Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Heteranthera zosterifolia - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Heteranthera zosterifolia - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 21:32 Ivulik1 Re: Libcin
Malo svetla? Tato rostlinka potrebuje 3 veci: Prostor, poradne svetlo a dostatek zivin. Zacni tim svetlem, pak treba pridej nejakou tu zivorodku. To je nejlepsi hnojivo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 21:11 0 Re: Libicin
Fotka k příspěvku Té moji stačí při svitu zářivky obyčejná voda z vodovodu , přiměřené zarybnění gavůnama s platami a nepřítomností žravých plžů s výjimkou pískořek. Společnost dalších rostlin tvoří bulvovka , anubis , hnědovka , zakucelka ,zákruticha , lomariopsis a loděnka . Dřív i dva druhy šípatkovců .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2010 21:13 Libcin – Heteranthera zosterifolia-problém
Potřebuji poradit, jaké máte zkušenosti s touto rostlinou. Všechny rostliny v akva rostou bez problémů, pouze Heteranthera se trápí, hnědne, mnohdy celá vyplave na hladinu (přerušený stonek).Voda měkká, hnojení plus CO2. Přestal jsou používat UV lampu i po výměně vody, došlo k částečnému zlepšení. Akva 500l, výměna vody 1x týdně 12Ol, 0,4w/l-můžu i přidat na 0,5w/l, ale akva jede teprve 6 měsíců, tak to nechci přehánět. Blyxa narostla do výšky 20cm a na Rotalu si tak vzít sekačku. Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 21:55 Usine Re: Uli
Klidně ji rozstřihej na 15 - 20 cm kusy a zasaď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2009 15:47 Muž Uli [17] – all
zdravím moje Heteranthera zosterifolia je roztáhlá po půlce akvária teda její hladiny. Chci se zeptat jak moc ji můžu začštípnout? díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 17:04 Muž isamik [180]
Nyni me jedna heteranthera vyrostla nad vodou a ma ty same ovalne listky jako kdyz se chystala kvest pod vodou, mel by nekdo nejakehe hezke vysvetleni?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 12:37 Muž isamik [180] Re: Nik
Fotka k příspěvku Takhle vypada kvet :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:53 Muž Nik [191] Re: isamik
pěkné. Mně to ta hygrophyla udělala taky, jenže se ty nové lístky nějak zasekly. Tak nevím, snad to rozchodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2007 19:51 Muž isamik [180] Re: Killer
Fotka k příspěvku Uz jsem nejspise prisel na to proc hazi tak divne listy. Dneska po navratu domu vidim 2 poupata na jedne rostline :-)

Pokusim se ji vyfotit, ale zatim vsechny fotky me vychazeji "prepalene"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 22:57 Muž Killer [133] - SumciRe: isamik
je to myslim z ameriky..to co ti dělá aky nechápu,mě e to nestalo..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 21:31 Muž isamik [180] Re: Nik
Je to mozne, samotneho me zajima co to dela. Neni z jv asie a chtel sem ji zanedlouho vymenit ale asi si ji chvili ponecham a budu pozorovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 19:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: isamik
vypadá jako emerzní rostlina ale nevim proč to dělá světla tam máš dost a dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 19:23 Muž Nik [191] Re: isamik
výstřel od pasu:
šok z přesazení?
mně něco podobného udělala teďka hygrophyla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2007 18:26 Muž isamik [180] – Heteranthera zosterifolia a jeji zvlastni listy
Kdopak mi poradi proc mi tohle dela Heteranthera zosterifolia? Je to rostlina ktera rostla u Horace v akvarku a po presazeni do meho 250l udelala tohle, neni vubec krasne kosata a jeji nove listky jsou na stopce ktera jde ze stonku ovalne sirsi nez normalni uzke a spicate listky. Jejich barva je o malinko svetlejsi nez u "normalnich" listu.

EDIT: a kdyby me sla nahrat fotka tak vam to i ukazu
Fotka je na rybicky.net/nadrz/2484/d11465.jpg

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4776-heteranthera-zosterifolia-problem?od=151