Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piskořky v akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Piskořky v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 06:41 Muž Koli [1] – Piskořky
Zdravím, včera jsem dal do akvária 15 piskořek věžovitých a vím, že v noci lezou po celém akváriu, ale je možné, že by jich bylo více u hladiny přilepených na skle? Četl jsem, že to může znamenat problémy ve vodě, ale nevíte jaké? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 17:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: invalida
tady je to stručné: www.allesumdieschneck.de/…

tady je uživatelka co ti možná poradí, česky: rybicky.net/nadrze/8600…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:06 S Muž invalida [3881]
Nevite o podmínkách chovu tohodle tvora Thiara winteri?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 16:14 mylan Re: roper
mam ich asi 5 v jednom akva (cca 12l) a asi 4 v druhom (cca 20l) a zatial iba prospievaju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:53 Muž roper [10] - Cichlidy
Mám 6 aqa a v každém jich mám plné dno. Asi překrmuju :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 13:48 Muž Yirka [9123] Re: bolek
Mám je cíleně i v malé odchovničce s holým dnem.Normálně prospívají, rostou a množí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 10:49 Muž bolek [5]
Nechci zakladat nové téma mate někdo Piskořky v akva bez štěrku na dně nějak se mi přemnožily a chtěl bych je přelovit do jiného akva ale na dně nemám písek

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 19:48 Muž MGK [2] - CichlidyRe: Usine
Ještě jsme se chtěl zeptat jestli tam nenastane nějaký problem s ostatními rybami. Mám tam Parmičky a ancistrusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 19:43 Usine Re: MGK
Dej si jich tam jen tak 5-10 stejně jak píšeš se přemnoží. Při pravidelném odkalování ty menší odsaješ a tak je udržíš na uzdě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 19:30 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, mám dotaz. Chtěl bych se zeptat kolik Pískořek věžovitých si můžu pro začátek dát do mojeho AQ (54 litrů). Vím že se to časem namnoží, ale ať jich tam nemám zase moc, vůbec nevím kolik se jich tak dává... Díky moc
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 10:59 Žena sharon [126] Re: wladys
jj, právě kančíky hrbohlavé jsem viděla už několikrát, jak je z ulity vytahují - mají šikovné malé špičaté tlamičky, takže jim to jde dobře. Ale myslím, že když ty drobné šneky ryby spolknou celé, šnek v trávícím traktu uhyne, záklopka uvolní, tělíčko stráví a ulitku ryby vykadí. Taky nacházím - hlavně u kančíků - spoustu malých prázdných ulitek - ale jsou evidentně odvápněné - myslím že kyselinymi z žaludku :-) - anebo tím, že máme ultraměkkou vodu :-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 10:45 Muž Killer [133] - SumciRe: sharon
aha..no u živorodek je musim občas vyndavat..včera jich bylo plný sklo a to ze 3 stran akvária..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 10:40 Muž wladys [291] - CichlidyRe: sharon
Taky je mám v akvárkách a v Malawi a hlavně v tanga nacházím větší i menší prázdné ulity a je jich dost.Takže u mě je ryby nežerou celé ,ale pěkně si je tahají z ulit ven.Nicméně pomocníci to jsou perfektní a já si nedovedu akva bez nich představit.Hlavně tam,kde mám velmi jemný písek! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 10:08 Žena sharon [126] Re: henrich
No moji kanci je občas vyhrabou :-), pak když se snaží zalézt, tak je někteří baští - zvlášť jinak mírumilovní kančíci hrbohlaví jsou na to šikovní. Vrubozubce jsem už několikrát viděla, jak se dusí obrovskou piskořkou, takže počítám, že ty malé polyká normálně - a nejen on, ale i starší kančíci. I když jsou zaklapnuté, pochybuju, že průchod trávícím ústrojím přežijí.

To Killer: napsala jsem oproti jiným akváriím (třeba s krmnými mečovkami :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 09:59 Muž henrich [4] Re: Killer
Ano, mam problemy s takymi raslinkami - egeria je stale vonku - az na par vynimiek, ked si vytvorila dlhe korene. Ak viete poradte, ako taketo rastlinky esteticky zafixovat do strku.
Inak je ich praca fajn, rastlinky rastu a usadeny dentrit vidno az v hlbke od 2-3 cm, kam uz piskorky nelezu.

Ad cichlidy: skutocne ich zozeru? Ved maju klapku ktorou sa v nebezbeci uzatvoria v ulite...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 09:53 Muž Killer [133] - SumciRe: sharon
sharon napsala: V písku s cichlidami se jim moc dobře nedaří..
U mých tlamovců se jim celkem daří;-)Jen prostě vylezou až v noci, když je tlamovci nebudou žrát..to samý u perlovek a kančíků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 09:34 Muž Turok [18] Re: sharon
tak těch cichlidám do písku by to šlo at to aspon trochu projedou ten písek :))

a při pohybu v rostlinných akváriích nedochází k vytrhávaní rostlin? přece jen třeba eleocharis má jemné kořeny, egeria žádné a podobné druhy :)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 06:56 Žena sharon [126] Re: henrich
V písku s cichlidami se jim moc dobře nedaří, ale pořád nějaké jsou. Já je mám u nigrofasciátů, cryptoherosů, perleťáků a vrubozubce. Sice je obvykle nevidím, ale jsou tam. Cichlidy je pochopitelně neustále zkoušejí sežrat a taky je výrazně redukují oproti jiným akváriím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 00:35 Muž henrich [4] Re: Turok
Dal som ich cca 10 roznych velkosti do akva s cichlidami a pieskom
Odvtedy som ich nevidel coze
Mam ich v spolocenskom akva, kde je bezny akva-strk a pri pozornom pohlade je dno zive-neustale sa niekde nadvihuju kamienky, proste mam ich tam cez stovku a tie drobnulinke mlade neratam.

Takze otazka - je sanca, aby sa im darilo v piesku s cichlidami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 21:19 Muž Turok [18]
Potřeboval by je ke tlamovcům...

a rostliny teda neničí ?? i v případě přemnožení což se mi doufám nestane.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 23:57 Žena Rebbie [71] Re: Jana
Pár lidí mi je rozmlouvalo, ale neposlechla sem a mam je a taky si nemůžu stěžovat ;-) Nedala sem jich do akva moc, jen asi dva tři kousky a přemnoženě nevypadaj a žerou zbytky a odumřelý části, fakt sou užitečný palec díky Sokole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 23:32 Muž klm007 [114] Re: Jana
Já mám s piskořami jen ty nejlepší zkušenosti. Krásně žerou řasy (je to vidět na skle). U rostlin žerou jen odumřelé listy. Je fakt, že většinou jsou zahrabané ve dně, ale každopádně, když vylezou, tak je na ně úžasný pohled. Osobně bych je nekupoval, vždy se najde někdo, kdo je daruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:43 Žena sharon [126] Re: Jana
Piskořky jsou úplně nejlepší šneci :-), potřebným z Ovy jsem schopna pomoci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:19 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Jana
skoro všichni kdo je má v akvárku je nechává i zadarmo, jen si najít někoho v oklí a dojít si k němu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 22:16 Žena Dinamit [68] Re: Jana
rybicky.net/inzeraty/prebytky/…

Piskořky jsou fajn. Od tý doby co jsem je dala do akvária jsem je ještě vůbec neviděla. Ani nevim, jestli se mi množej nebo ne :-D

Já je teda koupila na burse, dala jsem 2 kč/ks, takže mě to vyšlo i levnějš, než kdybych si pro ně někam jela. Tu bursu mám minutu od baráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2008 21:55 Jana – Aukro
Teď je někdo inzeruje na Aukru, prý ji i pošle poštou tak, aby přežila ano . Pouvažuji a možná koupím..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2008 13:05 JuraS Re: 2lizard
Doplním, že piskořky jsou nejlepším biologickým ukazatelem kvality vody a dna..jakmile se něco děje se dnem (zahnívá) a nebo se zhorší kvalita vody tak ihned hromadně zdrhají z vody po skle vzhůru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 19:57 Muž MGK [2] - CichlidyRe: 2lizard
To máš pravdu, na OStravské burze je teĎ bude někdo prodávat za 1kč, takže taky v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 19:53 Muž 2lizard [7] Re: Pipi
Jsou výtečné, koupil jsem je na burze (20kč a dostal jsem jich celou hrst), krom toho jak čistí dno, tak jej i srovnávají - po odkalování ho vždy do rána perfektně srovnají (lepší než české dálnice).
Kdybych neměl "noční" osvětlení, skoro bych o nich nevěděl, neb přes den jsou zahrabány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Pipi
Někdy je mají v akvaristice v nádržích, můžeš jich pár vyškemrat. Nebo i na těchto stránkách je lidé nabízejí v přebytcích. Nebo si najdi někoho v okolí, kdo je má, rád ti jich pár poskytne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:50 Muž bunda [28] Re: Pipi
Ono o tom nemusíš ani moc uvažovat. Já mám piskořky v akva a vůbec jsem je tam úmyslně nedal. Prostě tam jsou, asi jsem je přinesl s nějakou rostlinou. Stéjné to bylo s okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:47 Pipi Re: Mrakoplash
Díky moc. Z článku jsem pochopila, že je to poměrně užitečný tvor. A kde se dá piskořka sehnat? Nebo existují ještě jiní podobní šneci, kteří aqvárku také prospívají?
Pipi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:35 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Pipi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:32 Pipi – Dali by jste si piskořku do aqua?
A co piskořka? Máte je v aqua nekdo? Jsou užitečné, nebo škodlivé? Pomáhají k vytvoření rovnováhy v aqua? Kde se dají sehnat? Prodávají se?
Díky za rady. Pipi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4489x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5507-piskorky-v-akvariu-?od=101