Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozlepení, prasknutí, povolení spojů

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Rozlepení, prasknutí, povolení spojů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 17:45 Žena Denver [1] Re: NHKG
Díky, asi brzy raději někoho naverbuju. Fotku mám na prezentaci - akva je 54 litrové. Podložené je původním lemem, ve kterém byl i v krabici, a potom podložkou - materiál jak na karimatku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 16:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Denver
Chtělo by to fotku, napsat jak je akvárium velké a čím je podložené. Ale kabel je pružný, nic snad nehrozí. Pro klidný spánek stejně doporučuji upustit při výměně vody jednou víc a zkusil ho s něčí pomocí vytáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 16:03 Žena Denver [1]
Ahoj, měla bych dotaz. Zjistila jsem, že mám pod akvárkem část kabelu od světla. Myslíte, že hrozí, že mi kvůli toho za nějakou dobu poteče či praskne? Nevím, jak bych ho mohla vyndat, je dost těžké i jak měním vodu:(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2010 08:35 Muž Yirka [9126] Re: mory2007
Pokud to není prasklina v pravém slova smyslu, ale jen uloupnutý kousek, neměl by to asi být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 21:20 mory2007 Yirka
je to na hraně skla jak dosedá kryt.A vodu tak vysoko nedolévám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 19:37 Muž Yirka [9126] Re: mory2007
Záleží na místě a způsobu poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 17:27 mory2007
když jsem měnil vodu povedlo se mi miskou urazit kousiček skla,může to působit potíže ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 00:54 Muž kortezhugo [983] Re: rriki
aaa-....je uplne jedno - co je najlepsie X-) - pokial ho nechce prelepovat znovu...-kludne standart - transparent :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2010 00:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Dave81
je, zjisti kde teče,nejlepší je perennator,pokud je to jen na jednom místě tak kup v akvaristice silikon maj takovej malej to bude stačit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 23:48 Dave81 Re:kortezhugo
Fotka k příspěvku JO, tak to je ten nejmenší problém. ano Mám jen 100l, já jen aby to drželo: je to normální, aby samo od sebe začalo téct? A jaký silikon mám koupit prosím. palec Díky předem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:24 Muž kortezhugo [983] Re: Dave81
...problem je ten ze prelepit to sice mozes len to musis vysusit X-) tak ze tak ci tak akva vypustis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 09:20 Dave81
Pomoc. Prosím o radu. Začalo mi téct aqvarium přímo v rohu kde je lepené silikonem. Teče málo. Jde o to, že jakmile přidám vodu tak začne téct, když vodu uberu do poloviny tak nic. Nedalo by se to jenom třeba přelepit přidaným silikonu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:15 Muž Miras [111] Re: bobor
zálěží jak moc a jak je staré, pokud by to šlo, tak bych ho odnesl na přelepení blok neblok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:11 bobor
Zdravim, Ja mam problem v sklenarstve zlepene akvarium mi zacalo tiect. A nemam blok sad Ci sa to bude stacit zatiahnut silikonom na mieste kde to tece alebo to budem musiet zaniest do slenarstva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 11:45 Ľubomír M. Re: Pally
Fotka k příspěvku Ťiež som to zažil. Bývam v paneláku a bál som sa že vytopím otravného suseda. Mal som akvárium 120*40*50 cca 250l. Pred týmto akváriom som mal menšie nádrže. Po 6 rokoch prevádzky akvária došlo k rozlepeniu jednej steny. Našťastie som bol prítomný, akvárium nevytieklo celé. Vytieklo asi cca 40l vody, zbytok som vyprázdnil. Sused bol akamžite u mňa. Nestihal som sa diviť. Napriek tomu, že susedovi nevznikla žiadna škoda, neustále mi to vyhadzoval na oči. Poviem Vám že to bolo nepríjemné. Akvarium som rozrezal dal prelepiť odborníkovi a založil nanovo. Prelepenie nebolo drahé stálo ma cca 300Sk. Po prelepení som mal toto akvárium ešte 8 rokov v prevádzke.
Asi tri roky po úniku vody z môjho akvária, sa niečo podobné stalo kamarátovi akvaristovi, ktorému v noci o 3:00 hod. podľa jeho výpovede vraj predné sklo 200l nádrže vypadlo na podlahu a razom došlo k úniku vody. Počul zo spánku iba lomoz vyskočil ospalý z postele a ucítil vodu pod bosými nohami. Až vtedy si uvedomil čo sa vlastne stalo. V noci utekal odstaviť el. istič a po tme zachraňoval čo sa dalo. Ryby sa mu podarilo zachrániť, daroval ich do akva predajne. Šok ktorý kamarát zažil neprajem nikomu. Býva však na prízemí, tak si to odniesla iba 2.roky stará plávajúca podlaha, ktorú musel vymeniť. Okamžite skončil s akvaristikou.
Pocit neistoty úniku vody z akvária ostal a aj napriek tomu, že ma každý ubezpečoval o minimálnej pravdepodobnosti úniku vody z akvária. Aj táto kamarátova skúsenosť sa podpísala na mojom rozhodnutí, že akvárium predám a z akvaristikou po 20 rokoch skončím. S ťažkým srdcom som predal respektíve daroval akvárium, stojan, svetelnú rampu, filtre, piesok, rastliny, ohrievače, náhradné malé akva, sieťky, všetko čo som mal za 100 Eur. Kupujúcemu nešlo do hlavi moje rozhodnutie. Predal som všetko naraz, aby som sa k tomu už nevrátil, pretože mám akvaristiku rád. Môžem spávať bez obáv. V súčastnosti som chovateľom papagájikou šedokrídlych. Moja stránka je www.papagaje.blog.cz
Vždy keď vidím pekné akvárium mám nutkanie žaložiť si aspoň také malé. Zatiaľ odolávam.
Prajem Vám aby ste sa rozhodli správne, zvážili všetky následky, ktoré môže havária akvária priniesť napr, zásah el prúdom, vytopenie suseda a tým aj zhoršenie susedských vzťahov. Rozhodnutie je len na Vás. Osobne si myslím, že zrušením akvária v mojom prípade nič neskončilo, ale začalo. Otvorili sa mi nové možnosti v chovateľstve s tým, že nechovám rybičky ale papagájov iba pre radosť.
Ľubomír M. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:00 pansuu Re: Pally
To je těžký, když do něho omylem klepneš kladivem, nebo pod ním zapomeneš nějakej kamínek, je to natotata :-D Nemusíš mít takový obavy, pokud koupíš nové, tak něco vydrží ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:53 Pally Re: wayn
Ešte by som chcel vediet ze ked zacne tiect aq tak ze ci to tecie malym prúdom alebo do iatich minut budem maať 15cm vody v izbe..?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:48 Muž wayn [79] Re: Pally
No jistota není nikdy, já mám třeba staré akvárium, které bylo 3/4 roku v provozu a teprve pak začlo téct.
Určitě je lepší koupit nové akvárium se zárukou od výrobce. Tím to ale nekončí, je třeba věnovat pozornost tomu na co a kam ho postavíš, podložce pod akvárium, opatrnosti při instalaci kamenů atd.
Nejlíp se dát pojistit ;-) Myslím si ale, že pravděpodobnost vytečení pračky je větší než akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:27 Radka Re: pally
Profesionálně lepené akva se opravdu málokdy rozlepí.Myslím ,že bys tyhle obavy mohl opustit.Klidně si akva pořiď. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:17 pally Re: MacroKing
no ok ..ak by bolo vadné môžem ho reklamovať..??? a čo ak ho budem mať tak aspon rok a potom praskne aebo sa rozlepy môže sa to stať..???strasne by som chcel aq ...no ale chapete
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:11 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: pally
Zkus ho treba napustit venku a kdyz nepraskne tak je nezavadne. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 16:08 Pally – Rozlepenie, prasknutie, roztečenie
Ahojte chcel by som sa opýtať či sa môže, prípadne za akých situacii akvarium roztiect...som uplny začiatočńik a chcel by som si zaobstarať akva tak okolo 100 l ale mam taký problem. pod namy byva taky otravny sused...ktoreho sme už raz vytopili z práčkoua :) nechcel by som aby sa to opakovalo..MOHLY BY STE MI PORADIT AKO SA UISTIM ZE JE AKVARIUM NEZAVADNE.pripadne vaše skúsenosti...za odpovede ďakujm palec love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 07:37 Muž Horác [3942] Re: georged
Pojistné zas taková palba nebude - my si nechali do pojistky domácnosti "zabudovat" i pojistku proti vytečení akva pro škody na majetku až do výše tuším 1,9 mega, a pojistka se zvedla asi o 50 Kč na měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2007 01:22 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: ČUPR
Kolik asi činí pojistné ? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 23:47 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Mrakoplash
Jo, to je přesně ono... Šmarjá, já myslel že ta čáska je "jen" 300 000 Kč a nedovolil jsem si tvrdit těch 5 melounů. Ale opak je pravdou. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 07:50 R Muž Mrakoplash [1776] Re: ČUPR
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neco jako tohle ? :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2007 00:45 Muž AmorFati [37] - AmerikaRe ČUPR
To pojištění neřeší HB, ale výrobce akva. Je to normální pojištění uzavřené s komerční pojišťovnou a vztahuje se pouze na těsnost spojů. Na každém tom letáčku přibaleném k takto pojištěnému akva je to napsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 22:05 Muž ČUPR [204] - Tetry – CERTIFIKÁT
Fascinuje mne u současně prodávaných nádrží ten Certifikát se zárukou, že pokud dojde k prasknutí akvária (asi i rozlepení) tak firma dává jakousi náhradu škody až do výše - podržte se 300 000 Kč. coze Až půjdu do prodejny ten certifikát vám ofotím a přiložím příště do diskuse. Po dotazu u prodavače je to prý pravda. Zajímala by mne ale FAKT skutečnost, jak by se k tomu firma postavila a zda by skutečně uhradila škodu na bytovém zařízení v uvedené částce. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5004-rozlepeni-prasknuti-povoleni-spoju?od=151