Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Červíci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Červíci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:19 Žena bucliik [99] Re: allysh
taky jsem je měla, stavěli si domeček okolo lístečků echinodoru, ale jak jsem tam dala rybky tak zmizli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 11:13 Duny Re: allysh
ved to tam hod tým rybkám do vody :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 23:28 Žena allysh [3]
Fotka k příspěvku TED jsem zjistila že mi to tam taky leze..ale jak to mají ryby sezobat když to leze po krycím skle a po obvodech akva nad hladinou??nemůže to třeba vylézt a rozšířit se mi to i v bytě?? smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 15:34 Muž Diego [72] Re: Stařík
Až tam budou ryby,tak ti červy tam nebudou.(ryby je sežerou jako u mě.aspon bude živá svačina) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2008 10:14 JARDA111 Re: Stařík
Jedná se o studenovodní červy- pro ryby absolutně neškodné. Časem zmizí, nejsou schopni dlouhodobě přežívat v teplé vodě. Jestli ti tam nějak vadí tak mechanicky odstranit- nějakou houbičkou, chemii na ně nepoužívej. Jarda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:36 Muž Diego [72] Re: Stařík
Měl jsem jednou týden prázdné akva,tak se mě taky tohle objevilo.Ale mečovky a paví oka s toho měli svačinu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 22:13 stařík – červící nebo larvy
Fotka k příspěvku V novém (našem prvním) akváriu (84l) se dva týdny po založení objevili asi cm dlouzí bílí červíci, nebo larvy. Jsou tam zatím jen kytky, akvárium je v záběhu, rád bych věděl, jestli je to pro budoucí rybky nepřítel nebo potrava.

Je jsou jich vidět tak +-5, pár jsem odlovil, ale pořád se objevují. Nechají se volně unášet, ale občas se zacukají a naberou výšku. Jeden se dostal do rohu a začal lézt po skle jako píďalka. Tam jsem ho načapal s foťákem a o moc líp už to nafotit nešlo.

Děkuji za odpovědi.
Edit: Teď se mi ještě podařilo na druhý pokus najít ve fóru, že by to mohly být (neparazitní?) hlístice. Prý z přebytku krmení, ale já ještě nic nekrmím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2007 00:03 Michal Re: steve9
máš kyselou vodu paviočka potřebují ph7 -8 do vody se přidává jedlá soda bikarbona 1vrchovatá kávová lžička na 4Olitru kup s i sadu na měření ph voda se sama kyseli kydyž je ní hodně odpadních látek ten pohyb ryb nahoru dolu je typický u pavích oček kyž jim je zle z kyselé vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2007 22:04 steve9 – PROSIM POMOC
dneska sem našel jednu mrtvou samičku pavího očka, tak sem jí hned odlovil, ale po chvilce sem viděl samečka jak plave kolmo, jako vzpřimeně, tak sem ho zatim odlovil, prosim o pomoc jak se proti tomu mám bránit :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 10:18 irča – hlístice
Fotka k příspěvku Ráno jsem na skle objevila malé bílé potvory :-( Tak doufám, že to jsou ty neškodné hlístice a ne něco horšího, je pravda, že rybkám přeju, ale ony jsou nenažrané jak kombajny :-) , tak zkusíme dietku.
A pokusila jsem se to vyfotit - 90x zvětšeno na dětském mikroskopu ;-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 15:50 slada Re: Dorianna
jj hladová rybka by mě jich zbavila,ale já tam mám krevety..ale to jefuk..stačilo pár dní nekrmit a jsou pryč palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2007 10:15 Žena Dorianna [2] Re: Slada
Kašli na to, přes víkend ryby nekrm (nebo zkus od teď do neděle) a mělo by se to zlepšit. Hladová ryba = užitečná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 23:37 slada Re: wladys
moji bastardi maji maji tak 3mm na délku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 23:34 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Slada
Ploštěnky jsou červi s plochým tělem, velcí do 1 cm, barvu mohou mít šedou, bílou, hnědou, i načernalou. V akváriu se velmi rychle množí, i když o nich ani nemusíme vědět, shlukují se pod kořeny rostlin, kameny, ve dně a vylézají až navečer a za tmy, pohybují se lezením po podkladu, živí se různými zbytky i živou potravou, kterou k sobě přilepí a tím mohou být nebezpeční v noci i pro potěr a malé rybky.

...Třeba si je vtom poznal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 22:54 slada Re: Mili
Mili zrovna jsem se chystal dát stejnej dotaz :-D já je mám u krevetek...teda měl jsem palec ubral jsem na krmení a dal jsme asi 2 dny půsta už jsem je týden neviděl..üvidim..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 21:09 Muž j_j [18] Re: Mili
nejspíš to jsou hlístice,měl jsem je taky-jsou neškodný.Namnožej se když trošku překrmuješ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 21:07 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Mili
zřejmě ploštěnky,ale foto by bylo vhodné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2007 20:45 Mili – červíci v akva
zjistila jsem, že se ve štěrku na dně akva objevili malí bílí červíci a to ve velmi hojném množství. Ryby nejeví vůbec žádné známky nemoci a nikde jinde v akva tito červíci nejsou. Můžete mi někdo poradit co jsou zač? prosím prosím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 11:10 kde se vzali Re: jarmil hrůza
... Kde se tam proboha mohli vzít?
Nejspíš byli přineseni s živým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 10:56 Vodník Re: jarmil hrůza
Není to tohle ?
www.akvarko.cz/…
To jsem měl po uhynutí rybky, červíci jí sežrali a pak byli na skle(po ránu). Ale rybky je požírali, i když nemám masožravce, takže by ti je měly taky sežrat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2006 10:53 jarmil hrůza Re: Havel-st
asi to budou ty lasturnatky, protože to májakoby dvě půlky a občas otevřený jako třeba škeble. Jsou nějak škodící? Já sem jich teda zatim vylovil asi 5velkých a 2 pidi, ty velké jsou asi 2mm,jo, ve vodě to faktplave ale neviděl jsem čím. Kde se tam proboha mohli vzít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 21:36 Havel-st Re: Jarmil Hrůza
... vypadá to jako fazole ...
To budou asi lasturnatky, jakýsi mikromlži s trsem chloupků, kterými se to pohybuje ve vodě, jsou neškodní a po jednom, až dvou dnech mi vždycky zmizely.
Červíci nevím :( na ty se podívej třeba tady: www.akvarijni.cz/…
(možná hlístice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2006 21:03 Jarmil Hrůza – Červíci s fazolemi
Čágo, mam v akvárku (malý r: 35x15x25) takový malý mršky, jedny vypadaj jako 0,3mm tlustý asi 1 cm dlouhý tenký bílí červíčci, většinou na skle, zatim tak 10-15ks, a pak takový asi1-2mm velký vypadá to jako fazole, ze dvou půlek, nemá to žádnej vocásek, ale ty větší možná maji takový kraťoučký jakoby tykadla. Jak se toho zbavim, co to vůbec je? Zatim jen pár kousků, ale nevim co to je ryby určo ne. Co když dám do akva sůl? zabí je to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 20:44 solem Re: rdavid
mohli by to být ploštěnky, taky se mi nějakým způsobem dostali do akvárka, ale aspoň ty moje jsou úplně malinkaté a velkým rybám neškodné, čichavci je dokonce požírají, ale jestli je to velké tak by to mohly být ty pijavky jak říká roman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 15:39 Muž [] Re: rdavid
Takto nepozní nikdo nic.Jelikož máš sumečky tak se tam mohli vylíhnout koretry,nebo pijavičky či nějaké jiné svinstvo.Takže Ti asi takto nikdo neporadí.Jestli máš možnost to obstojně nafotit,jak v aqa tak třeba v nějaké sklenici šup sem s tím.Třeba z toho bude nějaká prkotina nebo vesmírnej vetřelec smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2006 15:19 Buri Re: rdavid
Neni to malej nerozplavanej poter? Ale centimetr delka je asi moc, nevim jen mne to napadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 18:23 rdavid – červíci
V nově založeném aqua kde mám jen houfek Kryptopterus bicirrhis a nějaké krevetky se mi objevili volně se ve vodě pohybující(vlnivým pohybem) asi cm dlouzí, tencí bílí "červíci". Ač jeden sumeček uhynul ostatní se jeví zdraví.
Má mě to znervozňovat evnt. stojí to za aplikaci nějakého léčiva(zase bych nerad otrávil krevetky). Předem dík za reakce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3641x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5506?od=101