Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Černý písek

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Černý písek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 22:04 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: davidek75
Uhlý - taky dobrý smich Třeba k halančíkům.
Já mám ve třech akva fujizunu a mám objednáno dalších 42l. Zatím maximální spokojenost. Fujizuna je lehčí, je to vlastně lávový štěrk, ale nemá ostré hrany. Není pravda uplně černá, spíš trochu do tmavě-šedo-červena, ale kde v přírodě najdete uplně černý písek.
A navíc díky své poréznosti je to další domov pro hodné bakterie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:41 davidek75 – uhlí
zkuste místo černého písku použít černé uhlý . musí být teda alespon měsíc práno , ne kvuli kvalitě vody ale dělá to dost kalnou vodu . kydž přestane barvit tak je to ono . a výsledek je bomba , matný černý dno .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:20 Muž grizly [145] – Re: Magicos
Vypadá dost "hrubě". (těžk říct, co si prodejce představuje pod pískem č.2) Vhodnější je křemičitý do bazenových filtrů, ten je ale bílý. Pokud chceš tmavé dno, použij na spodní vrstvu tenhle a na něj nasyp hrubší tmavé kamínky, ty budou díky fyzikálním zákonum v horní vrstvě. Já ho kupuju v Mauntfildu a stojí 150 kč/25 kilo. Rostlinky v něm dobře koření a daří se jim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2010 19:59 Magicos
čau, je tenhle písek dobrej do akvária? Dík. www.kasa.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 22:13 Žena Kajka99 [229] – Re: hf
jé, to by mně nevadilo, kdybych mohla vidět kořínky, to bych naopak byla ráda. Pozorovat jak rostou rostliny je také zajímavé, i když to potřebuje víc času :) To by pak moje akva vypadalo jako "čistý řez přírodou" :)
Jinak já to neproplachovala, protože je to křemen a ta pryskyřice, prostě jsem to za sucha z kýblu dala do akvária a zalila vodou. Ten černý prach byl asi dva dny na hladině ale pak to kleslo. Žádný problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 20:04 Žena stetinka [270]
já mám už celkem 85 kg tohohle písku, teda ale přes ZOO Bráník, ale nemám problém. Když mi něco plave, tak to sprchou "umlátím" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 19:22 Muž hf [54] – Re: Kajka99
No těch prvních 50 kilo bylo naprosto čistých bez nezabarvených kamínků a bez jemnější frakce. Takže sem jeden kýbl propíral a tekla jen čistá voda, žádný prach nic. Tak sem to vysypal jak to bylo celé rovnou do akva a když to kleslo na dno tak to bylo opravdu čisté. Pak objednám dodatečně dalších 10kg, a po hodině promývání toho je pětina pryč, prach a jemný písek hodně pod 1mm. Jako by to někde skladovali a těch 10kg mi vzali pěkně ode dna. Tzn. to nejjemnější co propadalo dolů.

Jinak se mi to ale líbí a rybičkám zatím taky. Kytky po 2 týdnej ještě nemohu hodnotit ale vypadá to pěkně. Navíc bonus je, že ten černý písek schová ten spodní lem (dno) akvárka při pohledu zboku, což mě vůbec nenapadlo a přemýšlel jsem jak ten písek zboku dole zakrýt, jestli černou izolepou nebo nějakou lištou. A ono to není vůbec potřeba.... No uvidíme až v tom polezou až ke sklu kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:15 Žena Kajka99 [229] – Re: hf
já si při zakládání akvária taky objednala přesně tenhle písek, 20kg, taky jsem tam měla černý prach a sem tam neobarvený kamínek. Ale mně to teda nevadilo, jednak protože nemám páru, v jakém stavu se písky dováží a pak jsem už chtěla aranžovat akva...je to skutečně tak hrozné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 21:06 Muž hf [54] – Flexiobklady
Tak jak jsem tu původně Flexiobklady (myslím tu firmu), po zkušenosti s dodávkou 50kg 1.2-2mm černého písku (minimum bordelu, jen čistý písek, nebylo potřeba promývat, na dně v kýblu nezůstalo v podstatě nic), chválil, tak musím teď vyjádřit svoje rozčarování z doobjednávky dalších 10kg. Odhadem 10-20% sem musel vymýt, byl to jemný černý prach se zrnky do velikosti cca půl milimetru. Celý kbelík obsahoval sem tam příměsi ve formě nepotaženého čistého křemičitého písku... Dostat takhle těch původních 50kg, tak sem to bez rozpaků poslal zpět.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2010 10:50 Žena Forro [3]
Fotka k příspěvku tady je ukázka toho písku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:34 Žena Forro [3] – Re: stetinka
je to interni projezdily jsme olomouc, aby jsme neco takovy nasli. Jo mam je pohromade a vubec si nevadi. Jen pred sameckem cichavce se nas betak obcas naparuje. ale ten ho ignoruje. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 19:32 Žena Forro [3]
to jsou stare fotky. aktualni je hlavni fotka. budu behem zitrka pridavat novy. je to jemny pisek o velikosti 1-2 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:14 kmara – Re: Forro
To že není 100 pro černý - tí myslíš ty bílé kousky rybicky.net/nadrz/10420/5.jpg nebo ty si tam už měla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 18:10 Žena stetinka [270] – Re: Forro
to jsi hodná, pokud je to inertní.
(Ty máš fakt pohromadě bettu s čichavcem u tetrazonek coze )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2010 17:52 Žena Forro [3]
Ahoj jen sem daván tip. Koupila jsem si v Zoo Benji v Olomouci u Kauflandu černý písek 8 kg za 99 kaček. Není sice 100 pro cerny, ale i tak je to fajn. Už ho mam v akva, tak muzete mrknou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 13:00 Muž Yirka [9126] – Re: geminika
Já jsem dolů i nahoru (nemám kryt jen krycí sklo) nažehlil černou hranu na laminové desky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 09:34 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Johan
Veď hej. Len s tým pohľadom aj na dno to vyzerá také prirodzenejšie. Ešte uvidím, ale dik za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 09:32 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: geminika
Jde o to, aby se vám to líbilo víc, než pohled na dno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 09:25 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Johan
No neviem. Ešte mi napadlo, že som nedávno lepila pozadie - modrú fóliu a kúsok mi ostal. Možno by som ho mohla nalepiť aj spredu po výšku štrku. Čo vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.09.2010 09:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: geminika
Působilo by to jako obrázek. Když si uděláte fotku celého akvária nebo ho oříznete a necháte jen vodu (či ho dáte do rámečku), bude fotka vypadat lépe. Čili myslím si, že to akvárko také. Zdá se mi to lepší, než se hrabat do dna. Květináče u kytek také nemáte průhledné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2010 09:15 Žena geminika [39] - Živorodky – Re: Johan
Neviem, ako by to vyzeralo, nakoľko akvarko je vysoké iba nejakých 30 cm. Pôsobilo by ako veľmi úzke keď odrátam cca 5 cm dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 15:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: geminika
Dejte před sklo, do výšky dna, nějakou lištu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 15:06 Acinonyx – Re: geminika
Ja si osobne myslim, ze to je anaerobne hnijuce kadeco. Jedina pomoc je asi castejsie odkalovat, neprekrmovat (resp. menej krmit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 14:54 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Ešte jedna fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2010 14:50 Žena geminika [39] - Živorodky
Fotka k příspěvku Zdravím všetkých. Dávnejšie som sa tu pýtala na môj problém v jednej diskusii, ale teraz som ju tu nenašla. Preto to pripájam k tejto. Mám 45 l akvarko, ktoré funguje vyšše roka. Všetko je v poriadku, len mám problém s čiernym dnom pri skle. Sú to pevné kúsky (asi) rias, ktoré keď prehrabem tak plávajú po dne. Sú veľké asi 0,5 x 0,5 cm. Na rastlinách žiadne risy nie sú, ani na skle, iba tam, kde je dno. Pôsobí to veľmi škaredo a neviem odstrániť príčinu. Keď odkaľujem, tak to vytiahnem hadicou, ale za taký týždeň to vidím zase. Ako tomu predísť? Sú to vôbec riasy? Odkaľujem tak po 2-3 týždňoch, rýb je asi 12 ks, viď v mojej prezentácii "Pracovné relaxátko" Pripájam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 16:24 Muž Lukša [18]
Děkuju všem za pomoc. Piskořky nechci snažím se vyhýbat přemnožujícím se šnekům. Mám jen dvě neritiny zebry. Díííky moc ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 09:02 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JAR
v nouzi muzes dat jemnejsi substrat do kosicku ci tex. pytliku a kytky zasadit do neho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:56 JAR
V tomhle dne (1 cm) mi zatim dobre roste Linophilla, hygrophila siamens i polysperma, tiger lotusy, valisneria gigantea. Ted jsem zvysil osvetleni na 0,5 w/l a dokoupil spoustu novych rostlin (cabomba, bacopa, echinodorusy, ludwigii, eustralis) tak by me zajimalo jestli kvuli tomu hrubemu dnu vubec porostou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:25 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: JAR
Možná by mohly být i trochu problémy s ukotvením kořenového systému slabších rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 08:18 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: JAR
Hrubý písek nedokáže dostatečně zajišťovat výživu rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 07:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JAR
no pokud bude mit ostre hrany tak by mohla poskozovat koreny a poradne bych se juknul do atlasu na naroky rostlin na substrat, protoze nektere vyslovene vyzaduji jemny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2010 06:59 JAR
Vadi moc rostlinam drt o zrnistosti 1 cm? Vim ze to neni moc dobre a ted bych to udelal jinak ale nechce se mi menit dno v tak velkem akva (300l) Nebo se to "da prezit"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 22:15 Žena Linduš [166] – Re: hf
taky mám a trochu jsem nepochopila otázku, ale to mi stává často v poslední době stydim
piskořkám se líbí, dobře se jim v něm hrabe. ty moje jsou asi divné, neb v menším množství lezou i přes den ven, v noci jich je samozřejmě víc. dělaly to i u starého dna (obyč písek) i u ještě staršího dna (kamínky).
je možné, že budou chvíli strašit venku, přece jenom v novém dně není tolik potravy. u mě se začly hrabušit až po třech dnech, do té doby oblézaly kdejakou řasu kdekoliv v akvárku
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:36 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: hf
Já piskořky ve flexiobkladech mám a nějak moc je nevidím. Věcně zavrtané. Jen před deštěm vylezli na sklo.
A až se nádrž zaroste, tak nepůjdou vidět vůbec. Snad až jak se přemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:29 Žena stetinka [270] – Re: Lukša
Přesně tenhle písek jsem teď viděla prodávat v jedné akvaristice. Ale bohužel Praha.... Ale JK Animals stále funguje, co se zeptat přímo u nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:16 Muž hf [54] – Re: ustavprochore
Máte ve flexiobkladech 1-2mm někdo piskořky? Já je mám ve druhém akvárku kde mám výrazně hrubší říční písek. Přes den o nic vůbec nevím, jen v noci lezou po dně a po dekoracích.

Dají se dát do černého flexipísku? Jak to bude vypadat? Budou také přes den zalezlé a bude jim ta jemnost vyhovovat? Přece je nebudu barvit na černo... :P

Detail flexiobkladů 1-2mm zde:
rybicky.net/nadrz/10106/2.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 19:02 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:Semtex
Sid napsal: .
Zdravé rostliny si kyslík do kořenů transportují samy. :-)
Pokud se kytkám nedaří, chyba nebude v substrátu, ale "někde nad ním".

Problém je v tom, že leckdy nejsme těm kytkám poskytnout takové podmínky jako v přírodě, takže se nakonec musíme uchýlit i k propustnějšímu substrátu než je Vámi zmíněné bahno. Některé druhy jsou tolerantnější a snesou i mnohem horší podmínky, ale jiné ne a o těch si někdy můžeme nechat jenom zdát, i když by hodně obohatily nabídku a v nádržích by to byly skutečné skvosty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2010 18:40 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Řekl bych že podle spousty dokumentů co jsem viděl, tak povětšinou rostlinky rostou spíš v bahně než písku.
A dle toho bych rychle nejaké bajky o kyslíku u kořenů přehodnotil.
A věřte Sidovi, většinou má pravdu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 15:51 Žena ustavprochore [567] – Re: Lukša
Co zkusit pár piskořek? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 14:23 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lukša
Řekl bych, že i co do zrnitosti substrátu jsou rostliny povětšinou hodně tolerantní.
Osobně propaguji právě zrnitost 2-4mm, protože "nic nepokazí" ani vzhledově ani funkčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 10:26 Muž Lukša [18] – Re: Sid
Takže to nemá na substrát vliv?To jsem rád už se mi nechce potřetí měnit.Takže jak se píše, že 2-4mm jsou nejlepší, tak to není zas tak pravda?Můžu tam nechat 1-2mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2010 10:18 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lukša
...Flexiobklady jsou asi tak nejlepší, ale postupem času začal moc sedat a nedostavá se kyslík ke kořenům a jde to vidět na rostlinkách...
Zdravé rostliny si kyslík do kořenů transportují samy. :-)
Pokud se kytkám nedaří, chyba nebude v substrátu, ale "někde nad ním".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:53 Muž Lukša [18]
Nebo se budu muset smířit s tím, že si budu muset pořídit světlé dno např. nějaký říční štěrk kde si můžu vybrat zrnitost jakou chci. Kdyby někdo znal černý štěrk okolo 2-4mm budu jen rád. Škoda, že ho flexiobklady nevyrábí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:45 Muž Lukša [18]
Jde mi o to, že ta první čedičová drť byla moc hruba a nehodila by se mi pro jemné rostlinky. Šla ven
Fujizuna se mi špatně odkalovala a bylo mi doporučeno že váže na sebe prvky, tak proto byla zrušena.
Flexiobklady jsou asi tak nejlepší, ale postupem času začal moc sedat a nedostavá se kyslík ke kořenům a jde to vidět na rostlinkách.
Proto se ptám na tento produkt akvapotreby.com/…

Nebo neznáte nějaký černý štěrk o zrnitosti 2-4mm, ale za rozumnou cenu ne třeba jako ADA Amazonia která stojí 9L 875 Kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:37 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku A teď mám flexiobklady + trochu Fujizuny na povrchu. To vypadá takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:33 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Pak jsem měl i Fujizunu s tou to vypadalo takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 09:31 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku Já už jednou čedičovou drť měl a vypadalo to takhle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 07:45 Muž robo35 [4] - Cichlidy – Re: Lukša
Cau ja mam tuto cadicovu drt a som spokojny mrkni na moj profil. poznam viac luti co su s nou spokojny, ak budu otazky napis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2010 01:09 Muž hf [54] – Re: Lukša
Presne. Obycejny cestarsky sterk na silnice (suchy je sedivy). Az budou nekde asfaltovat dojdi si nabrat zadarmo. Ale do akvarka to dat nejde, je to fest ostre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2010 22:22 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Drť jsem měl, hodí se akorát na hrob, do akva už ani náhodou. Má oblíbená frakce (zrnitost) je 0,6-1,2 mm.
www.flexiobklady.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 17

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 36446x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5688?od=301