Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozlepení, prasknutí, povolení spojů

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Rozlepení, prasknutí, povolení spojů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:45 sachlj Re: RAP
no nějak to přilepit musím. možná někde existují sklenáři co umí přesně 40mm díru ale ty co jsem oslovil nic takového neuměli. ten co mi to zařizoval mi dokázal zajistit jen díru 43mm..sklo na tohle a dvě skla 30*20 cm stáli 750 kaček. možná to někde, někdo udělá za pakatel..jo, znám lidi co si koupí los a vyhrají aspoň 10 kaček..já kdybych jich koupil tisíc tak nevyhraju ani kačku...takže když to stálo tolik tak je mi líto to vyhodit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:35 RAP Re: sachlj
Silikon špatně drží na umělé hmotě, časem by povolil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:16 sachlj Re: GP
ve fotkách mám jak je to lepeno..díra je 43 mm a trubka 40 mm, takže je tam silikon všude..navíc je ten přepad prasecky slepený..moc jsem spěchal v nepříliš klidné atmosféře doma..to když silikonem patláš na kuchyňském stole....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 14:11 GP Re: sachlj
a nesla by pouze odlepit ta trubka? prip nejak rozrezat. pode dnem odriznout a platkem podelne narezat a odtrhnout po kouskach, to by melo jit.
ta pasta by to asi mela spis zmekcit a z tech mikroporu to imho nepujde jen tak.
tech kousku, co jsem mel moznost cistit to spis rolovalo tu mikrovrsvu, protoze k sobe ten silikon drzel vic nez k podkladu. nebo jsem mel spatne ocistene sklo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 13:42 sachlj Re: GP
četl jsem že sklo není rovné ale má hrboly a díry co jsou vidět pod mikroskopem. A do těch se zachytí silikon a drží tam. Takže mechanické odstranění ořeže jen to viditelné ale ty důležité dírky jsou zalepené. Co se nepodařilo ? Nesepla mi moje ekomomická hlava a nalepil jsem trubku obráceně. takže v tom spoji to bylo špatně a tudy to teklo. Protože je silikon na dně úzké komory tak musím rozlepit celou komoru, vyčistit otvor a vlepit tam znovu trubku, tentokrát správným směrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 13:23 GP Re: sachlj
vypada to slibne, ale verim, ze vetsinou staci mechanicke odstraneni. nadruhou stranu, za tu cenu...
copak se nepovedlo, smim-li se zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 12:56 sachlj
Budu potřebovat přelepit přepad. Je to malé, z tenkého skla a bylo to kurewsky drahé. Takže kladivo nehrozí. Protože potřebuji aby se mi to potom podařilo pořádně slepit tak mě napadlo použít www.nonstopstavebniny.cz/… když jsem použil od nich silikon. Jakmile se to rozlepí tak sklo dát do kýblu s vodou a nechat odplavit ten odstraňovač silikonu. Připadaně, pokud je to kyselina tak neutralizovat sodou a pokud louh tak do vody přidat třeba ocet nebo kyselinu citronovou. Prostě to vyčistit. Je to dobrý nápad. ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 07:56 GP Re: sachlj
2x se mi rozlepil 126l set od MP na zadni spodni strane. tezko rict, jestli nejaka vadna serie, neumej to tam,.. spis to byly jemne se pohybujici parkety. pri projiti byly videt vlnky. nakonec jsem vlepil pasky, pověsil jsem na zed a zatim klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 23:38 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: sachlj
Jakožto člověk s nějakou znalostí fyziky se vyjádřím pouze k tomu tlumení, pokusím se laicky: Nejlepší tlumící účinek, co se týče mechanického kmitání má sendvičová konstrukce, poskládaná z materiálů s rozdílnými "fyzikálními" vlastnostmi (tvrdost, modul pružnosti...). Příklad: beton(podlaha)-guma-mramor-guma-mramor-guma. Nebo korek-plech-korek... atd, atd. Takovýto sendvič bude vždy tlumit lépe, než samotná guma, Mirelon, korek...
Mám to vyzkoušené v praxi. K tlumení nejlépe dochází na rozhraní materiálů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 18:51 sachlj – Co všechno vydrží akvárium.
Teď mám akvárium 120*50*50, z nouze cnost, akvárko narychlo sháněné a sehnané z vyřazené chovny. Dostatečně zpevněné kantly. Nicméně bych rád trochu přidal a vanu zvětšil. Otázka ale zní co všechno může akvárium vydržet. Nechce se mi stěhovat z druhé strany Čech akvárko co s těmi všemi přesuny sem a tam, kodrcáním v autě za půl roku začne téct. Jde o to, co všechno vydrží akvarijní silikon. Příkladně vy kluci starší, vojnou pokřtění jistě znáte povel "ZRUŠIT KROK !!!". Bydlím v paneláku. Nedávno se někdo stěhoval pár pater nade mě (bydlíme v přízemí) a prováděl tam rekonstrukci. Pár dní nám drnčely i talíře v kuchyni. Prostě kango a jdeme bourat stěnu v paneláku. Kousek od nás se staví barák. Když likvidovali ten předchozí tak velkou sbíječkou dělali díry do betonu a mě skoro drkotaly zuby. Nebo co tak kdyby se nade mě nastěhoval nějaký fanda rocku a pouštěl bedny naplno.
Kolik toho chvění vydrží akvárium? Nevyplatilo by se pod stojan, stolek dát nějaký tlumič? Nějakou gumu jako pod pračku? Aby to přeci jen tlumilo ty stálé rázové vlny. Ono 1000* nic umořilo i vola. Říká jedno české přísloví. Kdo ví, kdo zažil situaci kdy po podobné situaci co popisuji začalo akvárium kapat? Nebo mám mylné obavy a akvárium vydrží na věky ? Jak dlouho vydrží taková 2000 lt vana slepená silikonem?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2015 00:35 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RUDYX
Přesně tak bych to udělal , no na pováženou je co se na akvu rozlepí až příjdeš příště domů, já bych to neriskoval , rozřezal a slepil celé znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2015 22:49 Muž RUDYX [0] – rozlepení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.... prijdu domu a koukam co mi to plave ve vode rozlepila se horní sklenena lista je to hodně vážne? upustím pulku vody a znovu to slepím co vy na to??? Predem dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 07:09 Muž dimmur [283] Re: cezarmilan
no nevim vypada to na velmi spatne slepenou diversu a chtelo byt to urcite prelepit cele, ptz jsem vcera prisel na to, ze se to zvetsuje a tudiz realne hrozi uvolneni celeho zadniho skla....nove akva nestoji majlant a bydlim v patre....mam radeji klidne spani a jak jsem psal, toto urcite rozrezu a zkusim prelepit....pokud se nezadari bude z nej terarko....takze vyuziti urcite najdu palec
ted uz jen zvladnout tu predelavku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.09.2014 21:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: dimmur
Ak nie si pedant na estetiku, tak stačí odpustiť vodu ešte 2-3cm pod tým, kde to preteká a dolep tam sklenenú lištu, ak si vieš vyrezať. Ak nie, tak vypýtať v sklenárstve z odpadu.
Rozmer čo najmenší, také mini pravítko.
Ak by si chcel len prelepiť, tak to len prekryješ závadu. Takto to aspoň zabezpečíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2014 16:21 Muž patamatix [408] Re: dimmur
A nebo sobě kup větší ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.09.2014 13:45 Muž dimmur [283] Re: MonterMonty
vyresim to tak, ze koupim stejne nove akva lepene na zakazku a toto stare opravim a udelam detem v pokoji dalsi....diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 12:37 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: dimmur
V profilu píšeš že budeš měnit dno ,tak to akva vyprázdni , vymej , vyřež vnitřní silikon , odmasti a přelep to vevnitř znovu , vsadím boty že je to sprasená diverza a pod , ty ani vnitřní rohy vylepené nemaj ,většina jich díky tomu začne brzy protékat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 08:53 Muž dimmur [283] – tekouci akva
ahoj, vcera jsem prisel na to, ze mi akva cca 5 cm od vrchu tece ve spoji. Zjistil jsem to v 10 vecer, takze jsem pouze udpustil vodu. Jak se mam pustit do opravy?
Mam v umyslu odpustit polovinu akva a cca 20 cm poradne pretesnit akva zevnitr, je to v levem zadnim rohu, tudiz to nebude videt.....je to spravny postup nebo mam neco udelat jinak??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 21:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: MonterMonty
Na ČOIku se nechodí halekat, ale ČOI zdarma poskytuje poradenskou službu pro spotřebitele. A pokud se chce někdo vzdělat, existuje dokonce i zákon na ochranu spotřebitele, který poměrně přesně definuje práva a povinnosti kupujícího a prodávajícího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 21:42 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Yirka
Vono se bohužel dost vad v silikonu najde až po napuštění akvária jak už tady několik členů lamentovalo , no a k těm reklamacím , myslím že taky záleží jak se reklamuje a je to tuším i popsáno v nějakém zákoně , tedy halekání po telefonu na sklenáře že tohle je špatně a onohle ... nebude asi mít takovou váhu , jako řádně sepsané oznámení o zjištění vad na zakoupeném výrobku s přiloženým datem zjištění , fotem závad a odeslán třeba emailem zhotoviteli .
Osobně bych i rád byl u toho jak takovejhle "telefonní halekač" půjde na ČOJku halekat , že jedna paní povídala , že jeden pán...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2014 16:26 Muž Yirka [9126] Re: Calvin
Nikdy jsem novou nádrž zkušebně nenapouštěl. Co je však bezpodmínečně nutné je, ještě před zaplacením si nádrž podrobně centimetr po centimetr prohlédnout. Důraz klást na rovnoměrnost nanesení tmelu a bublinky v něm. Dále pak zda nejsou ve skle větší bublinky a zda není poškrábané. To bych já považoval za dostatečnou prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2014 12:38 Muž Calvin [9]
Neodpustím si (možná pro někoho hloupý) dotaz:
Je potřeba nové akvárium napouštět zkušebně někde venku a nebo by měla být kvalita spojů a materiálu při výrobě rovnou nějak testována?

Menší akvária asi není problém zkusit napustit ve vaně, ale nenapadá mě, jak bych takto ozkoušel 360l. Maximálně tak napustit v bytě vodu jen do prázdného, ale v případě vady už bude asi skoro jedno, jestli tam byl navíc nějaký písek a kameny.

Co myslíte? Měl jste vůbec někdo problém s novým akváriem? Nebo nejsou v tomto případě obavy na místě?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2014 08:36 R Muž Silent [5949] Re: Danila
Naprosto souhlasím. U takto starých nádrží které navíc byly několik let nenapuštěné je jakákoli investice zbytečná a s nejistým výsledkem. To sklo je prostě už vyžilé a bez přeleštění bude i přilnavost k lepidlu diskutabilní. Však to lze využít i jinak. Třeba jako suché terárium nebo kaktusárium. Akvárium raději z nových materiálů. Kdysi jsem jako student bez peněz něco podobného risknul a byli s tím jen potíže. Nakonec jsem si nechal nařezat nová skla a nádrž si raději slepil novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.08.2014 08:12 Žena Danila [4489] - SumciRe: 3CK
Vyhodit. Do budoucna nemá smysl investovat do rozřezání a znovuslepení - vyjde to dráž, než nové a výsledek je i tak nejistý. Držím palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 08:10 Muž 3CK [49] Re: Mrakoplash
Zkusil jsem to napustit - neteče. Ale fakt tomu taky nevěřím. Takže koupím nové akvárko. Někdy - až bude čas navíc - ho rozlepím a nově slepím, ale zatím se mi do toho nechce (a naše sklenářství je naprd). Díky za názory! :)

Jo a je to 96 L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 20:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: 3CK
Skús to očistiť octom, poriadne a potom hoď foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2014 15:06 R Muž Mrakoplash [1776] Re: 3CK
Kolik to má litrů ?

Jinak bych to napustil, někde kde to nenadělá škodu, kdyby to chtělo prasknout.

Rozřezání a znovuslepení je samozřejmě nejjistější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2014 11:51 Žena Imii [45] Re: 3CK
Ne. Rozlepit, očistit, slepit perrenatorem, nebo dát sklenáři ten si poradí =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 11:25 Muž Amras [34] Re: 3CK
No já osobně bych teda neriskoval...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 10:27 Muž 3CK [49] – Váš názor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co myslíte? Mám to riskovat a založit v tomhle akvárko? Je to hodně staré akvárko, které teď nebylo cca 6 let napuštěno.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 17:54 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: onkysonic
Tak to vypusť a reklamuj, neriskuj průser. Tohle v pořádku není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2014 15:50 Muž onkysonic [0] – Pomoooooooooccc!!!
Fotka k příspěvku preraba akvarium a ako plnim vodu tak pocujem jemne praskanie a robia sa tieto bublinky v mieste silikonu ,,,,prosimmm pomozteeee!!! bojim sa ze to vytecie :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 18:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kennik
Nie, nie, nelám si hlavu. Ďalej ju silikón nepustí. Môžeš pokojne spať. Má to každý a aspoň vidíš, že na 100% nieje zlepené snáď ani jedno akvárium.
Nie sme v téme o riasách, ale svetlo nieje to hlavné, čo riasu spôsobí, tým smerom by som to nevidel.
Meniť 1/3 vody častejšie, čiže viac dbať o hygienu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 23:19 Muž kennik [1] Re: cezarmilan
cize teoreticky, keby riasa dale rastla, tak mi "rozlepi" akva..?
nastastie v najblizsej dobe menim predradniky v osvetleni a znizim svetlo o polovicu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 22:50 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kennik
Riasa sa vytvorí sama a vrastie všade, kde je čo i len kúsoček voľného miesta. No a čo s riasou je už v inej téme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 20:52 Muž kennik [1] Re: cezarmilan
co to pre mna znamena..?
a ako sa tam dostala..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 20:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kennik
Ja tam vidím riasu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 20:30 Muž kennik [1] – rozlepovanie akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku vsimol som si, ze sa mi na novozlepenom akvariu (cca 3 mesiace) zacali objavovat taketo "flaky" na miestach, kde bolo lepene..
Mam taky pocit, ze sa vyplavuje silikon..
Moze sa akvarko rozlepit a vytiect..?
(Uz som pisal aj vyrobcovi)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 23:34 JosefVavra Re: roman3346
předně je akvárium špatně slepené a silikon je vymáčknutý takřka pryč ale něak by jsem se nebál že by to začlo týct když to neteklo do teť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2013 13:19 roman3346 – vzduch?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,mam takovy dotaz. Mam 240L akvarium a dnes pri odkalovani jsem si vsiml tohoto: viz foto. Akvarium je necely rok stare,kupovane nove. Prosim o Vas nazor. Dekuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 10:45 Muž Jurasek [137] Re: Alegrato
Nejlépe akvaristickým silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 10:31 Alegrato – Lepení
Ahoj
Můžete mi prosím poradit nějakou vhodnou hmotu na opravu akva? Kamarád si koupil Shrimp set od Aquaelu a začal vyšilovat, že mu teče. Podle mě to sice vyhnala hadička od filtru, ale měl mokro pod akvárkem ještě 2. den, i když to neustále utírel.. No já to mám teď doma, napuštěné a nikde ani kapka... Ale pro klid duše bych spoje ráda něčím nezávadným přemázla. Něčím, co e dá ehnat v Hornbachu, nebo Obi, nebo tak.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 13:26 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: guli
být tebou,určitě bych koupila samotné akva + osvětlení.Hodně lidí nadává na ty sety,mají většinou nevyhovující osvětlení a filtry.Alespoň ty levnější.
PS:taky půjdu zkontrolovat spoje u akva:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 13:03 guli Re: HaDaS
Som sklamaný vašimi reakciami :) ,čakal som niečo v štýle "je to v pohode,to ti ešte vydrží"(samozrejme dík za názory). Aj ked mi to momentálne nevyhovuje IDEM NA TO. Už som si aj obehol miestne akvaobchody a naj problém bude sa rozhodnúť medzi Diversa startup set80 alebo kúpiť klasické lepené + osvetlenie.Ak má niekto zo spomínaným set-om skúsenosť budem rád za názor hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 14:10 HaDaS Re: guli
Tak teď bych už klidně nespal. Jestli se Ti dostala řasa mezi lepidlo a sklo, tak už je to možná jen krůček k prosákávání či vylití. Ale kdo ví, třepa to ta řasa tak utemovala, že to ještě nějaký pátek vydrží.:-D Já už bych měl akva bez vody a rybičky někde v kýblu, tak bych se bál.
Edit: Jo, a z 2. fotky to vypadá, že ve spoji skel, už chybí silikon (lepidlo) úplně, nebo že se rozlepuje a je tam vzduchová mezera. Nechci Tě strašit, ale já bych vystrašenej už byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 11:57 guli Re: NHKG
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku 30e určite niekde nájdem , plánujem zdvojnásobiť objem no ešte musím nejaký rok-dva počkať.
Tak som to skontroloval no a úplne v rohoch(kam sa nedostanem pri čistení skla) sú čierne riasi, foto 1. Nezdá sa že sú mezi sklom a silikonom,skúsim ich odstrániť.
Viac ma trápi zelená riasa cca 4cm ktorá je už mezi , foto 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 21:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: guli
5mm na ten objem stačí i bez výstuh. Ale pokud povolil jeden spoj, navíc ten nejméně namáhaný, tak bych nevěřil ani těm ostatním. Aspoň to vizuálně zkontroluj, jestli mezi sklo a silikon neprorůstá řasa. Akvárium 100l se dá koupit za 800Kč (30e).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:42 guli Re: NHKG
Sklo má tloušťku 5mm a v akom stave sú ostatné spoje ? no tak to keby som vedel.. Maš pravdu že to chce nové väčšie akva no momentálne to nejde. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 19:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: guli
Na 60l jsou výstuhy zbytečné, ale záleží z jakého skla (tloušťky) je to akvárium lepené a v jakém stavu jsou ostatní spoje. Možná by stálo za to, koupit nové větší akvárium. ;-) Budeš mít klidný spánek a můžeš mít víc ryb. Akvárko stojí pár stovek. Ostatní snad bude pasovat ze starého (hlavně polička a osvětlení může být problém).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 19:02 guli – Vydrží ešte ?
Ako to tu čítam trochu som zneistel.Mám akva 60l a funguje cca 14 rokov zatial bez problémov.Je z akvaobchodu,zlepené čiernym (asi)silikonom. Na čelnom a zadnom skle boli sklenené lišty (výstuhy) jedna už odpadla.Možem spávať kludne ???
Za prípadné rady,názory dakujem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 7556x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5004-rozlepeni-prasknuti-povoleni-spoju?od=101