Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov plžů

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Chov plžů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2010 12:16 Žena l3nka [13] - Rostliny
Jak ldouho mi vydrží malí šneci v plastové krabičce s vodou bez filtrace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 18:28 Muž janmacu [18] Re: fantuomas
fakt dobré stránky,dííík ...vše je tam dobře rozepsané, ale stejně by mě zajímalo,...někomu se to musí dařit pěstovat,nejde mi do hlavy cena těchto šneku u nás třeba 20-30kč,kdyby se dováželi ,asi by byli drašší ??? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2010 17:53 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: janmacu
myslíš "neritina zebra" ? choď na akva.sk - resp. na klub.akva.sk, časopis Akvárium, č. 7 a č. 16 sa zapodieva slimákmi je tam aj neritina, žiaľ tento krásny a asi aj užitočný slimák potrebuje k množeniu slanú vodu - práve koli larve :p Aj tak dúfam, že si nejakých prinesiem z akvaburzy Ba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 17:47 Muž janmacu [18]
patřebuji radu,jak pěstovat šneky kteří prochází lerválním stádiem, třeba Zebra Snail a rozmnoží se ve společenském akva?? ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 16:02 Muž Yirka [9126] Re: Breaker
Odkud jsi, já se klidně podělím a věřím, že někdo v tvém okolí také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2009 15:00 Breaker
Ahoj
Mám možná dost blbej a pro někoho nepochopitelnej dotaz...

Chci chovat akvarijní šneky,ale akvárium mám uplně beze šnečků,známí akvaristé snimi těd taky problémi nemají, a v aq prodejně "údajně" taky ne...No a nemám je kde vzít..nemohou se mi nějak sami vytvořit ve vodě,abych si je nemusel odnikud přitáhnout???
Třeba při překrmování a zahnívání potravi ve vodě...???? hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2009 21:07 Muž MrHahaha [1] - TetryRe: Semtex
mechyrovky sou dobry sneci a sou dost videt palec ,ale ja vzdycky kupuju jen ty co sou nalepeny na sklech-je to znameni ze zijou a ze nakoupis prazdnou ulitu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.09.2009 21:06 TVK Re: Semtex
Zapomel sem na to hlavní,jestli tých šnekú nebudou žrát rybky.Nebo tak 2krát sem jím hodil obyčejného ze zahrádky a pustili se do ňeho hlavne Mečúnky a Mrenky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: TVK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 20:28 TVK
Zdar
chtel bych taky mít šneky v akva,mám pár okružákú a chtel sem na nich Helenu,ale nejak se už moc nemnoží,i tak bych chtel šnekú pár asi měchýřovky nebo poraďte jaký jsou dobrý. Akva se mi nezánáší řasami,teda aspoň neni vydet.
Díki.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 23:24 Muž kristian [80] – Snecci u rostlinek
Vzdy jsem bral rostlinky od A Daho. Vzdy jsem byl obdarovan malimy snecky. Za ktere jsem velmi vdecen. Jsou to super zahradnici. Nedam na ne dopustit. Nyni jsem do rad sneku dodal jeste piskorky, ktere jsem dostal od jednoho hodneho akvaristy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 23:05 petulevrtule Re: Sid
Fotka k příspěvku Jelikož se mi ti pěkně zabarvení okružáci pářili mezi sebou, rozmanitost barev určitě bude :-) Ale ten, co klade úplně bílé ulity mi zůstal, toho opravdu nedám :-P Mají růžové tělo a bílé ulity s méčnýma pruhama ...Kdyby měl někdo zájem ... :-D

Ještě tu mám jednoho úplně bílýho s meruňkovým masíčkem ano Ale nemůžu ho najít, někam se schoval, lumpík...

Každopádně sme s ustavprochore zjistily, že ty úplně malé nemá cenu posílat-umřou, takže to je na "delší" dobu. Mám tu várku těhletěch, ti jsou asi 1 cm velcí. Ti už mají své majitele, pak tu mám další, ti jsou menší, ti by mohli cestovat poštou asi za měsíc/dva, záleží jak porostou...Jinak myslím, že bychom se měli přesunout do nějakého vlákna o šnecích a tohle nechat přesunout tam
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 21:17 Žena ustavprochore [567] Re: Sid
Dobrá otázka, ale nemají o moc víc jak milimetr v průměru, tak si vůbec netroufnu tipovat. Jestli budou po rodičích, tak světlá ulita a noha dočervena.
2. pokus "pokusu" teprv bude...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 21:17 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ustavprochore
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jakou mají barvu?! ;-) :-)
Očista... :-)
Předtím a potom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 21:04 Žena ustavprochore [567] Re: Sid
... aneb kompletní očista krevetkária. :-)
Mně zas teď dělají radost mrňousci okružáků, těch 8 snůšek už se vylíhlo a sklenice je plná prťavejch lezoucích teček. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 20:47 Muž Sid [6637] - Rostliny
Věřte tomu, že jsme tu i tací, co si šneky v akvárku hýčkáme...
Dneska mi udělali moji okružáčci radost! :-) Musel jsem prostříhat přebujelou vegetaci ve svém krevetkáriu. Konečně jsem se donutil trochu se o ně starat; rostlinkám se už moc nevedlo a ta, kvůli které tuhle nádržku provozuji - Cryptocoryne "Flamengo" - nevypadala dvakrát šťastně... :)
Didiplis diandra a Ludwigia arcuata se tvářily, že už to mají skoro za sebou... :-O
Dobré dílo se ale zadařilo, rostliny se zběsily a dnes musela větší část z nich ven. A jak jsem se tak v tom krevetkáriu vrtal, nemohl jsem si nevšimnout "prémie" - z ulit okružáků zmizela velká část přisedlých řas!!! :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2009 18:27 Žena červík [4] Re: kasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2009 15:20 Muž Nedory [15] - SumciRe: kasa
Přikup další dvě a pak už jenom budeš každý večer paranoidně kontrolovat vršek akvárka, aby jsi včas odstaranil kokony, páč jak se Ti jich vylíhne prvních několik desítek, tak už nikdy nebudeš chtít množit měchýřovky....

A kdybys to se šnekama myslel úplně vážně, tak tyhle stránky uspokojí i nejzvědavějšího chovatele měchýřovek....

www.applesnail.net
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 13:42 kasa Re: jajaapaja
A nechá se to nějak poznat? Asi těžko co? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 11:27 Muž jajaapaja [174] Re: kasa
pokud je to pár tak to přijde časem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 10:45 kasa
Fotka k příspěvku Ahojky, mám tento druh šneka a potřeboval bych poradit jak je množit. Mám dva a zatim to nevypadá že by se jim chtělo... Poradí mi někdo co s nimi? Předem děkuji za odpověd...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 15:03 Kinga Re: Leňa
Rybu urcite nezere, leda mrtvou- tu jo a rad. Ten co je furt zalezly tak ho zkus vyndat koukni se jestli nesmrdi- teda jestli zije a pokud zije tak vleze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 13:55 Leňa
Ahoj,jsem akvarista začátečník a mám na Vás dotaz-mám v akvárku 2 šneky-1.nic nedělá a 2.sežere,na co přijde..může mi sežrat i právě narozený platy? díky za odpověď ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2008 10:29 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Lucka
Okruzak to bude, jen bych teda podotknul ze akvarium cisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 18:41 Žena Dinamit [68] Re: Lucka
taky bych to viděla na okružáka. Ten ti s čištěnim akva moc nepomůže. Jak říká ústavprochoré, radši si pořiď pořádný filtr. Se ti vyplatí spíš, než množit tyhle šneky. Jinak ti se ti rozmnoží velmi jednoduše. Stačí překrmovat ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:54 Žena ustavprochore [567] Re: Lucka
podle mě vypadá jak normální okružák (rybicky.net/atlasostatnich/okruzak_plosky)
co takhle pořídit do akvárka k závojnatkám pořádný filtr? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2008 14:40 Lucka Re: Yirka
Fotka k příspěvku Zasílám fotku svého šneka, rožmnožit bych je chtěla stejně, i když akvarium nečistí ... :-) děkuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2008 12:36 Žena Dinamit [68] Re: Lucka
Ty šneky podle mě můžeš normálne vrátit do akvárka. Jak psal Yirka, bez toho, aniž bychom věděli, o jaký druh se jedná, ti těžko poradíme. Hádám ale, že máš takový velký žlutý šneky (Ampularie rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni ). Tam to bude s rozmnožovánim asi horší.
Jinak místo šneků můžeš vpohodě použít odkalovač. Jednou za týden vysašej ze dna bordel a bude to možná i lepší, než na to mít šneky, kteří sami ten bordel taky dělají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 18:03 Muž Yirka [9126] Re: Lucka
Bez toho, aby bylo jasné o jaké šneky se jedná ti těžko někdo poradí. Nebo přidej foto. Různé druhy se totiž různě množí a samotná izolace je vlastně k ničemu. Taky si můžeš zadat heslo do vyhledávače a poučit se. Většina šneků je popsána v rubrice ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 18:00 Lucka
Zdravím všechny, máme šest šneků (nevím jaký druh...) dva jsem izolovala a teď je přikrmuji a čekám až se rozmnoží. Rozmnožit je chci kvůli tomu, že v akvariu se závojnatkami nemám filtraci ani vzduchování a tak často měníme vodu a šneci už nestíhají požírat... a proto se ptám, nevíte někdo jak se starat o takové izolované rozmnožující se šneky a jak dlouho asi budu čekat na potomky?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2008 08:33 Muž Yirka [9126] Re: henrich
Mám naprosto stejnou zkušenost s ještě menší nádržkou. Už mám tuto odchovnu ampulárek a odkladiště rostlin v provozu cca 4 měsíce, vodu měním tak jednou za 14 dní 1/2 (odstátou tak 2-3 hod) a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 22:27 Muž henrich [4] Re: Dinamit
Prevadzkujem to takto asi mesiac a priznam sa, vodu som menil len 2x. Voda nie je zakalena, nehadzem tam ziadnu potravu. Obcas tam hodim zoskrabnutu riasu z vytoku filtrov. Na druhy den je obsypana slimakmi a zlikvidovana.
Dokonca tam bola na dva tyzdne parmicka jednopruha, ktoru mi predali namiesto SAE. Nic sa jej nestalo.
Strku tam mam dost vela, asi 1/3 vysky akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 22:21 Žena Dinamit [68] Re: henrich
Z mých zkušeností mi ve 3litrovém akvárku začlo všechno hnít. Šneci i kytky, vodu jsem měnila zhruba obden. Ale třeba má někdo jiný lepší zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2008 22:14 Muž henrich [4]
Potrebujem poradit.
Mam cca 15L akva bez filtracie a vzduchovania. Zo zaciatku to bolo iba pokusne akva so strkom a par rastlinami a 15W ziarovkou. Pred casom som zacal z ostatnych akvarii vyberat mlade slimaky a hadzat ich sem (levatky, okruzaky, piskorky). Uz ich tam je cez 50. Hazdem im aj vytrhnute a poskodene listy z rastlin.
Slimaky zatial ziju, likviduju stare listy (zasadene raslinky neposkodzuju).

Mozem to akva nadalej nechat bez filtracie a staci len raz za tyzden vymenit 1/4 vody?
Mojim cielom je hlavne pestovat tam rastlinky, no a slimaky su zase pre potesenie maleho syna ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2008 20:00 Žena VF [1] - PlžiRe: Jiřka
Fotka k příspěvku Mám okružáky kanadské v kulatém akva zarostlém rostlinou egeria densa.Akva má asi 3l a šneci se mi množí
neustále.Mám je i ve velkém akva ale tam mi množství regulujou kardinálky.A hlavně šnekům vyhovuje teplo ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.01.2008 23:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jiřka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Na okružáky mám velký kbelík od Primalexu, jen s nějakými přebytečnými rostlinkami bez písečného dna, taky kořen ze starého akvárka.
Krmím listy salátu, plátky okurky nebo bramboru apod. CCa 1x za 3 dny vypusím všechnu vodu a dám čerstvou trochu odstátou.
Když přelovuji šneky do velkého akvárka, vytáhnu jeden lupen salátu, oberu od větších kusů a mám sklizeno ;-)
Zhruba 10 největších kousků nechávám v klidu jako základ chovu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 16:49 Muž chicko [124] Re: tesartomas
Měl sem podobnou situaci, ale pravidelným sběrem je docela redukuju :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2008 16:47 Muž tesartomas [5] Re: Jiřka
Jestli chceš šneky, tak si klidně přijeď. V noci se mi jich vylíhlo tak 70 a mám jich plné akvárko. Navíc mám ještě dva trsy vajíček a je jich tam tak 200ks.. Jinak jim nevěnuji žádnou zvláštní péči a rostou mi jak z vody.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 16:43 Muž Sprachys [48] Re: Jiřka
ahoj ja do libe jezdim do skoly... az budes mit uspesnou odchovnu tak si od tebe pak budu sneky klidne brat az ti je nebudou stacit zelvy zrat :-) mrenky je maj taky moc rady... jinak potreba je na to asi nejakej doplnek stravy aby meli pevny ulity... neco jako vapnik a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 16:39 Muž chicko [124] Re: Jiřka
záleží co chceš chovat za šneky??
rychle se množí tento- stačí mu jakákoli malá nadž s dostatkem řas nebo jemných rostlinek rybicky.net/atlasostatnich/levatka_ostra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2008 15:54 Jiřka – Chov šneků
Zdravím. Jak tak koukám na ostatní témata, mám úplně opačný problém než většina akvaristů :-). Chtěla bych chovat vodní šneky - jako potravu pro moje želvičky. Co všechno je k tomu potřeba? Mohu je mít v akváriu s neonkami, ale radši bych je chovala zvlášť, aby mi tam nedělali svinčík a abych nemusela ryby každý den stresovat tím, že tam budu šátrat a hledat šneky. Co je tedy potřeba k tomu, aby se jim dařilo a pokud možno se rychle množili?
Díky za odpověď a kdybyste mi někdo chtěl darovat pár přebytečných šneků do začátku, byla bych ráda (jsem z Liberce).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [3]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13488x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5324-chov-plzu?od=101