Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jeseter malý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jeseter malý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2022 18:55 Muž Yirka [9126] Re: Šimon Kostřica
Je to zcela zcestné, dát tuto rybu do akvária.
rybicky.net/atlasryb/jeseter_maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 15:48 Šimon Kostřica
Může jeseter být v akváriu 600l? Potom bych ho možná pořídil. Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 20:31 Muž Attta [208] Re: havranik22
Haha a já si říkal že pro jesetera bude málo 3500 litrové jezírko natož nějaké 150 litrové akvárko. Pokud ho člověk chová chvíli než vyroste to 500l by ještě šlo. Je pravda že existují i menší druhy jeseterů, ale každopádně co jsem slyšel jsou pěkně žraví a tak jsem nápad zavrhl. Myslím že by si jesetera neměl pořizovat nikdo pokud nemá obrovské jezírko a už vůbec necpat tyto ryby do akvária. Člověk musí počítat s tím, že ty druhy jeseterů co se tady běžne prodávají dorůstají 1m - 2m.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 19:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: havranik22
No on jeseter není až tak akvarijní ryba, takže bych na radu "dlouholetého akvaristy" až tak nedával ;-)


Jeseter nepatří do akvária.. možná dočasně jako prcek do akvárka od 500L nahoru, do menšího bych ho nikdy nedával.. a jak trochu poporoste tak šup s ním do několika kubíků vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2012 17:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: havranik22
Opravdu byste chtěl rybu, která dorůstá víc jak metr do 130 l nádrže?
rybicky.net/atlasryb/jeseter_maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 17:26 havranik22 Re: Johan
tak ptal jsem se jednoho dlouholetého akvaristy a ten říkal,že tohle by až tak nemělo vadit...
mám tedy na to raději zapomenout jestli to chápu správně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 17:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: havranik22
a 130 litry vody týrání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2012 17:13 havranik22 – jeseter malý ve 25 stupnovém akvariu,risk,nebo absolutní nesmysl?
Rád bych se otázal zkušených akvaristů,jestli je možno mít v akvariu jesetera pod 25 stupni a 130 litry vody... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2012 10:39 iva – jeseter malý v akváriu - krmení z ruky :)
Fotka k příspěvku protože máme ve studenovodním akváriu 30cm kapra, pár karasů, lína, plotičky a přes 30cm sumce tak by se na jesetýrky s krmením nedostávalo tak se hodně rychle naučili takto papat :) sice sem tam chtějí ochutnávat i malíček ale nítěnky a návnada pro rybáře ( granulky ) jim chutnají nejvíc :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 12:30 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: anddrea555
Pohladit, papat z ruky... hop to bude super... Díky za tipy pro žrádlo, poznamenám a kouknu se v šumperku u Rataje jestli to má.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.08.2011 12:00 andrea555 Re: Zoidik
tak pak je to v pořádku ;-) mně se nejvíc osvědčily značky Sera a Vitakraft . Krmivo sme střídali aby nebylo moc jednotvárné . Když se ryby naučili žrát z ruky krmili sme tubifexnem od Vitakraftu,zezačátku granulema od Sery... naši měli tak 25 cm tak jeden den třeba polovičku kostky nitenek a pad na druhý den granule.. a tech pro jednoho tak trosinku ale 4 ks. a krmili jsme 1x za den tahle ryba je fakt super naučí se žrát z ruky a taky pohladit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:31 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: andrea555
V zimě jezírko zamrzá a co máme ty kapry, tak se na podzim zakrmili a vydrželi v pohodě do jara bez krmení. Ono by stejně ani nechtěli zřát a ani by nedostaly přes zimu. Tak že toto budeme praktikovat i s jesetery. Čím ste je krmili, kolik ste toho dávali přes léto? Vzduchování máme přes léto i přes zimu plus samozřejmě filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 11:16 andrea555 Re: Zoidik
ahoj my jsme měli v zahradním jezírku také 2 hezké kousky... ta litráž je dobrá .. tyto ryby potřebují skutečne kvalitní vzduchování ( tehdy snese i teplejší vodu ) a hlavně nepřekrmovat to je moc důležité
my jsme udělali chybu že jsme je krmili v zimě ( řekla nám to prodavačka v obchodě..)
jeseter se pak nafoukne a uhyne.. sad tak nato pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 09:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Zdravím. Dostali jsme dva Jesetery malé do zahradního jezírka (4000l vody) Jsou tam společně s Koi kapry. Má někdo zkušenost s chovem těchto ryb? Jak je krmit, jak často je krmit, kolik jim toho dávat? Dostali jsem k nim i krmivo. Mělo by to být přímo pro ně. Jsou to takovéto granule eshop.jezirka.info/… . Poradí někdo praktické zkušenosti s chovem této ryby v jezírku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 16:15 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: david
neviem ale asi teraz dost nizku...menili sme vodu takze bola riadne studena ;-) a pokial je teplo tak som si vsimla ze sa jeseter zdrzuje iba v hlbokej casti... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:39 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: david
Tvoje jesetery chcú určite len pohladiť :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 15:21 david Re: basa1313
no závojnatky mám v jezírku taky a to sou teda zrouti vypaseni :-D a jeseterum davam nitenky z ruky a vzdycky je sezerou a to je mám jen pár dnu ano a jakou teplotu máš v jezírku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 13:59 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: david
su strasne slepy asi...pretoze sa fakt v poho daju chytit ale nerobim to...bojim sa ze by sa mu to moc nepacilo :-) z ruky jedia aj karasy ;-) ti pazravejsi urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 13:43 david Re: basa1313
a musím ríct ze se dají i perfektne ochocit a krasne zerou z ruky a muzete je i pohladit prosto mazlici :-) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2010 12:14 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: Raider
no tak pokial viem tak tam chodi neviem ci rad alebo nerad ale ten nas chodi az ma niekedy pol tela von z vody ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   24.07.2010 11:14 Raider Re: kreten
Jeseter rád leze na mělčinu? To je snad největší blbost jakou jsme kdy četl!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 19:30 kreten Re: david
Jeseter rád leze na mělčinu, pozor aby se dokázal dostat zpátky do vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 18:39 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: david
nie iba im je teplo alebo maju malo kyslika...ale ja moji to robili a v poho prezili do jesene a potom ich ulovila macka...teraz to mame pre zmenu zakryte ked sme neni doma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 18:26 david – zvláštní chování jeseteru
zdravim. poridil jsem si 2 jesetery malé do jezirka 5x 5 metru nejhlubsi misto je 120 cm vzduchování jsem výrazne zesílil kvuli vedrem venku.teplota jezírka je 19-23 stupnu. jeseteri jsou cili ale kdykoli jdu kolem jezirka vysrci obadva hlavy a jakoby tanci na miste a pak couvaj dozadu presne jak delfíni :-D setkal se nekdo s takovým chováním? signalizuje to hlad nebo neco takového?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2010 03:27 Martin Re: sandra52
Krmení: Živí se bezobratlými živočichy na dně vod - larvy hmyzu, červi, korýši, vzácně také drobnými rybkami. V zajetí se krmí speciálními umělými krmivy pro tyto ryby.

Jeseter malý snese i vyšší teploty než uváděných 18°C, podmínkou je ovšem dobře prokysličená voda.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 17:39 sandra52 Re: Milos
jesetera sibirskeho? vzdyt ten doroste do delky min.150 mozna i vice jak velke je to akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:44 Muž Yirka [9126] Re: Milos
Bé je správně, jinak budeš větší akvárko pořizovat každoročně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:40 Milos
mam uz 3/4 roku jesetera sibirskeho v akvarku(planoval jsem jezirko ale nejak to nedopadlo a dostal jsem ho zdarma jeste v dobe planu :) ) a rekl byc ze se mu nedari spatne, akorat hrozne roste(mel cca 12cm, ted cca 20cm), takze stojim pred rozhodnutim poridit vetsi akvarko nebo se na jare pustit do toho jezirka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 14:27 sandra52 Re: StrNd4
presne me jezirko je 4x4 metry takze je potreba mit dobre vzduchovani a co specialni uprava vody pro jesetery? ph, tvrdost v jezirku :-) je potreba nejak specialne upravit vodu? a jak velci jsou jeseteri ve tvem jezirku a kolik je uz mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:50 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: sandra52
Ja mam jezirko 4x4 metry a neco pres metr hloubka mam zaple cerpadlo ktere okyslicuje a vodu a jeseterum se krasne dari.Krmim je granulema pro jesetery a cervikama co se prodavaji v rybarskych potrebach
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 06:06 sandra52 Re: basa1313
jasne ze pujdou do jezirka to akva bylo jen napad na prezimovani ale v mistech kde zije ve volne prirode je chladná voda tak je v jezirku pres zimu zrejmne necham ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 23:09 Muž Jenick [9]
Co se týče životních podmínek, je to ryba, která žije (ač vzácně, MRS ho řekl bych semo tamo vysazuje s jeseterem obecným nebo velkým, teď přesně nevím) v ČR i volně, takže asi snese dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:36 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sandra52
zalezi od podmienok, ale dufam ze ich chces potom dat do jazierka? neviem ci by om vyhovovalo zit v tom akva dlhsie ako v zime :p ale dorastie max do metra a pol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:29 sandra52 Re: basa1313
tak je tedy vyskousim dat do akva jestli se prispusobi doufam ze jsi zvyknou :-O a do jake velikosti muze jesetr malý vyrust?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 19:15 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sandra52
to je na tebe ale akva musi yt v chladnej misestnosti pretoze v zime by mali byt chladnejsie teploty, a ked ich nechas v jazierku tak by mal bezat filter aby sa voda okyslicila, filter vsak nemoze brat vodu zo spodu a riedit ju najlepsie ak ho umiestnis niekam plytsie ale zas aby nezamrzol, moji jeseteri sa stali potravou pre macky a tak sa zimy nedozili, karasov mam schovanych pre istotu :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 18:42 sandra52 Re: basa1313
diky za rady a jak je to s prezimovanim ryb? muzu zustat v jezirku nebo je muzu nacas dát do akvarka? akvarko ma 2100l :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 16:57 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sandra52
krmila so ich sera splecialne pre jeseterov ale mozes pozbierat na zahrade cervikov alebo dazdovky spapaju ich neboj :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 07:53 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: sandra52
My jesetery máme a krmíme je specialnim krmivem určeným přímo pro ně od Hikari. Taky nám sní moučného červa a mražené korýše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 06:54 sandra52 Re: basa1313
dobrej napad taky radsi zakryju to jezirko kdyz by je mohli kocky ohrozovat to nedopustim rozzureny a jeste dotaz cim jesetery krmit? pri jim chutna ziva potrava nebo je lepsi specialny krmeni pro ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:02 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sandra52
ja neviem tak 20 cm? kvalita vody bola dobra ma to tak 7000 litrov, bolo tam iba 8 karasov a 3 jeseteri, filter aj s uv lampou, pravidelna udrzba este sme ho aj cistili takze voda bola urcite kvalitna a keby tam zdochli tak ich tam vidim, lenze nasi susedia maju tych maciek... a jeseteri v noci plavaju vekmi blizko pri kraji tam ma voda tak 20 cm a velmi zle vidia... tragika tento rok jazierko zakryjeme pletivom pretoze ich chceme chovat 100 cm im bude stacit a bude tam aj chladnejsie neboj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:56 sandra52 Re: basa1313
jezirko ma hloubku 100 cm a jo decetla jsem se ze jsou haklivjejsi na kvalitu vody jak velci byly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:52 Silvan Re: sandra52
Já osobně zkušenosti nemám, ale kamarád má sádky a má je tam... ta teplota je dobrá. nejde o tropickou rybu takže klidně vol i 15°C :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:52 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: sandra52
Fotka k příspěvku ano hlavne okyslicena voda my sme mali troch tak si daj pozor na macky nam ich vytiahli svien hnusne ta voda proste okyslicena musi byt a sak ak ho mate dost hlboke tak tam bude urcite chladnejsie. ake to mas hlboke?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 20:44 sandra52
muze mit jeseter teplotu v zahradnim jezirku 18? je to dobra teplota?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 19:13 Muž frmol [14] Re: Lukys1
ne hned, teplota se da snizit postupne, treba 2-3 dny aby se ryba aklimatizovala
jinak jesetr zerou i v zime, musi krmit, na rozdil od karasu a kapru kteri se naopak vubec nesmi krmit pres zimu a kdyz teplota vody klesne pod 10st. Jesetr je aktivni i pres zimu a dost jich pojde vyhladovenim. dost lidi ten fakt nezna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 19:05 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: frmol
Nejsi trochu blázen te do jezírka si děláš ne takovej teplotní šok by tam vydrzel tak hodku vic urco ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2008 17:26 Muž frmol [14] Re: Susan
jesetr nepatri do akvaria, ani sam, natoz v kombinaci s neonkama no
ve volne prirode ho sezerou dravci, neni na ne ,vycviceny,, je z umeleho odchovu, takze sup s nim do umeleho jezirka, nejsou ted zamrzla

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2008 14:46 Susan Re: Susan
ahoj, 2 dny jsem tu nebyla a za ty 2 dny Mireček dokonal své dílo a zmizely poslední 3 neonky, takže sežral od vánoc celkem 15 kousků :-( když jsem dneska ráno viděla, že zmizla už i ta poslední, tak mě už fakt vytočil, takže putoval do vaničky. Má tam vzduchování a mě nezbyde nic jiného než ho připravit na ten rybník(někdo se ptal kde to je...je to rybník(vodní nádrž) pro případ požáru na Nové Huti v Ostravě, ale je nevyužívám min.20-cet let a mají ho v pronájmu rybáři, kteří si tam ryby nasazují, krmí, mají přísné podmínky ohledně délky chycených ryb atd, no prostě fakt se starají. Venku je +10st, myslíte, že když ho nechám v té vaničce, několik dní a zkusím mu tu vodu postupně ochlazovat, tak by ten rybník mohl "rozdýchat"? Minimálně týden nemá mrznout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 20:22 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Johan
To máš pravdu jenomže jsem mněl 2 a moc dlouho nevydrželi mně je nakazily ryby jiny asi. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2008 20:20 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Johan
Tak určo je po nocích baští.jeseteři všech druhů jezdí a vysávají ze dna vše co se dá zbaštit, včetně potěrů jiných druhů ryb.Zrovna dneska jsem v šasopise rybolov o nich četl na toto téma.jinak je to ryba do rybníčku, tak bych ho v aqa netrápil.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2449x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5446-jeseter-maly