Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karanténa - léčebná nádrž

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Karanténa - léčebná nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:20 Žena Myssinka [0]
jak by podle vás měla vypadat karanténní nádrž na léčení ryb? Co by měla obsahovat? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 11:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lucie.aqua
Exit bych povazoval za nevhodny ja, protoze obsahuje malachitovou zelen, ktera sice bakterie a plisne nici, ale je to zaroven pekne toxicky sajrajt, ktery uz i nektere ryby nesou hur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 11:03 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Nene, Romane, moc si vážím tvých reakcí, nikam jsi mě nesvedl! :) Jen hledám a přemýšlím, a otravuji na fóru... Teď jsem to našla, co psal Chem... Tomu by se opravdu dalo věřit. ;-) Ta tabulka nemusí být nic aktuálního a třeba pouze vychází z předpokladu, že měď je škodlivá...Pokud ovšem někdo ověřil praxí, že ji lze bezpečně použít, zajisté to má svou váhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 11:00 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Hmm, tak to bych to radši v zájmu bezpečnosti vzdal a vrátil se k té karanténní nádrži. Takže se nezlob, že jsem tě svedl ze správné cesty. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:57 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Aha, já jsem právě našla tabulku, vloženou jiným diskutujícím, a tam je to bohužel jasné...eSHa exit vhodná, eSHa 2000 nevhodná...
www.crustakrankheiten.de/…
Předpokládám, že kvůli zníněné mědi, kterou 2000 obsahuje, exit ne. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:43 R Muž romant [27987] Re: Designer,lucie.aqua
Zde v tomto vlákně se o bezpečnosti produktů eSHa i pro krvetky zmiňuje nejeden skutečný odborník, takže bych z toho obavy neměl. rybicky.net/forum/13976
Edit: Tím odborníkem je třeba myšlen kolega Chem, kde se o znalostech a jeho zkušenostech s krevetkama moc diskutovat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:38 Muž kofejn [963] Re: romant
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lucie.aqua
S temi krevetami bych to nepouzil, obsahuje opravdu med:
img399.imageshack.us/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:24 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Velmi, velmi chválím, že čteš návody a příbalový letáky. palec Lidi vemte si z toho příklad. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:22 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Ano, zdá se mě to jako lepší řešení, než dělat nějaký brekule s jednou rybkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:21 R Muž romant [27987] Re: Designer
O.k. To je cca poloviční koncentrace než je i těma rostlinama snesitelný, tedy bráno velmi nástřelem pře ty lžíce. Taky tu lžíci beru jako normálně zarovnanou, žádný kopce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:20 Žena lucie.aqua [511] Re: romant
Hmm, tak teď jsem na vážkách, jestli to přece jen nenakapu do celého akvária... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
54l, tedy 40l vody a dal jsem 10g soli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2013 10:16 Muž kofejn [963] Re: romant
To je doporučení z návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:12 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jak velká byla ta nádrž kam jsi aplikoval těch 250mg/l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:10 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Problém u šneků a krevetek i malejch jsem, i když je nechovám, nezaznamenal, ale to neznamená, že to u někoho nebylo opačně, tedy pokud jde o tu eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 10:08 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Léčiva, pokud to na příbalovém letáku není výslovně povoleno, bych nekombinoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lucie.aqua
Na krevetky jsem vubec nemyslel, v mych akvariich by se vzdycky staly krmivem, takze o nich moc nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kofejn
U soli jsem tady cetl nejake drivejsi dohady, kolik je polevkova lzice. Takze jsem vzal jednu takovou normalni, nabral soli tak, at je na ni kopecek zhruba totez co je ve lzicce. Navazil jsem 20g. Jiste ze jsou lzice ruzne, tak aspon pro nejaky hruby odhad.

Kdyz jsem sul aplikoval, pouzil jsem 250mg/l. Mohu rict, ze tuhle koncentraci vydrzi i Echinodory, rostou jako normalne, zadna zmena. A myslim si, ze je to uz dost vysoka koncentrace k tomu, aby to pomohlo, treba jako "antidotum" po otrave ryb dusikatymi latkami (nejsem tak chytrej, myslim ze jsem to "antidotum" nasel na strankach u Horace, ale ruku pod gilotinu za to nedam, a taky nevim, jestli jsem to uplne dobre pochopil, pac Horac je desne chytrej - bez ironie prosim). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:52 Žena lucie.aqua [511] Re: Designer
Díky moc za reakce. Já právě nechci léčit celou nádrž, když problém má jedna rybka, mám tam spoustu šnečků, maličké krevetky a ono i když je eSHa šetrná, nějaké procento mědi obsahuje...A já mám prostě strach o ostatní obyvatele. Vím, že spousta lidí použila eSHu bez ztrát, ale ne všichni. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lucie.aqua
Ona eSHa 2000 je velice setrna, aplikoval jsem ji nedavno ve 200l a akvariu to nijak neublizilo, alespon na pohled nevidim po zhruba tydnu od vymeny vody po leceni zadny problem na nicem. Takze bych si myslel, ze pokud ji nenapadaji ostatni ryby, vymenit polovinu vody v akvariu kde je a lecit tou eSHa 2000. Kdyz je to na jedne rybe, muze to byt i na dalsich, jen to jeste neni uplne videt. Vyhoda toho, ze zustane kde je, je ze nebude stresovana a lepe si poradi (pokud ji ostatni nenapadaji).

Koupil jsem takhle 25 Fantomu cernych, a jedne rybicce zaplisnil ocas. Ostatni ji tu plisen vylozene okousaly, vlastne do cista. Stejne jsem ale v celem akvariu pouzil eSHa 2000 a udelal jsem dobre, protoze jsem jeste nasel chomacek plisne na spodni celisti dvou ryb. Pomohlo to, rybicky mam OK, jen ted sleduji, zda te jedne doroste ocasni ploutev, je to tak na hrane ze by i mohla, prisla o ni komplet (a uz i bez ni plave celkem normalne, naucila se, a divoce basti).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:38 Muž kofejn [963] Re: romant
Je ten torben velký problém? Já chtěl dát rybu na léčení právě s akvarijní vodou (70/30% čerstvá), aby měla co nejmenší šok. Torbenu teď dávám dvojnásobné množství a soli pořádnou lžíci na 55l.
Lečit budu Baktopurem direct spolu s poloviční dávkou Mycopuru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 09:28 georg Re: lucie.aqua
Já dávám tak jak píše romant, 50/50, zvednu trochu teplotu než ve stávájící nádrži, dávám tam vzducování i malý filtr- bublifuk. Rybu tam přemísťuji když má voda stejnou teplotu jak v původní nádrži, tj. skoro ihned, protože odstátou vodu mám k dispozici hned ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2013 08:23 R Muž romant [27987] Re: lucie.aqua
Použil bych vodu 50:50 a rybu tam dal až druhej den, kdy bych opět vyměnil vodu, aby se z vody dostal ten Torben, jenž může účinnost léčení snižovat, možno klidně lehounce zasolit, pol. lžíci na 50 litrů. To bude platit pro nezajetou karanténu, pokud běží, tak přelovit hned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 08:19 Žena lucie.aqua [511] – Čerstvá vs. zaběhlá
Dobrý den, prosím o radu. Potřebuji přeléčit jednu razboru Hengelovu, od koupě (2 měsíce zpět) byla na těle jakoby odřená, ale jinak čilá, žere. Včera jsem se dívala, že na tom má náznak plísně, je to vidět jen při pohledu shora. Mám připravenou eSHu 2000, ale můj dotaz zní: Dát jí do léčebné nádrže čerstvou, odstátou vodu, vytemperovanou, se vzduchováním nebo použít vodu z akvária (přidávám Torben)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 17:55 Muž acik [416]
na tohle téma by se také nemělo zapomínat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 15:40 R Muž romant [27987] Re: hatreder
Klidně tak a místo toho kamene bych dal nějakou rostlinu třeba v květináči, nebo plovoučky, prostě něco, co bude přispívat k dobrýmu prostředí v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 15:30 hatreder
hatreder napsal: Našel jsem tohle topítko, snad bude v pohodě. Přece jen je to pouze karanténí nádrž, takže za vybavení se mi nechce moc utrácet. Když má akva 12l, postačí nějakých 5W topítko.

www.mamejeradi.cz/…

Takže když to shrnu, stačí pouze bublifuk, topítko 5w a nějaký světlo. Dno bez štěrku. Do akva aspoň nejakej kamen na schovávání ryb?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 13:01 R Muž romant [27987] Re: Herry
Tak, to zní taktéž rozumně. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 12:56 Muž Herry [8] Re: romant
Hmm to zni rozumne, alespon bude cim zalivat rajcata na balkone.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 12:06 R Muž romant [27987] Re: Herry
Měnil bych klidně obden, tak týden, je tam nezajetej filtr a není tam dno, takže to s bakteriema nebude žádná sláva. Potom už 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 12:02 Muž Herry [8] Re: romant
Staci jednou tydne, nebo 2x nebo casteji ??
Preci jenom na tech cca 50L vody a 5 Danii, tak maji luxusniho prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 12:01 R Muž romant [27987] Re: Herry
Ano, to je následováníhodný postup. palec Nezapomínat na výměny vody, akvo je čerstváček. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 11:56 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: Herry
Já myslím ze by to slo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 11:55 Muž Herry [8] – Karanteni nadrz
Chci se jen ujistit.

Koupil jsem u nas v akvaristice 5 Danii Pruhovanych. Vzhledem k tomu, ze z tohoto obchodu nakupuji po prve, byt vypadal profesionalne, jsem pro jistotu dal ryby do karanteniho akvaria. Jedna se o 60L akvo do ktereho jsem doplnil jako filtr bublifuk (nebyl zajety). Osvetleni tam taky je. Trosicku rostlin co mi prebyva jsem tam taky nahazel. Jinak voda ma slozeni cca 30L cerstve 10h odstate z vodovodu a cca 15L z meho zajeteho akva. Akvo jsem opatril teplomerem abych byl schopen jeste kontrolovat teplotu. Po precteni tohoto vlakna jeste doplnim nejakou schovku. Jinak zadne dno.

Myslite, ze to bude pro ryby OK ?? Delku uvazuju tak cca 3 tydny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.11.2011 21:45 Žena petulinakk [2016] Re: dvorak
Stačí ve vyhledávači zadat "karantena" - vyjede několik odkazů :-)
např.
rybicky.net/forum/15474
rybicky.net/forum/4951
rybicky.net/forum/5025…
atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 21:11 Muž dvorak [94] - Rostliny – Karanténní nádrž - aneb jak na ni
Obracím se v celku s jednoduchou otázkou na zkušené akvaristy, jejíž odpověď nebude zajistě jednoduchá a už vůbec ne jednoznačná. Předmětem mé otázky je v názvu již zmiňovaná karanténní nádrž.
Touto otázkou by se měla, podle mého, zabývat většina akvaristů. Já jsem se touto otázkou začal zabývat až nyní, kdy už mám 300-litrové akvárium plně zajeté a věřím, že je v akvárku již vytvořená určitá biologická rovnováha, kterou bych velmi nerad narušil nerozvážným doplněním rybí osádky nebo osázením rostlinstva. Proto jsem začal přemýšlet o provoznění nádrže, kde by se po určitou dobu děl s danými rybami nebo rostlinami "karanténní děj", kdy by se projevila případná řasa, nebo nemoc ryb. Proto se chci zeptat všeobecně "jak na" karanténu a jak založit/vytvořit fungující karanténu aby splnila svůj význam.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 15:01 Žena Denver [1]
Ahoj, vcera jsem si koupila nove rybky (Razbory skvrnoocase) a dala do karanteny.Dnes jsem si vsimla,ze je jedna podivne vychrtla a ma na brade chmyri,po chvili byla mrtva. Mam prelecit celou nadrz Eshou 2000? Nebo pockat,jestli budou mit i ostatni nejake priznaky? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 23:29 GP Re: lucy
mozna by bylo byvalo stalo za to skusit nejakou lecbu...
(nechtel bych tu smutnou udalost nejak zlehcovat, ale asi jsem neslysel, ze by se pouze za pomoci teploty a soli nekomu podarilo vylecit krupici...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 18:18 lucy – ....
ahoj všichni... mela sem rybicky kančíky ale umreli mi. myslim ze meli krupicku a nepomoha ani sůl ve vode ani tepla voda... tak nevím... stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 08:15 Žena Denver [1]
jej, červenoploutvá:), už jsem byla jaxi unavená. Díky, tak snad týden bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 05:09 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: rriki
Taky nevím co je to zač,jetli je od kamaráda tak máš jeho ryby prohlídlý tam asi není důvod karantény.Proti krupici to chce týden a teplotu čím vyšší tím lepší ,aby se včas projevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 22:05 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Denver
Co to je zač, ta tetra červenopruhá? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 21:54 Žena Denver [1] – Re: rriki
přinesla jsem ji od známého z akvárka. A později se jí chystám dokoupit společnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 21:48 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Denver
A proč je v karanténě?Nový nákup ,nebo marodila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 21:18 Žena Denver [1]
Ahoj, udělala jsem karanténu pro tetru červenopruhou, a chtěla jsem se zeptat, jestli stačí ji mít v karanténě 10-14 dní? Nebo raději u tetry déle? Je to prázdná asi 3 litrová flaška (od okurek) a vzduchuju. Je to tak správně? Jo a vodu měnit 1/3 každý den za odstátou z kohoutku? (Zatím jsem nalila vodu z akva) Díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 18:12 R Muž romant [27987] – Re: budik
Bez písku, těma plovoucíma rostlinama se nemůže nic pokazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 18:03 budik
Budu zakládat karanténu, případně menší akvárium pro potěr. Chtěl bych se poptat jestli mám vkládat nějaké rostliny, písek. Plánuji pouze vzduchování zatím. Osvětlení zřejmě nebude. Někde jsem se dočetl že je dobré vložit alespoň nějaké plovoucí rostliny. Co byste poradili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2010 12:24 Muž kortezhugo [983] – Re: Tom
ako pise Sewer...este je dobre ak to ma trebars 10L - lahsie preratas "mnozstvo" lieciva...ja som pouzival normalne 10Litrove vedro...ma to jednu vyhodu...uz aj tak vystresovane ryby v podstate nic nerusi...na rozdiel od skl.nadrze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 12:10 Muž Sewer [99] – Re: Tom
Není žádné přesné určení.
Musí být tak veliká, aby v ní ryba netrpěla ještě více. Měl by jsi tam mít aspoň vzduchování a nějakou rostlinku či úkryt. Štěrk na dně není nutný, ale nezapoměň na pravidelnou údržbu a dodržování pokynů na lécích.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5025-karantena--lecebna-nadrz?od=51