Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 21:28 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Ahoj. Nemáte někdo tento štěrk? Jde o čedičovou drť zrnitosti 2-4mm. Je z těchto stránek : akvapotreby.com/…

Jde mi o to zda má těch 2-4mm, jak v něm rostou rostlinky a jak se odkaluje. Fotky uvítám. Děkuji ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 22:04 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Do teď jsem měl zato, že je to písek z flexi...jen přeprodávaný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 22:03 petulevrtule
Fotka k příspěvku Jde o to, jak moc černou chceš, asi tak ano Je to leský černý štěrk, podle mého není 100 % černý, ale mě to neva, líbí se mi. Tady máš detail.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:53 Žena l3nka [13] - Rostliny – Re: Jirka88
přesně jak bylo řečeno.. záleží na každém jaký má názor..někdo ti ho doporučí někdo ne.. a když už ho budeš chtít tak levnější je taky dobrý... Za stovku si koupíš nějakou krásnou rostlinku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:48 Muž Jirka88 [6]
Právě přemýšlím co je lepší, jestli černý písek od flexiobkladů nebo tento...je v nich rozdíl jen sto korun takže žádná závratná suma, ale říkám si, že každou korunu kterou ušetřim můžu investovat jinde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:45 petulevrtule – Re: Jirka88
Mylsím, že už to tu bylo několikrát psáno, někdo je spokojený, pár lidí nebylo. V některém spektru hází jiné odlesky barvy. Hnědá, někdy i bílá, ale pokud před to sedneš, je to černá ;-) Já ho mám ve 200 litrovým a v jednom 30 litrový akvárku, rostliny v tom koření a rostou výborně. Mrkni na prezentace ;-) Jsem s ním spokojená a budu ho dávat na 100 % do dalšího akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 21:40 Muž Jirka88 [6]
Ahoj, chtěl bych se Vás zeptat jaký máte názor nebo zkušenosti s tímhle pískem: www.akvarista.cz/…
Děkuji všem za názory ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 15:18 wow
Písek ještě nemám (je objednaný), ale už teď si nemůžu vynachválit přístup flexiobkladů - vzala jsem zrnitost 1-2mm za cca 200 Kč, tzn žádná velká objednávka, která by je vytrhla, a dnes mi volala pán, že má cestu do Brna a přiveze mi to, pokud mám zájem. Takže místo cesty do Ladné předání v Brně.. Pokud bude na takové úrovni i písek, nemůžu se ho dočkat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2010 08:17 Žena Linduš [166]
dělá to světlo. černý písek má stejnou barvu, jako břidlice. u mě vypadá nahnědle písek i břidlice, ale barva drží, nemění se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 22:22 švíco – Re: hf
Já ho mám cca půl roku, brácha přes rok a půl a pořád uhlovitě černý. Podle mě mu buď zkresluje foťák, nebo to má porostlý nějakou řasou či moc detritu... barvu to určitě neztrácí. Taky bude záležet na osvětlení, když bude hodně teplé (žlutá) tak to může dělat jinej tón....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 21:11 Muž hf [54] – Re: sand0kan
Taky mám naklikáno 50kg flexiobkladů 1-2mm. Teď mě ale trochu znejistily fotky něajkého akvárka tady na föru, kdo měl právě černý písek z flexiobkladů a ten písek nebyl už vůbec černý ale spíš šedý. Je tu někdo kdo má ten písek nějakou delší dobu? Vydrží ta tmavě černá barva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 19:34 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
také zvažuji písek........nejprve jsem chtěl vzít Rataje, ale nakonec jednoznačně beru černý písek z flexiobkladů (na cenu se až tak nedívám, přece jen se to nekupuje na rok.......) Jakou berete tu zrnitost, nejspíš 1-2mm (B2)???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:57 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: j0hny
Kdyby jsi napsal odkud přesně jsi, tak by se možná našel způsoub jak ti to poslat levněji. I ta cena by mohla být menší než je uvedený u nich na webu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 15:27 Muž j0hny [86]
Skoda, to je skoro to iste :-( Skusim tam napisat ci by mi neposlali ten jemny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 10:17 jiřík – Re: j0hny
Asi nepotěším, ale standardní ekonomický balík na slovensko do 20 kg = 300,- Kč + čas na koupení, zabalení, odnos na poštu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2010 05:04 Muž j0hny [86]
Nenasiel by sa nejaky dobrak v okoli skladu flexi obklady ? Ich piesok mi padol do oka a je o nom napisane vela dobreho. Uz som to skoro objednal, ale postovne je skoro drahsie nez samotny piesok ne
Na spodok dna dam asi bezny strk 2-4mm, vrstva asi do polovice, ale stale toho potrebujem aspon 10 litrov teda tak 20kg :-( Pripadne 15kg cierneho + 5kg rudeho vypada to krasne aj ked sa to pomiesa.
Navyse na slovenskej stranke ponukaju len hrubsi, ja by som chcel ten jemnejsi stydim
Keby tam niekto skocil a poslal mi to na slovensko v sacku a v krabici, urcite by to vyslo lacnejsie. Samo za nejaky poplatok za ochotu.
Dik za kazdu odpoved. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 18:19 Žena Zinka [1] – Re: Lukša
Mám s ním tu zkušenost, že to není písek, ale štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2010 16:18 wow – Černý písek - flexiobklady
Tak nakonec jsem se rozhodla zajet do flexiobkladů - pokud je tu někdo z Brna, kdo by měl taky zájem, můžeme se domluvit. Zatím tam plánuji jet během dalšího týdne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2010 23:07 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Nemáte někdo zkušenost s tímto pískem. Už jsem se ptal jednou, ale moje otázka byla zahrána do pryč a místo toho bylo řešeno něco jiného. Děkuji za odpovědi ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 08:04 Lybija – Re: katterinecka
Ne, je to opravdu ten rudý, v suchém stavu vypadal jako na fotce na stránkách Flexi, docela do hněda, ale mokrý je opravdu hodně červený tak jako na tom odkazu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 23:05 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lybija
a není to spíš ten červený a ne rudý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.06.2010 23:00 Lybija – Re: wow
Napiš mi zítra večer, ať si to připomenu a já ti ten červený vyfotím, mám ho teď asi 2dny v akva, ale ještě jsem to nevyfotila. Jinak nenamočený je docela do hněda, ale mokrej úplně krásně rudej. Černý z Flexi mám taky( www.akvarko.cz/…). Moje akva není zrovna ukázkový, ale na představu o písku to snad stačí. A kdybych si zítra nevzpomněla a nevyfotila ten červený, tak vím o jednom akva, které ho má taky, nejsem si jistá jestli z Flexi, ale vypadá to stejně. (www.akvarko.cz/…)
Mimochodem s Flexi jsem taky maximálně spokojená, rychlé dodání, písek super a čistý, stačilo jednou propláchnout. A pokud můžeš tak plať předem převodem - slevní se tak poštovné a balné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 20:54 Muž vladislav [106] - Cichlidy – Re: wow
Ten písek z flexiobkladů je vážně dobry..Nejlepší co jsem kdy měl..Písek do akvária se nedává každý den...Vyplatí se do něj investovat... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 20:25 wow
jj, začínám o tom vážně uvažovat:-) jen jestli jim těch mých 7kg bude stát za to:-D
Děkuju všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 19:00 Muž Yirka [9123] – Re: wow
Z Brna do Flexiobkladů Ladná je to slabá půlhodinka autem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 15:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wow
www.akva-tera.myeshop.cz/… www.akva-exo.cz/… tady s těma obchodama jsem spokojená, možná tam něco vybereš, ale jak říkám, s tím černým pískem je to těžký. Podle mě mají v akvaristikách pořád to stejný dokola, ale kdoví, třeba se najde vyjímka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 15:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: wow
naštěstí v Brně je plno obchodů, ne jen Sklorex.... tady v seznamu prodejen je jich plno.... a OBY či Hornbach, budou asi dražší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 14:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wow
v hornbachu takovej jemnej černej nemívají, leda hrubej nebo různě barevný a bílý, je to s ním docela složitý, taky jsem ho před nedávnem sháněla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 14:33 wow
Ještě jsem si říkala, že objedu Obi, Hornbach a podobné obchody, třeba tam taky něco mají.. V tom Sklorexu mají 15kg pytel za 300 a 3kg pytel za 100, já bych potřebovala tak 6-8 kg, takže cenově nic moc, pokud bych brala ty malé balíčky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 14:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wow
je spíš černý s tmavě šedýma kamínkama, ale čistě černá by podle mě nevypadala moc přirozeně. Na malý rostlinky je to ideální. Jen je trochu problém s odkalováním, protože je docela lehký. Ale do menšího akvárka s kobercovkama je to podle mě fajn, protože tam se stejně ńák drasticky neodkaluje. Teď tam mám glossostigmu a vypada moc pěkně na tom černým podkladě ;-) Neříkám že by křemičitej z flexi nebyl lepší, ale příjde mi to jako docela dobrá alternativa
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wow
ani mi neprijde ze by nebyl ciste cernej, jinak ve flexiobkladech, jen to neni v brne, ale neni to zas tak daleko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:51 wow
Určitě kouknu, ve kterém to máš akvárku?
Mně to tam ukazovala paní přímo v jejich aq a nebylo to čistě černé, ale takové flekaté - jakoby namíchaná bílá a černá, což se mi moc nelíbilo. Ale tak třeba to bylo osvětlením, nebo něčím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wow
tedka uz neni moc videt, ale tohle je dobra fotka rybicky.net/nadrz/7034/38.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: wow
ja mam takovej ten cernej umelej, vypada dobre, muzes kouknout na mou prezentaci :-) ale mozna ze se nekomu nelibi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:44 wow
Poradíte, kde v Brně sehnat černý jemný písek? Dnes jsem byla ve sklorexu a tam mají buď takový hodně umělý, co v akvárku vypadá černo-bíle, nebo černý, ale dost hrubý. Nemáte tip, kam se zajít podívat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dádaa
asi bude jednodušší zeptat se rovnou dodavatele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:25 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
jasný,není tady někdo kdo si to tam kupoval do aqua?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 13:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: dádaa
musíš si ale zjistit jestli je vhodný do akvária, nepouští a není závadný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 12:37 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky
Ještě jsem našel tady barevný písky www.sika-shop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 08:36 Žena Linduš [166] – Re: Semtex
škoda, že nemá prezentaci. právě chci objednat 3 kila do mini a taky jsem nenašla žádnou fotku. no, asi ho zkusím. dvě stovky mě nezabijou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 08:33 Žena Linduš [166] – Re: katterinecka
na velké akvárko je to opravdu pálka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 21:12 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
ten červený má kámoš, prezentaci tu ale nemá....
v kontrastu se zelenýma kytkama to vypadá skvěle......

mám tu doma malej vzorek, ale je toho hodně málo (asi tolik co na tý fotce) na to, abych ukázal něco kloudného naaranžovaného....

ale pokud by někdo chtěl, tak bych teoreticky mohl sehnat za ceny od 20,- za kilo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 20:26 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Linduš
docela jsem to hledala ale u nikoho na netu jsem ho nenašla. Ale když jsem se bavila s Effem tak říkal že jednou měli ňáký vzorky a tenhle byl moc pěknej. Bohužel si takovej už nepořídím protože budu mít až moc velký akvárko a navíc u flexiobkladů nedávno zdražili, takže bych se asi nedoplatila hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 20:22 Žena Linduš [166] – Re: katterinecka
třeba má, jen o něm nevíme ;-)
tak nějak bych chtěla mrknout, jak to vypadá s kytkama stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 19:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Linduš
mě se taky moc líbil, prý vypadá dobře, nevím proč ho nikdo v akvárku nemá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 19:26 Žena Linduš [166] – barva
máte někdo ten rudý písek z flexiobkladů?
www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 13:37 Muž Yirka [9123] – Re: dádaa
Jelikož jsem měl přes víkend cestu na jih tak jsem si telefonicky sjednal odběr černého pídku přímo v Ladné (I když přestavbu dna plánuji až na podzim). Vše klaplo naprosto přesně jak bylo domluveno, písek nachystán - vše otázka 5ti minut. Velká pochvala do Flexiobkladů. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 12:36 Muž Lukša [18] – Černý písek
Fotka k příspěvku Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenost s tímto pískem:
Písek na dno černé barvy o hrubosti zrn 2-4mm. Obsah balení: 2kg.
Je dobrý pro rostlinky? Jaký je to materiál? Nejlepší by byla i fotka.
Mockrát děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 11:20 Muž Příba [2] - Raci, krabi, krevetky
Psal jsem tam email jak to je a odpověděli,že osobní odběr pouze v Ladné a ta cena 9Kč je stará a ještě to nestihli aktualizovat.Takže odběr přes e-shop flexiobklady nebo osobně Ladná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2010 09:40 Muž Sm@tts [7] - Cichlidy
pokud kliknete na E-Shop hodí Vás to na flexiobklady.cz....takže to bude stat stejné ,jako by jste to koupili rovnou přes flexi...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688?od=351