Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Nákup rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2016 15:59 wludo888 Re: Jarry
Ahoj dekuju za radu co se tyce technicke stranky budu upgradovat protoze jako vetsina lidi jsem koupil set a nejsem s obsahem zrovna spokojen budu porizovat filtr jbl e701 a jeste nejake veci dal,proto jsem to nepsal protoze se s obsahem setu radsi ani nechci chlubit ale urcite doplnim,ale dekuju za radu aspon vim na co si davat pozor.
Zlate forum protoze ve zverimexech ani nevedi co prodavaji a nedokazou poradit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2016 08:36 Muž Jarry [1439] Re: wludo888
Koberecky nejsou jen tak, pocitej s tim, ze na koberecek bude pravdepodobne potreba hodne svetla, coz obvykle znamena i pridavani CO2 z flasky, nebo burcaku. V prezentaci moc podrobnosti o technice nemas, reps. zadny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:42 wludo888 Re: laKatos
ahoj,
super dekuji za radu budu jeste zvazovat a hledat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:33 laKatos Re: wludo888
jde obojí koberec i hladinovky. hladinovky se ti budou usazovat třeba na prave straně akvaria(je to podle umístění filtru a jeho nasavání a vytoku proudu) tak kobercovky mužeš mít na levé straně.
HOWGH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 20:08 wludo888 Re: vaaclav
ahoj,

super dekuji za dotaz a odkaz jsem zacatecnik a sbiram zkusenosti a info kde to jen jde a navic nechci provadet akvaristiku jen tak,hodit rybky do vody a ono to nejak vse prezije,ale trochu se tomu venovat do hloubky a aspon trochu na urovni,ty rostlinky na hladine se mi zamlouvaji jednak vzhledove a navic samecek se snazi na cire hladine udelat hnizdo ale brani mu v tom nebo spis mu to nici filtr na ktery jsem se uz ptal v jine sekci,ale zase ty koberecky jsou krasne a delaji na dne rybam ukryty,tak ted mam dilema ale urcite dam na rad zkusenejsich a poridim jednu nebo druhou.A jestli se muzu zeptat co by jste doporucil z vaseho hlediska koberec nebo na hladine a kdyztak duvod.
Predem dekuji za odpoved palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 19:41 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: wludo888
Chceš polovoučky a zároveň kobereček na dno to k sobě moc nejde. rybicky.net/soubory/152.pdf :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 18:51 wludo888 – Rostlinky na hladinu
Ahoj všem,

chtěl bych se poradit ohledně rostlinek na hladinu akva,doporučeni zkušenosti atd.
Dále také nějake kobercové rostlinky,mněl jsem Acorus pusillus vypadal pekne jako takova trava ale dnes jsem ho musel vyhodit,belali mu listy a po vytazeni ze dna jsem zjistil ze hnije od korenu takze zkoncil bohuzel v kosi.Prezentaci mam udelanou,kytek zatim malo ale planuju prave dokoupit ale potreboval bych poradit,zamestnanci v akvaristice ani nevedi jestli je to bahenni nebo primo do vody a obcas na mne zirali i se zakladnima vecma jak je karantena ryb a pridavani ryb postupne do akva takze jim tam neverim.
Predem dekuji za odpovedi X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2016 17:42 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Belisana
tákže, ranní hlášení ;)
minulý týden ve čtvrtek byly kytky skladem, už ve středu mi psali, že druhý den jim dorazí, ale že je pro jistotu odešlou až v pondělí... a dnes (úterý) je jdu sázet ;)
za mě má Habeo.cz jedničku s hvězdičkou palec
P.S. placeno předem převodem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 15:35 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Wendy2
díky, tak pak dej pls vědět, sice jsem už objednala jinde, ale abych věděla pro příště. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2016 14:27 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Belisana
teď to testuju, příští týden mi má dorazit už zaplacená C. Flamingo, domluva s nimi výborná, už si mejlujem od dubna, kdy ji měli posledně skladem, takže za mě zatím za 1 ;)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 08:51 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Nemáte někdo zkušenost s nákupem rostlinek v e-shopu Habeo.cz?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 08:13 Muž JduSi [16] – Nove akva-rostlinky
Tak, tady je muj vyber rostlin pro budouci akvarko. Dneska by mi je meli dopravit,takze zacnu se zakladanim. Vse budu fotit a nasledne si udelam prezentaci.
Mimochodem,k tem rostlinkam mi posilaji 2 kosicky (prekvapeni)zdarma :)


2 Anubias barteri var. nana A42 II 70,00 CZK 140,00 CZK
5 Ludwigia repens L33 II 30,00 CZK 150,00 CZK
2 Microsorium pteropus M30 II 100,00 CZK 200,00 CZK
2 Vallisneria spiralis V19 II 50,00 CZK 100,00 CZK
5 Lilaeopsis mauritiana L02 II 30,00 CZK 150,00 CZK
1 Anubias congensis A44 II 100,00 CZK 100,00 CZK
3 Hottonia inflata H21 II 30,00 CZK 90,00 CZK

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2016 15:39 Žena Turbínka [2558] Re: MarekP
Kýbl u topení pod oknem to jistí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 15:29 Muž MarekP [812] - Malawi – Rostliny
Ahoj,
budu teď zakládat nové akvárium, vyskytl se ale menší problém. Sklenář nestihl akvárium udělat v termínu (mělo být dnes), bude nejdřív zítra, možná až v pondělí. Jenže rostliny z Aqua-Daho mi přišly balíkem už dnes. Nebudu optimista, počítám raději s tím pondělím. Jde mi o to, aby rostliny do té doby vydržely v pořádku. Máte nějaké tipy, jak toho docílit? Případně mě ujistěte, že vydrží bez újmy v kýblu vody.

Jedná se o tyto druhy:
Hygrophila polysperma
Blyxa japonica
Cladophora aegagropila
Glossostigma elatinoides
Sagittaria subulata
Hydrocotyle leucocephala

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:56 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: vecnyamater
V Praze spoustu lidí rostliny daruje ;-) Koukni do inzerátů a nebo tam rovnou inzerát napiš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 11:50 vecnyamater – levňe
Kde v Praze sehnat akvarijní rostliny levňe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 10:03 Muž Legioix [574] Re: deck
Taky nemám s nákupem rostlin a ryb pomocí zasílkových služeb problém. Ted v zimě to ale neriskuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 22:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Posílat rostlinky poštou mi nepřijde žádný problém. Já si nechal poslat poštou i rybky a super. Je spoustu ryb i rostlin, které se proletí letadlem, nebo plujou lodí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.01.2016 11:03 Muž Jifi [675] Re: NHKG
Ta horší kvalita je dána tím, že rostliny jsou často na prodejně v akvárku dlouho, než si je někdo koupí.
Jak jsem popsal svoji zkušenost, někde se dá v prodejně i domluvit. Anebo ty kytky nechat poslat poštou, pokud podobná možnost není. U nás mají třeba ve zmíněném zverimexu jen pár kytek na prodejně, ale obsluha ochotně nabídne, že od Rataje objedná cokoli podle požadavku kupujícího. A řeknou ti, který den je přivezou. A kytky máš hezky čerstvé.
Jak jsem psal výše, tak jsem objednával i od ProfiPlants a z dalšího e-shopu. Ale důvod byl ten, že Rataj tyto druhy nemá vůbec v nabídce a já jsem je chtěl. Tak jsem třeba u 1 nebo 2 druhů platil plné poštovné :-( Což je zase víc než těch pár korun, co by si přirazili v prodejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2016 10:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Michal7385
Pokud kupuješ rostliny, kupuj přímo u pěstitele (Aqua Daho, Rataj, ...). Spousta eshopů předprodává jejich rostliny za vyšší cenu a s horší kvalitou.
U ryb je dobrý Aquamaster, i když komunikace s nimi je trochu složitější.
Dobří prodejci balíky koncem týdne neposílají. Ale hlídat to je stejně nutnost. Podle mě i spousta zverimexů dostává rostliny poštou a ryby kurýrem ČD.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 10:42 Michal7385 Re: NHKG
Tak to teda čumím. Zvláště v dnešní době, kdy si něco objednáš přes e-shop a buď to trvá nekonečně dlouho nebo to přijde v pochybném stavu. By mě nenapadlo, že jde s dobrým výsledkem koupit přes e-shop i živý organismus. Tak to zkusím omrknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 09:30 Žena drvi [2894] Re: NHKG
Jen si musíš ohlídat, aby ti náhodou balík nenechali válet přes víkend na poště, ale to je problém pošty a ne prodejců. A jinak, já nejradši získávám rostlinky výměnou s kolegama, např při různejch akvaristickejch posezeních v hospodě. A na burzách se taky nechaj sehnat úžasný kousky, mám tam odtud třeba Barclayu. Do zveráčů ani omylem :-D (teda jak čtu tady v minulým příspěvku jsou asi i čestný výjimky ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 09:26 Muž Jifi [675] Re: NHKG
Nechal jsem si tak poslat kytky i z ProfiPlants a ještě z nějakého dalšího e-shopu (už si nepamatuju, který to byl).
Jinak jsem hromadu kytek koupil od Rataje. Ale u nás ve Zverimexu nabízí, že si objednáš od Rataje kytky jaké chceš a jak je jednou za 2 týdny vozí do toho zverimexu, tak pak si přijdeš hned druhý den pro ty kytky, které sis objednal. A neplatíš poštovné a kytky jsou dovezené dodávkou přímo do prodejny. A víš, že ty kytky nebyly v akvárku pár týdnů, na rozdíl od těch vystavených ... máš je čerstvé přímo od prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 09:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Michal7385
Jasně, naprosto bez problémů. Pro ryby si musíš dojet na nádraží, rostliny se posílají normálně poštou.

Na internetu koupíš ryby a rostliny, o kterých ve zverimexu nikdy neslyšeli a většinou dojdou v lepším stavu než prodávají v akvaristice.

Z dahoo jsem rostliny poštou objednával už před 10 lety... Kvalita super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 08:48 Michal7385 Re: NHKG
A to ti přijde živý? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 08:08 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Michal7385
Proč do zverimexu? Já už vše včetně ryb a rostlin kupuju jen na internetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 08:02 Michal7385 Re: Shimamoto
Škoda. Tak jsem si myslel, jak přečůrám zlodějský systém zverimexů a zase nic :-( ;-) Tak tam nakonec stejně budu muset jít, jednu kytku koupit a modlit se, že to za ty prachy přežije :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2015 13:10 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: aquarko
Byl jsem u nich v show roomu, neměl bych obavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 13:07 Muž LukyyyK [2] – Leknín
Nevíte někdo náhodou, kde se dá sehnat Nymphaea lotus???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 11:18 Muž LukyyyK [2] – www.prirodni-akvaria.cz
Nemáte někdo zkušenost nákupu rostlin z e-shopu prirodni-akvaria.cz z Kozmic ??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 15:02 R Muž romant [27987] Re: zdenekps
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2014 15:00 Muž Legioix [574] Re: zdenekps
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 14:53 Muž zdenekps [0] – Nákup rostlin přes eshop
Ahoj. Chtěl bych se zeptat jaké máte zkušenosti s nákupem živých rostlin přes eshop?
Když si je objednám příjdou v kondici a dobře zabezpečené nebo radši zajít na osobní koupi?.
A mohli by jste mi doporučit nějaký internetový obchod, kde mají kvalitní rostliny a přišli Vám od nich v pořádku? Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 06:51 cartimandua Re: marek21
Poslední nákup v Aqua-Daho před dvěma týdny proběhl naprosto bez problémů. Rostlinky přišly krásné, zdravé a jako bonus jsem dostala košíček s rostlinkou navíc. Opravdu mají rostlinky velice levné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 14:14 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: marek21
ahoj, kupovala jsem u nich 2x a vždycky jsem byla spokojená. Posílají je následující den nebo v den, kdy si sám určíš. Vždycky přidají i nějaký ten košíček navíc jako dárek, podle toho, kolik si toho objednáváš. Můžu je doporučit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 14:07 Muž marek21 [16]
Dobry den

Ake mate skusenosti s obchodom aqua daho ? zda sa ze maju asi lacnejsie rastlinky ako rataj ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 18:26 Muž volvik [21] Re: KarlosS
Diky za rady dno hnojit nejspise nebudu ale do vody chci pridavat pmdd jinak o narocnosti rostlin vim :) CO2 je pripravenz burcaku to si myslim ze by mohlo stacit jinak jak jsem pocital osvetleni melo by byt 0,8wattu na litr vody coz si myslim ze je dostacujici ohledne toho dna tak to vim a prave mam trochu strach ze bude zahnivat no uvidime co a jak bude :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2014 18:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: volvik
to dno máš dost jemné, pro sázení drobných rostlin jako je glossa je to výhodné, ale časem se to slehne a bude ti zahnívat. A nevím, jestli tebou připravované LED pásky budou glosse stačit. O náročnosti tebou avizovaných prvních třech rostlin zřejmě víš ... ;-)
Máš to dno prohnojené? Na kobercové rostliny je to žádoucí. Já jen abys zbytečně nevyhodil peníze oknem:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 16:31 Muž volvik [21]
nakonec jak jsem to ted vsechno projizdel tak to bude asi takhle
jako koberec rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides
do 1/3 akva bude rybicky.net/atlasrostlin/staurogyne_repens
a v zadni casti a po stranach budou rybicky.net/atlasrostlin/blyxa_japonica a rybicky.net/atlasrostlin/hydrocotyle_leucocephala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 16:03 Muž volvik [21] Re: volvik
nebo mi prosim poradte ktera rostlinka z aqua daho by bylo idealni jako rostlinny koberec :)
popr bych objednal Glossostigma elatinoides
Co vy na to :)

Dekuji vsem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 15:48 Muž volvik [21] – nakup
Zdravim chci do akvaria co mam nachystane tyto rostliny:
Blyxa japonica
Staurogyne spec.
Micranthemum micranthemoides - jako koberec
Bacopa monniera
Ceratopteris siliquosa
Hydrocotyle leucocephala
Hygrophila corym.var.minima

Byl bych rad aby jste mi je schvalili nez je nakoupim :-D

Dekuji vsem za rady a pripominky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:40 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: aquarko
Nepises odkud jsi. Jednou jsem koupila hlizu, nechytla se, podruhe na prazske burze "ryby a rybicky" rostlinu, ta uz se chytla (pak se ji z nejakeho duvodu prestalo darit, skomirala, nasledne se zbraborala do monstrum, takze sla pryc z 300litroveho akvarka, moc stinila)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 11:22 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: aquarko
Pokial viem tak lotus vseobecne predavaju casto ako hluzu bez listov(neviem ako to ponuka Daho). Ale ja by skusil nejaky inzerat. Ked sa tej rastlinke dari tak pusta vela mladych rastliniek okolo. Mozno by sa nasiel niekto ochotny kto by sa za symbolicku cenu podelil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2014 09:39 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: aquarko
Zkus aqua-daho www.aqua-daho.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 13:25 Muž LukyyyK [2] – Nymphaea lotus
Chtěl bych se zeptat. Asi do roka plánuju nové akva (cca 400l možná víc) a chtěl bych tam jako dominantu Nymphaea lotus a nevím kde ho koupit. Chtěl bych červenou variantu. Jestli někdo víte kde ho sehnat pište. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Tomiino
Pytlík je nejaký uzavretý téglik, či sáčok? Ja som koncom januára kúpil v uzavretých téglikoch Marsileu a Eleocharis, boli tam v nejakej výživnej želatine (asi 1-2 cm na dne, zvyšok vzduch), časť som zasadil do akvária a časť nechal v téglikoch a tam si bez problémov žili a rástli ešte 3 mesiace, len tak položené v izbe (len pred pár dňami som použil aj zvyšnú Marsileu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.05.2014 21:18 Žena Kytka [2146] Re: Tomiino
Vyřešila bych to dotazem "Kdy přijde nová zásilka rostlin" a přifičela na nákup těsně po ní. Třeba v Hornbachu bývá velký rozdíl v nákupu rostlin před a po dodávce - ve výběru i v kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:18 Muž Tomiino [43]
to je pravda..se budu muset zeptat.Ale ceny docela krasne..napr.echino.tenellus cca 40 kc max.ceny do 80 kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:08 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Tomiino
Tak týden tam asi nebudou. Nejlepší je používat oči a zhodnotit sám, v jaké jsou stavu. Pak se můžeš zeptat, jak dlouho tam visí atd. Já jsem rostliny takto nekupoval, ale asi by si nedovolili je tam mít pověšený několik dní a pravděpodobně tam mají nachystané ty, které jdou rychle na odbyt. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 21:02 Muž Tomiino [43]
Hezky vecer vsem.Chtel bych se zeptat.Chtel jsem koupit v jedne akvaristice rostlinky,ale nemaji je normalne v akva ve vode,ale rostlinky tam maji v pytlikach na stojanku.Nikdy jsem takle rostlinky nekupoval..nevite jak dlouho muzou vydrzet v tom pytliku?vzdyt jsou bez svetla a zivin,ne?kdyz jetam budou mit tyden,ja si je koupim tak nevim ,jestli budou v poradku :-) uz jste takto nekdo kupoval??diky

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12245x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5031?od=251