Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov plžů

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chov plžů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2023 14:07 Muž vlka [3441]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já na šnečky nedám dopustit, teď jsem si ,,odchoval,, pár Okružáků a zapletlo se mi do rozmnožování i pár Levatek...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2021 06:19 Muž Káca [62] Re: KarásekLut
Není to tak hrozné - 1x-2x týdně max 2 plátky nějaké zeleniny, ovoce nebo sezónně co je. Teď to byl medvědí česnek, ale většinou kopřiva. Není to pravidlo, jak si prostě vzpomenu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 13:58 Muž KarásekLut [88] Re: Káca
Ta to si je teda fakt rozmazlujes smich neco z toho bych taky mohl zkusit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2021 12:58 Muž Káca [62] Re: KarásekLut
Tak celkem je rozmazluju - kopřivu jen listy. Dále medvědí česnek, mrkev, kedluben, okurek, salát - ze zeleniny co chceš. Ovoce - většinou plátek meruňky, broskve. Ale to ne tak často. A ano - vše přeliju vřelou vodou a nechám cca minutku vyluhovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 10:13 Muž KarásekLut [88] Re: Káca
předpokládám že kopřivu i se stonkem přeliješ horkou vodou a dáš jim ji tam že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 10:05 Muž Káca [62] Re: KarásekLut
Neměj obavu, vzdycky si něco najde.. Nikdy jsem je cíleně nepřikrmoval, dávám 2x týdně do akvária nějakou zeleninu nebo kopřivu, ať se podělí s krevetami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 10:04 Žena Pavla28 [210] Re: KarásekLut
Myslím, že by byly dobré i granule pro krevety, ty jsou taky řasožravé, takže jsou ty granulky z řas.já mám i zubovce i krevety a mají s řasou pořád plno práce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 10:00 Muž KarásekLut [88] Re: Pavla28
díky za info. zatím vypadají spokojeně tak doufám že budou mít počád co baštit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 09:51 Žena Pavla28 [210] Re: KarásekLut
Ahoj Ještě se mi nestalo, že by neměl co baštit, asi bych to moc neřešila, v atlase je napsané, že by mohlo být použito: vylouhovaného čajového listu anebo mrkve, ale nikdy jsem neslyšela, že by někdo musel k tomuto přistoupit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2021 09:42 Muž KarásekLut [88] – zubovec
chci se zepta lidí co mají zubovce, pokud nemá dost řasy, čím ho přikrmujete??? ;-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 15:25 Silviebaris Re: Passenger77
Fotka k příspěvku Tak nevim,před čim utíkaj ty moje,ale vim,že stači nasypat krmivo a hned jsou všechny na hladině..ale na stole nikdy žádná nebyla,vždy se vrátěj zpět.. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.05.2021 10:59 Muž Káca [62] Re: Passenger77
Ahoj. Tak mám asi štěstí na šneky.. V otevřeném akva mám Clithony, Zebry, Zubovce i krevety a jediný pokus o únik byl po mojí chybě, která skončila rozhozením parametrů vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 08:26 Muž KarásekLut [88] Re: DanS
Ono to neni jako vzduchotesna krychle. Sou tam jeste vetraci otvory kterma nikdo neunikne. Ja zalepil jen ty velky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 07:25 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Káca
Tak někteří šneci běžně lezou občas nad hladinu. Typicky Neritiny, Clithoni, Levatky...a s vodou to myslím nesouvisí. Jo pokud by to bylo furt, tak je tam asi problém. Nejlíp vidět u Piskořek, které lozí na hladinu se zachránit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2021 07:00 Muž Káca [62] Re: KarásekLut
Pokud ti někdo vylézá či vyskakuje z akva, je tam něco špatně. Většinou s vodou nebo nemá šnek dost řasy (potravy). Zameřil bych se na to, ale rozhodně neutěsňoval nádrž... Takže zlepšit parametry vody nebo příkrm šnečků :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2021 00:10 Muž DanS [77] Re: KarásekLut
Jako fakt že zalepené akva izolepou kvůli migrující fauně? Jako vzduchotěsná krychle?
A jak se to dělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 20:18 Muž KarásekLut [88] Re: permonici
To nevim jak by zvladl. Zalepil sem viko izolepou aby nebyly skviry kteryma by sneci nebo krevetky utekly smich

EDIT- Tak nevim jak se mu to povedlo ale ted vylezl z ukrytu. A to sme prohkedavali cely akvarko. Fakt nevim kam se schoval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2021 19:59 Žena permonici [316] Re: KarásekLut
Někdy utečou, někam se schovají uschnou a chcípnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2021 18:05 Muž KarásekLut [88] – šnek
Fotka k příspěvku myslíte si, že se tento šnek může zahrabat? Koupil sem tři a dva standartně najdu ale toho třetího nemůžu od rána najít. Dokonce sem rukou propátral celý dno ale nikde sem ho něobjevil. Nevíte jak je to možný?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2021 18:59 Muž Jirik [0] Zubovec pacifický
Tak řasa se objevila dřív než jsem čekal s pomocí zdejších odborníků jsme přišli na to, že se jedné o řasu zelenou vláknitou, začala být i na skle, takže jsem dnes zakoupil 2 ks Zubovce pacifického a už pracují na skle a evidentně jim chutná.
Podotýkám že sem snížil dobu a intenzitu osvětlení.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2021 13:45 R Muž ctibum [6866] Re: Jirik
Neritina žere jen řasy. Okružáky, levatky, kružníky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 13:18 Žena Korny [72] Re: Jirik
Moje neritiny zeru iba riasu, skor by som pockala....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 10:38 Muž Jirik [0] Re: Korny
Myslel jsem že bych vzal dvě neritiny. Měl by to být druh co žere odumřelé listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 10:27 Žena Korny [72] Re: Jirik
Aký druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2021 09:30 Muž Jirik [0] – Plž
Ahoj zajíždím akva, jelikoz je zatim bez života napadlo me koupit dva šneky, myslite ze je to dobrý nápad ? Řasu tam zatim nemám ale nekdo by mel likvidovat listy co mi padaji z kytek, zbytek mi ale hojně roste.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2020 16:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Lucky005
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 16:10 Muž Lucky005 [197] – Kružník, okružák, levatka.
Dá se obecně říct rozsah teplot ktery šneci snesou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 16:34 Silviebaris Re: afc1886
Taky malou piskořku by mohla :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 16:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Sona
Pořiď si levatky nebo okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2020 15:20 Žena tramtra [3202] Re: Sona
Do jednoho litru určitě ne. Přečti si o ní něco...
rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 15:11 Sona – Plž Ampullaria australis
Mám dotaz, mám pidi akvárium asi jen litr nebo litr a půl a dvě menší řasokoule. Chtěla bych si do něj pořídit šnečka s tím, že bych ho přikrmovala, protože na stěnách se moc nenají. Je to dost velké akvárium pro Ampullaria australis když by tam byl jenom jeden a já ho přikrmovala? Může vůbec být jen jeden? Vím, že je to šnek, ale stejně nechci aby se trápil. Moc děkuju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 22:09 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky – Video
Video s levatkou, která se snaží přichytit pod slepou hladinou: www.facebook.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 14:02 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Paul
ani v zaběhlé nádrže všechny rostliny nejdou 1005 a odumírající listy požírá. Doporučuji, mám ho a žere i řasu. a když ne tak chcípne a další sežere jeho a prostě koloběh ;-) velice dobře se množí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 13:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Paul
V nově založené nádrži ti určitě ne všechny rostliny hned porostou,tak si tam určitě něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 06:34 Muž Paul [2] - AsieRe. afc1886
Díky za pomoc. A je nutné ho krmit, když mám nově založené akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 05:11 R Muž afc1886 [14655] Re: Paul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 21:41 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, chci se zeptat, jestli je nějaký plž vhodný do 10l akvárka s Bettou.. A jestli ano, tak jak to je například s krmením a tak dále.. Dííky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:06 zvedavka Re: JosefVavra
Ampulárie se v ČR nesmí chovat, prodávat. Ale donedávna jsme jich v akváriích pár taky měli. Upřímně: neznám akvaristiku v okolí, kde by ampulárie nebyly k dostání.. Seženete je snadno.Ovšem pod jiným názvem. Tady pod Orlickými horami se vžil "šnek citronový".
Mimochodem, jejich ulity jsou po určité úpravě ohněm halucinogenní. Indiáni by o tom mohli vyprávět. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 05:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
Nóó... no samozřejmě souhlasím v případě ampulárií u nás, v případě odpovědných chovatelů...ale stejné to bylo s želvami, a podívejte se na jejich souboj s mizející populací želv bahenních, které trachemysky likvidují jako na běžícím páse ve stejných zemích jako se brojí s ampuláriemi. Ale také již u nás a v Rakousku...
Takže, ne zrovna rád, ale musím uznat, on ten zákaz smysl má...protože dokud v Evropě ampulárie budou, potud bude existovat reálné riziko jejich dalšího zavlečení do Španělska a Itálie. Nebudu vypisovat možné varianty zavlečení těchto plžů třeba od nás...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 23:11 zvedavka Re: amrtin
..všechna tato havěť miluje čerstvou rozkrojenou okurku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2014 20:32 amrtin Re: Designer
Rostlinky žrát nebudou,přiživí se na žrádle pro ryby,neboj ;-) Ale přilepšovat jim třeba spařeným salátem můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:32 0 Re: LiborSprysl
www.akvarista.cz/…

Při chovu několika ampulárek, bych se tím neznepokojoval. Natož obavou jejich nebezpečnosti. Tady bude záležet na konkrétním druhu, vyznačujícím se onou žravostí, jak mi o tom v minulosti vyprávěl SoRex.

V našich akváriích chované ampulárky jsem měl běžně přes léto v zahradních nádržích a rostliny nijak neohrozily, což nedělaly ani pověstné marisy. Navíc jsou tito plži teplomilní.

Ano vyskytují se hrozby, pro něž by se našlo vhodné lokální individuální i účinné řešení, namísto jednoduchých a v podstatě nic neřešících "plošných" direktivních nařízení a omezení, ale to by museli mít v rukách pravomoci a rozhodování skuteční zasvěcenci a badatelé.

Takových případů neodborných úvah a opatření, kde spíš rozhoduje něco jiného, než odbornost, je i v Česku dost, třeba v omezování kůrovce v NP Šumava, nebo ničením včel na počátku šíření varroázy problém nevyřešilo.
Od té doby se objevila úplně nová nebezpečí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:23 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Clithon
Dnes dopoledne jsem si donesl 3ks malych Clithonu, proste se mi moc libili, a dal je do 54l akvarka. Rasy moc nemam, ale na jednom bocnim skle byl flek par cm2 zelene prisedle rasy, tak jsem si rikal, ze neco najdou. Jenze ted vecer uz flek neni, proste ho sezrali a vic rasy budou hledat dost spatne, pri tomhle tempu to tam nemaji na dlouho.

Nemam s nimi zkusenosti, poradi si pak sezranim nejakych rostlin? V tom akvariu by mi to moc nevadilo, jde mi hlavne o to, aby meli co zrat. Nebo jim mam pak davat zelene vlocky pro ryby, nebo spareny salat a nebo kolecko okurky? Ja je nikdy nemel, tak si rikam, ze az spasou to malo, co ohledne rasy je, ze by nemuseli mit co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:53 Žena Turbínka [2558] Re: JosefVavra
Vážně to hovadina není, proto třeba takový Hornbach ampulárie už neprodává. V některých kamenných prodejnách a na burzách se ještě vyskytují. Ale nařízení z EU platí stále, je to zakázané, ale praxe ukazuje, že je to "zakázané" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:50 Žena Turbínka [2558] Re: Morčííííík
Když budou mít vajíčka tak je jeden samec a druhá samice, není jedno který je který?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:44 JosefVavra Re: LiborSprysl
to je hovadina , já je potřebuji jako čističe stále a množím si je také , úředníci z evropské unie mě to ale můžou čistit místo nich , v každém bettáriu mám 1-2ks velikost do 3cm a lepší rolbu neznám ( dna se krásně vysávají a přemnožený okřehek je pro ně bašta a i nespotřebované granulky jim jedou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:43 Morčííííík Re: Turbínka
Ale já nepoznám co je samec či samice tak co když budou mít vajíčka ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:41 Morčííííík Re: LiborSprysl
Jako fakt ? Já myslela že se můžou normálně množit , vždyt tady taky ňáký lidi množej tenhle druh ! ano
Takže to mi je ta prodavačka vlastně něměla prodávat...u nás ve zverimexu mají asi 20 akvárek po stěně hned vedle sebe a v každým mají aspoň 2 tyhle šneky tak nevím nevím no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 17:41 Žena Turbínka [2558] Re: Morčííííík
Ano to je ono. Ale jak píše LiborSprysl, prodávání a rozmnožování je zakázáno EU. Nějakej dobrák, myslím že ve Španělsku je vypustil do místních vod a dělaj jim tam ekosystémovou paseku. A protože je Španělsko v EU zakáže se to pro jistotu celoplošně :-D Proto se u nás třeba na plzeňské burze prodávají ampulárie pod názvem "šnek" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: Morčííííík
No už to bude asi rok, co je zakázáno je chovat, množit a šířit... ;-) ahoj

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 13482x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5324-chov-plzu