Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zatemnění akva

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zatemnění akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 17:32 Muž pancéřníček [168] Re: Bob
Spíš než že by vyrostly se vytáhly za světlem (snažily se nějaké najít).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 08:58 Bob
kvuli sinicim jsem zatemnil na 3 dny akva, ted jsem odkryl deku (jeste nesvitim) a cumim jako blazen. Rostliny az neuveritelne vyrostly! Bez absolutniho svetla. Zajimave...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2008 19:06 Muž Johan [4945] - Rostliny
Chtěl bych navázat na informaci jak se sinic zbavují přehradní nádrže. Bylo tu zmíněno, že prozvdušňováním. O ono opravdu provzdušňování v nádržích sinice inhibuje. Řasy nejsou moje hobby, tak snad nic nezkomolím. Vodní květ na konci léte (sinice) vzniká na eutrofních nádržích a to s dostatkem dusíku a fosforu. V nádržích s dostatkem živin se rychle rozrůstají vodní rostliny (makrofyta i řasy) a rychle vyčerpají dostupný dusík z vodního sloupce a to ještě na začátku léta a ve vodě zůstávají jen fosforečnany a ty začínají zužitkovávat sinice tvořící vodní květ, protože dokáží získávat vzdušný dusík. A tak jak proti vodnímu květu v přehradě? Odebrat jím "potravu" a to právě dělá to provzdušňování (aerace hypolimnia) a to tak, že udržuje trojmocné želežo aby se v hlubších částech přehrady nemohlo měnit na dvojmécné. Protže trojmocné železo vysráží z vody fosforečnany, ale dvojmocné už je nedokáže vázat, ale reaguje se sirníkama a ukládá se v nádrži. Čili když provzdušňujou nádrž vysrážej fosforečnany trojmocným železem a sinice nemaj co baštit=)). No jo, ale v akváriu nám to je k ničemu, protože tam máme jiné druhy sinic, ale proti vysokému obsahu fosforečnanů by se to použít dalo, ale já radši vyměním trochu vody ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 14:41 irča Re: TMA
Rostlinky zatím drží. Jen se vytáhly a možná zkřehly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 14:30 Bílý zákal
na ten je nejlepší UV filtr, možná od nějakého kolegy na týden půjčit? Ve vašem okolí jistě někdo ochotný bude... Já ho mám, a investice 1700,- Kč stojí za to. Jednou za týde, či měsíc to na 24 hodin pustím a voda je jako křišťál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 14:27 TMA Re: irča
Je třeba si uvědomit, že ryby v podstatě světlo nepotřebují... Samozřejmě nemůžou mít pořád tmu, ale týden zakrytí akva jim nijak neublíží. Kdo to odnese jsou světlomilné rostliny. Odolné druhy to přežijí bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2008 11:34 irča Re: Johan
Tak jsem dneska ráno nakoukla do akvárka, a co nevidím?
Nikde žádná řasa. Rozsvítím, zkoumám.....a u skla jsem objevila pár místeček, kam se ten zelený fujtajbl stáhnul...a teď vyčkává na svoji chvíli tone tone tak jsme zase zhasli... :-O
Co teď? rybičky trápím tmou už skoro týden (zítra to bude týden)

Jo a v té tmě zmizelo jedno dánio... sad
mám sto chutí to akva vypustit a předělat...
Není možné, že ta řasa nikdy nezmizí??? Jen se stáhne???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 22:10 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: irča
vydrží. teda pokud tam nemáte potěr ;-) Teď nevím jestli se nepletu, že by její váha musela klesnou na třetinu, aby se nedala zachránit. ale týden, čtrnáct dní nebo i měsíc přežijí úplně bezproblémů, krom toho si v akváriu vždy něco najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 22:07 irča Re: johan
coze a to rybky vydrží??? To je tedy děsivá představa.
Asi jo, jinak byste to sem nepsal :-)
Mockrát děkuji ta odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 22:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: irča
tak když na tu dobu něco přes týden zatemníte, tak nekrmte. (nerozsvícet¨)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 21:02 irča
Ahoj lidičky :-)
Takové obšírné témátko:)
Už mi došla trpělivost, když jsem dnes přišla domů, obložila jsem akvárko černými čtvrtkami a kartony, jdu zničit ten zelený sliz co mi expandije po akvárku.
Mám malý dotázečke, není vhodné rybkám rozsvítit, ve chvíly, když je krmím???
Moc dík za odpověď.
Držte prosím rybičkám palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 12:36 Žena pavliina [50] Re: libko
Tak to jsem tam před zatemněním měla taky. Asi nějaká řasa - jakoby takové zelené krátké štětinky plavající ve vodě. Ale po zatemnění už je tam nemám. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2008 14:56 libko – výskyt mechanických částeček
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, nebo zkušenost někoho s mým problémem. Mám měsíc 54L AQ s rostlinami, po nasazení rybek před cca týdnem se mi v AQ vyskytly jakési vznášejíci se "chloupky", které filtr nepřefiltruje, takže voda je čistá, ale s těmito částečkami, které se točí ve vodě jak proudí vlivem filtru. Ryby se netváří nespokojeně, krmím vločkama 2xdenně, výměnu vody jsem provedl zatím 2x, filtrace fluval, jede na plný koule s přiškrceným vzduchováním. Ryb tam mám asi 20 ks, molly, mečovky, pancéřníčky, neonky, gubky. Přikládám photo. Poradí mi někdo? Zlepší se to za čas samo - nové AQ ? Mám mít akorát trpělivost, nebo je to řasa? Špatná filtrace ? Rostliny ? Občas maj na sobě taky pár těchto chloupků, ale hlavně se to víří v tý vodě!! Pomoc rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:11 Žena bucliik [99] Re: pavliina
pokud pěkně leze a papká tak to asi nevadí-jen možná pozor na ancíky, aby ji neotravovali.
jen taková poznámečka k neritinám, já ji taky teď kupovala a prodavač říkal, že ji mám v akva hlavn převrátit, že nemá sílu, když je hlavou nahoru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 14:03 Žena pavliina [50] Re: NIKO
Dneska už jsem nevydržela a odkryla jsem akviško. Je krásně čišťounké, bez zákalu a všechny rybky přežily Jen pár kytí trošku zežloutlo ale nic strašného palec Jen teď nevím, jestli mám teď odkalit dno nebo až za pár dní? Poradíte? :-O Ještě jsem přidala dvě neritiny a teď už se budu jen modlit a doufat, že se to nevrátí. A když už se takhle rozepisuju, vadí když je jedna neritina nakřáplá? Nevšimla jsem si toho v obchodě ale až doma. Tak mám jednu invalidu, vadí jí to? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:11 Muž NIKO [527] Re: pavliina
Obvykle se reference týkají 5-7 dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:09 Žena pavliina [50] Re: NIKO
A jak dlouho mám jestě zatemňovat, aby to mělo smysl? 4 dny?
A všem děkuji za rady love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:02 Muž NIKO [527] Re: pavliina
Zatemněno nechejte dál! Pokud budete stále "pauzírovat", zatemnění pozbyde smysl! :-)
Trochou toho "sejfu" do čerstvé vody, (když už ho máte), byste neměla nic pokazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 19:02 rolandmynar Re: pavliina
4astěji menší množství řekl bych tak 1/4-1/3 objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 18:52 Žena pavliina [50] Re: rolandmynar
Tak dneska už to nevytrhnu jestli rozsvítím nebo ne... Zkusím denně měnit vodu ale jaké množství na 63 l? Mám do nové vody přidávat AquaSafe nebo ne? Už fakt nechci nic pokazit :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:45 rolandmynar Re: pavliina
Osobně bych radši zkusil denně čistit třeba pár dní a uvidíš, jestli to někam povede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:43 Žena pavliina [50] Re: Johan, rolandmynar
Chjo sad A co byste poradili? Mám nechat zatemněno ještě a jak dlouho? Nebo se na to mám vyprdnout čistit a čistit a čistit????? To už je fakt zoufalost sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:39 rolandmynar Re: pavliina
Konkrétně v tvém případě, pokud nevíš, co to máš a jak k tomu došlo, bych nezakládal AQ znovu, protože nevíš, jak se tomu znovu vyhnout a mohlo by se to opakovat. Když rybky přendáš, tak i s tím marasem a když je dáš pak nazpět, může se stát, že to tam zase zavlečeš. (jedině je vykoupat v Savu :-D ne )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pavliina
klidně bych výkon zvýšil, častěji čistil filt a častěji měnil vodu, klidně denně. a znovuzakládat je zbytečné. "je to o zručnosti", někde ste udělala něco, co to vyprovokovalo a když se s tím nepoperete a znovuzaložíte, tak se to může neustále vracet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:36 Žena pavliina [50] Re: NIKO
Filtr mám Eheim 2208, zvýšila jsem trošku výkon, mám ho tak na polovinu a provzdušnuju tak, že jsem na ten filtr dala difuser, takže to bublá. Mám to tedy nechat zatemněné?
Nebylo by snažší znovuzaložení? Hodně o tom přemýšlím hmm Ale co bych udělala s rybkama? Nemám je kam dát, to bych je musela dát hned do čerstvé nové vody :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:31 Muž NIKO [527] Re: johan
Koukám, že přemýšlíme podobně... ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:31 Muž NIKO [527] Re: pavliina
Možná jde o odumírající sinice a organismy, které se jimi živí? (Bakterie, nálevníci?)
Čím filtrujete? Máte zajištěné dostatečné provzdušňování vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 17:29 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: pavliina
pokud je zaplý filtr, tak to budou asi nějaký breberky.. no, jestli tam umíraj řasy, tak je tam spoustu odpadních látek, čili maj co žrát. já bych asi radši vyměňoval co nejčastěji část vody, kvůli odpadům, ale jen typuju. vůbec nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2008 15:30 Žena pavliina [50]
Prosím poraďte. V pondělí jsem zkusila zatemnit akvárko, dneska odpoledne jsem nevydržela jukla jsem se, jak to snášej rybky. Rybky zatím plavou a voda je strašně kalná coze taková mléčná? Co s tím? Je to normální nebo mám zase rozsvítit???? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:37 Muž filipsi [1295] Re: Nobody
Myslim, ze sinice, dokonce tam byla konkretne zminena spirulina. Ale ted si me znejistel, jestli ma nekdo chut to vyhledat, uvedte to na pravou miru. Mozna to byly rasy. Stejne fuj.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 20:17 Nobody Re: filipsi
Možná mám na mysli jiný příspěvek ve včerejší TV,ale tam bylo hovořeno o řasách,ne o sinici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipsi
Netrham, cekal jsem nejaky jiny zazrak. Ale ten by asi byl na nejakou velikou cenu...
smich
Třeba roztrhají jiní... :-D
Má někdo jiné vysvětlení, proč několik dní trvající tropická horka vyvolají expanzi sinic?
Mě by to skutečně velmi zajímalo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:19 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pavliina
Zatemnit a provzdušňovat i v noci. Píšete, že máte v akva filtr. Ten k tomu stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 14:00 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
tak ve francii recyklujou skoro odpadní vodu na vodu pitnou a jak jim chutná;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:41 Muž filipsi [1295] Re: Sid
Netrham, cekal jsem nejaky jiny zazrak. Ale ten by asi byl na nejakou velikou cenu.Souhlas.
Odbocim - vcera ve zpravach jsem zahledl sot z liberecke spalovny, kde vedci zkouseji dalsi moznosti "recyklace" spaleny popel (anorganicke latky) se budou sypat do vyhrivanych nadrzi (odpadnim teplem), kde bydli sinice. Zaroven voda sytit co2 ze spalin. Ze sinic vyroba krmiva, hnojiva, atd. Pry je prekvapenim, ze vysledna hmota odpovida hygienickym normam. Zajimave, ale brr, neco jako kdyz v singapuru startovali projekt "nova voda", odpadni voda reverzni osmozou znovu distribuovana. Politici jezdili, pritukavali si "novou vodou", obcane se presto bourili a nechteli pit (ani se jim nedivim). No, museli ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 13:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: johan
O.K., opravil jsem se. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
k promíchání obouch vrstev nemůže dojít dřív, než se srovnají teploty obouch dvouch, nebo v mělčích rybnících například velmi silným větrem. uvolnění živin ze dna dochází třeba před bouřkou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 12:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: filipsi
A o boomu sinic za tepleho pocasi, proste a jednoduse, ze hlavnim spoustecem za naplneni podminek vhodnych pro zivot je ta samotna teplota. Vsechny bakterie se mnozi mnohem rychleji za tepla, tak asi i sinice.

(Připomínám, že se v tomto vlákně zabývám jen a pouze planktonními sinicemi, schopnými tvořit na hladině vodních nádrží tzv. vodní květ. Ne sinicemi, které trápívají akvaristy tvořením povlaků v jejich nádržích.)

Nejspíš mne někdo opraví nebo alespoň doplní, ale já si myslím, že jedním z důvodů je to, co jste napsal: že za tepla se sinice lépe množí. Uvádí se, že optimální teplota pro planktonní sinice je 25-35 st.C.
Současně s tím:
V létě, (následkem ohřívání svrchních vrstev a ustálením klimatických podmínek), dochází k tzv. teplotní stratifikaci - předtím (díky tzv. jarní cirkulaci) promíchaný vodní sloupec se "rozdělí" na dvě teplotní vrstvy, oddělené tzv. skočnou vrstvou. Ta brání rychlému promíchávání obou vrstev.
Vlivem déletrvajících vysokých teplot se více prohřeje horní vrstva, poruší se ochranná funkce skočné vrstvy a dojde k rázovému ovlivnění spodní vrstvy vodního sloupce, (prohřátí spodní vrstvy).
Důsledkem toho dojde ke změně biochemických procesů, uvolnění živin ze sedimentu, (obohacení vody železem /podpora fotosyntézy/ a molybdenem /zvýšení fixace uhlíku/), a následně změně vzájemného poměru mezi uhlíkem, dusíkem a fosforem. (Redfield ratio).
Tak nějak si to vysvětluji já... hmm
Dobrá... ano Trhejte mě! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2008 07:44 Muž filipsi [1295] Re: filipsi
No tak, side, uz piste, nedalo mi to spat. Osobne si myslim, ze vliv vzduchovani zavadeneho do vodnich ploch je proste promichat vodu, jak pisete.
A o boomu sinic za tepleho pocasi, proste a jednoduse, ze hlavnim spoustecem za naplneni podminek vhodnych pro zivot je ta samotna teplota. Vsechny bakterie se mnozi mnohem rychleji za tepla, tak asi i sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 22:52 Anonym Re_ Eff
Eff napsal:... Vyskytují se v tvrdší, zásadité vodě bohaté na dusičnany, fosfáty, CO2 a organické znečištění...
To je dost absurdní chemismus vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:45 Nobody Re: Sid
Dovolím si odpovědět:
Čím teplejší voda,tím hůře vstřebává vzduch(kyslík).
Proto se sinice nevyskytují ve vodách proudících-stálá obměna vody,která není zatížena odpadními látkami a je dostatečně provzdušněna.
Toto dosáhnout v akváriu(mini biotop)je velmi těžké. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 20:20 Muž filipsi [1295] Re: Sid
Sid napsal: ...
Já se snažím navést debatu k "vyřešení" otázky, proč výrazné, několikadenní zvýšení teplot vede k expanzi sinic. palec



Uzuz to tam je? Pohyb vody? Jediny rozumny pozitivni efekt, ktery to intenzivni vzduchovani prinese. To uz ale pisete v nejakem prispevku hodne dole, to je to, kam se mame dostat? Ja cekal nejaky spek a uz od poledne si lamu hlavu a fakt nic jineho nevim. Tak se kdyztak dam podat.
V obdobich velkych veder se zahreje hladina a takrka ustane pohyb ve vodnim sloupci. Pravdepodobne se snizi obsah co2, ktery bude prostupovat jen difuzi, voda promichavana proudenim nebude (jen malo).
Jen dodam, ze se sinicemi mam mizive zkusenosti, za malych let jsem pravdepodobne take mel mekkou a kyselou vodu (tenkrat se moc nemerilo) a ted ji mam extremne. To se jim moc nelibi. Tak jen se zajmem diskuze sleduji a vzdelavam se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 17:31 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Johan
Ano, samozřejmě je tam popsáno nespočet druhů a většina je mořských.
Jen dovětek pro Sida k té teplotě: Je teplo, vysychá přítok, voda v přehradě stojí. Voda neproudí, a tím se zvyšuje její teplota. Takže je to kombinace stojící vody a vysoké teploty. To PROČ sinicím teplota vyhovuje vysvětlit nemůžu, ale holt každý organismus má nějakou tu ideální teplotu pro svůj vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 17:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Eff
nečet jsem to, moje aj na to taky nestačí, ale řekl bych spíš toto: sinice se vyskytují všude, ale sinice tvořící vodní květ se vyskytují.... vodě bohaté na dusičnany, fosfáty, CO2 a organické znečištění, v mělké stojaté vodě.
Nevyskytují se v proudící vodě (potoky, řeky, kanalizace)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 17:03 Muž Eff [417] - Rostliny
Zajímavý zdroj:
www.env.gov.bc.ca/…

O sladkovodních sinicích se tam píše (ne doslova, je to spíš popis toho, co jsem z toho pochopil):
Vyskytují se v tvrdší, zásadité vodě bohaté na dusičnany, fosfáty, CO2 a organické znečištění, v mělké stojaté vodě.
Nevyskytují se v proudící vodě (potoky, řeky, kanalizace).
Spouštěcím prvkem je kombinace nahromadění těchto látek a pokles průtoku a snížení hladin přehrad v teplém letním období.

Píše se tam, že právě přehrady jsou příčinou množícího se výskytu sinic.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 16:32 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Sid
No, jelikoš celá naše země je přímo nadopovaná fosfáty a dusíkem (z minulého režimu, kdy se hnojivy klidně i letecky práškovalo a nebylo ušetřeno vůbec nic), tak je ve všech vodách těch živin habaděj, prostě je ta zátěž pomalu vymílána. takže podle mě, zato může jen ta teplota, prostě pro ty druhy sinic, které se tak masivně přemnožují, je prostě důležitá teplota nad těch... já nevím stuňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:39 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Sile
Tak už jsem to přelouskal... :-D
Jsem rád, že se v tom článku potvrzuje to, co jsem napsal s ohledem na možný vliv provzdušňování vody. :-)
O.K. Měl by někdo odpověď na to, proč se po zvýšení teploty vody v přehradě velmi rychle přemnoží sinice, aniž by předtím došlo k jakémukoli "mimořádnému" splachu fosforu a jiných živin do ní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 15:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Eff
Když se prohřeje náš Prygl (brněnská přehrada), kde jsou kolem pole a kde není vyřešena čistička na přítoku do Pryglu...
Ale já nepopírám, že hlavní příčinou rozvoje jakýchkoli řas v přírodních vodách je jejich eutrofizace, a že ta má úzkou souvislost (nejen) se splachem z polí, průmyslovým a domácím odpadem atd. A že hlavními živinami podílejícími se na eutrofizaci vod jsou fosfor a dusík! :-)
Já se snažím navést debatu k "vyřešení" otázky, proč výrazné, několikadenní zvýšení teplot vede k expanzi sinic. palec
(Jdu přečíst Fantastův odkaz. :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:55 Muž Eff [417] - Rostliny
Trocha žrádýlka pro zdejší řasology :
www.sinicearasy.cz
www.sinicearasy.cz/…
www.sinicearasy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2008 14:51 rolandmynar
Tady bych se chtěl zeptat, jestli někdo použil přípravek řady Sekol LAKUS-Aqua v akvárku? Výrobce se o něm zmiňuje, že je to jediný a neškodný prostředek, na přírodní bázi proti sinicím.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 3258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5549-zatemneni-akva