Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krvavé žábry

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Krvavé žábry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 17:13 Muž Lucky005 [197] Re: Yirka
mam 160l menim trochu vic nez 1/3 protoze se zapomenu a pokud poustim jenom studenou tak jsem se dostal i na 18st a jedna nebo dve tetry do nedali, takze ja teplotu resim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 08:20 Muž Yirka [9140] Re: Lucky005
U větších nádrží a normálních vyměněných objemech není třeba řešit ani tu teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2012 20:37 Muž Lucky005 [197] Re: syrrius
odstata voda je uz podle me prezitek, taky jsem to kdysi tak delaval, ale ted primo hadici z vodovodu, a zadny problem, jenom je treba si pohlidat teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:22 syrrius Re: Martin
Má akvárium vzduchování?? pokud ne tak určitě by pomohlo. rybky mi toto dělaly taky když jsem je hodil do nového akva(konkr. Gold Molly,Neonky,Paví oka).
Takže !bublat! starat se o čistotu akvária a nevlévat vodu přímo z kohoutku ale pěkně ji nechat odstát(taky jedna z možných příčin) ;-)
Jinak klasické doporučení:Přečti si články pro začátečníky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 15:11 Martin – Červené žábry
Ahoj, vcera jsem u sve Gold molly a 4 neonek zpozoroval červené žábry. Všechny postižené rybičky se chovají normálně, jsou čilé, potravu jí a mají k ní chuť. nevím čím to může být a prosím o radu, co změnit, nebo jak to léčit. V akváriu je ještě pár skalár, 6 mečovek, 5 black molly a 2 krunýřovci. Akvárko jsem zakládal asi před měsícem. Mám filtr Tetra EX 600, 7ks živých rostlinek, teplota se drží na 25 stupních. Akva má objem cca 100l a taky 1 umělý kořen a břidlice. Pokud někdo máte nápady nebo zkušenosti, prosím o pomoc. Gold molla je sestry a asi by byla hodně smutná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.09.2011 13:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kacka
když jsou problémy je lepší měnit častěji, aspoň než se to uklidní nebo než zjistíš co jim je. Chtělo by to víc informací o akvárku, údržbě, nebo fotky těch rybek a akvárka, fotka by byla asi nejlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 13:20 kacka Re: katterinecka
Měnila jsem jednou za 3 dny, takže to je málo? :-( A kolik vody třetina stačí nebo víc??
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 13:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kacka
každý den jim měň část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 13:13 kacka – pavi ocka
Ahoj,
mám problém s krvavými žábry.. Ve čtvrtek byly do akva vypuštěny 3 nové samičky pavích oček. Dneska umřela druhá, třetí, která zbyla má krvavé žábry. Paví očka, která mám v kaváriu déle problémy nemají. Měly samice nějakou nemoc? Nebo je možné, že byly zvyklé na jiné hodnoty vody a teď kvůli tomu umírají?? Ty dvě samice, které to mají už za sebou, měly vyhublá bříška.. tahle ho má kulaté (možná je těhotná), ale ty žábry... :-( Jedna samička měla žábry trochu začervenalé už při vypuštění..
Prosím může jít o nějakou nemoc? Nerada bych ztratila i ty ostatní paví očka.. (4ks samičky, 3 ks samečci)
Jinak teď je jich celkem 7 v 54l akvarium + 1 panceřníček kropenatý (toho ale udám až vyroste, vím že by mu bylo akva malé)... Rostlinky živé 5 ks.
Přidala jsem čajovou lžičku soli a zvyšuji teplotu... Co se dá ještě dělat dalšího?
Jo a ještě, tu nemocnou samičku pořád otravuje sameček, doráží na ní a ona je z toho asi nervozni, snaží se mu uplavat.. je stresovaná... :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2010 19:04 Muž teleport [3]
ahoj koupily jsme dnes 4 rybky dvě parmičky a dvě molly a ty mají krvavé žábry co s tím mám je nasadit do karantény a nasadit esha 2000 ...
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.12.2010 22:03 R Muž Silent [5949] Re: Regenbogenfisch
Snížení NO2 dosáhneme nejlépe kvalitní filtrací. Použití co největšího filtračního prostoru je ku zdaru věci. Úprava pH nemá na odbourávání NO2 přímý vliv. Kyselost má velký vliv na první stadium rozkladu dusíkatých látek a to poměr amoniaku a amonia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 21:58 Regenbogenfisch Re: Silent
Aha, čili jediným dlouhodobým řešením snížení NO2 je zvýšení filtrační účinnosti? Nebo úprava kyselosti vody? Nebo zvýšení teploty vody, abych tak dosáhl urychlení RCE NO2 s vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2010 21:51 R Muž Silent [5949] Re: Regenbogenfisch
Překrvená žábra mohou být příčinou zvýšené hladiny NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 21:48 Regenbogenfisch – Zarudlé žábry
Fotka k příspěvku Ahojte, mám už nějaký ten pátek problém se všemi rybičkami ve společenském akváriu (112 l).
Všechny rybičky mají krvavě zarudlé žábry (viz. foto parmičky duhové).

Používám odstátou (48 h) vodu z vodovodu o 20°dGH, 7,6 pH a 23°C. Počet ryb je 13 (převážně tetrovité). Filtrace "Hagen Fluval 3 Plus" (dobrý leda tak na šlehání cukrové vaty). Nechemizuji, nevzduchuji, nehnojím. Frekvence výměny vody ani objem rostlinné hmoty v akváriu nemají na příznaky vliv. Nevím, zda se jedná o nemoc, chronické biologické poškození nebo o nedostatek nějaké látky. O nemoci ale pochybuji, protože takto žijí už 2 roky. Žádné jiné příznaky neposkytují. Navíc jsou čilé a chovají se normálně.
A nejsem sám, toto už jsem viděl několikrát v akvaristice nebo v některých nádržích zdejších uživatelů. Zatím mi nikdo nedokázal poradit, ni v obchodech, ni na jiných stránkách.

Mé neodborné podezření je na nedostatek kyslíku nebo na poleptání chlórem.

Děkuji předem za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 20:06 Mania – Pandíci
Ahoj, mě se pandíci zabrvují po oboou stranách do červena. Plavou normálně, baští normálně, ale nevím co s nimi je. :-( Můžete mi prosím někdo poradit?? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 20:56 Muž mori79 [6]
ja som po tyzdny dal do akvarka takzvane hokejky a maju uplne cervene ziabre inac sa chovaju uplne normalne vzduchovanie funguje prisavniky tiez v pohode vie niekto poradit dnes som im vymenil 40L vody priamo bez odstatia akvarko ma 130L

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.08.2010 20:00 Muž Bubi200 [19] Re: RadyMon
Ja tak ci tak nechapem, ako si moze niekto davat zavojnatky do akva. Je to jazierkova ryba. Nebavilo by ma kazdodenne sadenie rastlin, ktore by to aj tak neprezili. A to nehovoriac o tom, ze je fakt na zvazenie, ci uz do toho akva mozes dat aj ine ryby. A este k tomu bojovnice ci cichavce ... Nechapem, kazdy mame iny vkus, ale nie je to iba o tom, ako ked varis " halaszle " ( rybacia polievka)a nahadzes tam rozne druhy ryb.... Ja ked som zacal pred dvoma rokmi sa akvaristikou, prvoradym cielom bolo vytvorit pre ryby co najlepsie podmienky, a to tak ze si o nich dodnes citam co najviac. Tiez nemam dokonale akva, ale kazdy z nas by sa mal snazit veci ovplyvnovat v ramci moznosti, ci uz su to financie, ci malo priestoru v byte a to tak aby to viedlo hlavne k prosperite zivych tvorov ktore nam tam plavaju a robia nam radost... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 15:57 Žena Linduš [166] Re: RadyMon
když už jsme u těch odkazů, pro žraločí, skaláry a i ty závojnatky je to malé!
nehledě na to, že to bylo určitě značně přerybněné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 15:54 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: RadyMon
Asi proto že brzo umřou, přečti si ty odkazy a pochopíš to X-) Měla jsi dát ryby do akva až po 3-4 týdnech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 15:53 jandy Re: RadyMon
protože nezajety akvarko nestiha odbouravat odpadni látky a ryby jsou přiotravene
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 15:52 RadyMon Re: Bob66
hele a nevíš proč se ty skaláry nakláněj na stranu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2010 15:48 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: RadyMon
Nejsou jedovaté ryby ale to že produkují velké množství výkalů a tím rychle zvyšují dusíkaté látky ve vodě :-D Kdyby jsi raději něco přečetla o založení akvária a hlavně záběhu a neváděla to na jedovaté ryby X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2010 15:48 R Muž romant [27987] Re: RadyMon
Závojnatky jako takový jedovatý nejsou, ale pro některé další rybky mohou být jedovatý jejich výkaly. Velmi silně znečišťují vodu dusíkatými látkami. To bude, v kombinaci s nově založeným akvárkem ta hlavní příčina tvých potíží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2010 15:47 Muž Bubi200 [19] Re: RadyMon
tiez sa mi nezda ze by boli jedovate ... smich Jedine ak sa tym mysli ta vysoka produkcia odpadovych latok... to uz je asi presnejsie, vysoka hladina dusikatych latok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 15:12 RadyMon Re: Bob66
já jsem měla ryby už dřív a teď jsem se k tomu zase vrátila, ale takovýhle problémy jsem nikdy neměla..to že jsou ty závojnatky jedovatý k ostatním jsem nevěděla, ale zas tak dlouho jsem je tam na takovej počet vychcípanejch neměla ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2010 15:05 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: RadyMon
Nově založené akva, nezaběhlý fitr a zdá se žádné zkušenosti hmm Doporučuji si přečíst X-) www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2010 14:57 RadyMon – Skaláry
Zdravím, máme týden nově uděláné akvárko, měli jsme kolem 20 ryb a už nám jich odešlo 10. Pochcípali nám všechny parmičky žraločí, polovina závojnatek, a 1 skalár. Máme Paví očka, bojovnici samečka se samičkami, skaláry, sumečky a žebrovníka. Včera jsme zjistili že závojnatky jsou pro jiné ryby jedovaté, tak jsem je dali pryč a vyčistili komplet celé akvárko. Proč nám odešly parmičky a závojnatky nevíme, ale u skalára jsem si všimla že měl zakrvácené, hodně otevřené ploutve, nežral a plaval nahlý na 1 stranu. Ostatní Skaláry se začaly chovat stejně, jen nemají problém s těmi žábrami. Ostatní ryby vypadají že jsou v pořádku.
Akvárko mám na 100 litrů, teplotu vody 24°, filtraci Shark ADV 600.
Vůbec nevíme co si s tim počít, předem dík za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 14:36 Muž TraumaZero [2] - LabyrintkyRe: TraumaZero
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku U postižené rybky se objevil malé bílé místo blízko tlamky, mezítím další parmička která měla podobný postižené místo cca 1*1mm odešla. Přidávám foto. Mezitím zemřel i čichavec zakrslý též přidávám foto a prosím o rozklíčování nemocí

Edit: ještě přidávám foto té postižené parmičky, zatím žere a drží se hejna ale bojím se že to dopadne podobně jako se dvěma předchozími :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 14:45 Muž TraumaZero [2] - LabyrintkyRe: pietro
Prostředí (akvarium) je k nahlédnutí v mém profilu nádrže. Postižené ryby zdá se nevykazují žádný symptomy nějak, žerou neotírají se o předměty, v poslední fázi přichází malátnost (nejspíš spojená s infekcí rány) s následným uhynem. Celkově to vypadá jako zranění, se kterým ryba žije cca 1 měsíc a které nepřežije. Ale proč vždy na jedné žábře a nikde jinde je mi záhadou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 21:34 pietro Re: TraumaZero
Určitě se dá najít příčina onemocnění, ale bez popisu anamnestických příznaku nelze vyjádřit stanovisko o jakou chorobu se jedná. Tak pokud můžete napsat veškeré dostupné informace vašeho akvária a popis příznaků, bude jednoduší diagnostikovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 11:41 Muž TraumaZero [2] - Labyrintky – Krvavé fleky na žábře, následně úhyn
Fotka k příspěvku Prosím o radu, po bezproblémovém provozu akva mi teď asi odejde třetí rybka, vizuálně jde o otevřenou ránu na žábře (viz přiložené foto) a následný úhyn ryby. Poprvé mi takto zdechlo danio, po měsící se stejná rána objevila samci čichavce zakrslého a teď vidím že to dostala i parmička mechovka. Nebo je to nemoc a pokud ano jaká, a jak léčit ? Podle seznamu na akvarijní.cz by to mohli být kapřivci nebo žábrohlísti...nebo jde jen o nahodná zranění o nevhodné dno/dekoraci? (nechce se mi věřit že potřetí za sebou jde o náhodu)

Díky předem za informaci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 15:54 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Typicky rudá hlava a žábra je známkou nedostatku kyslíku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 17:12 Ivulik1 Re: Dahak
Terapem FD od Aquaru tusim. Udelala jsem ale velkou chybu, ze jsem to nalila do akvarka. Znicilo mi to hodne bakterie a vsechno se zhroutilo. Ovsem lecba v izolaci by nic neresila. NO zase jsem chytrejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 16:36 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Ivulik1
Cim jsi to lecila ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:57 Ivulik1 Re: patr1k
Ja jsem je zkousela lecit na zabrohlisty, vysledek byl akorat ten, ze jsem si otravila akvarko ne Pochcipali vsechny sneky (krome okruzaku), odeslo par kytek a ryby furt stejny. Tak proste vzduchuji. Pokud ryby neumiraj, moc to neres, aby to nebylo jeste horsi. Drzim palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:53 Martin
Ahoj, mám tento problém taky.
Půlka pavích oček v pohodě a druhá má rozevřené a červené žábry.
Taky nevím čím to je, neonky, krunýřovci, panceřníci v pohodě.

Asi na tom něco bude, že ty dnešní paví oka nic nevydrží,
když jsem byl ještě děcko, tak takový problém jsme s tátou nikdy neřešili jako teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:03 patr1k Re: Ivulik1
Hmm, je to divné, ale asi mi nezbyde nic jiného... Aspoň že v tom nejsem sám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 13:50 Ivulik1 Re: patr1k
Doporucuji vzduchovat.
U me je to to samy. Neprisla jsem na zadnou nemoc, ryby neumiraji, mnozi se, zerou, proste pohoda az na ty zabry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 13:15 patr1k
Mám stejný problém... Akvárko mám nové, zajížděl jsem ho měsíc. Příznaky ukazují buď na otravu NO2 nebo NO3 nebo na nedostatek 02, ale testy to vylučují.

Příznaky: ryby jsou klidné, ale zrychleně dýchají, otírají o předměty v nádrži, jsou u hladiny v rozích, na předmětech, ale jsou schopné pohybu a mají červené žábry

ale: NO2 je 0, NO3 mírně zvýšený, nízký obsah O2 vylučuji, protože na rostlinkách jsou mraky bublinek probíhající fotosyntézy (používám CO2 i sprinkler nad hladinou). GH, KH, pH testy v normě (JBL 5 v 1).

Projevuje se to jen u mečovek a netuším, co s tím sad Poradíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 22:00 Duny Re: archangelos
tak mozno sa pobili ale pockaj kym ti poradia iny lebo ja som tiez zaciatocnik len skoro cely den vysim na tomto forume takze uz nieco som sa naucil ale mozno je to totalna blbost co som povedal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:59 archangelos Re: Duny
je možný že je to přerybněné ale jakej to může mít na to vliv ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:56 Duny Re: archangelos
jezis nestras teraz som si kukal tvoju nadrz a moja je taka ista (ako typ) a tiez krmim VIPAN-om (zatial potom spetrim) ale neviem ci to nemas trosku prerybene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:54 archangelos Re: Duny
čichavce, black molly, krunýovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:47 Duny Re: archangelos
a okrem tych pavich ociek tam mas este co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2008 21:40 archangelos – žábry
Ahoj lidi, potřebuji pomoc. Rybičky začli mít červenou hlavy jakoby krvavou a tím pátem i žábry.

nevím co to je ale nedusej se jelikož filtrovaní furt běží na plný obrádky a mají to jenom paví očka !!

fotku boužel nemám ani nebudu nejde to vyfotit

chovají se normálně ani né hyperaktivní ani né líný

krmivo je VIPAN sušený žádná rybička neumřela

poradte pls

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2007 11:31 Lucka Re: Anonym
Ta úplně první byla hyperaktivní, neustále plavala proti proudu filtru, jakoby se chtěla dostat dovnitř. Dvě další se chovají normálně. Nemají problém s ploutvemi ani nepolehávají u dna. Jen mají červené žábry sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 17:33 Muž [] Re: Lucka
Je třeba také uvést, či umírají,jestli nejsou nafouklé,přijímají potravu,plavání a tak všeobecně popsat chování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2007 21:06 Lucka – červené žábry
Ahoj,

nevím, co je to za nemoc a jak postupovat. Ale mám živorodky - mečovky převážně. Nejdřív jim žábry růžoví a pak červenají, konečná fáze je i s červenou oblastí nad řitní ploutvičkou. Prosím poraďte mi...děkuji Lucka hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4998x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5488?od=51