krmiva atd. Někde jde prakticky o nutnost. Jinak u běžné rostlinné nádrže s nenáročnýma živočichama jako skimmer používám "předfiltr-molitan", do filtru potom velké kusy ničeho nejdou, a o zbytek se postaraj šneci s krevetama a detritoví červi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2022 22:11 Muž vlka [3426] Re: Dzumigar
Osobně považuji Skimmer za naprosto zbytečnou věc. Pokud se něco tvoří na hladině, tak je něco špatně. Těch pár lístků pinzetou seberu při pravidelné údržbě a slepá hladina, která se cca 3x objevila, tak zase zmizela. Proud z rampy hezky ,,vlní,, hladinu, která je čistá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2022 16:32 R Muž vaclav [14546] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dzumigar
Záleží, jak se ti tvoří slepá hladina nebo plavou části rostlin. Většinou pak stačí pár minut denně. Nebo 5 minut což je nejmenší čas na mechanických hodinách několikrát denně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2022 16:10 Muž Lojza007 [1175] Re: Dzumigar
Mně běží zhruba 18 hodin denně, vypíná se jenom v době krmení a nějakou dobu po, aby zbytečně nenasával krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2022 15:43 Muž Dzumigar [20]
Zdravím,
Ako dlho nechávate, alebo v akých časových intervaloch nechávate bežať skimmer?

Ďakujem za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2022 16:27 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Dawe_cz
Skimřík 600 je v nádrži. www.oase.com/…
Vypadá to solidně, jednoduchá možnost volby způsobů nasávání,ovladatelnost regulace průtoku,výměna a údržba filtru PPI 10 bezproblémová palec.Trochu mi vadí zavádějící informace českých prodejců,kteří uvádějí možnost směrování proudění vody na výtoku,toto mřížkovaná krytka rotoru neumožňuje,je sice nasazena systémem klik-klak,ale otočení brání fixační výstupek :-( , na skimmer je tříletá záruka,tak s banální úpravou pouhým odbroušením počkám.V předcházejícím skimmeru Eheim 350 byl filtr PPI 20,fungoval na 100%,tak jsem zvědavý na PPI 10, při téměř dvounásobné rychlosti průtoku.
Chválím E-shop JUWELAKVARIUM,objednávka doručena za jeden a čtvrt pracovního dne. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2022 22:53 Muž Dawe_CZ [34] Re: Tojsouvěci
Ahoj Luďku, dobrá volba. Věřím, že budeš spokojej stejně jako já palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.07.2022 22:32 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Dawe_CZ
Díky za tip.Líbí se mi nejen design,ale i ochranná mřížka a především možnost směrování proudění.Objednal jsem větší model www.juwelakvarium.cz/….
U stávajícího Eheimu 350 mi vadí obtížnost umístění v nádrži,sice využívám pevného nastavení výtoku k udržení Limnobia ve vhodné poloze na hladině (nastavením proudění proti rozstřikovací rampě),ale na Anubiasech se v proudu daří štětičkové řase,tak se snad s novým skimmerem problémek vyřeší a peroxid vodíku zmizí z výbavy akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.07.2022 19:45 Muž Dawe_CZ [34] – Hladinový sběrač
Zdravím vás přátelé. Když je tady řeč o hladinovém sběrači, dovolte mi sem vložit svou zkušenost. Nedávno jsem pořídil hladinový sběrač Oase CrystalSkim 350 a mohu ho jen doporučit. Je tichý, není vůbec slyšet, má skvělé varianty nastavení nasávání. Mám v akváriu také krevetky a zatím ani jedna se k nasávání nedostala. Má skvěle vyřesenou zábranu proti nasátí drobných živočichů. Líbí se mi také výtok, kde oproti jiným sběračům nežene vodu jedním směrem. Ale hezky to roztáhne do stran. Mám ho zaplý nonstop.

Zde je odkaz: www.juwelakvarium.cz/…

Pro větší akvária:
www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 19:15 R Muž ctibum [6838] Re: Lojza007
Zkoušel jsem ze zvědavosti na jemný bordel utěrku z mikrovlákna. Fungovala dobře a vydržela průchozí podstatně déle, než vata. Třeba by šla i ve skimmeru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 15:17 Muž ajajak [228] Re: Lojza007
Ze dna Invital se dělá slepá normálně až když se akvárko trochu zajede alespoň měsíc je klid. Používám Skimmer www.rostlinna-akvaria.cz/… vytáhnu vatu pinzetou bez rozebírání a dám novou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 14:40 Muž Lojza007 [1175] Re: vaclav
Já vatu používám dlouhodobě, jenom mně začlo vrtat v hlavě, jestli ten bordel neodchytá i molitan. V jednom akváriu se mně dělá pořád slepá hladina, asi nějaký krmení, ale zatím jsem nepřišel na to, který to je. Nebo nějaký listy, možná i dno (výživný substrát Dennerle) nebo něco dalšího.
V akváriu, kde je ta slepá hladina, je i víc rostlin, byly tam i plovoučky, takže to chtělo co dva dny vyčistit, dokud se nedělala slepá hladina, tak to stačilo tak jednou za dva týdny vyměnit. Teď to musím měnit týdně.
V druhým akváriu se slepá hladina nedělá, je tam míň bordelu a na skimmeru je ochrana pro krevetky, tak tam ta vata vydrží týden, pak se musí vyčistit a po dvou týdnech vyměnit.
V obou případech se jedná o Eheim Skim 350, takže čištění je na pár minut. Kromě doby krmení běží celou dobu, některým rybám se líbí ten proud, tak jim to nechávám běžet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 13:59 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Každý máme něco co mu vyhovuje. Ve Skimmeru jsem nic jiného lepšího jako vatu neměl. Měnil jsem vatu za provozu práce na 1 minutu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 13:57 Muž Pavel50 [30]
Já jsem skimer nakonec vyndal, protože jsem zjistil, že mi funkci skimeru plní takové to hladinové krmítko (plastový rámeček asi 6x10 cm), všechny kousky rostlinek se zachytí v něm, takže vždy před krmením to odstraním a nikde nic a hladina jako sklo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 13:36 R Muž vaclav [14546] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Nezlob se na mě ale vata je hloupost ta se za chvíli ucpe na hladině není jen slepá hladina na tu někdy stačí i rozstřikovací rampa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 12:55 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Nemám měl jsem při zakládání Razbora z Invital substrátu a hodně jsem to pozoroval. Teď již tam Skimmer není vůbec. Nejlepší mi právě vycházela vata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 11:51 R Muž vaclav [14546] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Tak to musíš mít mastnou hladinu opravdu vekou a udělá se ti znova a ne že se ti vrací ta původní. Stačí spínačky a jednou za 2-3 hodina na 5 minut zapnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 04:10 Muž ajajak [228] Re: Tojsouvěci
Ano, čištění v rozmezí dvou tří dnů. Pokud je mastná hladina tak hrubým molitanem projde a je opět venku. Proto dávám vatu a za provozu ji pinzetou odstraním a dám novou. Ve vatě mi mastná hladina zbyde a v molitanu téměř vše přijde zpět do vody. Zachytí se pouze hrubé nečistoty. Chce si to vše vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 00:09 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: Lojza007
Vatu by jsem vyloučil,ta se používá k dočištění vody od drobných částic,tak jak uvádíš,tak se Ti rychle zanese a pozbývá svoji funkci.Biomolitan dodávaný výrobci má hustotu cca 20 PPI,má to své opodstatnění,při nasátí odumřelých lístků rostlin je zachován rychlý průtok filtrem a mastnoty jsou opakovaně zachycovány.Technika je dobrý pomocník,ale pouze,při dobré údržbě.Do skimmeru se mohou dostat krmiva,rostliny i živočichové,všechny tyto složky se v něm budou rozkládat a znehodnocovat vodu v akvu.Základní kontrola funkčnosti je optická,sledovéní rychlosti průtoku,druhá je mechanická,pomocí svíravé funkce pinzety prošáhnout povrch filrační hmoty,jestli na ní neulpívají nějaké rozměrnější nečistoty,které lze za provozu odstranit.Vyplatí se koupit Biomolitan a vložky si nařezat podle originálu.Interval údržby skimmeru je závislý nejen na rybí osádce,ale i na zvolených druzích rostlin (plovoucí vyžadují větší pozornost,včetně dostatečného proudění povrchu hladiny),osobně jej mám zapnutý nonstop,údržby v rozmezí dvou - čtyř dnů.Skimmer vypnu a sejmu pouze horní část s filtříkem (pohledem zkontroluji stav prostor vrtule,případné zašlemování),následně molitan propláchnu pod vlažnou vodou a rostlinné vlákna z povrchu odstraním pomocí zubního kartáčku.Dvě minuty času,a je hotovo.
Skimmer používám i k okysličování vody,pod ním je substrátem zahrnutá vzduchovací opona,bubliny jsou nasávány plovákovým přepadem a po nasátí je je vrtule čerpadla tříští na mikrobubliny strháváné výtokem do prostoru akvária.A je to,žádná věda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2022 20:52 R Muž vaclav [14546] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Lojza007
Teoreticky tam nepotřebuješ nic ale stačí hrubý plátek molitanu. Nemusíš nic zachytávat ona to vrtulka tak rozmlátí, že se to už nevrátí na hladinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2022 20:01 Muž ajajak [228] Re: Lojza007
Dával jsem vatu a tři dny v pohodě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2022 19:38 Muž Lojza007 [1175] – Vata?
Má smysl dávat do skimmeru vatu? Mám mastnou hladinu a říkám si, že vata ten bordel odchytí líp. Na druhou stranu se strašně rychle ucpává. Nebo stačí třeba PPI30 a udělá stejnou službu jako vata?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2022 12:01 Brodys Re: Jozef
Přesně ten, zabírá opravdu dost a v rohu se to líp schová, ale dá de dát i na rovno. Výhoda je regulace výkonu sání z hladiny. Na druhou stranu ani tenhle skimmer mě mastnoty na hladině úplně nezbavil :) Ještě jsem dolu vrtnul 3 dírky, ta mřížka na sání se mi zdála malá a ve filtru při sání úplně praskalo. Sem tam si cucne vzduch, ale nic velkého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 11:12 Muž Jozef [311] Re: Brodys
Myslíš toto www.akvariumonline.sk/…
Aj na tým som uvažoval - u mňa ho musím dať na rovnú hranu (nie do rohu), ale hádam by to nemal byť problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2022 11:08 Muž Jozef [311] Re: Lojza007
Vďaka chalani za názory. Budem odstavovať aktuálny filter SunSun CBG-800 a ten skimer má. Dva týždne beží Eheim Pr. 4+ (ten skimer nemá). Tak potom uvidím či to budem musieť riešiť (asi áno - povlak sa mi objavuje, ale uvidíme čo povie výkonnejší filter)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.03.2022 07:31 Muž Lojza007 [1175] Re: Jozef
Výhoda je, že v akváriu není další krám. Nevýhoda je, že všechny mechanické nečistoty jdou do filtru, který se čistí mnohem hůř než samostatný skimmer. Taky může přisávat vzduch a to taky není dobře.
Já osobně bych radši vzal ověřený Eheim Skim 350.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2022 23:24 Brodys Re: Jozef
Tenhle mám doma,za půlku ceny je tvůj :) Pořád mi to ten skimmer stahovalo ke dnu, tak jsem vzal nakonec zen od JBL a tam je to bez problémů. Naopak není tak nenápadný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2022 20:48 Muž Jozef [311]
Máte tu niekto skúsenosti s takýmto typom (na saní do filtra)? www.invitalshop.sk/…
Alebo aké sú výhody/nevýhody oproti typu Eheim Skim 350.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2021 19:50 Muž Roger [1873] Re: DH
Ahoj, já používám tento, lehce se na rozdíl od Ehaim čistí, stačí smočit dva prsty a vyndat vršek, vyčistíš molitan který je součástí balení a dáš zpět. Slepou hladinu hravě zvládne, je tichý a cenově bezkonkurenční.
Používám ho ve svých 200l a zvládá to bez problémů. Stačí zapnout na max 10min a slepá hladina je pryč ;-)

www.vitaplant.cz/…

Používám v kombinaci s chytrou zásuvkou, u té lze nastavit dobu spínání a nebo spínat manuálně podle potřeby vše řízeno přes telefon i když jsi mimo domov.
m.alza.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2021 13:37 Muž Lojza007 [1175] Re: DH
Přesně tak to dělám, při výměně vody vyčistím vatu nebo molitan. Navíc přes skimmery napouštím vodu, je to ideální místo, kde celkem drží hadice, nevíří to dno a podobně.
Případně místo Eheimu má Rataj v nabídce OF SURFCLEAR SKIMMER. Neměl jsem ho v rukách, takže nedokážu srovnat, ale oproti Eheimu má několik vychytávek. Při objednávce jsem ho ze zvědavosti vzal, ale ještě nedorazil, tak nemůžu srovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2021 12:17 Muž DH [335] Re: vaclav
Díky, je to jen mastná hladina po krmení mraženými rybami, žádné zbytky rostlin. Rád bych, aby to fungovalo, jak píšeš. Mít ho na časovém spínači a tak 1x za týden ho vyčistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2021 10:50 R Muž vaclav [14546] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DH
Eheim Skim 350 Sice je to další krám do akvária ale o slepé hladině už nebudeš vědět. Pokud ti na hladině neplave moc rostlinných zbytků nebudeš ho ani moc čistit. Stačí denně párkrát zapnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 20:08 Muž Lojza007 [1175] Re: DH
U těch vnitřních skimmerů je opravdu problém, že ten bordel částečně vrací do vody. Teoreticky by toho mohla hodně chytit vata, v jednom skimmeru ji mám a pořád je hnědá od kořene. Jinak mně stačí pustit na cca 15 minut každá dvě hodiny, aby se slepá hladina nedržela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 18:23 Muž DH [335] Re: CHiP
Mám hadice 19/25 a taky mám trochu obavy, aby mi ten tuk rychle neucpával hlavní filtr (teď čistím 1x za 3 měsíce), proto bych radši něco separátního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 18:03 Muž CHiP [48] Re: DH
Jestli máš externí filtr, doporučuji např. tohle - www.profiplants.cz/… - nastavíš si poměr z hladiny a ze spodní části a už se o to nestaráš. Já to mám nastavené, že to trošku saje z hladiny a většinu vody filtr nasává ze spodní části. Od té doby co to mám, jsem mastnou hladinu neviděl a nemusím mít v akváriu další krám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2021 16:39 Muž DH [335]
Ahoj
Krmím mraženými rybami a vždy 24-48 hodin po krmení mi zůstává slepá hladina. Chci se zeptat, jestli je nutné mít skimmer zapnutý neustále nebo stačí třeba přes noc po krmení a pak ho vypnout. Nebude pak mastnota z vypnutého skimmeru vyplavávat zpět na hladinu? Jak často se musí skimmer čistit?
Přemýšlím o tomhle do mé 450-ky
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2021 17:58 Muž skypi [248] Re. vlka
Tak někdo zase třeba dojde k tomu, že klasický filtr nepotřebuje vůbec a skimmer od Eheimu je "to ono", protože vyčistí hladinu, míchá vodou a dostatečně nitrifikuje. A může mít pravdu - vždy přece záleží na konkrétním "set-upu" nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 10:55 Muž vlka [3426] Re: Tojsouvěci,Jirka.B,romant...
Podle mě filtr může čeřit hladinu tak, že slepá hladina není a kdo si přidá předfiltr a třebas i skimmer, je to jeho věc a určitě je přesvědčený, že to vše potřebuje. Mám na to jen jiný názor. Zrovna tak krmit denně mraženým krmivem, když mám krom jedné rybičky všechny všežravce bych řešil jinak, ale jak říkám, je to jen můj subjektivní názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2021 00:07 Muž Tojsouvěci [3581] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Mám jiný názor,velikostně směšná kostka v skimmeru,dokáže zachytit nejen mechanické nečistoty,ale i povrchový olejový film z použitých krmiv a pohyb hladiny lépe okysličuje vodu v nádrži (berlička při selhání čerpadel,nebo vzduchovacích kompresorů).Filtřík promáchnu obden,náhradní náplně jsou za pusu,když se vyříznou z odpadního biomolitanu PPI 20,na očištění povrchových nečistot používám starý zubní kartáček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2021 22:20 Muž Jirka.B [2] - AmerikaRe: vlka
Ano, jsi mimo a to úplně. Slepou hladinu to zlikviduje spolehlivě za pár minut-podle výkonu skimmeru a plochy hladiny. Pokud denně krmíš mraženým krmením, tak je rozhodně jednodušší občas vyčistit molitan ve skimmeru, než bůhví jak a bůhví čím stahovat hladinu. Zvlášť když máš víc nádrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2021 17:14 R Muž romant [27977] Re: vlka
Tak ono se dá použít i třeba jako podpora proudění s tím, že ten efekt sběru hladiny je jako bonus. :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7616x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5689-hladinovy-sberac-skimmer