Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krvavé žábry

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krvavé žábry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 13:58 Muž Killer [133] - SumciRe: MonterMonty
Ryba během 14 dnů nijak nesešla, žere dobře, pohybuje se dobře s ostatními..jen když si prohlížím tu žábru (rybu zblízka), tak má "nervóznější" pohyb..krmim mraženym (z odchytu) a vločkovym od sery a tetry..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2021 20:55 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Killer
Pravděpodobně poškozené skřele , někdy to maj rybky od mala , způsobují to toxické sloučeniny dusíků , eventuelně to může být i mechanické poškození , pokud nemá ryba problém - žere, nestraní se - nemá to zaplísněné - teoreticky s tím může žít plnohodnotným životem - místo bude jen asi choulostivější na okolní vlivy - mech. poškození a pod..
Za mně mají na fotce žábry přirozenou barvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2021 17:21 Muž Killer [133] - Sumci – Chybí jedna skřele?
Fotka k příspěvku Dobrý den,pořídil jsem před 14 dny gavůnky a hned jak jsem je dal do karanténního akvárka,tak jsem si všiml obnažené krvavé žábry..po 14 dnech to má stále..co s tím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2019 18:00 pavel1234 Re: Pavel1234
Fotka k příspěvku Dobrý den,
hlásím se opět. Už to nemá jen u žáber, ale i okolo ploutví. Co mám dělat? Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2019 10:05 pavel1234 – Červené žábry
Fotka k příspěvku Dobrý den,
asi dva týdny zpátky jsem zakoupil do 250 litrovky 9 skalár. 2 zlaté, 4 pruhované, 1 koi, 1 mramorovou a jednu jednobarevnou, tedy bílou. Musel jsem přehlídnout u té bíle krupičku a ty žábry už měla. Ty žábry má i mé dánio a nedohledal jsem, jaká nemoc to je. Proto jsem si s těmi žábry nic nedělal a vzal ji. Pozítří by mělo dorazit léčivo na krupičku (zdejší akvaristiky nemají esha exit, ale takové ty levné kšunty a ty já neberu, z vlastní zkušenosti). Chci se zeptat, co s tou bílou skalárou? Nějaké nápady? Dá se to léčit? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2019 09:08 RAP Re: milmart
Zlikvidovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 09:00 milmart – skřele
Fotka k příspěvku Prosím o radu, asi 8 skalarků z 50sáti narozených 10.2. má nedorostlé skřele a jsou vidět žábry.Jinak žádné projevy nemoci. Dorostou jim a nebo je hned vyselektovat?Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 16:05 Petra Re: romant
Je celkově takovej plachej teďka ale už zobe a plave normálně, tak uvidíme časem. Děkuji za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2018 15:37 R Muž romant [27987] Re: Petra
Dělá to na mě dojem, že tu skřeli má, ale je průhledná, což je normální jev, jak bude stárnout bude se dobarvovat, tak se většinou i to čarvený zbarvení ztrácí, tedy už není tolik vidět přes tu prosvítající skřeli. Pokud skřele úplně chybí, s tím už nejde dělat nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 14:43 Petra – Prosím o pomoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, včera jsem si domu přinesla Skalára ze zverimexu. Na první pohled u nich vypadal OK, tím že má zabarvení KOI jsme si ani ničeho špatného nevšimli. Jakmile jsem ho ale chtěla dat do akvária, tak jsem zpozorovala, že mu jakoby chybí šupinky jak jsou žábry ale jen na jedné straně a tam má žabry do červené barvy. Druhá strana skalární vypadá OK. Nevíte co by to mohlo byt? Je pravda, že jich tam měli na středně velké akvárium na můj vkus až moc, tak jestli třeba jen nebyl “odpadlík” mezi všema a neoďobali ho ostatní?
Předem díky za odpověď.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 21:55 R Muž romant [27987] Re: romant
Hmm, půjde kukat, tedy ukončil bych to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 21:26 Barča Re: romant
Dýchá oběma žábrama,ale pomalu a je pořád u dna,nemá sílu:/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 19:50 R Muž romant [27987] Re: Barča
No fuj, to dno je eklhaft. hmm Co dýchání, je zrychlený a když se zadíváš, nedýchý jakoby jenom na jednu žábru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 18:30 Barča – Skalár
Fotka k příspěvku Dobrý den,má někdo zkušenost se skalárama?chovám je rok a ted asi poslední týden je skalára přímo v proudu filtru začíná být ohnutá,má krvavé žábry je slabá padá ke dnu,nežere.Děkuji za odpověd
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 20:19 Muž Louka [49] Re: exit
CO2 vůbec nepoužívám a ryby plavou po celém AQ.Těď měním 20litrů vody deně a budu asi tak týden a uvidí se co bude dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2013 01:11 Muž exit [116] - RostlinyRe: Louka
Ty krvavé žábra- mně napadá jenom vysoká koncentrace co2 ve vodě.Pokud máš drop checker tak zkus porovnat nebo jestli se rybky nedrží při hladině a nelapají po vzduchu.Pokud jo tak uber ceočka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:33 Muž Louka [49] Re: romant
Dobrá taky se mi zdá že byly v obchodě v pořádku a na převoz sem dal sáček hlídat v autě do zadu děckám.Sem řídil.Tvrdí mi že sáček ležel mezi sedačkami přikrytý mikinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:29 R Muž romant [27987] Re: Louka
Podle mě se někde přimáčkla a to co vidíš, je nějaká krevní sraženina(modřina). Nechal bych tomu volnej průběh, klidně to podpoř častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2013 21:26 Muž Louka [49] – Asi krvavé???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím dnes sem přinesl 6 dánijí pruhovaných a až doma jsem uviděl že jedna rybička má na jedné straně za hlavou červené skvrny.Ale jen jedna.Akvárium s kterého byly tyto rybičky koupeny vypadalo naprosto OK a rybky se vesele proháněly.Nevím jestli se něco nestalo při převozu,ale asi ne.Mám tak trošku strach co by to mohlo být.Předem dík.

ještě jedna fotka s něčím pofidérním u druhé na puse.Nerad bych si něco zatáhl do AQ.
Sakra.A to sem si ty rybičky prohlížel ve fajfce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 12:13 Žena vondr001 [674] Re: Juru
Moje ryby měly krvavé žábry, když jsem přidávala CO2. Pokud ho přidáváš, zkus ubrat. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2013 11:42 Juru – Překrvená žábra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

uvítám jakoukoli radu na překrvená žábra (chlopně skoro až nekroticky stříbřité) u všech ryb ve společenském akváriu 112l, ph 7,6; t=23°C; +CO2, NO2- 0, frekvence odkalování nemá vliv. Změny nepozoruji žádné (viz obr.).

Mají to tak už několik let a smrtelné to není. Chování je obvyklé, včetně chuti k jídlu. V akváriu se nachází 10 konvenčních ryb a velký objem zelené hmoty.

...ještě dodám, že filtr je Fluval3Plus s molitanem a vatou a přidám 1 obrázek.

Děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:29 R Muž romant [27987] Re: dopi
Velmi zjednodušeně řečeno špatný(ty N látky) pryč a dobrý dovnitř. Mkrni se na nitrifikacci a koloběh dusíku a bude Ti to jasnější. Tou činností výměn vody se supluje ne zcela funkční nitrifikace, která to posléze bude zvládat za Tebe.
Edit: maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 18:15 dopi Re: romant
Ok tak bude hladovka a měnění vody, ještě se chci zeptat, když už mi tu věnuješ čas, čemu pomáhá to měnění vody? Nezpochybňuju Vaše rady, ale chtěla bych být o něco chytřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 17:44 R Muž romant [27987] Re: dopi
Měnit, měnit, měnit vodu a to denně, nekrmit, do akva nezasahovat a nechat trvale zapnutej filtr. Tu vodu měnit denně týden a po tu dobu nekrmit nikoho ničím a na otázku jestli se rybám nic nestane, tak odpovídám, že nekrmením rozhodně ne, to spíš budou ještě následovat nějaký úhyny z důvodu toho nestabilního prostředí, to není strašení, ale taková utrpěná zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:40 dopi Re: romant
Ale ony se stěhovaly včera v noci, to už to měla půlka rybek za sebou. Lila jsem tam bionitrivec , to jsem si někde tady na fóru našla a ještě Aquatan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 17:35 R Muž romant [27987] Re: dopi
No vida, jak to z Tebe leze, takhle na tý denní výměně vody budu trvat, přes to vlak nejede. Jestli máš, jako že máš, načatou rovnováhu, tak výměny vody jsou tím nejrychlejším a nejúčinnějším řešením. Podpořit nitrifikaci v tomto případě třeba přípravkem Nitrivec bych taktéž doporučil, ale když nebudeš mít, nevadí, výměny vody to podrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:31 dopi Re: romant
To mám trochu strach akvárium se stěhovalo staré vody je tam tak 10 litrů, víc převézt nešlo, takže mají skoro všechnu vodu novou, bakterie jsem taky asi zlikvidovala. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 17:29 R Muž romant [27987] Re: dopi
Klidně přitlač a měň teď třeba ty tři dny denně a potom po třech dnech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:23 dopi Re: romant
Děkuji za pomoc, budu měnit po 3 dnech a uvidím, jak to dopadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:21 R Muž romant [27987] Re: dopi
O.K. ta fotka tak na mě působila. Nicméně na svém doporučení nic neměním, měnit, měnit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:17 dopi Re: romant
Hrubozrnné? To byl nejjemněší písek co prodávaly od půl do dvou milimetrů, pak už byl jen do nanoakvárií a to mi nedoporučovali, že by už i filtr mohl mít problémy i ancistrus, že by se mu v tom už špatně plavalo a výřil by to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:13 R Muž romant [27987] Re: dopi
Na naměřený hodnoty nedej a začni s tou intenzivnější výměnou. N látky nejsou jenom NO2 a NO3, ale třeba i čpavek, nelíbí se mě to hrubozrnnější dno, tam může docházet k tzv. zahnívání bordýlku, kterej se prostě v tom dně blbě rozkládá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 17:06 dopi Re: Dreamdiver
Fotka k příspěvku Tak měsíc běželo akvárium bez problémů. první umřela parmička mechová a pokračuje to tempem co 4 dny jedna rybka, postihlo to všechny druhy black molly, parmičku mechovou parmičku čtyřpruhou, veliferu kříženou s black molly a i čichavce zakrslého modrého, voda je z vodovodního řádu, trochu tvrdší, ale jinak nepřechlóovaná, než ji naleju do akvária tak stojí minimálně 12 hodin v pokoji, kde jsou i rybičky. Nevím, co přesně bych měla specifikovat, prosím poraďte co by vám pomohlo určit o co jde a já se to pokusím vyzjistit.
Pokusila jsem se to vyfotit, ale vím, že kvalita je hrozná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 16:39 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: dopi
Odkud bereš vodu? To se začalo stávat až nyní? U všech ryb nebo jen u některých?
Čím víc specifikuješ podmínky v akva, tím větší bude šance nějak poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 16:33 dopi Re: romant
Jenže ty rybky přestanou žrát, pak se začnou otáčet břichem vzhůru, tak dva dny umírají a uhynou, test na NO2 i NO3 vychází v normě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2013 16:10 R Muž romant [27987] Re: dopi
Více prokrvené žábry můžou signalizovat zvýšený hladiny N látek a tudíž bych jako nic nekazící opatření provedl výměnu vody a to klidně opakovaně několik dní po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 15:53 dopi
Prosím o radu, mám úplně stejné problémy jako popisovat traumazero, i fotky by byly úplně stejné, ale už se mi nepodařilo vyčíst, jaké bylo řešení. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:32 R Muž romant [27987] Re: Lea
Ta fotka je nic moc, ale řekl bych že to není nic nenormálního a jedná se o prozatím průhledné žaberní víčko, které po čase, jak budou stárnout se bude i barvit tak, že v dospělosti nebudou ty žábry vidět vůbec. Pro sichr bych jim častěji měnil po dobu týdne vodu, ale myslím si že to nebude nic špatnýho. To oko bych řekl že je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 20:22 Lea – Skalára krvavé skvrny
Fotka k příspěvku Zdravím,
dneska jsem si koupila skaláry a mají rudé skvrny pod okem i na oku - viz.foto. Nevíte čím to může být? řekla bych, že při nákupu to neměli, ale je taky možné, že jsem si toho vůbec nevšimla, když jsou flekaté...
Dala jsem je do karantény i s jednou bílou, která je v pohodě. Nemají filtr, ale jen "vzduchovač".

Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 23:55 - Re: walris
Zle vyvinuté žiabrové viečko.Tu už nič nenarobíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 23:18 Žena walris [0] - Sumci
Fotka k příspěvku Zdravím,
chci se zeptat na tetru černou. Koupila jsem jich hejno asi pred měsícem a po vypuštění do akva jsem si teprve všimla, že jedna byla poraněná, nechápu z čeho to má. Vyfotit se mi to nepovedlo, ale na dalsím svém kusu jsem označila, kde se to poranění nachází. Vypadá to, jakoby ji na obou stranách těla chyběla u žaber malá část šupiny, takže tam má malé krvavé plošky. Nakažlivé to asi není, všechny ostatní rybky jsou v pořádku, jen této se to asi nijak nehojí (myslím, že to ani nejde). Dá se s tím něco dělat?
Děkuji předem za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2012 19:03 ivule
Dobry vecer tak jsem zkousela test na NO2 a dokonce 0,1 takze vymenila podle rady 1\3 vody a NO2 kleslo 0,05 sice taky ne moc dobry,ale snad se to castou vymenou vody bude nadale snizovat a uvazuji a prikoupeni dalsich rostlin tak snad to bude pak mnohem lepsi.Jeste jednou dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2012 18:36 R Muž romant [27987] Re: ivule
Ty podmínky v nově založeným akváriu, který je měsíc bez ryb, se jejich přidáním začnou měnit a tzv. teprve po nasazení rybek se poměry definitivně dotvoří, takže bych to přisuzoval tomu přelovení a nasazení do prozatím nestabilního prostředí, takže bych přistoupil k té výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:32 ivule Re: romant
Jen u tech teter ty tetry uz jsem mela z predchozi akvarka tak je mozne jim ta voda asi nesedla i kdyz jsem cekala a merila tu vodu az vsechno bude ok ne jsou zatim v poradku honi se obcas nebo jen tak plavou nevykazuji nejake znamky no vlastne az na jednu tu nejvetsi je porad schovana pod korenem oni totiz predtim moc nebyly tak zvykle na silne svetlo i kdyz mam to tam docela zarostle takze to nesviti primo.Jeste pred tim nez jsem je tam davala tak hodnota tech latek byla v poradku no zkusim udelat test.A s tim vzduchovanim myslis,ze to staci nebo si mam poridit tu lahev s CO2 nekde jsem cetla,ze nemusi byt bezpodmicne,ale kdyby to pomohlo rybam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2012 18:19 R Muž romant [27987] Re: ivule
vyměnil bych 1/3 vody a rybky sledoval. Byť je to slušnej objem a akvárko bylo měsíc tzv. v záběhu, tak tam ty rybky šly najednou a to může dočasně vyvolat zvýšený hodnoty N látek. To je první co bych udělal. To červenání se projevuje jenom u teter? Nemají potřebu se zdržovat u hladiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:13 ivule – krvave zabry
Dobry den mam zalozene pres mesic akvarko(450l)sobotu jsem nasadila uz celou rybi osadku a ted jsem si vsimla,ze tetram zacinaji cervenat zabry i trochu pater.Jedna se o nejakeho parazita nebo jim chybi vice kysliku,protoze vzduchovac mam na 55o litru dohromady tam mam 49 ryb ve slozeni teter cernych parmicek pruhovanych mechovych a albinu pak mrenky prouzkouvane nadherne a siamske parmicky vsichni maji velikosti cc3cm a dva antaky.Predem dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 21:30 R Muž romant [27987] Re: spajk17
Na to se tě neptám. Ptám se na to co pozoruješ na divný chování těch ryb. Pokud nepozoruješ nic nestandartního, tak to bude tím, že ty ryby žábry opravdu mají načervenalý normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 21:24 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
chcovam tam:pavi oka,black molly,mečovky,čichavce,skalri,platy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 21:20 R Muž romant [27987] Re: spajk17
Jaký jiný nestandartní chování těch rybek pozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 21:17 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
co mam udelat když maj moje rybky krvave žabry? a z čeho to maji? dekuji za odpovet

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4998x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5488