Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lze nakladené jikry přestěhovat do jiného akvária?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Lze nakladené jikry přestěhovat do jiného akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 16:44 Žena Vini [1] - CichlidyRe: vlacek
Máme tam krevetky japonské, takové ty průhledné s pruhem na zádech...vím o nich jen to, že furt žerou řasu - mnohem raději než zbytky potravy a že k rozmnožování potřebujou slanou vodu, maj samičky furt jikry v břiše ale nám se nechce je odchovávat :-D Jinak mám teď 2 malé akarky ve skleničce umístěné v akvárku a zatím se jim moc hezky daří, jedna už má na délku asi 4,5mm a má třetelnou hřbetní ploutvičku a vybarvuje se, není průhledná a druhá ačkoliv je to její sourozenec stejně narozen je o něco menší ale taktéž se mu daří Možná bych do sklenice mohla umístit i jikry? Ale na ty je asi třeba voda ze stejného akva ne? Ono jako rozplavaným akarám voda z jiného akva nevadila ale ty mladé nerozplavance mi to asi zabilo...teda určitě je něco zabilo tak jsem je vyhodila a teď tam jsou jen ty 2 rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2012 08:58 Muž vlacek [402] Re: navik
To je zajimave. Se skalarami zkusenost nemam, pohybuji se spise na forech o sumcich, kde prave o doporuceni krevet dost casto zavadim a osobni zkusenost mam s pancernicky a otiky - jejich jikry i cerstve vykuleny poter jsou v bezpeci. Na druhou stranu ale japonicu bych k jikram a pludku urcite nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 21:39 Muž navik [908] - SumciRe: vlacek
Zkušenosti se tedy různí, ale druhem krevetek to nebude - konkrétně jikry i nerozplavaný plůdek Skaláry (podotýkám obé zdravě se vyvíjející)jsem umístil do 25 l ke krevetkám a během pár desítek minut bylo vše vyluxováno slovy sloganu dočista dočista a pachatelem byly právě Red Cherry (asi je mám více nenažrané :hmm:) :-)
Nejsem si jist, zda jsem tehdy pořídil fotodokumentaci, ale nepřišlo mi to jako šokující zjištění, zkusím se podívat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 12:53 Muž Yirka [9126] Re: geminika
Popsáno je to i přímo v atlasu: rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 11:47 R Muž romant [27987] Re: geminika
V tomhle vlákně je to popisovaný rybicky.net/forum/3703
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 11:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: geminika
Když si o tom cosi prečítáte, pak už se buď ptát nebudete vůbec a nebo zcela konkrétně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 09:43 Žena geminika [39] - Živorodky
Náhodou som otvorila túto diskusiu a tak mi napadlo, že sa spýtam. Mám veľké skaláre amazonské a už dva krát som ich videla, že na listy nakládli ikry v spoločnom akváriu. Jasné, že za pár minút ich všetky požrali. Ak by som sa chcela nejaké pokúsiť odchovať, ako by som mala vybrať tie ikry s listami a ako ďalej postupovať, aby z nich niečo bolo? Nikdy som z ikier neochovávala. Zdá sa mi to príliš komplikované. Ďakujem.
PS: Idem si niečo o tom ešte prečítať, ale tu by ma zaujímal názor akvaristu so skúsenosťami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 09:35 Muž vlacek [402] Re: navik
??? Podle mne zalezi na druhu krevet. Spousta akvaristu krevety do odchoven primo doporucuje a ja to delam zrovna tak. Davam palmaty nebo red cherry do odchovny, kde jsou jikry i pludek od zacatku. Jiker se ani nedotknou, pludku zrovna tak. Naopak konzumuji zbytky stravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 21:15 Muž navik [908] - SumciRe: Vini
ano jikry i nerozplavaný vykulený plůdek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2012 20:53 Žena Vini [1] - Cichlidy – Krevety
Ahoja, mm dotaz - když budu časem chtít vystěhovat ryby z jednoho malého akva a udělat z něho odchovnu, mohu tam ponechat krevety nebo mi malé rybky taky sežerou? A jikry mi asi také sežerou že??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 21:54 Žena petulinakk [2016] Re: Pepan
Kdysi jsem si takhle rozdělovala kreditkou na dávky PMDD (které jsem dostala darem ke kytkám, a nakonec stejně nepoužívám).

Jak jsem to tak dělila kreditkou na půlku, a tu půlku zase na půlku, atd... připadala jsem si jak feťák :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 20:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: vlacek
Vidíte a já ňouma jsem si myslel, že kreditky jsou na placení. Ještě že ty banky máme. Jinak je to ale dobrá vychytávka. Díky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   07.03.2012 20:50 Muž vlacek [402] Re: LiborSprysl
ja pouzivam kreditku s jednou stranou obrousenou do tenka, jde to dobre, problem je jen v chytani jiker. Pokud se ale jikry panciku sbiraji tak do 24h, jeste dost lepi a je spis problem je pak z kreditky dostat :-) Je to proste o zrucnosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 17:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Vlasta
To chce dobrou kreditku a jemnou síťku do níž napadají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 07:27 Vlasta – lze ochránit jikry na skle akva
Zkoušel jsem jikry od pancéřníčků ze skla přenést do jiného akva a moc se mi to nedaří. Tak se ptám, zda existuje nějaká finta, jak tyto jikry ochránit před sezobnutím, třeba nějakou průhlednou krabičkou nebo síťkou přidělanou přísávkami na sklo. Vlasta

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:41 defisa
moment oni se krmí i jikry????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 21:10 Muž Oskar. [23] - AmerikaRe: Linduš
Já je sundávám tenkým příborovým nožem. Jde to dobře, ale musíš to stihnout do 12ti hodin od nakladení, pak už nelepí. Nejsou tak křehké jak vypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2010 17:39 Žena Linduš [166] – lepivé jikry
Nemáte nějaký fígl, jak sundat lepivější jikry z kamene, roslin.?
Nedrží úplně na pevno, ale nechtějí z toho dolu. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 12:30 radim Re: Martex42
na ty prsty je to blbost u pancerniccka.. ty jikry tam drží takovym zpusobem ze je ani ryby nedokazou odkousnot..pokazde tam cast zbyde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 19:33 KORY Re: radim
osobně bych volil žiletku a opatrně odřiznout prsty bych rasdi neskousel muzes je rozmackat .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:46 Muž Martex42 [20] - TetryRe. radim
Jde to musíš si je přilepip na prsty a přendat je a vylíhnout by se to mělo!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:14 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: radim
Něco by se ti určitě vylíhlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:04 Muž kortezhugo [983] Re: radim
...no este som to nerobil ale - opatrne ziletkou bi to malo "ist"...
...potom ich musis premiestnit do maleho akva - dobre je vzduchovat a pridat nieco proti plesni napr. acriflavin v malej koncentracii...ten znasaju ryby asi najlepsie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 11:51 radim Re: kortezhugo
pancernicek zlatopasý. zatim me napadlo, zeje oddelam ziletkou,ale nevim jestli je to dobrý nápad....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 11:50 Muž kortezhugo [983] Re: radim
...ikry coho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 11:47 radim – jikry
myslite si nekdo že jdou sundat jikry ze skla, jeste je premistnit a aby se znich neco vylihlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 19:51 mili512 Re: matrix069
Tak to radši nechám na přírodě,mám z toho trochu strach,že bych ty jikry mohla nějak poškodit... :-| .Třeba je příště přilepí na lepší místo. palec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 18:25 Aneta Re: Silent
ja mam paví očka a ty dvě jsou pomněrně velke tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 16:33 Muž matrix069 [79] Re: mili512
Jikry sa dají z ľahka oddelit od čerpacej hlavy a umiestniť ich aj do inej nádrže,no najlepšie je aby zostali v tej istej vode. ďalej im zabezpečiť jemné vzduchovanie(nahradí ovievanie ikier rodičmi). Ale není to všetko také jednoduché. Na webe je toho dosť popísaného. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 15:21 mili512
Mě se vytřeli skaláři,jikry přilepili na čerpací hlavu,takže asi z mladých nic nebude.Máte někdo nápad,jak aspoň nějaké zachránit?Jinej filtr nemám,že bych tu hlavu i s jikrama přendala :-| .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:18 R Muž Silent [5949] Re: Aneta
Jde hlavně o složení osádky. Guppky se nepožírají, ale jestli jsou tam větší ryby(parmičky, cichlidy a pod.) tak je potěr brán jako kořist. Jaké máš v nádrži druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:06 Aneta Re: Silent
a co malinkate rybičky...velke ryby sežerou i ty malinkate rybičky??? sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 12:03 R Muž Silent [5949] Re: Aneta
Většinou jikry ostatní ozazenstvo sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2008 11:57 Aneta – jikry...
můžu se zeptat jestli ty jikry můžu nechat s ostatníma rybama,bojím se jestli ty ryby ty jikry nezežerou sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 09:42 rolandmynar Re: MESTEK, Fennanek
Myslím, že bys měl tu vodu vyměnit za čistou původní akvarijní a NEKRMIT jikry coze Než bude schopen potěr něco pozřít, bude to trvat a navíc krmivo u jiker může zavinit jejich zaplísnění a úhyn ještě před vykulením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 23:02 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Fennanek
Tak to jsem nedomyslel... :-O A čím krmíte jikry vy? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 18:01 Fennanek Re: Sid
krmit se musí všechno aby to dobře rostlo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2008 17:03 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: MESTEK
Krmíte jikry? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 16:56 MESTEK Re: motýlek
tak už jsem je tou žiletkou odřízl a hadicí hnedka vysál do samostatného akvaria 20L sice budu muset koupit něco jako žrádlo pro baby, ale zatim jsem jim tam dal mražené dafnie - jsou nejmenší žrádlo co doma mám.Jsou v akvariu 20 L ale vody je tam jen 10L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2008 06:18 motýlek Re: MESTEK
jestli máš žiletkovou škrabku na sklo, tak jen drátkem připevni odsávací hadičku (třeba od vzduchování) těsně k žiletce, nasaj vodu aby tekla do nějaké sklenice a při odškrabování se jikry nasají a máš vyhráno - ale chce to grif :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:11 rolandmynar Re: Patis
Pokud je přehazuješ do vedlejší nádrže, tak to lze, ale na nějakou tu sekundu. Je lepší je vybrat skleněným zvonem, nebo něčím takovým. (fajou apod...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:08 Patis
rad bych taky pridal otazku...musim ty jikry drzet neustale ve vode a nebo muzou na par sekund prijit do styku se vzduchem??diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:56 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: MESTEK
a použij i vodu z nádrže ze které je bereš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:42 rolandmynar Re: MESTEK
Doporučil bych co nejtenčí materiál, nejlépe žiletku, abys neporušil povrch jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:12 JARDA111 Re: MESTEK
Ahoj, můžeš- sundej je třeba kreditní kartou, tak je sundavám já :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 18:01 MESTEK – ******LZE nakladené jikry přestěhovat do jiného akvaria?****
X-)
Dobrý den,prosím o radu,mám celou stěnou od jiker panceřníčka skvrnitého.Mohu tyto jikry nějakým způsobem odlepit a přendat do jiného akvaria vhodného pro množení?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 3141x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5573-lze-nakladene-jikry-prestehovat-do-jineho-akvaria?od=51