Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lze nakladené jikry přestěhovat do jiného akvária?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Lze nakladené jikry přestěhovat do jiného akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2023 09:23 Žena Eliska99 [2] Re: BBchory
Porodničku bych brala ale z Prahy opravdu nejsem :/
Ale děkuju za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2023 21:32 Žena tramtra [3202] Re: Eliska99
Síťka není dobrá, pevné sítko je lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2023 20:51 Žena BBchory [858] Re: Eliska99
Velké sítko na čaj je ideální (ověřeno). Nebo, pokud jste z Prahy 4, vám dám porodničku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2023 20:39 Žena Eliska99 [2] Re: tramtra
Takže kdybych je dala do síťky na rybičky mohlo by to fungovat? Nevím jak velký bude potěr tak aby neuplavaly a něco je nesežralo
A děkuju za zprávu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.12.2023 20:12 Žena tramtra [3202] Re: Eliska99
To se vám vytřeli ti pancéřníčci. Lepší než uzavřená nádobka je nějaké sítko, tak nemusíte řešit výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2023 19:46 Žena Eliska99 [2] – Jikry v akváriu
Fotka k příspěvku Ahoj, objevily se mi v akváriu jikry (přikládám foto... Momentálně bojuji s řasou a vím že tato rostlina do akvária zrovna nepatří), každopádně nevím ani od jakého druhu mohou být a netuším jak se k nim mám chovat, ale ráda bych kdybych je dokázala odchovat (stalo se mi to poprvé).
V akváriu zhruba rok už plavou neonky, gary a sekernatky + 1 niritina zebra a včera jsme si přivezli pancéřníčky, malého gibicepse a sevélie.
Rostlinku jsme dali do nádoby s vodou z akvária a zavěsili jej do něj aby se udržela teplota. Poradíte mi prosím co více pro ně můžu udělat v domácím prostředí? Akvaristika má otevřeno až po Novém roce.


Předem vám děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2020 12:58 R Muž Anthrax [4786] Re: vlka
Jednou se mi stalo, že se sice vytreli v jeskyňce ale pak část vyhodil samec ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 12:41 Muž vlka [3453] Re: Dáša
Ty budou od Ancistrusů, kteří se množí jako plevel, zajímavé, že se nevytřeli v tom džbánu, kde kouká kousek ocasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2020 12:41 R Muž Anthrax [4786] Re: Dáša
To jsou jikry od ancistruse. Nechal bych je kde jsou.
Mimochodem v té váze je vidět ocas ancistruse. Možná toho tam bude mít víc a hlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 12:37 Dáša – Vajíčka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,do rána jsme měli v akváriu nadílku,nikdo u vajíček není,tak nevíme od jakých rybek jsou a co s nimi dělat. Máme skaláry, čichavce, antystruze, neonky, parmicky pětipruhe a takové žluto- černé rybky. Přiložím foto. Můžete mi poradit? Díky ☺️
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2018 15:48 Muž martmart [106] Re: Kubiss
Levatky si samozrejme zanes a hyckej si je.. jsou velci pomocnici..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2018 15:42 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Kubiss
Na fotky jsem se snažil podívat, ale moje očička na to bohužel nestačí (kvalita fotek).

Podle tvého popisu to nebudou jikry, ale vajíčka šneků (90% levatka). Pokud je nechceš zavléct do AQ, tak kytičkám před zasazením dopřej koupel rybicky.net/forum/8894
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 16:06 Kubiss Re: afc1886
Podivejte se na muj ucet do osobnich fotografii tam jsou je tam fotka a jeto zakrouzkovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 15:56 R Muž afc1886 [14695] Re: Kubiss
Fotka by moc pomohla, ale nejspíš se bude jednat o vajíčka nějakých plžů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 15:47 Kubiss – Optani
Ahoj chtel bych se zeptat vcera jse si koupily rybicky a rostlinky a dnes jsme nasel na rostlinkach takove kulicky nejedna se o jikry??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 11:26 Frantisek Re: MonterMonty
No ono je asi najdoležitejšie dat čistu a teplu vodu trochu chloru im asi nevadi vypadaju že sa im v čerstvej vode pači.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 08:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Frantisek
Poučením pro Tebe mělo být nechat to a samci , věř že se o jikry dokáže postarat líp než ty , pokud mu jikry nějaká jiná ryba likviduje , máš moc velké trubky -dostane se do ní i jinej samec a snůšku mu zlikviduje, v takovém případě se trubka přenese i se samcem a jikrami do připravené vytíračky - dál už to znáš ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 08:23 Frantisek Re: MonterMonty
Takže som ich zachranil nakoniec 5ks preložil som male plus ostavajuce ikry do osobitnej nadoby čista voda z vodovodu plus teplejšia ako v akvariu a tam sa narodili zvyšne ikry tak mam 5ks malych .Poučenie -stači čista voda a teplejšia a mlade v pohode prežiju aj po odobrati a preloženi do druhej nadrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 00:15 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Frantisek
Františku , kouzlo vlastní zkušenosti je k nezaplacení ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2016 09:36 Frantisek Preloženie ikier
Takže prežili to len 2ks takže nabuduce necham ikry samcovi v rurke už ich nebudem odoberat a necham to na prirodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 07:57 Frantisek Preloženie ikier
Takže polovica chytila pliesen tak asi z toho nebude nič škoda chcel som vidiet ako vyzeraju mlade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 12:11 Frantisek – Preloženie ikier
Mam asi 25 ikier lorikarie štihlej aspon si to myslim odobral som ich z rurky kde mi ich dvakrat niečo zožralo su v umelej nadobke v tom istom akvariu myslite že prežiju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   29.12.2015 14:03 Muž navik [908] - SumciRe: Koblížci
Obecně jikry přestěhovat lze do vody stejných (vhodných) parametrů a často to tak i chovatelé dělají. Jen mám oprávněné pochybnosti, zda jsou to jikry parmiček - nebudou v tom osvětlovacím krytu spíše vajíčka nějakých plžů??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2015 19:57 Koblížci – Jirky
Prosím o radu, dnes jsme ve vrchním víku v akvariu našli jirky od parmiček, je nějak možné jirky uchovat aby se vylihly?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2015 20:34 R Muž romant [27987] Re: JD1609
Třeba si přečíst ten link co jsem ti sem dal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 20:33 JD1609 – Jikry pancéřníčka
Zdravím, nevím do jaké sekce to napsat tak to píši sem. Co vše mám udělat když mám jikry pancéřníčka? už jsem je dal do jiného akvarka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2015 07:41 Muž Yirka [9126] Re: JD1609
Na obecnou otázku obecná odpověď. Od 3 dnů do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 21:19 JD1609 – Vylíhnutí jiker
Ahoj, chtěl bych se zeptat: Za jak dlouho se vylíhnou jikry pancéřníčka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2014 06:57 Muž Yirka [9126] Re: barra
Je velmi pravděpodobné, že se jedná o jikry pancéřníčků.
Je málo pravděpodobné, že by se jikry v té společnosti dožily vykulení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 01:23 barra – od koho to muzou byt jikry a co dal dělat?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj..potřebuji poradit..Před týdnem jsem si pořídila 54l akva a přestěhovala do něj osazenstvo z akva menšího. . Rybky mám teprv cca 2 měsíce. mám v nem 2 trnovce belopruhy, 4 pancernicky a dva ancistruse..pohlavi nevím. Dnes jsem našla tyhle jikry..nevite od kterych ryb muzou byt? Četla jsem, že ancistrus si jikry hlídá po celou dobu, tak nevim jestli je tam nechat a riskovat ze mi je sezerou a nebo dát jinam? Take nevim jestli "vylihnuti" zvladnou samy a nebo se o ne musi postarat rybi rodice? Dekuji za odpověď. .možná se ptám špatně, ale jsem uplny začátečník. .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 07:06 Muž Jirkaass [35] Re: LiborSprysl
Právě o to mi jde asi sem polůožil blbě dotaz .. bojím se aby samec nsežral malý.. a poter normálně přesun zvádne ?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2013 05:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jirkaass
A co dát rodiče i dvouměsíční potěr do té 160ky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 15:16 Muž Jirkaass [35] Re: Designer
protoze musim zrusit to akvarium v kterem je samice s poteren i akvarium vs kterem je samec sam a mam misto toho 160 litrove 100x40x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 10:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jirkaass
A proc tu samici nevezmes od toho poteru a nedas ji k samci? Bez te drobotiny tak agresivni k samci nebude ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 07:18 Muž Jirkaass [35]
Ahoj mám dotaz ohledně přesouvání potěru sice to nei přesně téma na toto ale nechci zakládat další.

Mám v v jednom akváriu (54 l )) samičku cichlidky kakadu asi s 30 ks potěru už bud emít asi 2 měsíc.. samce jsem musel přesunout do jiného akvária samička ho napadala takže by ot nedopadlo asi moc dobře. Jde mi o to jestli mohu tenpoter přesunout do nového akvária a jeslti nevíte jak bude reagovat samec .. nechci abymi všechen poter sežřel..Děkuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 19:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Lucík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2013 19:27 Lucík – Záhadný potěr
Fotka k příspěvku Rybičky už jsou v novém akvárku, vypadají asi takto :-) , jsou to zlaté rybky? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 20:02 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: RAP
To je druhá možnost, jen nevím s tou hlínou, jestli to nebude dělat starosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 19:20 RAP Re: Lucik
...raději přidat vodu (tak 13l) tam a nechat je tam, kde se vylíhly
Klidně bych opatrně přidal vodu a nechal je tam. Evidentně jim to tam vyhovuje a nic jim nechybí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 18:55 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lucík
Je tam stále ta hlína? Pokud jo, já bych to dal do sólo nádrže 7l jestli s tím nemáš problém bez dna, jen s bublifukem a predělej je pomocí gumové hadičky, ze je nasajes, pozor at je nenasajes úplne, a dej co nejvíc stejné vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2013 15:06 Lucík Re: Kryštof
Byly tam jen ty zlaté rybky. Jedna ryba byla tak tříletá, ale původně tam byla sama, nezdá se mi, že by se mohla rozmnožit. Taky ty záhadné rybičky vypadají jinak. Ale jestli kytky byly v obchodě ve vodě s nějakýma rybkama, to nevím. Kytky jsem kupovala někdy kolem vánoc v Hornbachu. Mám strach, že když je předělám do jiného akvárka s jinou kvalitou vody, tak jim spíš ublížím. Zatím vypadají, že jim to tak vyhovuje, ale není tam žádná technika (filtr, vzduchování)a je tam málo vody. Bylo by lepší jim doplnit vodu a pořídit nějaký jednoudchý filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 22:03 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lucík
Když došli do akva kytky, s jakými rybami bylo akvo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 20:20 Lucík Re: Kryštof
Omlouvám se, pokud to tu bude dvakrát, ale někde mi to asi zmizelo... To právě nevím, co je to za druh, objevily se záhadně v akvárku, které mám jako ozdravovnu pro rostlinky (z akvária, kde máme zlaté rybky, ty jsou ale na množení ještě moc malé), jsou hnědé, z boku zlaté, "klasického" tvaru, nic nápadného, podle čeho by se daly určit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:38 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Lucík
A čeho potěr? To víte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2013 19:36 Lucík – Záhadný potěr
Ahoj, vylíhnul se nám potěr v akváriu (byly ale jen dva coze ), které mělo sluožit jako množírna pro rostliny a je tam asi 5-10 cm vody. Jako pokrytí dna slouží normální hlína. My teď nevíme, jestli těm rybičkám (už vypadají jako rybky, mají "ten správný tvar" 1,5 cm)spíš ublíží nebo uškodí, když je dáme do 7l akvária se štěrkem a čistou vodou. Nebo jestli raději přidat vodu (tak 13l) tam a nechat je tam, kde se vylíhly.

Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2012 14:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vini
b) je správně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 09:55 Žena Vini [1] - CichlidyRe: vlacek
Jo a ještě jeden dotaz, když se akary rozplavou, mám je začít krmit ihned nebo spíše počkat až budou umět plavat pořádně a vstřebají žloutkový váček? Jsem spíše pro druhou variantu ale nevím, proto se ptám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 05:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: navik
Všechny měkkovodé cichlidy líhneme tady u nás v kraji bez rodičů, protože máme hardrockovou vodu, když se s tím někdo chce piplat. Prostě vodu k líhnutí musíme "umíchat". V roce 2008 jsem takto přivedl na svět asi 50 000 skalár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 22:22 Muž navik [908] - SumciRe: vlacek
S těmi skalárami jsem nejprve zkoušel přenést na listu ze společenského akvária čerstvě nakladené jikry - padly velmi rychle a posléze i nerozplavaný plůdek, dopadl úplně stejně.
Pravdou je, že zase v akvárku, kde se vytřeli čtverzubci trpasličí několik prcků vyrostlo, takže buď je nedohledaly krevetky důsledně...
Bohužel po fotkách jsem mrknul, ale jelikož si nejsem jist zda jsem je pořizoval a mám v nich "méně než pořádek", po půl hoďce jsem to vzdal..

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5573-lze-nakladene-jikry-prestehovat-do-jineho-akvaria