Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Červíci

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Červíci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 16:10 Muž powery [250] Re: Týna
Připadá mi to jako larvy nějakého hmyzu - moucha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 16:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Týna
Nepůsobí na mě jako vodní živočichové. Nezkusila jsi, zda je něco nežere? Krmení zadarmo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2017 14:29 Týna – co to je, mám se bát?
Fotka k příspěvku Ahoj, silné vzduchování mi stříkalo na víko od akvária a na tom místě se udělal sliz a teď jsou v něm červíci. Mají bílou/průhlednou barvu a černou hlavičku a černý špičatý zadeček.
Nevíte co to je?
Děkuji za rychlé info:-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 17:44 Žena KLeo [13] - Živorodky – Stovky červů na skle
Fotka k příspěvku NaPo pár dnech kdy mi nefungovalo světlo,jsem po rozsvícení objevila na skle spoustu červů o délce 1-6mm a šířce pod 1mm.Je jich snad stovky...Nevím jestli jsou i jinde,dno mám světlé.Asi vím čím je to způsobené-akvárko je týden zaběhlé,a abych podpořila jeho zabíhání,tak jsem do akvárka nalila část odkalené vody z prvního akvária a po pár dnech ještě vodu z lehce propraného filtru přímo do vody (protože filtr už byl spuštěný a nechtělo se mi znovu všechno vypínat a rozebírat,abych to nalila jen do samotného filtru).Akvárium 40l,ze kterého jsem odebírala "špínu" odkaluji a i čistím filtr nejdéle po 14 dnech,takže té špíny nebylo tolik.Stačí běžné výměny třetiny vody týdně? Můžou to být hlístice?Neptala bych se tu a počkala bych,kdyby jich nebylo tolik.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2013 16:48 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Jakmile bude akvo osazený živočichama, klidně jenom šnekama, tak se i to bílé bude spravovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:45 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Ok, změřim dusitany, kouknu, jestli přeci jen nepřežil nějaký potěr (nerada bych o něj přišla) a hodím tam limii. Z bílého zákalu mi ještě zůstal povlak na některých rostlinkách a na přísavce topítka, to se taky spraví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:41 R Muž romant [27987] Re: Nicky
Hladová ryba(y) dobrý řešení, pošmáknou si. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:39 Žena Nicky [195] - LabyrintkyRe: romant
Fotka k příspěvku děkuji, vypadá to na ty hlístice.... mám s nimi něco dělat, nebo nasadit rybku, ať si pochutná? mám v krevetkárku momentálně potěr teter stříkavých...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:29 R Muž romant [27987] Re: Nicky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:23 Žena Nicky [195] - Labyrintky
Zdravím,
založila jsem krevetkárko a po asi 3 dnech mi zbělala voda. Už to zase vypadá normálně, ale ode dneška vídám na stěnách akvárka tenké, asi 1,5cm dlouhé červíky, nevíte prosím někdo, co to je a co s tím?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:41 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Kytka
Tomuhle se neubráníš. Dostává se to do akvárek právě s kytkama a i dalšíma věcma, třeba s mraženým nebo živým krmením. Nejlepší prevencí, proti přemnožení, je nepřekrmovat a nezanedbávat údržbu. Jinak tyhle potvůrky bych neviděl jako problém. Oni slouží i jako zajímavý zpestření jídelníčku některých ryb.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 03:56 Žena Kytka [2146] Re: Tomas Enderson
Děkuju, ten článek i další jsem četla než jsem napsala dotaz. Jen mi připadalo, že ty moje mrchy jsou nějaké jiné, zvláštní, atypické... :-(, budu si muset pořídit lupu, hlavu jsem nenašla. Každopádně, šnečci jsou na dietě (hladovka by bylo přesnější ;-) ), jen doufám, že mi nezrasují ten Echinodorus a Kryptokoryny, co jim zachutnaly. Mám ještě zvědavou otázku: Kde se to tam vzalo - že se namnoží a vyroste při překrmování jsem pochopila, ale to znamená, že tam musel být nějaký zárodek. Písek, rostlinky? Jak tomu zabránit? Kytku nevyvařím, týdenní máchání v kýblu dle literatury ty křehčí nepřežijou, četla jsem tu i o Hypermanganu a Savu, ale to mi připadá drastický.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 10:09 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Kytka
Tohle jsou hlístice tak koukni na tenhle článek a dozvíš se odpovědi na všechny svoje otázky.

rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici

Jinak to tu je stále stejné minimálně poslední tři dotazy. ;-)

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 23:33 Žena Kytka [2146] – Bílý červíci
Fotka k příspěvku Dobrý den, dnes večer jsem objevila na skle akvárka asi 5mm bílé červíky. Akva má 54 litrů, je třetí týden v záběhu (bez chemie), na dně akvapísek, rostlinky a od začátku šnečci - ampulárie, levatky, kružníci a piskořky. Občas krmím vločkovým krmivem, protože mi šnečci při nekrmení likvidovali některé rostliny. Vše je tam od počátku, kružníci a piskořky se i spokojeně množí, předevčírem jsem přinesla z akvaristiky dvě nové rostliny (Cabomba aquatica a Selaginella wildenovii) - jen jsem je oprala pod vodovodem a vsadila do akvária. Jo a dnes ráno jsem jim dala první sušený list Mandlovníku. Rybky ještě nějakou dobu nebudou, takže červíky nemá kdo sežrat. Snažila jsem se je vyfotit, ale skoro to nejde, je to ta malá čárka v levém horním rohu. Prosím poraďte, jak se jich zbavit, ubytovávat je nehodlám :-( .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 18:15 Muž tafulda [0] – Červíci ve filtru !!
Dobrý den,oběvili se mi ve filtrační houbě červíci cca 2 centimetry dlouhý,žluto hnědé barvy :-O . nevíte někdo co by to mohlo být a kde se tam vzali? ne . Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 23:23 Muž wexli [-4] Re: Gábi
tohle jsem mel v jednom akva hlavne v noci to bylo videt a po case zmizeli sami,myslim ze to nijak neskodi tak menil casteji vodu(to jsem delal ja) a zmizely sami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 20:06 Gábi
Fotka k příspěvku Ahoj, a ráda bych se zeptala jestli nevíte jak se takových mám zbavit? Už jsem vyčistila akvárium, nasadila entizol , dezinfekci a pořád se mi vracejí, asi je to hloupá otázka ale je možnost, že se jich moje rybka někdy zbaví (vyléčí se) nebo je to beznadějné ? díky za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 14:54 Muž bago [6] - AmerikaRe: bdulinek89
nanovo vycistit cele akvarko a poriadne prevarit strk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 23:19 Usine Re: bdulinek89
Množit se asi nebudou jen přežívat. Pokud odkaluješ tak se jich můžeš i zbavit, ale musíš trochu hlouběji. Při nebezpečí se zatahují do dna. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 22:47 bdulinek89 Re: geminika
ja ale nitěnkama nekrmím. mám krmivo sak pro krevetky a pak jedno vločkové..
Nikde sem se totiž nedočetla že bych zrovna měla krmit nitěnkama krevetky a ancitrusi...takže se nemusím bát ani že se mi nějak rozmnoží a budu jich tam mít strašnou spoustu? a neublíží krevetkam? jak se mi tam ale dostali? až tedka když akvárko mám už minimálně půl roku? mohlo se to tam dostat na jávském mechu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2010 12:31 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: bdulinek89
Ako krmiš? Dávaš im to voľne do vody, alebo do krmitka? Do krmitka je lepšie, lebo tam ich ryby hneď nájdu a nestihnú padnúť a zavrtať sa do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 22:45 Usine Re: bdulinek89
Jsou to nítěnky a nemusíš se jich bát je to krmivo pro ryby a v akváriu vydrží hodně dlouho.
www.akvarijni.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 10:27 bdulinek89 Re: DrBolíto
trčí to strašně s písku zatím sem je spozorovala v přední části akva. do zadu nějak nevidím... krevety je asi nesežerou a ancítrusové taky asi ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 01:19 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: bdulinek89
Vypadá to na nítěnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 23:56 čichavec27 Re: bdulinek89
já ani skoro vůbec nekrmím a udělali se mě tam:-D:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 23:09 bdulinek89
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku už sem je vyfotila. snažila sem se je nafotit co nejlíp.. jestli mi pomůžete říct jestli to je nějaké škodlivé nebo prospěšné.. už mi koukají takhle druhý nebo možná třetí den v akvárku....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:56 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: michaela
To budou nejspíše hlístice, zkus krmivo pořádně vysušit. Mě se takhle dělali z tablet na dno, stačilo tablety nechat dva dny na radiátoru a byl pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: michaela
spish bych rekl ze jsou soucasti ekosystemu akvarka... ber to jako indikator... kdyz o nich vish tak asi prekrmujesh...
ja mam zase v akvarku plostenky... kdyz mi umiraly sneci na toxiny ze sinice, tak se vzdy postaraly o mrtvoly... aspon mi nesmrdelo akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2010 11:05 Muž hop [26] - RostlinyRe: janmacu
jj přesně tak...měl jsem je u krevetek...sice se sem tam nějaká objeví ale zase zaleze, prý na to pomáhá flubenol ale nejsem přívrženec chemie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:23 Muž janmacu [18] Re: michaela
krm míň,sem tam něakej den vynech,a červíci pravděpodobně zmizí uplně,a rybkám bude líp,překrmování škodí jím i zbytku akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 21:03 michaela Re: jajaapaja
už se mi tam jednou objevili a zase zmizli. zkusím mín krmit. jde to nějak zlikvidovat uplně nebo to se bude objevovavat pokažde jak se víc přikrmí? Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 15:53 Muž jajaapaja [174] Re: Michaela
Zkus čtyři dny nekrmit.a ryby se ti o to postarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 15:32 Muž hop [26] - RostlinyRe: Michaela
není to nebezpečné. zřejmě trochu překrmuješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2010 15:24 Michaela – bílí červíci v akvárku
objevili se mi červíci u krevetek a u ancitrusů v akvárku. lezou i po skle. sou strašně moc tencí a docela dlouzí. mají aspon 2 cm. nevím co to je. můžete mi poradit někdo jestli to je nebezpečné a jak se toho zbavit protože mám nové akvárko( větší) a chci je tam přestěhovat. abych se toho zbavila? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 13:46 Agis Re: Akváč
Ono ani nezalezi jake rybky . Hlavne ze nejaky tam das :) (Pokud tam jeste nejsou) ja bych do tk maleho akva doporucovala maximalne dve samicky a jednoho samce pavi oko :) Ikdys uz i tech 12 litru je pro ne malo ... Ale da se to prezit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 11:19 Akváč Re: kortezhugo
Tak to jsem si oddech a mam tam teda na ně dát paví očko???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 10:50 Muž kortezhugo [983] Re: Akváč
... to neries...casom oni zmiznu alebo ich zozeru rybi...-nic nebezpecne to nie je... :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 10:49 Muž deathfoe [58] Re: Akváč
Asi to budou hlístice, zkus si toto klíčové slovo zadat do vyhledávání na Fóru, najdeš tam více informací, měli by být neškodní, stačí pár dnů nekrmit a ryby by je měli vyzobat, ikdyž nevím, jestli je žerou i krunýřovci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 10:44 Akváč – Pls poraďte
Ahoj,mohli byste mi říct co mi leze v akvárku?
Jsou to takoví malí bílí asi čevrvíci,mají asi tak 1-5 mm délky a 1 mm šířky.Když ťuknu do ťech větši (protože dou víc vidět) zmenší se skoro na kuličku,jo a vidim to lézt po skle.
Akviško má 12 l,rostliny Egeria najas a 2 řasové koule,vnitřní filtr atman se vzduchováním,světlo taky vod atmanu,a na dnu mám štěrk.Rybyičky málí ancistrusi a velkej samec.
dík moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 21:39 Muž Porcupine [11] Re:
Budu je pár dní pozorovat drobnohledem a když by se to zhoršovalo tak je zkusim přeléčit
a budu doufat že je to jenom to tkanivo :-)

Dno odkaluju každý týden, ale ocelát a krunýřovec dělají poměrně velký bobky

;-) piskořky zkusím určitě sehnat, o sekavce bych se celkem bál, Oskar je trošku drak.

Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 17:22 Dusyk Re: Porcupine
Nerieš to, podľa mňa to nie je choroba, ani červíky, ale odumreté tkanivo. Mal som dvoch a mali to obaja. Tiež som to pozoroval, ale nevizerá to na parazita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 17:08 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Porcupine
bichirky bych odlovil a přeléčil nějakým širokospektrálním léčivem - bude to nějaký kožní parazit - Eshou 2000 nebo něčím takovým - do napadené nádrže koupit sekavce úhořovité a piskořky - ty ti vyčistí dno, protože z ničeho jiného to nebude - ještě před tím, ale důkladně odkal, aby neměli tolik práce a netrvalo to tak dlouho - měl jsem něco podobného, ale jen mi to lezlo po akva a na rybkách jsem to nepozoroval - po odkalení a koupení sekavců, je od nich pokoj... - líp udržuj dno - když je tam hodně zbytků, tak to je pro tyhle potvory ráj... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:45 Muž Porcupine [11] Re: kristian
Na rybách není znát, že by neměly dost prostoru, bichírci maj kolem 20 cm. Většinu dne jsou zalezlí pod kořenem, nebo mezi kytkama, večer se proplouvaji v akva a bez problému žerou. Teď bohužel větší akva neni kam dát sad Co by se dalo použít na likvidaci aniž bych zlikvidoval člunice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:25 Muž kristian [80] Re: Porcupine
Nejsem odbornik na tenhle druh zivocichu. Ale jen podle atlasu mate v akvariu ryby ktere by meli byt v mnohem vetsi nadrzi. Ani jeden kus nema dodrzeno minimalni prostor. Mozna je to vysledek jejich spatne kondice. 180L je dost maaalo. ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 16:19 Muž Porcupine [11] – červivý Bichírek
Fotka k příspěvku Ahojky,

při krmení těch mejch potvor jsem si všiml u bichírků takovejch "červíků" na kůži.
Délka cca 1,5 mm , bílá barva.
Netuším co to je, ani není poznat jestli se to samo hejbe, jelikož se bichírci nezastavěj a voda v akva taky neni úplně v klidu. Divný je, že je to jenom na Bichírcích, ostatní rybky nemaj žádný
problémy. Přikládám fotku Bichirka a pro porovnání krunýřovce bez problému.
Poradíte co by to mohlo být a případně jak to řešit? Mám v Akva taky člunice jezerní a nechtěl bych je zlikvidovat nějakou chemií.

Pomůže někdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 11:08 VALDEZ Re: VladaK
Takhle to nevypadá,je to moc dlouhé a ty moje mrchy jsou tenké jak vlas a dlouhé je to asi 1-2milimetry a vypadá to že ve předu to má trošičku větší oproti tělu hlavičku a je to po celém dnu. Dno mám bez rostlin a holé,bez štěrku.Jsou to asi nějací ti vnitřní paraziti,si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 10:20 VladaK Re: VALDEZ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku možná by to bylo o hodně snažší, kdyby jsi přiložil nějakou fotku... Myslím, že takhle je dost těžké si představit, co se ti v akva objevilo. Nevypadá to přibližně takhle?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2009 10:33 VALDEZ – nějací červi u terčovců
Léčil jsem terčovce na děrovou nemoc hexamitou,ty bílé s****y z hlavy jsem už u něj neviděl,ale preventivně jsem jim ještě nasadil entizol.Dneska ráno jsem si všiml že na dně leží a pohybují se nějaké asi tasemnice nebo něco takového.Je to po celém dně,je to asi 1-2 mm dlouhé,bílé barvy,je to tenčí než nit.Celou dobu byl ten terčovec tmavý,žral normálně,sice trochu míň než ten jeho společník a trus měl trochu světlejší.Prosím poraďte co s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 13:23 stařík Re: bucliik
Muzu taky potvrdit. Kdyz jsem tohle vlakno zakladal, mel jsem z tech cerviku smisene pocity. Rybky jsem podle navodu na sacku dával zhasnuteho akvaria. Po te pulhodine, nez jsem rozsvitil, uz zadni cervici nebyli.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 3640x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5506?od=51