Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ztráta rovnováhy

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ztráta rovnováhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2023 20:00 Muž Freedlo [208] – Rybka splyva hlavou nahoru
Fotka k příspěvku Ahoj
Jedeno danio mi zacal splyvat ve vode. Proste se nehejbe a nechava se unaset vodou hlavou nahoru treba 10vterin, pak par temp a pak zas..neprijima potravu :-(

Mam ho uz dva mesice v akvarium.

Jedna se o plynovy mechyr? Je na to nejaka pomoc?.. ostatni rybky jsou v cajku

Moc diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2023 21:11 Žena Starka [207] Re: Anthrax
Nedivila bych se, kdyby to byla otrava plyny. Když jsem udělala začátečnickou chybu, že jsem dala do 14 dní starého akva neonky, tak plavaly rychle, především u stěn akvária směrem nahoru a dolů a vypadalo to, jak kdyby chtěly vyskočit. Samozřejmě při této hyperaktivitě to sem tam do stěny napalily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2023 19:44 R Muž Anthrax [4739] Re: Denča
Ahoj. Špatná aklimatizace? Nebo cokoliv jiného. Není známo doslova nic, tak těžko věštit. ;-) Alespoň fotka by pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2023 18:59 Denča
Ahoj,mám dotaz od kamarádky jsem dostala rybku (nevím název) a ona pořád strašně rychle plava a naráží do akvária, nevíte co by to mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2022 23:04 Martus548
Dobrý večer mám dva mečúne a samička dnes vecer začala vyskakovať z vody a naraz sa prestala hýbať a ostala na hladine na boku. Dýcha ale nehýbe sa vedeli by ste mi prosím
pomôcť ešte som sa s tým nestretol. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 21:12 Žena Coullie [13] - Zatím jsem si zamilovala bojovnice – Utratit?
Ahoj, tento týden jsem byla úplně pitomá, koupila jsem si dvě samičky betty a vůbec si je neprohlédla. Výsledek je, že jedna z nich má problém držet rovnováhu a plave hlavou vzhůru (děkuji tímto zverimexu v Ceske Trebove). Co s ní? Našla jsem si, že to může být infekce a nebo špatně vyvinutý labyrint. Mám jí dát šanci a nebo spíš utratit a neriskovat nákazu ostatních dvou kousků? Ryba s chutí žere, ale v porovnání s tou druhou prostě zdravá není (chci říct, že se asi trochu trápí).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   02.06.2018 06:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Waltr
Většinou se jedná o problém s plynovým měchýřem, ale pro lepší rady by bylo vhodné se zde zaregistrovat a vytvořit prezentaci nádrže, než si na každý dotaz měnit nick. rybicky.net/forum.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2018 00:02 Waltr
Ahoj lidi, mam samičku pavi očko ktera den po porodu plave kolmo tlamickou ke dnu .. Ke žrádlu plave normálne ale jinak pak ztrácí rovnováhu a plave kolmo...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2016 04:39 R Muž romant [27982] Re: lemming46
Ne, nedá, tedy vlastně dá a to že ho šetrně pošleš na druhej břeh. Bude se s největší pravděpodobností jednat o poškozenej plynovej měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2016 21:44 Muž lemming46 [313] – a. normani
Ahoj, už třetí den mi zářnoočko plave břichem vzhůru, kromě toho na něm nic vidět není, snaží se plavat, působí aktivně. Dá se mu nějak pomoct?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:34 Muž Mislow [304] Re: LiborSprysl, romant
Dekuji obema, prave jsem skalaru pustil zpet do akva, do 3 l by se nevesla, tak jsem dal 5 lzic do 5 l a budu cekat ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:28 Muž Mislow [304] Re: romant
Hej, psal jsi, ze jsi se s tim jeste nesetkal. :-P :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2016 16:23 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
Ano, i to jsem zkoušel, myslím že to byla ještě brutálnější koncentrace(mám někde poznamenáno), recept od Pepy Chmelaře a mám takovej dojem že on to má právě od Jirky Rejfíře. O rybu, byla to taky skalára jsem přišel, ale je to přesně o tom momentu, kdy se k daný kůře přistoupí, prostě někdy a to platí i u lidí, je to napsaný jak je to napsaný a svíčka není nekonečná, nenaděláme nic. Jsem rád, že jsi to zmínil, třeba to někdo s úspěchem zopakuje. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.04.2016 07:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ztráta rovnováhy umoří kdeco i kdekoho... jako šíleně vypadající, ale občas fungující, když se to chytá včas, pomáhá koupel v silném slaném roztoku. Mně to jednou vyšlo v případě bikolora o kterého jsem nechtěl přijít. Do třech litrů tři polévkové vrchovaté lžíce soli. Doba koupele cca 5-8 minut. Voda stejně teplá jako v akváriu, pak návrat do normální vody. Autor návodu je bohužel již na pravdě, Jirka Rejfíř, a ten o rybích chorobách věděl ledacos...
U člověka je to horší... ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:27 R Muž romant [27982] Re: Mislow
Ještě jsem se s tím nesetkal, ryba se brání, bojuje, ale bakterie jí stejně dříve či později umoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:21 Muž Mislow [304] Re: romant
Ahoj, toho jsem se bal, tam asi pomoci neni, co? .... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 16:19 R Muž romant [27982] Re: Mislow
Načatej plynovej měchýř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2016 14:25 Muž Mislow [304]
Zdravim. Nevite nekdo o co by se mohlo jednat, jedna skalara mi plave uz treti den vertikalne, tlamickou nahoru, jinak vypada normalne, i zere, ale jakoby by se nemohla dostat do norm. polohy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:58 mko Re: romant
ďakujem za reakciu, škoda jej, síce je už stará, ale nechcem ju zabíjať, karma je sviňa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:47 R Muž romant [27982] Re: mko
Spíš bych to podle popisu tipoval na poškozenej plynovej měchýř, což je téměř vždy konečná, ale někdy to dlouho trvá, osobně bych jí to ulehčil a šetrně utratil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 20:45 mko
dobrý večer, rád by som sa spýtal, či môže ryba čiastočne ochrnúť. Mám mrenky dúhové a jedna sa už asi dva mesiace, možno aj dlhšie nedokáže držať v húfe, stále leží na bruchu na dne a pohybuje sa len skackaním alebo veľmi krátkym plávaním. Ostatné ryby jej neubližujú, normálne žerie z dna aj je pekne vyfarbená, len sa nevie dobre hýbať. Myslel som si že zdochne, ale vyzerá to s ňou všelijako, nevyzerá, že by sa moc trápila, ale tak posťažovať sa mi moc nevie :-D čo si o tom myslíte? Mám pocit, že má brušné a ritnú plutvu nefunkčnú. nemá zdeformované telo, neodstávajú jej šupiny ani nič, maximálne môže byť trochu nafúknutá, čím si ale nie som istý.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2012 12:11 Muž Yirka [9118] Re: mia
Ten kamínek dej pryč, stačí ukončení hadičkou a rázem budeš muset filtr proplachovat tak v řádu půl roku až rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:24 Žena mia [11] - ŽivorodkyRe: Ičin
ok dakujem, doteraz som nemala zadne problemy, tak nechapem, rano ked s azobudim tak su a hladine bublinky taka pena comu tiez nehapem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:21 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mia
Momentálně měnit velice často. Po týdnu měnit jako předtím, řekněme jednou týdně. Ale nečistit filtr zároveň s výměnou vody a odkalováním (vždycky někde zůstanou bakterie)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:20 R Muž romant [27982] Re: mia
Ano máš a teď dokonce musíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:19 Žena mia [11] - ŽivorodkyRe: romant
takze mam alebo nemam casto vymienat vodu na novu? nechapem uz tomu :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:16 R Muž romant [27982] Re: mia
mia napsala: voda ma byt stara. najlepsia akva voda je stara ja viem a ja som doplnala cerstvu-mrtvu
Tak to ale vůbec není, je to přesně naopak, měníš "starou" akvarijní za "novou" čerstvou vodovodní, prostě vyvětráš a to že vyměníš i celý akvárko, to zase takovej vliv nemá, daleko důležitější je to proprání a rejpání ve dně současně, to je ta Tvoje chybka. Teď nedělej nic jinýho než ty výměny vody, čímž si budeš vlastně suplovat činnost filtru a vydejchanou vodu vyměníš za čerstvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:11 Žena mia [11] - ŽivorodkyRe: Ičin
no asi som ,,pečliveji" premachla filter teda molitan, vykon sa neznizil moc, len troska, a ano mam trocha mozna prerybnenu akva, ale nemam rybky komu darovat... ano ja viem chcela som si dat do akva endlerky ale zatial som nezohnala a v zime nechcem kupovat...krvetetky...no tie mi nesu nejak sympaticke nevem preco a kde mam dat tie mecune co ich mam vyhodit???? v akva ich nechcu a kamosky maju takisto plno...sprvalila som asi nejaku chybu...doteraz akva bezalo cely rok uplne v pohode :-( :-( :-( . asi som castejsie prepierala filter a vymienala vodu casto ako sa ma.....voda ma byt staara. najlepsia akva voda je stara ja viem a ja som doplnala cerstvu-mrtvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:06 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mia
Ono stačí trochu hůř odkalit a trochu pečlivěji vypláchnout filtr a problém je hned. U takto přerybněné nádrže se není čemu divit. Ono stačí i lehce překrmit a ten zbytek bakterií si s tím neporadí. Neměnit vodu zároveň s propíráním filtru, filtr propírat méně často a ideálně zredukovat osádku. Do 30ti litrů místo mečovek třeba gupky(spíš endlerky) a pancíci a ancíci tam nepatří taky. Když už nějaký řasožrout, tak otík, ale radši krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:04 R Muž romant [27982] Re: mia
Otázka je jak klesl ten výkon. Jestli tak na polovinu, tak není důvod k čištění rozhodně ne molitanu, kdyžtak jenom ten kamínek a až bude výkon ještě více klesat, tak teprve i ten molitan, tak jsou ty poklady a když je co měsíc odstatraňuješ, tak společně s tím odkalením dna se to těď holt projevilo, neb ten objem je menší a jakákoliv chybka má svoje následky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:04 Žena mia [11] - ŽivorodkyRe: romant
a este co som si vsimla, maju vsetky rybky biele dlhe vykaly,mozha budu mat nejakych crevnych parazitov??? na tio mi dal predaval nejake podomacky propravene krmivo s obsahom latty ktora zabija hlistice, ale vykaly su stale biele ne a dlhe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 22:01 Žena mia [11] - ŽivorodkyRe: Ičin
no mne klesol vykon po mesiaci, mam klasicky molitanovy filter-bublifuk, filter som preprala v akva vode a kamienok vycistila striekackou cez ocot, poriadne preplachla doteraz nebol zaden problem, len sa mi rychlo zanasaju kamienky vzduchovacie do filtra ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:53 R Muž romant [27982] Re: mia
Takže chyba je v tom, že byl společně čištěn filtr a odkalováno, čímž došlo k většímu narušení biologický rovnováhy a tudíž se tam momentálně lehce hromadí N látky, neb nitrifikace nejde jak by měla a ta výměna vody bude stav normalizovat. Měň vodu denně po dobu cca 5 dní a bude to dobrý.
Edit: Snad nám budeš s kolegou věřit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:52 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mia
Tím se ale stejně vyplaví značná část nitrifikačních bakterií. Což při té biozátěži holt asi nestačí. Momentálně nemá cenu dělat nějaký test na NO2, ale pouze měnit vodu a nechat filtr běžet. A do budoucna ho čistit jen tehdy, když citelně klesne výkon, např 1x za 2-3měsíce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:49 Žena mia [11] - ŽivorodkyRe: romant
samozrejme! v akvariovej vode ako vzdy
a vodu menim pravidelne tak nechapem v com bude chyba coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:46 R Muž romant [27982] Re: mia
mia napsala: ... vcera som odkalovala a vymenila skoro cely obsah akvaria ne
Byl při tom čištěn i ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:43 R Muž romant [27982] Re: Ičin
Ičin napsal: ...osobně bych to tipnul na nějakou otravu dusičnany/dusitany...
Ta stopa bude správná, v prezenatci se píše o týdenním píglování filtru, tím se nám to vyjasňuje a kruh se uzavírá, jednoznačně správné doporučení výměny vody. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:41 Žena mia [11] - ŽivorodkyRe: Ičin
mam ich uz rok a doteraz boli v pohode uplne..a vodu som im vymenila tristvrtinu kazdy den, vcera som odkalovala a vymenila skoro cely obsah akvaria ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2012 21:39 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mia
Mečovky, pancíci, ancíci a bůhvíco ještě ve 30ti litrech - osobně bych to tipnul na nějakou otravu dusičnany/dusitany. Případně onemocnění v důsledku dlouhodobého vystavení špatným podmínkám. Prakticky cokoli v počátcích - vodnatost, krupička, ...
Jako první bych vyměnil vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:30 R Muž romant [27982] Re: mia
Mečovky do 30 litrů nepatří, to je základ, je klidně možný že jsou natolik ve stresu, že se tak projevují, taky je možný že je to onemocnění plynovýho měchýře a spousta dalších možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:25 JagerMaister Re: mia
možno krupička - sleduj či nemajú po tele biele bodky .. ak áno pomôže Sera Bactopur alebo esha exit
rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 21:21 Žena mia [11] - Živorodky – divné plávanie
Ahojte, mam v 30 litraku jednu samicu a jedneho samca mecuna, ale posledne dva dni nejak divne plavaju, tak akoby stali na mieste a hybali telickom zo strany na stranu ako u kolebanky, tak akoby sa snazili plavat a hybu sa zo strany na stranu( vlnovka) .....co to moze byt, su chore? papaju dobre, filt sad er, vzduchovanie, odkalovanie, teplota vody su ok----
este pridam, ze mam jednu gupku a ta je uplne ok, plus panciernickovia su v poriadku....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 21:24 Muž pleba [2]
Také mám stejný problém, jen u pancéřníčků. Totální ztráta rovnováhy. Nevím jestli to může být nějaká nemoc či co,tady na foru hledám už 3 hodiny. Z krmení, které by mohlo kvasit jak tu někdo psal to určo není a velkého vodního sloupce taky ne. Pravidelná údržba, kytky kvetou, viz.prezentace.Nemá někdo jiné zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 19:39 Kamča13 Re: romant
Tak ne, že by jsi mě touhle zprávou potěšil... Ale opět ti děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 19:36 R Muž romant [27982] Re: Kamča13
Pokud byla pořizovaná jako dospělá, tak se skutečného věku opravdu nedopátráme. Platy se obvykle dožívají tak 2-3 let, ale taky jsem měl platy, co začali odcházet po půl roce od zakoupení. Někdy jsou tyhle rybky dost přešlechtěný a potom velmi často trpí na změny podmínek v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 19:29 Kamča13 Re: romant
Mám ji tak 4 měsíce, ale jak je celkově stará to netuším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 19:25 R Muž romant [27982] Re: Kamča13
Jak je ta plata stará?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 19:11 Kamča13 Re: katterinecka
Mám tam 9 rybek 5 plat 3 neonky a ancíka... Akvárko je v dobrém stavu nedávno jsem čistila a teď se pokouším čistit častěji tak jednou za 14 dní i když pravda že jsem to zavedla po poradě s jedním akvaristou předtím jsem to jednou za čas(3-4 měsíce) čistila celé.... Mám tam mechokouli a Anubias... Velikost akvárka 55l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 18:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kamča13
a v jakým stavu je akvárko? Kolik je tam ryb, jak často měníš vodu, jaké jsou tam rostliny atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2010 18:45 Kamča13
Nevím jestli to řadím správně. Tenhle problém, ale jedna Plata se drží u dna většinou jen když krmím vyplave pro potravu a občas se nechá unášet bublinkami nad vzduchovacím kamínkem. Jiné ryby plavou s takovou lehkostí, ale ona mi přijde, že jí dá hodně úsilí plavat nahoru, jestli to porovnám s jinýma rybkama tak více "mává" ploutvemi. Přijde mi jakoby měla něco s plynovým měchýřem, ale nejsem odborním máte někdo radu? :) Už se takhle trápí asi 3 týdny... :/

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4049x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5658