Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákup rostlin

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Nákup a přeprava rostlin 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Nákup rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 18:03 123katka – Nenáročné rastliny
Ahojte :) chcela by som si založiť 25-30l akvárko. Ale som úplý začiatočník a neviem aké rastliny si vybrať. Chcela by som obyčajné ale aj plávajúe (pre Bettu :) ) akvarijné rastliny. Poradili by ste mi nejaké nenáročné, ľahko dostupné rastliny vhodné do malého akvária ??? stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2017 03:15 Rado – Nákup rastlín
U mňa vyhrávajú rastliny Aqua daho a Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 18:20 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – rastliny do akvarka
Mam na plane ešte tieto rastliny Limnophila hippuroides red
Rotala rotundifolia
Microsorium pteropus
Heteranthera zosterifolia
Anubias afzelii
Ludwigia palustris
Hygrophila nervata
Hygrophila difformis

tie rastliny mozu byt.
Ja odberám od eshopu www.rostlinna-akvaria.cz niektoré nie su skladom ako casto su skladom.
Rastliny echinodorus beauty red a HOt pepper, indian red mozem si ch kupit ake mate tieto skúsenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 17:53 Maq Re: Anthrax
Anthrax napsal: Je tam rozdíl v zemi původu Hortilab -Nizozemsko
Myslím že se to vozí z Chorvatska. Možná je to pobočka nějakých Holanďanů, to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 17:22 Maq Re: FilipF
jóó, obrázky...
Obrázky jsou právě jen obrázky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 13:33 FilipF Re: Anthrax
Našel jsem tam porovnání na obrázcích a Tropica vypadá stejně jako Invital, ale ten vyjde levněji. Čili volba je asi jasná :-) Díky za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2017 12:45 Muž MirekSazava [71] Re: FilipF
Od Hortilabu bych uz nikdy nic nebral. To co mi ted nekolikrat prislo bylo dost desny. Jednou jsem si i nechal vratit penize. Ted jsem napriklad bral nekolik desitek rostlin od profiplants a to je uplne jina liga.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 10:12 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Anthrax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 08:55 R Muž Anthrax [4837] Re: FilipF
Je tam rozdíl v zemi původu, proto ta rozdílná cena ;-) Tropika - Dánsko, Hortilab -Nizozemsko, Invital je obchodní značka, kterou mají Rostlinná akvária, ale odkud přesně mají rostliny, tak to nevím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 08:32 FilipF – Tropica vs Hortilab vs Invital
Ahoj,
nikde jsem nenašel vhodné vlákno a založit nové mi nejde, tak to zkusím tady. Na eshopu rostlinna-akvaria jsem procházel nabídku in vitro rostlin. Docela zajímavé bylo, že některé druhy byly nabízeny od několika firem - Tropica, Hortilab a nebo Invital. Je mezi tím nějaký rozdíl? Tropica bývá nejdražší, Invital zase nejlevnější. Dík za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 12:40 Muž Magic [879] - RostlinyRe: wicca
Pistii ti můžu darovat, Hostivař/Brumlovka.

Edit. Anebo se domluv s Blankou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 12:27 Žena drvi [2894] Re: wicca
Fotka k příspěvku Před časem jsem je viděla v SuperZOO v Čestlicích. Ale jestli ti stačí maličký rostlinky (viz obrázek), tak se zastav za mnou v Práci v Podolí a já ti jich pár dám ;-) . Domluvíme se přes SZ. ahoj
Bohužel, větší fotku se mi nedaří nahrát, sorry stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 12:23 Žena wicca [0] – Kde koupit Pistia stratiotes
Prosím poradíte, kde v okolí Praha Jižní město, popř. Průhonice koupím Pistia stratiotes - babelka řezanovitá ? Včera jsem byla na burze, ale nikdo ji neměl... Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 11:17 Muž sollik [257] - Cichlidy
Ahoj. Máte někdo zkušenost s nákupem rostlin na akvarijnirostliny.eu ? Ceny mají lákavé, u všech je poznámka "Většinou skladem" smich jen nevím, zda do toho jít ... Nakupoval tam už někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 17:55 Muž HanysOV [54]
Zdravím ostravské akvaristy. Nevíte, kde přímo v Ově sehnat Ceratophylum demersum v kamenném obchodě? Potřeboval bych to prostě cestou z práce někde jednoduše koupit a vrazit do akva. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:54 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – rastliny
Co som doteraz nakupoval u rostlinna-akvaria.cz som bol nemilo prekvapeny ako ma v eshope priatelne ceny a vyborne rastliny budem aj nadalej co sa tika inich eshop tak je nemaju ziadnu konkurenciu. palec palec pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 17:06 Žena Kaira [923] - LabyrintkyRe: vaaclav
To jsem nějak přehlídla, máš pravdu. stydim O AD se FishWoman zmiňovala až potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 14:40 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaira
To je možné, ale my se tu bavíme o www.rostlinna-akvaria.cz/… to je sice také z AD ale už od překupníka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2017 14:27 Žena Kaira [923] - LabyrintkyRe: vaaclav
Submerzní H. difformis od AD opravdu submerzní je. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2017 14:24 Žena Kaira [923] - LabyrintkyRe: FishWoman
Kupovala jsem od AD postupně napřed emerz a pak submerz a submerz mi šel líp. Neměl tu přelistovávací fázi, prostě chvíli stál a pak začal růst, žádný výrazný opad tam nebyl. Možná jsem měla štěstí, ale bylo to pro mě výhodnější než kupovat emerz a čekat, až přelistuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 13:09 Žena FishWoman [7] - Amerika
Chci to objednat tady www.aqua-daho.cz/… Je sice ještě nedostupná, ale psala jsem tam mail a bylo mi řečeno že příští týden bude dostupná hop A pokud Horácovi emerzní forma skoro odešla, tak radši vezmu tu submerzní. A konec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 12:35 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Kdyby to bylo přímo od pěstitele tak možná, ale u překupníka bych byl opatrný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2017 12:22 Muž Horác [3942] Re: FishWoman
Taky dávám přednost emerzním rostlinám, ale nic neplatí absolutně. Už to tu padlo - záleží na konkrétním druhu, na kondici rostliny a na podmínkách v akváriu. Zrovna H. difformis ten přechod emerz/submerz nezvládá úplně na jedničku (skoro mi chcípla) (všechno, co mám, jsem namnožil z jediné přeživší lodyhy). Takže pokud máš možnost získat submerzní formu, transport nebude trvat příliš dlouho a pokud (ideálně) půjde do stejných či podobých podmínek ... ber submerz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2017 12:21 Maq Re: vaaclav
No, ale v případě Hygrophila difformis se fixlovat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 12:18 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Submerzní rostliny ber od akvaristy ale určitě ne z e-shopu, že by je měly ve vodě silně pochybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2017 12:13 R Muž ctibum [7002] Re: FishWoman
Podle mě to moc řešíš :) Budeš tu tři dny špekulovat, pak to koupíš a zjistíš, že ti z neznámýho důvodu nejde. Kup klidně obě, emers submers čert to vem, stejně nebudeš vědět, dokud je tam nedáš... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 12:08 Žena FishWoman [7] - Amerika
A bude v pohodě, když vezmu tu Hygrophilu v submerzní formě? Emerzní se asi líp chytne, ale já potřebuju abych měla v AQ hodně rostlin, takže se mi nehodí ta emerzní, protože bych musela čekat než přelistuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2017 11:20 Muž Tudy [330] - Krevetky
Co se týká Ceratopteris thalictroides souhlasím s ostatními. Možná se hodí do velkých nádrží nad 200 L. Roste rychle jako Stonovka a musí se s ní zacházet jako s Kapradinou, to je do menších akvárií uživatelsky nepohodlné. Také mi dost pelichala a všude se vznášely kousky listí, už nikdy více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 10:19 Žena FishWoman [7] - Amerika
Někdo jsem psal že je lepší koupit emerzní Hygrophilu formu, že se lépe chytí, ale dlouho ji trvá než přelistuje. Takže radši koupím tu submerzní, ta snad nemá žádné nevýhody :) a chytí se dobře ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2017 09:31 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Na ten Ceratopteris máš příliš malé akvárko.
Koupil jsem ho jako jednu z kytek pro založení akvárka.
Je to krásná kapradina a měl jsem radost, jak krásně mně rostla. Ale během doslova pár měsíců mně zarostla půlku akvárka, potom se listy plazily na hladině a stínila celé akvárko. A pak jsem ji s těžkým srdcem celou hodil do kompostéru :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.10.2017 09:26 Žena Kaira [923] - LabyrintkyRe: FishWoman
Já bych vzala submerzní Hygrophilu. Ceratopteris většinou roste jako zběsilý a za čas musí ven, protože zabere celé akvárko. A jak napsal Magic, je to kapradina, takže nejde zkracovat, musí se vyndat celý. Hygrophila je klasická stonkovka, není tak invazivní a dá se líp korigovat. Takže jsem jednoznačně pro Hygrophilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.10.2017 08:59 Žena drvi [2894] Re: Magic
Záleží na podmínkách - mně v jednom akvu roste Ceratopteris jako šílený a v druhém je už několik měsíců jako 10cm rostlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2017 08:47 Muž Magic [879] - RostlinyRe: FishWoman
"Ceratopteris je nenáročný" je slabý výraz. Behom dvoch mesiacov mi jedna rastlinka obsadila objemovo skoro polovicu 52litrového akvária a letela von. Áno, na zábeh to je super, ale na mňa to bolo až príliš. Namiesto nej som neskôr použil bahnatku.

Maq má tiež veľmi pádnu poznámku, ceratopteris je papraď, klasické "odrežem a zasadím" nepôjde.

Neber to, že ťa chcem od nej odradiť, možno je to pre tvoj účel naozaj vhodnejšia varianta (ak si pamätám, bahnatka ti odišla). Len sa priprav na možný príliš rýchly rast, 34cm hĺbka nie je mnoho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 08:38 Maq Re: FishWoman
Vezmi v úvahu že hygrophila se snadněji množí, řízkováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2017 06:41 Žena FishWoman [7] - Amerika
Ještě se zeptám, mám možnost koupit submerzní formu Hygrophila difformis, nebo emerzní Ceratopteris thalictroides. Dala bych přednost asi té druhé, ikdyž je emerzní protože píšou že je to nenáročná rychle rostoucí kapradina, takže by měl být ten přechod z emerzní formy na submerzní snad docela rychlý. Co myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 20:16 Maq Re: Jifi
...a většinou rychlejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 19:22 Muž Jifi [675] Re: FishWoman
Emerzní pěstování je jednodušší / méně nákladné, pokud takto rostlina je schopná růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 19:13 Žena FishWoman [7] - Amerika
Takže když nějaká rostlina může být emerzní i submerzní, tak se vždycky prodává jako emerzní? Takže i ten Ceratopteris thalictroides?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 18:17 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Submerzní rostliny se prodávají jen v tom případě že nad vodou nerostou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 18:04 Žena FishWoman [7] - Amerika
Myslím, že s tím Hygrophila difformis si to ještě rozmyslím, protože jsem narazila na Ceratopteris siliquosa hop , která je vzhledem skoro stejná. Jen potřebuji poradit jestli je tahle forma submerzní www.rostlinna-akvaria.cz/…, ale asi jo, to by tam byl jiný obrázek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 17:01 R Muž romant [27987] Re: Maq
Já bych k tomu napsal že když zakládám nový akvo, tak téměř vždy používám emerz a problémy nemívám, to co píšeš jsem pozoroval spíše u jedoucích nádrží. Nevím proč, nepátrám po tom, dokážu s tím žít a i se podle toho zařídit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 11:50 Maq Re: FishWoman
Já bych dal přednost submerzní difformis.
A nebo kup obě a pak nám pověz (nejlépe s fotkama), jak to probíhalo. Podle mé drobné zkušenosti zrovna tahle rostlina přechází z emerzu do submerzu s obtížemi.
(Ale uznávám, že vaaclav to určitě zkoušel vícekrát než já. Tak si vyber... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.10.2017 10:21 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: FishWoman
Tohle Ti nikdo přesně neřekne. Funguje to tak, že rostlina po převedení pod vodu vytváří na přirůstajícím stonku submerzní nové listy a ty emerzní na bázi postupně uhnívají a odpadávají. Rychlost růstu záleží na kondici konkrétní rostliny a podmínkách, které v akváriu má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 10:07 Žena FishWoman [7] - Amerika
A jak dlouho cca trvá než se rostlina přelistuje z emerzní na submerzní? U Hygrophila difformis stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2017 22:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: FishWoman
U jedné je napsáno submerzní, to znamená, že byla pěstována pod vodou.
U druhé není psáno nic, takže to je emerzní - pěstováno ve skleníku, listy mimo vodu.
Při přechod mezi emerzní a submerzní formou rostlina postupně ztratí všechny staré listy a trvá to několik týdnů, takže někdo preferuje submezní formu. Submerzní forma u většiny rostlin nejde sehnat a i u té se můžou objevit problémy při zasazení do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 22:22 Žena FishWoman [7] - Amerika
Chci se jen zeptat, protože na to koukám a nevím. Na tomhle e-shopu mají Hygrophila difformis 2x, jednou www.rostlinna-akvaria.cz/… a pak www.rostlinna-akvaria.cz/…. Chápu to správně, že ta první je asi emerzní a ta druhá submerzní? Nebo nevím v čem je rozdíl. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 16:05 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: FishWoman
Emerzní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 16:01 Žena FishWoman [7] - Amerika
Chci si přes e-shop koupit Hygrophila difformis, ale nevím jestli koupit emerzní nebo submerzní formu. U emerzní píšou že se lépe přepravuje a v AQ se lépe uchytí, tak kterou? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 11:23 Maq Re: Januk17
Rotala rotundifolia patří mezi ty choulostivější. Jinak dobré.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 12245x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5031?od=151