Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přestavba krytu s osvětlením

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přestavba krytu s osvětlením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 12:03 Muž Buldr [5] Re: _ucx_
Proč musel? Bezprostředně blízkosti akvária jsou jen zásuvky a dvě tlačítka se signalizací (IP44). Stačí rozepnout cívky relé a stykače (čidla/manuál), nebo kompletně vyhodit (Stop). Nic nepřekáží a celá konstrukce se dá využít poněkud efektivněji. Takže i kdyby došlo k nehodě, čidla to automaticky odstřihnou. Celé řízení může být schované a daleko od problémů. Taková krabice se sériově nevyrábí, výroba krabice, chladiče, uchycení a průchodek vlastní silou. Dost možná zalituji, že jsem si tam nevysekal vodu a odpad.

Narážím na 3 + 1 za 99Kč ... prostě "no-name" z Polska/Číny a lidi to kupují jako pitomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 08:19 Muž _ucx_ [91] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
Jsou i dvoupólové chrániče, pro tento účel postačující i bez sekání do zdi. Stejně jsi pro ten kryt musel nějaký malý přístrojový rozvaděč použít.

A nemám pocit, že by třeba Schneider Unica neudržel drát, byť se dá koupit i v hypermarketu (což ostatně platí i o ABB Tango)... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2019 00:37 Muž Buldr [5] Re: _ucx_
Nesuď pokud neznáš řešení. Jako každý normálně uvažující člověk, i já používám čtyřpólové proudové chrániče. V tomto případě dost nevhodné, respektive nepohodlné a nepraktické. Jasně, vždy je lepší sekat zeď a zapouštět větší skříň, jen proto, abych koupil další proudový chránič s dvojicí jednofázových desítek a nahoru cpal nulový můstek pro extra proudový chránič a smyčkoval. S rezervou i do budoucna (1x C25/3, 1x C16/1, 3x B16/1) a na přívodu 80A (CYKY4x50) luxusně stačí.

Na estetické provedení se nehraje, stejně nejsou vidět a kvalitní jsou dost. Respektive drží dlouhé roky, svorky nejsou z alobalu a za svou cenu celkem fajn. Možná dáváš přednost estetickým skvostům z akční nabídky supermarketu. Dobře vypadají, ale drát neudrží. Fakt nebudu dávat keramické Berkery tam, kde je nikdo neuvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 21:44 Muž _ucx_ [91] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
Používám chrániče Schneider (jističochrániče nikde, protože separátní jistič + separátní chránič je jednak flexibilnější a také vyjde levněji) už pár let, i v rozvaděči pod akváriem a problémy jsem nezaznamenal. Je fakt, že žebříček tam nemám, správně zkroucený drát je správně zkroucený drát. Když dojde místo, vždy je efektivnější koupit větší rozvaděč nebo přidat ještě jeden, než kupovat nesmyslně drahé moduly.

Také bych nikdy nikam nedal ABB Tango, protože jsou takový humpolácky hnusný.

Naštěstí mě ale tahle přízemní, triviální elektrikařina neživí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 21:10 Muž Buldr [5] Re: _ucx_
Upřímně jsem čekal chytráka, co vytáhne Amparo. Ono je to vlastně jedno, protože Amparo potřebuje tři údery šroubovákem, kdežto Eaton pouze dva, aby začal vyhazovat tlačítkem. Do půl roku se chystat na výlet spojený s noční výměnou. Děkuji, stačilo. Další drobností je hřeben (3F/3FN), který se tam nedá dotáhnout bez problémů s přechody a rádo se to vypaluje (stačí 80A na hřebenu a je vymalováno). Jediné řešení je dorvat to, ale to by zase nesměl praskat. Pro mě za mě, klidně si je používejte, ale já už je nechci ani vidět (to samé klony Moeller a další šmejdy).

Kde seženu ADA910D s vyrážecí cívkou a pomocným kontaktem, zdůrazňuji v maloobchodě, pod 1500Kč? Cenu za kterou je kupuji psát nebudu, jednak proto, že nemusím platit DPH (to se účtuje firemně) a za druhé, jedeme ve velkém, proto jsou ceny dost odlišné. Nechce se mi to dohledávat, ale za cívku vysolíš minimálně tři čtyři stovky a kontakt jsou další dvě navíc. Normálně bych si dal OEZ (jsou levnější a hodně kvalitní), jenže jaksi není místo pro další DIN a musel bych to vyměnit všechno (hřebeny nejsou stejné) Pravdu máš v tom, že u MBN6 jde o překlep (stojí necelou stovku). Taky slouží jako predjištění napájení cívek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 20:36 Muž _ucx_ [91] - Symphysodon + CorydorasRe: Buldr
Jistič B6 za 1000 Kč? Já ho vidím za 162 Kč: www.e1.cz/…
Dtto kombinace jistič/chránič: www.e1.cz/…

Zbytek cen možná, ale tyhle dvě položky jsou opravdu extrém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 19:37 Muž Buldr [5] Re: ladalup
To záleží, jak dobré kontakty a jak velkým odběratelem jsi :-)

Ptáš se výhradně pro akvárium, nebo na celkovou cenu za řízení osvětlení všech vnějších i vnitřních prostor? Protože já si to vyráběl a budu zapojovat pro celkové řízení osvětlení a cyklů, tedy nejen akvárium, nýbrž jako komplet.

Pro akvárium to bude:
2x Kombík B10/1N-0.003 6KA (3200Kč)
1x Jistič B6/1 6kA (1000Kč)
1x Stykač 2 + 2 25A (800Kč)
2x Paticové relé 10A s cívkami (350Kč)
4x ABB Tango zásuvka
2x ABB Tango vypínač
4x 1450mm profilovaný chladič z eloxovaného hliníku s krytem (IP55) (2800Kč)
36x Orphek LED 5W 6500k(2800Kč)
28x Orphek C-LED 5W R623nm, B460nm, AH400nm(2100Kč)
2x 200W zdroj (2200Kč)
4x 230W DIM-C (1900Kč)

Jde o poctivě chlazené řešení a žádný staniolový proužek, mluvím o 2,53kg hliníku na kus s plochou menšího letiště :) Trojnásobně předimenzovaný a uchycení 2x M6-35 do nosného ramene. Můžeme říkat průmyslové, kde se to koupí a musí to fungovat 20 let 16 hodin denně. I když to spočítám celé, pořád jsem na polovině ceny toho, co bych zaplatil třeba Aqualantis - prémiová cena za podprůměrné komponenty a osazení. Čas nepočítám, protože všechno si vyrábím a zapojuji sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2019 18:45 Muž ladalup [1] Re: Buldr
Supr bomba,ale já a elektřina nejsme kamarádi,ale slušný.Na kolik to vyjde? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2019 16:24 Muž Buldr [5] Re: ladalup
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Samozřejmě. Minimální vzdálenost pro trubice T5 (T8 snad nepoužíváte) činí 30mm. Avšak jde o naprosté minimum, které se nevztahuje univerzálně a pro všechny výrobky. Každá trubice disponuje specifikací teplotní křivky, dle které se musí při zapojení postupovat a zajistit chlazení. Znovu zdůrazním slovo minimální, protože např.: Philips 36W 865 T5 svítící 10 hodin denně vyžaduje minimálně 50mm (přepočítává se na každý model trubice a konstrukci světla).

Lepší je postavit si to kompletně s LED a s řízením. Pro inspiraci fotografie vlastního napájení (2x 200W a řízení LED osvětlení nové nádrže). Dvoukanálové digitální hodiny a soumrakové čidlo v rozvodné skříni :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:50 Muž _ucx_ [91] - Symphysodon + CorydorasRe: ladalup
Jde jen o to, aby se uchladily. Pokud je budeš mít centimetr od sebe, tak by s tím asi neměly být nějaké zásadní problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 21:15 Muž ladalup [1] – Vzdálenost trubic
Ahojte,je nějaká předepsaná vzdálenost trubic?Chci do krytu namontovat zářivky a nevím jak daleko od sebe je můžu dát bojuju trochu s místem v krytu.Chtěl bych tam zachovat jedno led svítidlo a přidat dvě zářivky.Dík moc za podněty a rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 14:24 Muž HeRa [1] Re: Buldr
Což to me se ten kryt libí hlavne kvuli nasim detemsmich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 11:57 Muž Buldr [5] Re: HeRa
Takový hloupý nápad, ale když prohledáš Google a Aliexpress, najdeš hotový nosník do krytu. Pro vypoulenou verzi 54L Diversa stál nosník pro dvě trubice do krytu $14.99 se vším všudy. Další možnost je stáhnout 3D model a nechat si nosník vytisknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 10:30 Muž Jarry [866] Re: ValaRa
Pokud nejsou v akváriu nějaké vyskakovací ryby, tak u plochy 60x30 asi není problém mít akvárium bez krycích skel. Jinak je krycí sklo takového rozměru celkem zanedbatelná položka i s držáky, ale je potřeba navštívit sklenáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 09:23 Muž HeRa [1] Re: pe3czek
Ahoj. Ne, je to prave ten na pantech s vyrezem vzadu vpravo pro kabely atd. Bohuzel uvnitr je misto tak na jednu trubici diky vetavenemu prostoru na tlumivku a starter. Ale v pripade instalace LED by se to asi klidne dalo uriznou a dat tam treba druhou radu LED svetla, kvuli rovnomernejsimu osvetleni cele plochy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 09:18 Muž ValaRa [20] Re: Jarry
aj to je riešenie, síce niekto bude potrebovať vyriešiť krycie sklo a úchyty krycieho skla. Navyše ďalšie náklady na kúpu nového osvetlenia...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2019 09:13 Muž Jarry [866] Re: HeRa
Co ten kryt vyhodit a postavit světlo na hranu akvária? Bude to bez starostí;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 09:03 Muž ValaRa [20] Re: pe3czek
to už nemá zmysel robiť, radšej šikovnému stolárovi dať spraviť drevený kryt, návodov je veľa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2019 06:54 Muž pe3czek [46] Re: janinarozt
Jestli je to kryt od diversy tak vyříznout kolem toho lemu a předělat na panty - každopádně je třeba kovová výztuha protože se to pak kroutí víc než před tím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2019 14:56 Muž HeRa [1] – Sunglo 45cm
Ahoj. Na svem akva 60x30x30 pouzivam Sunglo 45cm v krytu a chtel bych ho nahradit LED svetlem s automatickym stmivanim , popripade nocnim osvetlenim (je - li to vubec vhodne).

Jak typ by ste prosím poradili pro zabudovani do krytu ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2018 11:13 R Muž ctibum [4825] - Snažím se to nezahubit...Re: janinarozt
Přidej typ setu nebo fotku. Jinak ti těžko ti někdo poradí... Osobně i bez toho pochybuju, že to všechno půjde nějak funkčně a esteticky vyřešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 10:58 Muž PeCh [76] Re: janinarozt
Zo setového len ťažko (aspoň tie, čo som videl). To jednoduchšie vyjde urobenie nového krytu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2018 02:02 Žena janinarozt [3] – úprava otevírání/sudávání setového krytu
Dobrý den, nepodařilo se mi nikde dohledat, máte někdo zkušenost nebo nápad, jak by šlo vyřešit otevírání obyčejného setového krytu, aby se dal odklopit, tedy abych ho nemusela vždy celý sundávat? Jde z něj odklopit pouze část, kterou se krmí, ale to odklápění celého krytu by bylo fajn jednak při údržbě a jednak budu na kryt přidělávat zářivky navíc a to pak využiju i tu část, která se běžně dá odklopit, takže pak budu muset sundávat kryt pokaždé. Děkuji za podněty :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 01:13 Sandra – Doporučení
Taky mám své zkušenosti s elektrikáři a po dlouhém vybírání a zkoušení jsem nakonec objevila jednoho výborného, který levně a rychle zvládne prakticky všechno. www.elektrikarkokes.cz

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 07:47 jamajcan Re: marena
2x24W/T5/ mi svítí cca.2.5roku,provoz zatím bezproblémový,svítivost s reflektory perfektní.Co se mi nelíbí,jsou plastové objímky na paticích.Praskají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 07:41 Muž marena [8] - AmerikaRe: romant
To není vůbec povzbudivá zpráva, já to zkusím možná budu mít větší úspěch. Ale půjdu do T8, díky za příspěvek.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 11:56 R Muž romant [27582] Re: marena
2x24W mě vydržel 2 roky a 2 měsíce a tudíž dále bez komentáře. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2013 09:02 Muž marena [8] - Amerika – Hagen Osvětlení Glomat T5
Fotka k příspěvku A hojte všichni, chci se zeptat jestli někdo má zkušenosti s předřadníkem od firmy Hagen Osvětlení Glomat T5 Controller (2x39W), a má jak píší větší svítivost než T8. Chci si pořídit noví kryt a do něho něco lepšího, má ve svém 2x30W T8 žádná paráda. Tak díky za rady.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2013 20:32 derb - AmerikaRe: Regrep
Tady to mas vcetne obrazku, ceny a navodu: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:07 Muž Regrep [0] – Předělání světelné rampy T8 na T5
Ahoj všichni,

Asi věčně probírané téma, ale potřebuji poradit jak předělat originální rampu T8 na rampu s T5.
Jde to vůbec ?
A kolik mě to bude stát ?
Mám originální set akvária od firmy DIVERSA s jejich rampou.
A ta je T8 2x30W

Díky Ruda

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 11:36 Muž Kyd [43] – osvětlení
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 22:24 Muž kortezhugo [973] Re: vaclav
jasne...
jedine T5 -ked uz budem prerabat?... :-)
ten odkaz na objimku T8 som nemyslel "konkreetne"...len v tom e-shope su T5 a T8 za rovnaku cenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2011 22:07 Usine Re: kortezhugo
Pokud budete předělávat osvětlení v krytu doporučuji opustit trubice T8 a pořídit si T5. Rozdíl je poměrně značný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 21:12 Muž kortezhugo [973] Re: kaqpo
"srobovacie" patice nechcem a v podstate ani nepotrebujem -navyse su odost drahsie
Glomat -nechcem -to je drahe a na ho..o -aj ked si to viem opravit sam

to Aukro co sem dal Lucky? -tam je 110Kč posta -to uz je celkom zaujimave X-)
no nic napisem tam mail -hadam budem mudrejsi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2011 20:02 Muž Lucky005 [192] Re: kortezhugo
a co tohle? mel by to byt stejny prodejce
aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 19:54 Muž kaqpo [6] Re: kortezhugo
Také s káblom som u nás nevidel ale tieto ponúka skoro každý e-shop akurát, že cena je trochu vyššia oproti poľským.

akvaland.sk/…

A našiel som aj také s káblom ale to sú aj s predradníkmi

www.akvaobchod.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 19:43 Muž kortezhugo [973]
no mne ide hlavne o toto...
www.aquario.pl/…

alebo neviete niekto kde sa to da zohnat? -teda u nas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 17:01 Muž Lucky005 [192] Re: kortezhugo
zalezi taky co vsechno budes kupovat a kolik to bude vazit, ja osobne bych asi poslal dotaz na prodejce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2011 08:19 Muž kortezhugo [973]
spekulujem nieco z www.aquario.pl
neviete niekto kolko je cca postovne na Slovensko? -co som tu nasiel -tak len udaj kolo 300Kč a kuryr 700Kč

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:43 Muž Lucky005 [192] Re: Sid
pekne ale to nam nestaci ze Tudy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2011 12:39 Muž Sid [5872] - RostlinyRe: Tudy
Fotka k příspěvku Tak něco málo ze svého akva ukázat mohu. :)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:27 Muž Lucky005 [192] – Re: Sid
Sid napsal: Moje domácí rostlinné akva prochází neustálými změnami, takže oprášení fotek by nebylo objektivní - dnes vypadá jinak, než před pár měsíci, natož lety.

uz jen proto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:25 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Sid
Tady nejde o fotografie, já (určitě ne sám) je ani nepovažuji za to nejdůležitější v prezentaci. Fotky jsou jen třešničkou na dortu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:22 Muž Sid [5872] - RostlinyRe: Tudy
Co je poučného na fotografii hromady staurogynu zvícího velikosti poloviny kopačáku?! :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:19 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Sid, prosím OT
Prezentaci vlastní nádrže ale opravdu nemusím. :)

To je opravdu škoda, ostatní by se mohli pokochat a poučit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:18 Muž Sid [5872] - RostlinyRe: Tudy
Naštěstí mám důvěryhodného svědka, že akva pořád mám - občas se staví Johan udělat nějaké fotky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 12:17 Muž Sid [5872] - RostlinyRe: Lucky005
Moje domácí rostlinné akva prochází neustálými změnami, takže oprášení fotek by nebylo objektivní - dnes vypadá jinak, než před pár měsíci, natož lety. :-)
Jeho podoba se mění v závislosti na tom, zda se mi podaří sehnat nějakou rostlinnou novinku (nebo zajímavost), a na tom, jak rychle se mi jí podaří "nabažit". :-D
Teď mám za sebou zhruba dvouleté "období trojlušky", momentálně mě baví hrát si se staurogynem a šípatkovcem "Vesuvius"...
Prezentaci vlastní nádrže ale opravdu nemusím. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2011 12:07 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Lucky005
Řekl bych, že Sid už 2 roky žádné akva nemá. smich

pro Sida: teď vážně - přidávám se k výzvě (přání, prosbě) o vytvoření Vaší prezentace na tomto webu. ;-)

prosím OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2011 11:49 Muž Lucky005 [192] Re: Sid
to je podle me skoda, a pokud mel nekdo problem je to pouze jejich problem ne?
hodnoceni i komentare se daji zakazat u prezentace, tak co to prehodnotit a oprasit fotky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2011 11:40 Muž Tudy [320] - ryby AmazonieRe: Sid
Každé řešení má svoje výhody a nevýhody, člověk se musí rozhodnout sám. Mít rostlinné akvárium, dám přednost rampě před krytem a naopak.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 5810x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5401-prestavba-krytu-s-osvetlenim