Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Karanténa - léčebná nádrž

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Karanténa - léčebná nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 22:01 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: profesor
Postupoval bych podle návodu je tam kolik kapek na 100 l po dobu 3 dnů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 18:57 profesor – délka karantény
Ahoj akvaristé, léčím pancéřníčka leoparda - potácel se a měl zarudlá žábra. Dal jsem ho do karantény s vodou na 30 stupňů a přeléčil Eshou. Po dvou dnech už čile plave, zarudnutí zmizelo a zdá se, že i žere. Má smysl ho držet dále v izolaci? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 07:58 Muž VLAZA [2] Re: afc1886
rybky budu pořizovat až 18.6 na burze jenom sem si chtěl už nějakou karanténu zařídit pro případ že by ty ryby měli třeba tuberkulózu, a rostlin tam mám celkem dost už jsem ani nevěděl kam je dát a navíc ony se rozrostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 07:30 R Muž afc1886 [14655] Re: VLAZA
Ahoj, jestli plánuješ ty rybky do akvária na které máš prezentaci, tak nepotřebuješ žádnou karanténu. Nemáš tam ještě žádné rybky, ale chtělo by to ještě přidat dost rostlinek. O a na rybky máš taky ještě trochu času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2022 07:01 Muž VLAZA [2] – Karanténa
Dobrý den chci si pořizovat paví očka a menší pancéřníčky a nevím jakou mám zvolit nádrž známí mi doporučoval co se kupuje na bettu ale nevím jestli to pro ty paví očka nebude málo
a proto se chci zeptat jaký objem by to nádrž měla mít a jakou výbavu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2021 10:13 Jozef – ličebná nádrž
Ahojte. V prípade že sa rozhodnem nejakú rybku liečiť separátne v 16l kýbli s ohrievačom a vzduchovaním - keď iná nádrž nie je.
- Dám 8l z akvária a 8l novej vody, alebo lepšie všetku novú?
- Stačí potom denne vymeniť 50% vody (s doplnením liečiva)? Bude to stačiť aby sa voda moc nekazila?

Ide o mi hlavne o vodu - v tmavom kýbli nebudem riešiť skrýše, dekorácie...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 14:28 TerezaH Re: larix
Děkuji za odpověd hop A já jdu chytat razboru smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2019 10:33 Muž larix [1420] Re: TerezaH
Ak to bola naozaj pleseň a nie baktérka (niekedy je to ťažšie rozoznať) a už ju nie je vidieť, pokojne rybu vráť do pôvodného akvárka.
Väčšina rýb zvládne 14 dní bez potravy bez väčších problémov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 22:46 TerezaH Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Tak přikládám fotku ryby:-) Zkusila jsem jí tam znovu dát jídlo a tentokrát si ho dala do pusy a pak to vyplivla takže nevím :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 22:19 R Muž Anthrax [4739] Re: TerezaH
TerezaH napsala: neviděla asi 14 dní, ale to by tak dlouho bez jídla nevydržela
Ale vydržela. :-)
Jinak by to chtělo fotku ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2019 18:31 TerezaH – Razbora v karanténě
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně mé razborky. Už šestý den je v karanténě, protože měla plíseň. Dávala jsem Eshu 2000 a pomohlo to. Dřív jen stála na místě a dneska se konečně rozplavala, už ani plíseň nejde vidět. Předtím nejedla,tak jsem jí skusila dát jídlo a nic. Nevím, jestli ji mám v té karanténě nechat nebo jestli ji mám vrátit do akvária za ostatními? Jíst jsem ji neviděla asi 14 dní, ale to by tak dlouho bez jídla nevydržela, možná jí když u ní nejsem. Prosím poraďte!:-( Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 02:54 Muž Sagittariusi [19] Re: Driv3r, Morticia
Nepoužívam krycie sklá a akvárko plním až po okraj, takže občas sa stane že ryba či krevetka vyskočí alebo sa ľakne a je von. Z toho dôvodu tam mám tu lepiacu pásku ktorá je nalepená na okrajoch a presahuje nad hladinu. Odvtedy ako to tam mám som nenašiel ani jednu krevetku a rybu vyschnutú vedľa akvárka. Netvrdím že je to optimálne riešenie ale pre mňa stále prijatelnejšie ako krycie sklá. Ako druhú možnosť som používal pistiu uchytenú po obvode akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 00:16 Žena Morticia [118] Re: Driv3r
Taky to nějak nechápu...jak a kde ta páska je a k čemu slouží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 23:58 Muž Driv3r [236] Re: Sagittariusi
K cemu je ta páska na krycí sklo nebo lepší ty rybí a krevety co se snaží utéct? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2017 02:04 Muž Sagittariusi [19] Re: JoKa
Mňa napríklad krycie sklo strašne irituje :-D a preto po každej údržbe nalepím po stranách pásik lepiacej pásky a musím povedať že od vtedy som nenašiel žiadnu krevetku ani rybku na suchu. Samozrejme veľká ryba by pásku prekonala ale k mojej osádke je to dostačujúce opatrenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2017 23:47 JoKa Re: Morticia
Krycí sklo není užitečné jen kvůli bettám... Každé akvo by ho mělo mít... Každé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 23:16 Žena Morticia [118] Re: azalka
Hm, krycí sklo asi pořídím, pro případ, že by tam šla nějaká betta.
Děkuji všem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 22:12 Žena azalka [38] Re: Morticia
Taková nádrž ti na případné léčení úplně stačí. Nech si ji schovanou někde ve skříňce a když nastane situace, že ji budeš potřebovat, odebereš potředný množství vody z akvárka, přidáš vzduchování, případě i topítko (možná přihodíš i pár stonků). To úplně stačí. Ještě se přimlouvám za krycí sklo nebo něco, čím zakryješ vršek - přecejen malá nádrž a nervózní ryby - můžou vyskočit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 12:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-příspěvek je ke karanténa -léčba
-nikoliv karanténa zavádění ryb ,která je zcela odlišná a nebyla podnětem tazatele-lky
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:51 Žena Morticia [118] Re: JoKa, lacewings a Driv3r
Já potřebuju nádrž pro léčbu.

Takže ani ty plovoučky?

Mám možnost nádrže 30x20x20,což by mělo být 12 l. Bude to dostačující?

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:45 JoKa Re: lacewings
A co když se jedná o karanténu pro nově pořízené ryby k eliminaci nákazy společenského akva?? Tam bys také filtr nedal a nechal tam ryby měsíc bez filtru? coze

Kolik už si toho takto odkaranténoval?? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Morticia
-pokud se má jednat o karantení nádrž ve které bude použito léčivo ,tak je to v prvopočátku zcela zbytečné
-možno vložit následně po ukončené aplikaci léčiv ,při tzv. ochranné době doléčení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 12:36 Žena Morticia [118] Re: lacewings
OK, pořídím tedy vzduchování a topidlo. Bez štěrku. S trochou níže uvedených plovouček. Co jiné rostliny? I když Ceratophyllum roste jako blázen, asi bude stačit.
A má ta nádrž být stále napuštěná (s výměnami vody)nebo se napouští jen v případě potřeby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 12:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-Karantení nádrž má být "prosté" zařízení s co nejmenším množsvím prvků ,s předpokladem vzniku a množení bakterií
-Topení a vzduchování je ve většině případů dostačující
-Mělo by se jednat vlastně o jistou formu "sterilního prostředí" ,proto ten filtr a možnost tvoření bakterií ,je zcela nevhodný ,ve "většině" případů léčby onemocnění
-Použití ionizačních filtrů a případně doplnkového filtru s aktivním uhlím je věcí již následnou ,nikoliv prvotní
-Filtr uváděný v 70-80letech jako nutnost karanteních nádrží je již dnes přežitkem
-Léčiva dnešní doby jsou na zcela jiné úrovni použití i ve vztahu k době jejich účinku v řádu několika hodin a délce léčby, v součinnosti výměny vody
-Karantena a léčba v ní ,je mnohdy i zcela odlišná ,od běžně používaných léčebných procesů v jiných typech akvárií
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 08:11 Žena Morticia [118] Re: Driv3r a JoKa
Skaláry nemám a mít nebudu, mám uvedené druhy. Takže 10-20 l,dobrá.

A někdo doporučuje pouze vzduchování, někdo ten bublifuk, už aj vím,co to je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2017 00:46 JoKa Re: Morticia
Filtr je v karanténě nezbytný. V karanténě, má-li mít smysl, ta ryba zkejsne klidně dva tři týdny, až měsíc... Bublifuk je ideální volba... Je to například toto: www.akvapotreby.com/…

Prostě vzduchem poháněný vnitřní filtr... Za mě není lepší filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 00:31 Muž Driv3r [236] Re: Morticia
To záleží na velikosti ryb skaláry do 10l nedaš.ale na betu bude stačit.i dania. A podobny ja bych volil 20l ;-) 30x25x25(30)d,š,v.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 23:04 Žena Morticia [118] Re: Driv3r
Růžkatec a plovoučky: konkrétně Riccia a Limnobium není problém. Vzduchování by stačil takový ten kamínek? To bych mohla vyptat od táty. A menšího,kolik tak minimálně? Trochu bojuju s místem v malém bytě... A karanténu bych chtěla právě pro důvod léčení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 22:59 Muž Driv3r [236] Re: Morticia
Na karantenu ti stačí něco mešího a vzduchovani filtr je zbytečny když se budeš starat o vodu.v karanténě budeš taky lečít a tam už ti filtr je k ničemu.vzduchováni topeni,podle mě čisty bez rostlin a dna.maximalne bych měl v zasobě ružkatec a třeba nějaky plovoučky.aby je to tolik nestresovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 22:48 Žena Morticia [118]
Přemýšlím o založení karanténní nádrže pro léčení. Jak velká by měla minimálně být? (Mám Dania, Betty, Garry a Corydoras pandy). Pročetla jsem část zdejší diskuze, co je přesně bublifuk? :-D Vnitřní filtr?
Je lepší mít tuto nádrž stále napuštěnou a v provozu nebo se dá připravit pro případ potřeby?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 21:00 Žena azalka [38] Re: romant
Asi jo, nejsou staří. Pár dní je budu pozorovat a pak přidám do hejna. Snad se uklidní a nebudou nikoho nahánět, jako u předešlého majitele. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 17:33 R Muž romant [27982] Re: azalka
To vzduchování co nejjemnější a ty perleťáky předpokládám mladý jedince.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 17:19 Žena azalka [38] Re: romant
Voda je z velkáho akva, má to asi 25 litrů, hodila jsem dovnitř pár růžkatců a budou tam 2 perleťáci. Spíš na pozorování, než je hodím do hlavní nádrže. Díky za info. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2017 16:44 R Muž romant [27982] Re: azalka
Ne, není, bude stačit jenom to vzduchování. Hlavně aby to nebylo dneska ráno založený a navečer plný ryb. ;-) Můžeš dát nějaké plovoucí rostliny. :-) Samozřejmě to nechce podcenit kvalitu vody, předpokládám spíše nádrž menší a spíše přerybněnou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 15:34 Žena azalka [38] – je nutný filtr?
Je do karantény nutný filtr? Nejedná se o léčení, ale pořízení nových ryb. Mám k dispozici jen vzduchovací kámen na kompresorku, ale molitan z bublifuku se mi jaksi rozpadl...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 16:47 Žena Beastie [314]
Zdravim
Můžu vytáhnout starou 20ti litrovou nádrž, dát do ní půl vody ze stávajícího akva, bublifuk si vypůjčím taktéž ze stávajícího akva a doplním půl vody nové a žádné rostliny.

Přemýšlím, jestli by to stačilo jako léčebná nádrž, kam bych přelovila tu pofiderní cypru, která má nějaký chomáč na sobě, nebo pokud jí tím víc ublížím.

Možná ještě když bych vyměnovala vodu každý den cca 20%

Stojí to za to?
Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 17:26 R Muž romant [27982] Re: odikcz
Chemie, co je to chemie? Třeba takovej rašelinovej výluh je taky svým způsobem chemie, ale asi máš na mysli nějaký léčivo. To bych nepoužíval, tedy rozhodně ne preventivně, až v momentě potřeby. To nechání nějakejch zkušebních komisařů, to je možný. Je to prostě ta sledovačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 17:19 Muž odikcz [114] Re: romant
A používá se v takové nádrži nějaká chemie po přinesení ryb? Nebo se jen pozorují? Mám tam nechat třeba dvě rybičky, abych viděl, zda zůstanou v pořádku i po přinesení nových?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 16:47 R Muž romant [27982] Re: odikcz
Funkční karanténa je v podstatě normální akvo, stále běžící, jenom je to bez dna a se základní technikou, s funkčním filtrem. Takže když zakládat účelově, tak min. měsíc před nákupem ryb. Při léčbě se člověk nemusí bát o rostliny, filtr atd. prostě se to zaběhne znovu. Jinak nějakou tu rostlinu i do karanténní nádrže rozhodně doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2015 11:16 Muž odikcz [114] – Karanténa po nákupu
Tak jako psal někdo níže, tak ve všech akvaristikách potkávam občas nápisy neprodejné - karanténa. Teď se mi ale uvolnila nějaká dřívější malá akvária, a tak zvažuju udělat si ještě karanténu doma po nákupu ryb (nebo i kytek?). Vůbec ale nevím, jak by to mělo fungovat. To se jen ryby vloží třeba na týden do akvária a porozují, zda jsou v pořádku nebo se tam dává nějaká preventivní chemie? Mají tam být i nějaké jiné ryby, rostliny, ...? Kamínky nebo holé dno? Filtr, topítko, vzduchování, světlo, ...?

A dá se taková nádrž pak použít na případné léčení nebo je lepší mít na léčení jinou? Většinou je ta chemie dost silná a zničí všechno v akváriu (teda podle příbalových informací, co jsem tak koukal), tak mi přijde zbytečné nechat třeba rok běžet akvárium s pár rostlinkama, dvěma rybkama a při léčbě všechny prospěšné bakterie a rovnováhu stejně zničit chemií.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2014 09:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Myssinka
Takže myslel som to správne a ako píše kofejn , ohrievač , vzduchovač, prípadne filter, či filtrík, stačí aj čerpadlo (mini)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:45 Muž kofejn [963] Re: Myssinka
Pokud je to pro léčení, tak by měla obsahovat topení a vzduchování, výhodou je holé dno. Pak se řídit instrukcemi z letáku od léčiva, jsou většinou popsány výměny vody (aspoň Sera to tak má).
Karanténu beru jako izolaci, než pustím ryby do cílového akvárka. Takže by tam ryby neměly ty 3-4 týdny moc strádat - funkční filtrace, žádná 10l elementka. V podstatě funkčí běžící akvárko čekajíci na osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:33 Žena Myssinka [0]
Mela jsem na mysli karantenu pro leceni ryb. To jsem vlastne i v dotazu napsala. Nikdy jsem karantenu taky nemela na lecbu, proto se ptam, co vse by v nim melo byt. A dekuju za poskytnute rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:15 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
No musíš uznať, že v tom rozdiel je. Mne by bolo ľúto ničiť život chémiou a bez ohľadu na to akú formu života máme na mysli.
Myslím aj na to, že nie každý má miesto na akvária dva, či tri. No keď sa pozrieš do všetkých tém, kde sú problémy s rybkami, tak sa jedná o nováčikov, začiatočníkov, ktorým sa o problémoch ani nesníva, nie to ešte, aby vedeli ako vyzerá zabehnútá pekne zelená karanténna nádrž. Ja to myslím tým smerom.
Potom si myslím, že u znalých a skúsených akvaristoch už by karanténna nádrž mala byť zabudnutá. Ja (chválabohu) už roky neviem čo to vôbec je a nádrží mám viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:15 Muž kofejn [963] Re: romant
Tak já tedy vyndavám elementku ze skříně na léčení. Ale teď jednotlivé ryby léčím už jen sodovkou. Kdyby to byl průšvih u víc eryb, tak stejně musím léčit celé akva. Karanténa je předělaná na krevetky a ryby beru jen od chovatele a z osvědčené akvaristiky, kde mají své karantény. Třeba na otíky jsem čekal asi 10 dní, dřív je neprodali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:08 R Muž romant [27982] Re: kofejn
Ale já v tom rozdíl nedělám, jednou to akvo, který stále jede použuji jako karanténní při nákupu nových ryb a příště zase při nějakým léčení. Co je pro mě podstatný, že stále jede, je klidně desinfikovaný po léčbě, ale jede, žádný hurá akce ze skříně, o to mě jde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:04 Muž kofejn [963] Re: romant
Ale Myssinka chce karanténí nádrž na léčení smich. Máte pravdu oba, cezarmilan popisuje léčící a ty karanténu. Šaptně položený dotaz, taky jsem v tom měl ze začátku hokej hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 22:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Pokiaľ má na mysli karanténnu nádrž, kde bude používať rôzné liečivá a chémiu, tak som sa nemýlil?
Počkáme.
To čo hovoríš, to mne nepríde ako karanténna nádrž, ale oddeľovacia, kde ubytovaváme práve kúpené, či darované rybky. Možno si nerozumieme.
1. Karanténna nádrž na umiestňovanie rýb na pozorovanie
2. Karanténna nádrž na liečenie ochorení rôzného druhu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:48 R Muž romant [27982] Re: cezarmilan
cezarmilan napsal:
No živé rastliny a napr. slimáky by tam nemali byť. Stačí ak budeme mať niejakú menšiu nádrž v skrini v nej pripravený ohrievač a niejaký filtrík, myslím, že bublifuk by bol postačujúci.
A to je pořesně ono, takto jak to píšeš je to špatně, to není karanténa, to je narychlo založená nádrž, která nebude ku prospěchu. Když karanténu, tak ať ta nádrž jede stále, žádný vytahování ze skříně. Když tak zařizovat měsíc před nákupem ryb. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:42 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Radšej ju nemať ;-)
No živé rastliny a napr. slimáky by tam nemali byť. Stačí ak budeme mať niejakú menšiu nádrž v skrini v nej pripravený ohrievač a niejaký filtrík, myslím, že bublifuk by bol postačujúci.
Radšej venovať viac času stálemu akváriu a hodne študovať a dbať na prevenciu. Je to oveľa lacnejšie a prináša to viac radosti. Neprerybňovať, neprekrmovať a byť obozretní pri dodávaní nového osadenstva a rastlín

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5025