Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chov plžů

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Chov plžů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 16:34 Žena silviebaris [1336] Re: afc1886
Taky malou piskořku by mohla :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 16:29 R Muž afc1886 [7553] Re: Sona
Pořiď si levatky nebo okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2020 15:20 Žena tramtra [1612] Re: Sona
Do jednoho litru určitě ne. Přečti si o ní něco...
rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_argentinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2020 15:11 Sona – Plž Ampullaria australis
Mám dotaz, mám pidi akvárium asi jen litr nebo litr a půl a dvě menší řasokoule. Chtěla bych si do něj pořídit šnečka s tím, že bych ho přikrmovala, protože na stěnách se moc nenají. Je to dost velké akvárium pro Ampullaria australis když by tam byl jenom jeden a já ho přikrmovala? Může vůbec být jen jeden? Vím, že je to šnek, ale stejně nechci aby se trápil. Moc děkuju!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2020 19:27 Žena sivon [1664] - PlžiRe: Invertito
Krunýřovec, smich ten čistí, jen pokud je maličký, jak trochu vyroste, leží pod kořenem a čeká na krmení. Nejlíp čistí kytky okružáci.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2020 22:22 Muž Invertito [2] Re: I.Š.
Někde v diskuzi jsem to četl tak jsem si říkal ještě že mám Krunýřovce a dnes koukám leze je pravda že jsem to viděl poprvé co je mam vždy jenom po skle nebo kořenech. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.03.2020 20:47 Muž daktari [141] Re: I.Š.
Mají těžkou ulitu, větší exempláře většina listů prostě neunese. Jinak mladé neritiny mi taky lezou po anubiasech a někdy dokonce i po echinodoru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2020 20:23 Žena I.Š. [39] Re: Invertito
A kde to píšou? Mně běžně lezou po listech, nejčastěji anubiasu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 20:08 Muž Invertito [2] – Neritiny
Fotka k příspěvku HD Tak jsem četl že tito šneci po listech nelezou a koukám že jo :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 19:07 Muž visek [48] - TetryRe: ctibum
rasy je dost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 10:23 R Muž ctibum [5328] - Snažím se to nezahubit...Re: visek
A co řasu Majere, řasu máš...? hmm
Krmení: Konzumují výhradně řasy všech druhů včetně vláknitých. Rostlinné zbytky nebo jakoukoliv jinou potravu ignorují (jako možná výjimka byla opakovaně pozorována konzumace vylouhovaného čajového listu). Nepoškozuje akvarijní rostliny. Jakmile dojdou řasy, hrozí úhyn (nebo snaha opustit akvárium).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2018 09:13 Muž visek [48] - Tetry
premyslim jestli mi chcipaj peritiny ,kdyz hnojim pmdd poustim co2.ampularie se drzi

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2016 19:12 R Muž afc1886 [7553] Re: visek
Piskořky byly kdoví kde zahrabané a svačinka lezla kolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 17:56 Muž visek [48] - TetryRe: afc1886
ampularie byly velky kolem 3-4 cm a mam dost piskorek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 15:56 R Muž afc1886 [7553] Re: visek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 15:50 Muž visek [48] - Tetry
je mozme ze mi helenky sezraly velke ampularie?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 13:58 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Paul
Mám jí tam taky, ale v malém množství ani o ní skoro nevím ;-)takže není co moc říct, kromě toho co je napsánno u jejího popisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 22:09 Muž JirkaŠčobák [3218] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez filtru – Video
Video s levatkou, která se snaží přichytit pod slepou hladinou: www.facebook.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 14:23 Muž Paul [2] - Asie
Dobrá, díky. A jaký máte názor na Piskořku věžovitou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 14:02 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: Paul
ani v zaběhlé nádrže všechny rostliny nejdou 1005 a odumírající listy požírá. Doporučuji, mám ho a žere i řasu. a když ne tak chcípne a další sežere jeho a prostě koloběh ;-) velice dobře se množí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 13:29 R Muž afc1886 [7553] Re: Paul
V nově založené nádrži ti určitě ne všechny rostliny hned porostou,tak si tam určitě něco najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 06:34 Muž Paul [2] - Asie
Díky za pomoc. A je nutné ho krmit, když mám nově založené akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2016 05:11 R Muž afc1886 [7553] Re: Paul
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 21:41 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, chci se zeptat, jestli je nějaký plž vhodný do 10l akvárka s Bettou.. A jestli ano, tak jak to je například s krmením a tak dále.. Dííky :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 14:26 Žena sivon [1664] - PlžiRe: Boldy
Hm, ta to asi bude zakopaný pes. Léčiva obecně plžům nesvědčí :-(. Píšeš, že občas vykouknou, tak snad to "rozchodí". Mohou ale uhynout i po delší době - léčivo jim zničí vnitřní orgány.
Krupička se objevila u nově přidaných ryb? Lepší je prohnat je přes karanténu, než je dáš do akvária, nebo léčit nemocné jedince v nějakém menším akváriu. V akváriu se vždy následky léčení nějak negativně projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 00:24 Muž Boldy [0] Re: sivon
Ano, prohazoval jsem to občas vločkami a granulemi pro pancéřníčky. Kytky jsou ze zoo bráník a pěkně se uchytily. Když se něco ulomilo a plavalo to na hladině, tak jsem to vylovil. Občas jen trochu vykouknou, ale je to ojedinělé. Pravdou je, že jsem zaléčil krupičku preparátem s názvem esha exit a 2000, která mi tu byla doporučena. Okružákům se to nelíbilo, ale po pár výměnách vody se dali zase do pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 22:21 Žena sivon [1664] - PlžiRe: Boldy
Krmil jsi alespoň trochu ten měsíc, kdy byli v akváriu "jen" plži? Kytky vypadají, že je máš od někoho, takže žádné velké uhnívání emerzních listů se nekonalo. V čerstvě založeném akváriu moc potravy nenajdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:28 Muž Boldy [0] – Piskořky
Ahoj, trochu mě zlobí piskořky věžovité...už pár dní leží zakuklené na dně a nic...Nevíte, čím by to mohlo být? Ostatní plži (viz prezentace) vypadají v pořádku. Málo potravy, kyslíku, nemoc? O.o

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:01 S Muž invalida [3866] Re: zvedavka
Myslím že tomu říkali "nuiopu" stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 16:11 zvedavka Re: amrtin
..všechna tato havěť miluje čerstvou rozkrojenou okurku..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 16:06 zvedavka Re: JosefVavra
Ampulárie se v ČR nesmí chovat, prodávat. Ale donedávna jsme jich v akváriích pár taky měli. Upřímně: neznám akvaristiku v okolí, kde by ampulárie nebyly k dostání.. Seženete je snadno.Ovšem pod jiným názvem. Tady pod Orlickými horami se vžil "šnek citronový".
Mimochodem, jejich ulity jsou po určité úpravě ohněm halucinogenní. Indiáni by o tom mohli vyprávět. smich

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:25 JosefVavra Re: LiborSprysl
bože můj, kam na to chodíš , jmenuj mě jednoho veterináře který obchází prodejce a kontroluje zda neprodávají ampulárie za 5kč

když už tak pokud je to uzákoněné nikdo na to upozorňovat nemusí a neznalost zákona neomlouvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 16:22 Muž LiborSprysl [8921] Re: invalida
No už jsou na to vzdělanými veterináři při kontrolách podle mých informací již prodavači upozorňováni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 13:04 S Muž invalida [3866] Re: LiborSprysl
Teorie a praxe dodržování zákonů je v čr poměrně odlišná...krom toho je tam spousta p...fuj to je ale ošklivý slovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.01.2014 09:23 Muž Designer [5681] - CichlidyRe: LiborSprysl
Jakykoli zakaz/zakon/narizeni plati jen do okamziku, kdy je vetsina ochotna jej respektovat, a dokud se da jeho dodrzovani vymoci. V okamziku kdy na nej hodime bobek vsichni, nelze nic, pulka lidi zavrit nejde, a v demokracii uz vubec ne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:09 Morčííííík - CichlidyRe: petulinakk
Jen že asi půl hodiny u sebe byly takhle ty moje nalezlý a vypadalo to že se páří . smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2014 14:12 Žena petulinakk [2014] Re: Morčííííík
Upřímně, já to nevím, nikdy jsem ampulárku neměla... ale pustá zvědavost mi nedá - smím vědět, proč je to tak důležité vědět? :-D

Jinak na dny to určitě nebude, v přírodě by to bylo z hlediska bezpečnosti poněkud nepraktické (jeden šnek snáz unikne potenciálnímu predátorovi sám, než spojen s jiným šnekem - při spojení se neschová), takže pokud takovou akci vidíš dneska, odlož prostě plánovanou činnost na zítra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2014 10:51 Muž 0 [1147] - Obecné.Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku
Člověk přetváří prostředí v němž se nachází a tím dochází i k druhové obměně, takže máme stále v přírodě třeba norky a ty želvy, jen vypadají a na ekosystém působí jinak, než ty dříve se vyskytující. Tolerovat v krajině původní šelmy rysy a vlky, nebylo by mnoho zdivočelých a toulavých koček, psů a šířících se šakalů.

Ono ke změnám dochází i z jiných důvodů a zabírání nových nik invazními druhy je zcela přirozená cesta k co nejdelšímu zachování druhu, který se časem (s možnými výhradami) sám v novém prostředí stává jeho začleněnou součástí a následně mění do té míry, že vznikají druhy nové.

To je právě slabina u nás prosazované ochrany přírody. Ohrožené taxony jsou drženy na několika posledních zranitelných nalezišťích, protože záměrné jejich přemisťování na nová stanoviště se považuje za protizákonné, ale např. výsevy šlechtěných travin a výsadby cizokrajných dřevin kolem nově budovaných dálnic i v jiných částech krajiny nikoho nepobuřuje a nijak výrazně se ani neprotestuje proti zavádění stále nových druhů ryb do našich vodních ekosystémů.

O tom se dá vést rozsáhlá přednáška.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 05:12 Muž LiborSprysl [8921] Re: 0
Nóó... no samozřejmě souhlasím v případě ampulárií u nás, v případě odpovědných chovatelů...ale stejné to bylo s želvami, a podívejte se na jejich souboj s mizející populací želv bahenních, které trachemysky likvidují jako na běžícím páse ve stejných zemích jako se brojí s ampuláriemi. Ale také již u nás a v Rakousku...
Takže, ne zrovna rád, ale musím uznat, on ten zákaz smysl má...protože dokud v Evropě ampulárie budou, potud bude existovat reálné riziko jejich dalšího zavlečení do Španělska a Itálie. Nebudu vypisovat možné varianty zavlečení těchto plžů třeba od nás...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 21:42 Morčííííík – Páření
Ahojky mohla bych se ještě zeptat jak dlouho se Ampulárka argentinská páří ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2014 20:32 amrtin Re: Designer
Rostlinky žrát nebudou,přiživí se na žrádle pro ryby,neboj ;-) Ale přilepšovat jim třeba spařeným salátem můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:32 0 – EU

www.akvarista.cz/…

Při chovu několika ampulárek, bych se tím neznepokojoval. Natož obavou jejich nebezpečnosti. Tady bude záležet na konkrétním druhu, vyznačujícím se onou žravostí, jak mi o tom v minulosti vyprávěl SoRex.

V našich akváriích chované ampulárky jsem měl běžně přes léto v zahradních nádržích a rostliny nijak neohrozily, což nedělaly ani pověstné marisy. Navíc jsou tito plži teplomilní.

Ano vyskytují se hrozby, pro něž by se našlo vhodné lokální individuální i účinné řešení, namísto jednoduchých a v podstatě nic neřešících "plošných" direktivních nařízení a omezení, ale to by museli mít v rukách pravomoci a rozhodování skuteční zasvěcenci a badatelé.

Takových případů neodborných úvah a opatření, kde spíš rozhoduje něco jiného, než odbornost, je i v Česku dost, třeba v omezování kůrovce v NP Šumava, nebo ničením včel na počátku šíření varroázy problém nevyřešilo.
Od té doby se objevila úplně nová nebezpečí. A nejvíc mě umí podpíchnout, když někdo, kdo o tom jenom něco slyšel a četl, začne kázat a poučovat o původních a nepůvodních druzích. To už je na jiné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 20:23 Muž Designer [5681] - Cichlidy – Clithon
Dnes dopoledne jsem si donesl 3ks malych Clithonu, proste se mi moc libili, a dal je do 54l akvarka. Rasy moc nemam, ale na jednom bocnim skle byl flek par cm2 zelene prisedle rasy, tak jsem si rikal, ze neco najdou. Jenze ted vecer uz flek neni, proste ho sezrali a vic rasy budou hledat dost spatne, pri tomhle tempu to tam nemaji na dlouho.

Nemam s nimi zkusenosti, poradi si pak sezranim nejakych rostlin? V tom akvariu by mi to moc nevadilo, jde mi hlavne o to, aby meli co zrat. Nebo jim mam pak davat zelene vlocky pro ryby, nebo spareny salat a nebo kolecko okurky? Ja je nikdy nemel, tak si rikam, ze az spasou to malo, co ohledne rasy je, ze by nemuseli mit co.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:09 JosefVavra - CichlidyRe: Turbínka
nic takového v akváriu nemám pane úředník , to je žlutej šnek a to je hnědej šnek ale ampularia co to je ? něakej slimák v ampulce ? smich takovejch blbostí z eu :-D přišel i něaký pro všechny užitečný zákon?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:53 R Žena Turbínka [2555] Re: JosefVavra
Vážně to hovadina není, proto třeba takový Hornbach ampulárie už neprodává. V některých kamenných prodejnách a na burzách se ještě vyskytují. Ale nařízení z EU platí stále, je to zakázané, ale praxe ukazuje, že je to "zakázané" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:50 R Žena Turbínka [2555] Re: Morčííííík
Když budou mít vajíčka tak je jeden samec a druhá samice, není jedno který je který?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:50 Morčííííík Re: Morčííííík
Takže to mi je ta prodavačka vlastně něměla prodávat...u nás ve zverimexu mají asi 20 akvárek po stěně hned vedle sebe a v každým mají aspoň 2 tyhle šneky tak nevím nevím no...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:44 JosefVavra Re: LiborSprysl
to je hovadina , já je potřebuji jako čističe stále a množím si je také , úředníci z evropské unie mě to ale můžou čistit místo nich , v každém bettáriu mám 1-2ks velikost do 3cm a lepší rolbu neznám ( dna se krásně vysávají a přemnožený okřehek je pro ně bašta a i nespotřebované granulky jim jedou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:43 Morčííííík Re: Turbínka
Ale já nepoznám co je samec či samice tak co když budou mít vajíčka ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:41 Morčííííík Re: LiborSprysl
Jako fakt ? Já myslela že se můžou normálně množit , vždyt tady taky ňáký lidi množej tenhle druh ! ano
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 11939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/5324-chov-plzu