Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Heteranthera zosterifolia - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Heteranthera zosterifolia - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 14:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Pokud vypada v low-tech jako v mem low-tech, pak nic proti:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Ovsem uz ji nemam, povazuji ji za problematickou, ani ve vylozene hi-tech nemusi vzdy rust dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2015 18:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Loosos
Heterantheru zosterifolii mám odzkoušenou i v podmínkách bez sycení CO2 a s nízkou intenzitou osvětlení. Jediný "problém" - pomalý růst. (Což může řadě lidí vyhovovat. :-))
Přiměřený dostatek živin, zejména Fe, je podmínkou, aby se jí dařilo.

Pod slabším osvětlením byla stejně dekorativní, (kompaktní, vybarvená), jako pod silným osvětlením, jen ten růst byl až extrémně pomalý...
(Zmiňuji to jen proto, aby se případný zájemce o tuhle kytku nebál použít ji v nádrži se středním nebo i slabším osvětlením a bez sycení CO2... :-))


Toto jsem tu psal 28.12.2014... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:57 Muž maXxo [1] Re: Robo
Fotka k příspěvku Najbližšie kúpim a skúsim Tenso ...
Už som sa rozhodol zaobstarať si RO určite pomôže upraviť parametre vody k lepšiemu.
Prikladám foto mojej HZ spred vyše roka, rovnaká voda, rovnaké svetlo, rovnaké hnojenie, CO2. Tiež mi rástla ako burina :)
Pred 3 mesiacmi som celé akvarko prerobil.. ( nasadil nové rastlinky, korene)
Jediná zmena oproti roku je Chelatin od Rataja a jelšove šišky...
Hmm.... ja naozaj neviem ale všimol som si že odkedy som prestal pridávať tie šišky aj Ludwigia mi začala rásť... Dovtedy sa nepohla ani milimeter..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:29 Muž Robo [45] Re: maXxo
Ferox jsem taky používal a na radu sida jsem si koupil Tenso coctejl a je to rozhodně o něčem jiném. Rostlinky začaly růst ještě lépe. HZ mi to taky dělala přidal jsem další zářivku a je krásna svěže zelená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 08:39 Muž infernus [12] Re: maXxo
Když jsem řešil problém s touto rostlinkou, někde jsem vyčetl, že je to obrovský žrout P. Zkusil bych tedy přihnojení touto složkou, železo samozrejmě nesmí chybět a to v dobře přijatelné podobě. Já používám chelát železa FE-DTPA viz akvarijni-hnojivo.cz/…. S přihnojováním P, například pomocí KH2PO4 buď opatrný a ze začátku přidávej míň. Méně je někdy více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 08:31 Muž Loosos [6] - AsieRe: Sid
Fotka k příspěvku Ona roste docela dobře i bez CO2, ale musí mít dostatek mikro a makro prvků. A taky toho světla. V mé nádrži se ji docela daří, hnojim tam pouze feroxem. Fakt je, že i přes silné osvětlení u dna černá.
P.S. - fotkaa je trochu tmavá nechce se mi ji upravovat v editoru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 20:13 Muž maXxo [1] Re: KarlosS
Voda vstup:
Fe 0 / NO2 0,0 / PO4 0,0 / PO3 10 / KH 12 / GH 17 / PH? Testy JBL
PH mi sedi odtien na 7,2 lenze to mam tmavsie,vyzsie PH ma bit modre a ja to mam v skumavke do zelena ale tmave..tak neviem... Neviem to odcitat :/ asi kupim PH meter :-)
Tie sisky som vybral pred 12 dnami.. voda menena odvtedy 3x.
CO2 ide nonstop, 70bubliniek za minutu, pridat alebo ubrat sa da hockedy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:58 Muž dimmur [283] Re: pendergast
opravdu pridat zelezo u me pomohlo a behem 3 tydnu je rostlinka v perfektni kondici...krasne roste i pod slabem osvetleni....sice pomalu, ale je krasna...alespon se v tom clovek nemusi porad hrabat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 18:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pendergast
...Svetlo dela divy. Kdyz pridas na osvetleni, tak poroste jak diva... Casem zacnou cernat spodni patra takze bocni reflektor...
Bez železa můžete přidávat světla, kolik chcete, výsledek bude stát za ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:51 Muž maXxo [1] Re: pendergast
Ostatné kytky, niečo rastie až moc iné vôbec... Predpokladám že ak vyriešim problém s HZ bude sa dariť viac aj ostatným ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:47 Muž maXxo [1] Re: pendergast
Listy sa začnú lámať a nasledne černieť cca 2cm od vrcholku ktorý je tesne pod hladinou.
Nemyslím že 10cm pod hladinou je už tma... Túto rastlinku som mal v tomto istom akváriu pred rokom a bola nádherná celá od spodu až po hladinu, strihal som aj 2x týždenne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:39 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Sid
Svetlo dela divy. Kdyz pridas na osvetleni, tak poroste jak diva. Nebudes stacit strihat. Hnojeni Ferox complet s NPK. Casem zacnou cernat spodni patra takze bocni reflektor. A co ostatni kytky? A tak je to porad dokola než ji vyhodíš. Dival jsem se ve Sklorexu do jejich akva a spodni patra taky lehce cernaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 13:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: maXxo
Jj, ty šištice zkuste vynechat.
S Feroxem zkušenost nemám, ale fungovat by měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:37 Muž maXxo [1] Re: Sid
Ferox si miešam podla návodu sám, zakúpené v rostlinna akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:33 Muž maXxo [1] Re: Sid
Áno o možnej príčine nedostatku Fe som čítal preto ho poctivo sledujem a dodávam.
Dávkujem pravidelne Ferox, keď pridám viac tak aj testy JBL ukážu viac... Nikdy za posledné 3 mesiace som nemal Fe 0 .
Kdesi som čítal že triesloviny môžu spôsobiť blokovanie prímu Fe, preto som prestal používať Jelšove šišky (skúšam či to nebolo príčinou)
Mám radšej použiť iný zdroj Fe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2015 12:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: maXxo
Nedávno se to tu řešilo.
I vám doporučím testnout přídavek Fe. Nejlépe ve formě, která se dá "změřit". (Raději tedy Fe v chelátu, CSM, Tenso coctail ap., než nějaké komerční přípravky s jeho "neurčitou" koncentrací...)
Výsledky posuzujte po dvou až třech týdnech od začátku "léčby". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:44 Muž maXxo [1] Re: KarlosS
Používam kvapkový PH test s ktorým neviem odmerať presne vodu v akvariu. (nesedí mi farba)
Drop checker je zelený, (netlačím zbytočne veľa Co2 rastlinky by mali biť nenáročné)
Vodovod odmeriam večer a napíšem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: maXxo
jedeš nonstop z bomby co2 a pH máš 7,4? Kolik má zdrojová voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 10:38 Muž maXxo [1] – listy sa na koncoch lámu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte
Vie mi prosím niekto poradiť: moja HZ rastie pomaly a asi 2cm od vrcholu sa začnú všetky (staršie) lístočky lámať a následne černieť. Čítam už niekoľko týždňov všeliake články a fóra ale jednoznačnú odpoveď som nenašiel. Možno robím v niečom chybu, už som bezradný. Pres rokom rástla HZ nádherne.
niečo o nádrži: beží cca 2 roky, cca pred 3 mesiacmi som dokúpil nové rastlinky a menil korene.
objem: 200L
svetlo: Led 6000K 5600lumenov
filter: Eheim classic 2217 náplň Eheim SUBSTRAT PRO
ohrev: 25-26°C
dno: Dennerle DeponitMix Professional substrát + Osmocote guličky + na vrch 5-10cm čierna drť (štrk ) frakcia 2-3mm
CO2: 4L flaša nonstop cez atomizer

Voda menená týždenne 1/4
používam: KPO4, KNO3, Ferox, Osmocote dávkujem podľa potreby.

vodu udržiavam na hodnotách, testy používam JBL:
NO2: 0,0
NO3: 20-30mg/l
PO4: 1,0
Fe: 0,4
KH: 14
GH: 14
PH: cca 7,4? neviem presne určiť s kvapkovým testom,

jediná zmena oproti roku dozadu:
Do vody pridávam mesačne 6 Jelšových šišiek (už 2 týždne nie)
2x za týždeň Rataj Chelatín 0,4dc , dôvod zlepšenie prostredia pre rybičky

rybičky: neonky 13, bojovnica 2, otik 4, panciernik panda 4,

za každú radu budem veľmi vďačný ĎAKUJEM
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 13:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dimmur
Koukam, co za blbost jsem Ti zase poradil, a mimo jine nasel: "Umi rychle odejit pri nedostatku mikroprvku." Tak aspon se zase muzu vytahovat, ze aspon nekde jsem nekazal uplne bludy smich .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 10:54 Muž dimmur [283] Re: Sid
Tak musim rici, ze pridavani MIcromix plus velmi pomohlo a rostlinka roste krasne, zadne zazloutle listy apod. Roste pomaleji a to je super, velice dekorativni.....takze i v malo osvetlenych akva se ji dari, jak zminovali mnozi z vas... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 17:13 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: Sid
U me to Fe v hightech AQ nebylo - to davkuju i merim. Tam to ale treba mohl byt prebytek neceho jineho, co treba blokovalo prijem Fe. Ale jak jsem psal, nebylo to treba resit, slo o docasny problem max. jeden tyden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 17:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
Právě pro jejich nenáročnost se jimi teď bavím. A ani na přírůstky si nemohu stěžovat. :-)
Když jsem s nimi začínal, měl jsem 7 kousků. Do roka jich bylo kolem 100...
(Už jsme ale od kosokvětu hodně utekli. :-O)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 17:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: foxicek
...Jen se mi parkrat stalo v obou AQ, ze z niceho nic cernaly spodni listy, asi nejaky nedostatek prvku...
Nejčastěji Fe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 16:40 Muž foxicek [16] - CichlidyRe: Sid
Potvrzuji nize uvedene. Ja mam s HZ zkusenosti jak z maleho low tech 20l AQ, tak 240l high tech a roste v obojim. V high ma tak 3x vetsi listy a roste tak 10x rychleji. Jde ale v obojim. Jen se mi parkrat stalo v obou AQ, ze z niceho nic cernaly spodni listy, asi nejaky nedostatek prvku, neresil jsem to, casem se to spravilo samo. Takze bych se tehle kytky nebal. V dobrych podminkach je to skoro az otravny plevel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 13:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
No ony ty bucephalandry (fotka) zas tak moc nepotrebuji, pokud se je clovek zrovna nechysta rozdavat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.12.2014 12:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvku No, já jsem zase rád, že už mám etapu "pražení" za sebou. :-)
Pravda - rostliny "dopované" světlem a živinami (vč. CO2) místy trhaly rekordy v růstu a většinou dosahovaly takového fenotypu, na jaký nemají jedinci v "chudých" poměrech nárok.
Na druhou stranu už mě nebavilo máchat si tak často ruce ve vodě... :-O
"Dal jsem nohu z plynu" a efekt se dostavil - teď do akva lezu spíš výjimečně. :)
(Tohle se týká mých vlastních nádržek. "Dohledová" akvária koncipuji zásadně jako low-tech - méně světla, žádné sycení CO2, hnojení přes ryby a jednou za uherský rok pár kapslí do dna. Přece se neztrhám! :-D )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:43 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
Sid napsal: Máte vyzkoušeno pěstování téhle kytky v "low-tech" podmínkách? :-)
Jo jo, mam: rybicky.net/fotogalerie.php… . Ale moc mne tam neuspokojovala, to akvarko nikdy nebylo tak stabilni jako me hi-tech a tak nekdy byla docela pekna (jak je videt na fotce), a nekdy spis hyzdila akvarium. Uz ji tam nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:01 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dimmur
To vám, bohužel, zaručit nemohu. Ale za vyzkoušení to určitě stojí. :-)
Prubnul bych po dobu tak 3-4 týdnů lehký přídavek Fe a kdyby se nezadařilo, určitě bych kvůli této rostlince nepředělával osvětlení; jak už tu zaznělo - je plno jiných kytek, které stojí za vyzkoušení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:07 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Sid
mám stejnou zkušenost, v high tech akva ale byla k neudržení, stříhal jsem ji 2x týdně
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 19:06 Muž dimmur [283] Re: Sid
takze myslite, ze pujde? zatim roste ost rychle, ale starsi casti jsou misto zelene hnede a resim co s tim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2014 19:00 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Designer
Máte vyzkoušeno pěstování téhle kytky v "low-tech" podmínkách? :-)
Já ano. Mám odzkoušené obě varianty a rozhodně se nemusím stydět za žádnou z nich. Pod slabším osvětlením byla stejně dekorativní, (kompaktní, vybarvená), jako pod silným osvětlením, jen ten růst byl až extrémně pomalý...
(Zmiňuji to jen proto, aby se případný zájemce o tuhle kytku nebál použít ji v nádrži se středním nebo i slabším osvětlením a bez sycení CO2... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dimmur
Jejda, ani nahodou jsem nerikal, at tu rostlinu vyhodis, taky mam ruzne chcipacky rostlin a nechavam je. Takhle se mi trapil rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bambi , byl snad rok na umreni, vyrostl list, jiny odesel, stale drobny a neduzivy, pak si to rozmyslel, a ted je z nej obludka, jeste i s kvetnim stvolem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:29 Muž dimmur [283] Re: Designer
za zkousku clovek nic neda, zkusim prihnojit micro prvky a uvidime. clovek muze vyhazovat vzdycky, ale hazet flinku do zita jeste nehodlam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Sid
On celkove jeji vzhled v horsich podminkach za moc nestoji, a ac si clovek rika, ze to je dobre, v okamziku kdy vidi vrcholy ze slusneho hi-tech akvaria, pochopi, ze to dobre neni, i kdyby slo jen o porovnani velikosti, ne tak jeste "hustoty" :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 18:15 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: dimmur
Heterantheru zosterifolii mám odzkoušenou i v podmínkách bez sycení CO2 a s nízkou intenzitou osvětlení. Jediný "problém" - pomalý růst. (Což může řadě lidí vyhovovat. :-))
Přiměřený dostatek živin, zejména Fe, je podmínkou, aby se jí dařilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
vaaclav napsal: rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_difformis :-) Ovsem je treba rict, ze s CO2 a hodne svetlem taky vypada mnohem lepe, i kdyz se da i v horsich podminkach :) .
EDIT: Je nezpochybnitelne, ze jsem prave objevil Ameriku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:14 Muž dimmur [283] Re: Libcin
micro neni problem zacit davkovat, ale otazkou zustava, jestli u me nebude jeste porblem co2 a svetlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 18:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Libcin
Neni to dost dobre doporucitelne, v beznych smesich mikroprvku pri natazeni zeleza na 0.5mg/l zacina byt prilis mnoho medi a ani to zelezo uz v te koncentraci neni pro vodni zivocichy moc fajn. Doporucitelne je natahnout zelezo (kdyz je znat ze chybi) o 0.2mg/l, s tim ze se pocita, ze kdyby jeste neco bylo, at to neni moc velka rana.

V akvariu jen s rostlinami klidne, to je pochopitelne neco jineho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 17:44 Libcin Re: dimmur
Tato kytka je indikátor dobrých podmínek v akváriu. Potíže s ní jsem odstranil zvýšením dávkování mikroprvky (na hladinu Fe 0,5mg/l) a každé ráno denní dávku jednoduchým způsobem míchám čerstvou. Roste až moc rychle, že nestačím stříhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 17:16 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 17:08 Muž dimmur [283] Re: vaaclav
doporucis neco podobneho myslim tvarem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 17:07 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Já bych si pořídil jinou méně náročnou rostlinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 16:56 Muž dimmur [283] Re: vaaclav
ona je o i dole zelena, jen vzdy nekde zacne hnednout, tak jsem myslel, ze ji muze neco chybet a ze bych to mohl dodat, ale vice svetla je nerealne a co2 zkousim PMFE
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.12.2014 16:25 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: dimmur
Je to bez CO2 a dobrého světla těžko pěstovatelná rostlina. Takhle ti vybledne a zčerná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 16:07 Muž dimmur [283] Re: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku rostlinka vypada jako na fotce, myslite tedy ze je to nedostatkem svetla? poku ano, tak se s ni rozloucim nebo je sance na zlepseni?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 15:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: dimmur
Aby byla opravdu krasna (zadne drobne listky a byla sveze zelena), je to rostlina do hi-tech akvaria. S vetsimi davkami hnojeni prestane mit i v nizsich patrech zminene projevy, ale i tak chce vic svetla (coz spodni patra casto nemivaji). Umi rychle odejit pri nedostatku mikroprvku. Ne v kazdem akvariu se ji dari a najit duvod proc to nejde, nemusi byt uplne snadne, stejne jako je tomu u rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa , coz je totalne nenarocna rostlina, ale v mnoha akvariich se ji vubec nedari. Tady je to stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 13:45 Muž dimmur [283]
co zpusobuje zloutnuti a nasledne hnenuti listu? vrcholy jsou hezke a zelene, ale o par pater nize hnedne.....poradi nekdo cim to muze byt? roste v akva z prezentace

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 21:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Robo
Tak třeba to, co mi podsunul Aforte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 17:29 Muž Robo [45] Re: Aforte
Fotka k příspěvku To je ona
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 6184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4776-heteranthera-zosterifolia-problem?od=51