Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček kropenatý - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Pancéřníček kropenatý - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 16:54 Muž pepis [15] - CichlidyRe: Ivca
zbývající jikry nejspíš nejsou oplodněné, abyste nečekala třeba moc dlouho :-D ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 14:01 Gabriela Re: Ivca
Doporučuji už počkat a jikry hlídat.Po vykulení je jemně odsávejte do stříkačky a přetáhněte je do rozplavávačky.Pokud by jste je teď chtěla žiletkou sundat,pravděpodobně by jste jikerný obal stejně narušila a za 1)by jste urychlila vykulení (což nemusí vždy vadit)a za 2)by jste je mohla poškodit.Do stříkačky jdou nasát krásně.(vlastní zkušenost) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2009 09:15 Ivca – jikry
Ještě bych se chtěla zeptat. Přes noc se mi nějaké jikry vykulily, ale potěr jsem v akv nikde nenašla... Asi ho snědli jiné ryby. :-( Chtěla bych se zeptat, jestli je možné zbývající jikry za skla nějak odlepit a přendat do jiného akva, aniž by se poškodily.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 12:20 Ivca Re: ondra08
no já mám v tom akva cca 5 cm od horního okaje ze dvou delších stran nalepené asi 4cm široké pruhy skla. K nim mi dosahuje hladina vody, a tudíž jirky, ktré jsou v pěnovém hnízdě, jsou nalepené na tomto skle.. Jenom pro upřesnění. Jinak moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:18 ondra08 Re: Ivca
zdravím.panceřníček kropenatý se vytírá do pěnového hnízda, nevím zda je možná aby jikry byli na skle.Postup:napust nádrž do 10ti litrů s vodou z původního akva kde byli jikry,počet.do něj dej filtraci a jemné vzdchování přez kamínek,teplotu tak 24°C.nech to tak 1 den provzdušnit.Akvarko nech čisté nedávej tak štěrk atd.jikry přelep pomocí prstů,žiletky do připraveného akva.Pokod se ti již vylihne potěr tak ho odsaj hadicí.Nejlépší je až po rozplavání ale pokud by ho ostatní obyvatelé akva sežrali tak i vykulený.Po rozplavání krm jemnou potravou např:čerstvě vylihlá artemky,mikry,přecezený plankton z rybníka.Hodně štěstí! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:16 RAP Re: Ivca
Trochu vás poopravím, Pancéřníček kropenatý si staví pěnové hnízdo jako bojovnice apod. Přelovit ho můžete do vody stejných parametrů. Jako schovku nějaký kámen, kořen. Dobré jsou i plovoucí kytky. Krmit prachovou potravou či artémií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2009 11:08 Ivca – jikry
Dobrý den. Včera jsem přojela z dovolené,a v akvárku jsem našla na skle přilepené jikry pancéřníčků kropenatých. Už se to uvnitř i "hejbe". Jelikož jsem se s tím setkala poprvé, chtěla bych se zeptat, jak mám dále postupovat. Jestli mám potom potěr přelovit do jiné nádrže, jak má být ta nádrž zařízená, a kdy mám začít krmit, a čím,... atd..
Předem děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 17:38 Muž discus [127] Re: ludas
Mne sa vytierali v 25 litrovom bez problémov. Inak boli vo väčšom a keď bola samička plná tak som vyložil pár do 25 litrového.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 13:20 ludas Re: Gabriela
já je mám ve 300 litrovým,ale na výtěr je dávám do takových malých(20litrů),tak se právě ptám jestli potřebují k výtěru bud velké nebo stačí i tak malé,myslím že je to jeden z broblémů kvuli kterým to nejde :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 13:01 Gabriela Re: ludas
Teda,nevím,asi jsem to špatně pochopila,ale to máš ty hoplostrny ve 20l akva?Dost malý ne?Já měla 3 páry,a když jsem viděla,že se samičky zaplnily tak pak šli právě dolů pod stojan.Pár do 50l akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:58 Gabriela Re: Danila
Každý máme vyzkoušené svoje metody...Já je prostě dala dolů pod stojan do 50l akva a bez topítka,tam mi teplota postupně klesala na těch 18-19°C,nechala jsem je tak celý 2dny a pak jsem vyměnila vodu za teplejší a zase jí nechala ochladit.Fungovalo mi to tak pravidělně až do té doby než jsem je dala pryč,protože už jich bylo moc.Dělám to takhle i se sterbaiema,dupli.....a myslím,že jim to nevadí,protože výtěry mám prakticky pravidelně.A je pravda že je dobré je dokrmovat pěkně nitěnkama i patentkama. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 12:30 Muž discus [127] Re: petr
Musia byť v nádržiach v pároch. Oni sú niekedy náladoví. Niekedy sa vytierajú bez problémov A niekedy som s nimi všeličo skúšal ako sa tu opisuje a nič. Treba biť trpezlivý oni sa začnú vytierať. Keď sa mi začali vytierať tak som nevedel čo s ikrami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 08:30 ludas Re: Danila
polystyren dávám destičku 7x9cm,krmím je patentkama,živýma nítěnkama a suchým tetradiskus.Ale zkouším to odchovat jenom ve 20 litrovém akváriu,tak nevím jestli je to postačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2009 01:36 Žena Danila [4489] - SumciRe: ludas
Ten polystyren se mi osvědčil na hladině, ale teplotou podle Gabriely nesouhlasím, sedm stupňů je moc, stačily dva tři. A chce to ještě krmit větším množstvím masité stravy - patentky.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 20:53 ondra08 Re: ludas
když chladnější vodu tak tak maximálně o 3 °C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 19:56 ludas Re: Gabriela
a nevíte jak velkou nádrž pro tření potřebujou?a ty šoky z 25 na 18 stupňů,to jim nic neudělá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 15:45 Gabriela Re: petr
Pravděpodobně ještě nejsou pohlavně zralý,protože si myslím,že z 18 ti kusů se musí najít nějaký pár ke tření.Mě se třeli i ve tvrdé vodě,po stimulaci s výměnou vody.Vždy jsem vodu ochladila z 25°C na 18°C a tak jsem to udělala 2×3 za sebou (obden) abylo to.Pak jsem měla na hladině připravené umělohmotné listy (velké-koupíš v květince,průměr 10×15 cm a polystyrenovou destičku),a na něco se vždy vytřeli.Na listě jsem mívala až 300 jiker.List jsem poté podebrala talířem a přendala do vytíračky z měkkou vodou.Přidala jsem acriflavin proti zaplísnění a denně opatrně obměňovala vodu.Do 3 dnů se vykulili.(pozor na zaplísněné jikry-opatrně je pinzetou odstraňuj) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 14:23 ondra08 Re: petr
Jaké máš parametry vody??může to být špatný chov. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2009 13:53 petr – pancéřníček kropenatý odchov
Dobrý den,potřeboval bych radu.....nedaří se mi odchovat kropenáče(thorokáty)mám udělanou parádní chovnou skupinu (18kusů),stáří už je taky asi tak přes rok....všude píšou že je to stejný jak čichavci,ale mě čichavci parádně jdou a sumci pořád nic,poradtě jestli na to znáte nějákou fintu,děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 08:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Miras
www.catfish.cz/…
úplně dole...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 08:31 Muž Miras [111] Re: PaDa
díky to jsem taky našel, ale šlo mi o nějaké detalnější popsání, za jak dlouho se rozplavou, čím krmit a pod. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 08:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Miras
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 06:09 Muž Miras [111]
ahoj, mám takovej dotaz: mám Pancéřníčky kropenatý už nějakou dobu, ale teprve ted se mi zdá, že staví pěnové hnízdo, něco o odchovu jsem tady již našel, ale nejsem z toho nějak moudrej, tak se ptám: máte prosím jěště někdo něco k tomu(jak dále pokračovat, odlovit jikry atd...)
předem všem děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2007 08:57 Muž lachon [8] - CichlidyRe: Jirkaass
no rozhodně je dej přič od těch vrbozubců :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 15:20 rolandmynar Re: gošice
Může být třeba přeplněná jiker, ale když se samečkovi nechce, nebo ho bolí hlava, tak jí to k ničemu není. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 15:17 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
Sameček je zapotřebí přendat sní, roland má pravdu sama to nezvládne :-D ....já bych ale počkala, až začnou to hnízdo vyrábět, podle čeho jsi si myslel, že je těhule? :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:55 rolandmynar Re: Jirkaass
Můžeš přendat, ale myslím, že to nějak sama samice nezvládne coze no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:54 Muž Jirkaass [35] Re: gošice
haha ale jestli ji mam prendat nebo ji tam nechat ?? ja vim ze stavi penovi hnizda !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:45 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jirkaass
smich jak vypadá těhotná samice, já myslela, že staví podobně jako čichavci pěnové hnízdo do kterého pak odkládají jikry.....nebo že by se z něj stala živorodka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:36 Muž Jirkaass [35] – Pancéřníček kropenatý
Máme Pancéřníček kropenatý s 2 vruborubcema a samice vypadá že je těhotná a já nevim jestli ji tam mám nechat nebo přendat??
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2935x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5213-pancernicek-kropenaty-rozmnozovani-odchov?od=51