Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piskořky v akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Piskořky v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 17:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ctibum
Jednou jsem viděl hromadný útěk Piskořek z písku po skle akvária, pár dní před totálním kolapsem, hnilo mi dno. Sice jsem odkaloval, ale nedostatečně, substrát byl hrubý a část bordelu se hromadila v hlubších vrstvách. Po založení nového akva s jemným pískem (flexiobklady) začali Piskořky postupně ubývat a dnes mám akvarium zcela bez Plžů, nemají co žrát. Jemný písek se mnohem lépe odkaluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 16:55 R Muž ctibum [6868] Re: Pepan
No i tak jsem uvažoval a nevim :) Ale z překrmování to docela určitě nebude, zeptej se mejch ryb... :)
Naopak mi přijde, že lezou ven, protože tam nemají co žrát. Ale když občas odkalím, nebo stěhuju kytky, tak tam nějaký bordel je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 16:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Asi jich máš tolik, že ve dně je plno a ty menší jsou vyháněny mimo substrát. Bejt Tebou, asi bych zapřemýšlel nad dávkami krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 16:28 R Muž ctibum [6868] Re: vaaclav
To jsem si taky říkal, že mi třeba něco hnije, ale ve dně jich je spousta jinejch. Kam se kouknu, tam se něco hejbe. Venku jsou převážně malý. A neutíkaj k hladině, ale oblejzaj všechno možný, jak okružáci. Tak babo raď :) Mutace? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 16:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
To asi není moc dobře když se jim nechce do písku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 15:31 Žena Morticia [118] Re: vaaclav
No, včera jsem si svítila na krevetky a myslím, že jsem ju nezahlídla..ale příště dám větší pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 15:29 Žena lenkalor [580] Re: ctibum
To asi budou ty, co se ti už nevejdou do písku. Bezdomovci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 15:26 R Muž ctibum [6868]
Já je mám ve větším počtu venku pořád :) Na listech, ve filtru, všude. Chovají se mi jak ostatní šneci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2017 15:11 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Morticia
Podívej se baterkou v noci do zhasnutého akvária to vylézají z písku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2017 13:04 Žena Morticia [118] Re: afc1886, NHKG, Jirka
No, vzhledem k tomu, že je tam od dubna a nikdy jsem ju neviděla, tak už asi nebude.

Jen vědět, že jsou ty moje zasazené dostatečně hluboko! :-D

Neritina piskořkovitá! Nový druh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2017 12:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
Pod štěrkem na skle rostou řasy, protože je tam světlo a Nerittina na to přišla. Takže je bagruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 11:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Piskořka rostliny neuvolní. Ale. Zajímavost. Zažívám aktuálně, že jedna neritina v jedné malé, řasami a vodním kamenem pokryté kouli, ano. Vůbec poprvé vidím neritinu, chovat se jako bagr. Zapustí se z velké části do štěrku a jezdí po obvodu. Bagruje do jisté míry i v substrátu. Musela najít něco velmi chutného. Uvolňuje mi tim zasazené kryptokoryny, potvora.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2017 11:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Morticia
Mám je v akváriu s cryptocorynkami a písčitým dnem a ještě mi nevyhrabaly ani jednu rostlinu. Piskořky mi dříve nevyhrabaly ani stonkovky, pokud jsem je zasadil dostatečně hluboko do písku.
AFC jestli chceš, můžu věnovat stovky piskořek. Klidně ti je vezmu ve středu do ZOO.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 11:14 R Muž afc1886 [14655] Re: Morticia
Já jsem kdysi mezi darovanými rostlinkami objevil pidi piskořku, tak jsem ji dal do akvária a potom jsem ji uviděl až po dvou měsících. Pěkně vyrostla, tak budu muset pořídit kámoše, ať tam není sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 11:04 Žena Morticia [118] Re: lenkalor
Fakt? Tak to ta moja asi nedala. Objevila jsem (29.4.) mezi prostřihem mikro piskořku, měla tak 2 mm a určitě to nebyla levatka a dárkyně potvrdila, že piskořky má, ale od té doby jsem ju neviděla, i když nevím, zda bych její činnost nějak poznala. Byla ve Šnekokóli.
Teď zvažuju, zda tam nějakou pořídit. Mám tam dost jemný píek, tak aby mi nevyplavaly třeba rostlinky... Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 07:53 Žena lenkalor [580] Re: Morticia
Mě se zdá, že rychleji než okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 21:02 Žena Morticia [118]
Jak rychle piskořka roste?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2017 13:18 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Beastie
To není až zas tak moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 11:21 Žena Beastie [314] Re: NHKG
Vypnu driv a kouknu. Nikdy mi neprislo, ze jich mam malo, prazdne ulity jsem mela vice mene vzdycky, a kolikrat vidim multiky, jak je plivou o kus vedle z jejich pisecku.

Ale ted sem zrovna potrebovala prelovit do nove zalozene a proste mam male a malo. Sice malo krmim, ale substrat prazdny stopro nebude.

Edit: Tak jsem jich napocitala odhadem tak 30-40, takze jsem proste jen spatne hledala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 10:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Něco je špatně. Z mé zkušenosti jsou piskořky odolné a vždy si něco k snědku najdou. Množí se mi i v externím filtru. V akváriu jich mám stovky a nemám tam žádné prázdné ulity.
Zkus posvítit na akvárium hodinu po vypnutí osvětlení akvária. V té době bývají mé piskořky nad substrátem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 09:48 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Beastie
Divné. Nezná se mi, že by neměly co žrát a kdyby dno vyloženě hnilo, poznáš to, protože vylezou ze sbubstrátu. Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 08:37 Žena Beastie [314]
Tak jsem byla nemile prekvapena, prebagrovala jsem pulku velkeho akvaria a vseho vsudy sest piskorek, jeste ke vsemu strasni prcci, max 4 - 5 milimetru. Je neco v akva spatne, kdyz mam tak malo piskorek? Mam docela dost jejich prazdnych ulit, ale to je standard, predpokladam, ze se to proste obmenuje. Nebo treba moc kysela voda? Zase se mi rozkladaji ulity (zahradniho sneka, domov pro multiky) a musim obmenit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2016 14:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jitka66
Rostlinám kořeny nepoškozují jen můžou vyhrabat ty ještě nezakořeněné když večer vylézají z písku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 13:49 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Jitka66
Druh Melanoides granifera brázdu v substrátu udělá, ale stejně mi většina marsilek zůstala na místě. Obyčejné jsou v pohodě.

M. granifera: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 08:37 Žena Jitka66 [8] – piskořky a rostliny
Mám dotaz ohledně piskořek. Poškodí nějak kořeny kobercových rostlin, může je vyhrabat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2016 19:49 R Muž romant [27981] Re: scorpiogirl
Tak nadbytek nespotřebovaných uhnívajících listů rostlin dovede s kvalitou vody docela slušně zahejbat. Prostě akváriem nespotřebovaný starý listy sbírat, odstraňovat a častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:37 Žena scorpiogirl [5] Re: romant
no ulity jsou právě i malé, zkusím častěji čistit, ještě mě napadlo, jestli to nemůže být filtrem, nějak často se mi teď ucpává zbytky rostlin a musím ho častěji čistit. může to souviset i s tím anubiasem, že mu hnědnou listy a rozpadají se? kvůli tomu jsem zeslabila to světlo, protože mi vyrůstal nad hladinu a myslela jsem že usychá, ale děje se to i teď a to je celý pod vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:30 R Muž romant [27981] Re: scorpiogirl
Ono to nemusí vůbec nic znamenat, prostě běžná generační obměna, tedy pokud ty ulity co nacházíš nejsou od mladších jedinců. Přitlač na tu hygienu a uvidíš, jak budou reagovat. Jinak taky sem tam nějakou piskořku i za dne pozoruju jak se promenáduje po akváriu, tedy ne jenom u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:27 Žena scorpiogirl [5] Re: romant
sem tam nějaký jo, cca 1-2 za den, ale jinak ne. Ale je fakt že se tolik nezahrabávají a pohybují se spíš po dně...
ještě mě napadlo, že jsem asi před týdnem darovala z akvária víc než stovku přemnožených okružáků, tak jestli nebyla voda víc znečištěná než normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:04 R Muž romant [27981] Re: scorpiogirl
Nepozoruješ ty šneky jak si to štrádují i za bílýho dne po skle a dekoracích směrem k hladině?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 19:00 Žena Turbínka [2558] Re: scorpiogirl
Akvaflorem to nebude, ten plži snášejí dobře. Zkusila bych trochu přidat na hygieně dna a nádrže jak jest psáno níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 12:42 Žena scorpiogirl [5] Re: Turbínka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku hnojivo na kytky akvaflora, přidala jsem ho asi před 14 dny. používala jsem ho už dřív, ale je fakt, že už to bude pár měsíců... přidala jsem ho kvůli anubiasu, který mi nějak neprosperuje poslední dobou... nevim jestli by to mohlo byt ze stejného duvodu jako uhyn sneku?
jo a vymenila jsem žárovku, použila jsem slabsi 9w místo 15w
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 11:43 Žena Turbínka [2558] Re: scorpiogirl
Nepřidávala si do akvária něco nově v poslední době? No planaria, hnojivo, nějaké akvaregulátory?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 11:16 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: scorpiogirl
Asi bych trochu přitlačil na výměnu vody to akváriu neuškodí a může to vyřešit problém z umírajícími plži. Mě se něco podobného také stalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 11:02 Žena scorpiogirl [5] – umírání piskořek
v poslední době jsem si všimla, že mi umírají piskořky, dnes ráno jsem našla i dvě boudičky clithonů, poměrně rychle se rozkládají. Měla jsem je v akváriu měsíce a až teď v posledních tak dvou třech týdnech si všímám stále více prázdných boudiček. Nevíte někdo čím by to mohlo být? děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 17:48 Muž UndeR [80] Re: MonterMonty
Ono pod akváriem je ještě rám ve kterém je akvárium posazené, takže není vidět ta vrstva štěrku celá. Vpředu je celkem cca 5cm u zadní stěny cca o 1 až 2 víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 12:32 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: UndeR
v tom se bude kytkám špatně kořenit a prosperovat , ve tvém případě pokud odkaluješ dočista dočista je je to spíš na škodu , vony ty kytky toho bordýlku trošku potřebují , odčerpávají si z toho kořeny živiny , biologické procesy probíhají i ve dně a nemyslím si že zanedbatelně, no a piskořky rozhodně nespotřebovávají živiny rostlinám ,teda aspon si nějak neumím představit piskořku nadopovanou třeba mikroprvkama :-D .
v akváriích kde se na dno používá třeba liapor můžeš pozorovat jak se doslova dno hýbe ,nejen že ty piskořky ve dně požírají zbytky zapadané potravy,odumřelých zbytků rostlin ,ale to taky kypří a provzdušnují a v neposlední řadě si na nich občas pochutnaj i ryby .
Takže pokud nějak nechutně nepřekrmuješ , nebo ti rostliny v akvárku nehnijí (což by asi opravdu vedlo k neúnosnému přemnožení), tak bych ji považoval za užitečného pomocníka kterej ještě nic nestojí X-)
EDIT: když na to akva ještě tak koukám , příjde mi ta vrstva toho štěrku málo vysoká , doporučuje se aby se od čelního skla cca 5cm ,mírně svažovalo k zadní stěně kde bude o 3-4cm vice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 07:54 Muž UndeR [80] Re: MonterMonty
Že by to bylo štěrkem...spodní vrstva je jemný štěrk o zrnitosti cca 1mm a na tom je teprve ten hrubší... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 23:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: ustavprochore
k tomu ještě celkem hrubé dno ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 23:45 Žena ustavprochore [567] Re: UndeR
Jen jestli za problémy s růstem rostlin tak trochu nemůže to pečlivé odkalování. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 23:13 Žena drvi [2894] Re: UndeR
Mám jich spousty v obou starších akvech, večer vzdycky lezou po skle, ale parametry vody, ryby i rostliny jsou úplne v pohodě. A odkaluju pořádně, žádná hrůza to není. Nemám pocit, že by něčemu vadily :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 22:50 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: UndeR
Mám jich tam taky mraky, taky prd odkalim a rostlinky rostou pěkně ano (120L)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 22:35 Muž UndeR [80]
Chtěl bych se zeptat na váš názor ohledně piskořek. Myslíte si, že když jich je v akváriu hodně, tak to může způsobovat problémy například s růstem rostlin, myslím v tom smyslu, že živiny ze dna "spotřebují" právě piskořky a na rostliny pak dá se říct nic nezbude? Napadlo mě to tak, že mám piskořek v akváriu dost a když odkaluju dno, tak prakticky žádný bordel z něj nejde, což přisuzuji práci piskořek. Podotýkám že odkaluji pečlivě, aby nesměřovaly odpovědi tímto směrem hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 16:10 Muž visek [75] - TetryRe: volphe1
10 cm piskorka to je sila smich ja je mam 1-2 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 15:53 Muž Yirka [9118] Re: volhpe1
Já vím, prostě piskořka. A teď si ven pravítko a podívej se kolik je 10cm. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 15:42 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Yirka
Fotka k příspěvku ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 15:08 Muž Yirka [9118] Re: volhpe1
Nesmíš na ně koukat přes lupu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 14:23 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Koli
Mě vylézají pravidelně kolem půlnoci, když se vracím z práce ale jen větší kusy které ožírají řasu na skle mám i 10 cm kousek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 09:34 Muž Koli [1] Re: doubler
Dobře, vodu budu měnit až dnes, zkusím zapojit ještě vzduchování a snad bude vše OK :-) tak prozatím díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2014 09:19 Muž doubler [80] Re: Koli
rybicky.net/atlasostatnich/piskorka_vezovita: V případě nedostatku kyslíku v akváriu je možné piskořky vidět na skle, jak směřují přímo k hladině v hojném počtu. Vždy je takový hromadný úprk signalizací nějakého problému s vodou nebo s filtrací. Někde jsem četl, že to může způsobit i výměna větší části vody, což můžu potvrdit i z vlastní zkušenosti.. Do dvou dnů se to ale srovnalo a od té doby piskořky skoro nevidím ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5507-piskorky-v-akvariu-?od=51