Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Heteranthera zosterifolia - problém

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Heteranthera zosterifolia - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2017 11:35 Muž @ larix [709] - miniryby, rastlinyRe: ctibum
Áno, je to normálna farba. Heteranthera má ako jedna z mála vodných rastlín korene inej farby ako je biela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 11:32 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit... – barva kořenů
Fotka k příspěvku Zdravím
Je tohle normální barva kořenů? Nesmrdí to a není to povlak (nejde setřít)...
Díkes

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 21:16 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: MartyK
Potřebuješ např. KNO3 a KH2PO4 + mikroprvky, hořčík a draslík je většinou zbytečný to si ale musíš vyzkoušet a něco si i změřit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 21:10 Muž @ Maq [2009] Re: MartyK
Název je celý, ale hnojivo je prudce selektivní a nevyvážené. Pravděpodobně nejlépe funguje jen v kombinaci s dalšími výrobky této firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2017 21:09 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: MartyK
Není. Toto hnojivo neobsahuje dusičnany a fosforečnany. Pokud Vaše akvárium trpí
nedostatkem dusičnanů a fosforečnanů z důvodu nedostatku ryb, doporučujeme
samostatné přihnojování hnojivem, které obsahuje pouze dusičnany a fosforečnany. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 21:06 Muž @ MartyK [6] Re: vaaclav
V tomto případě - Seachem Flourish, je celý název universálního hnojiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:56 Muž @ MartyK [6] Re: Maq
Děkuji za rady ;-) Nemyslel jsem to tak, že hned budu konat. Rostlinkám se docela daří, hlavně Ludwigia repens krásně roste do červena. Takže to zatím nechám bez zásahu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:44 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: Maq
To je tak když se neuvede celý název. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:44 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
Maq napsal: když akvárko z 90% "jede" dobře, tak je to vlastně skvělá situace a nejlepší do toho nezasahovat.
Moje řeč :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:38 Muž @ Maq [2009] Re: vaaclav
Pozor, ono je těch florišů víc.
Tekutý uhlík je Seachem Flourish Excel. Seachem Flourish je opravdu hnojivo obsahující dvojmocné železo (a složení toho hnojiva je podle mého názoru nesmyslné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 20:11 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: MartyK
1) Obsahuje složku, která lépe zpřístupňuje železo rostlinám
Pouze zpřístupňuje nikoliv obsahuje.
Je to tekutý uhlík tedy opět nějaká podobná látka jako je glutaraldehyde. :-)
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 20:04 Muž @ Maq [2009] Re: MartyK
MartyK napsal: Seachem Flourish ... ... asi pořídím testy na Fe.
Zvolni, prosím. Nikdo na té fotce ani ve Tvé prezentaci nevidí nějaký jasný problém. A pokud by i byl, vůbec to ještě nemusí být železo.
Někdy je dobré si připomenout, že když akvárko z 90% "jede" dobře, tak je to vlastně skvělá situace a nejlepší do toho nezasahovat.
A mezitím si můžeš poštudovat třeba o tom hnojení... Něco o tom vědět je dobré přinejmenším k tomu, že můžeš ušetřit spoustu peněz, až budeš hnojení opravdu potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 19:30 Muž @ MartyK [6] Re: vaaclav
Právě že jsem čet, co to obsahuje ;-) Včetně železa Fe2+
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Ale rád si nechám poradit od vás zkušených ;-) Jinak pH mám 6,8 a asi pořídím testy na Fe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 19:15 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: MartyK
Seachem Flourish Doporučuji si pořádně přečíst co to vlastně je, železo tam ale není. Když chceš dodávat mikroprvky tak si je sežeň zvlášť podle pH které v akváriu máš. akvarijni-hnojivo.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 19:00 Muž @ MartyK [6] Re: vaaclav
Určitě ještě nějaký ty rybky přibudou ;-) Na PMDD jsem koukal, ale jako bažant si na to ještě netroufnu, zkusím přidat trochu hnojiva Seachem Flourish a snad to nepohnojím :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:56 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit...Re: vaaclav
No, to jsem vydedukoval, stejně jako Marty. A pak čtu, že toho železa může být málo, ale i moc, ale neumí si ho vzít, protože chybí/přebývá něco jinýho. A jsem v řiti, jako předtím. Každopádně železo jsem začal lehce přidávat. Na Hetce to zatím vidět asi není, ale trochu ožil Staurogynus :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:39 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: ctibum
Říká se že potřebuje hlavně železo ale to je mikroprvek a že by to záleželo jen na něm když třena schází v nehnojeném akváriu i něco jiného. Mě roste dobře ale já to do ní cpu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2017 18:25 R Muž @ ctibum [1626] - Snažím se to nezahubit...Re: Acinonyx
Takový černý čáry na listech. Jakoby byly polámaný. Taky je mám, tak mu koukejte nějak srozumitelně poradit, ať vím... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:20 Muž @ Acinonyx [321] Re: MartyK
Vaclav ma pravdu, ale ja tam teda zatial nic nevidim, len cast rastliny nasvietenu svetlom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 18:16 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: MartyK
Koukni se na hnojivo PMDD časem ho asi budeš potřebovat pokud nepřidáš ještě nějaké ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2017 17:43 Muž @ MartyK [6] – Nedostatek Fe?
Fotka k příspěvku Jak jsem se tu dočet, tak má Het. zosterifolie nejspíš trpí nedostatkem Fe? :-O Aq je teprve měsíc v provozu a HZ rostla jako z vody, musel jsem jí už přistřihnout. Co by jste mi doporučili za přípravek na doplnění Fe??? Nebo je chyba někde jinde? Díky ;-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 10:55 Muž @ PanJirka [1] - Cichlidy
Mám tuhle rostlinu v akvárku, pěkně roste vše v pořádku. Chci se jen zeptat, jak hodně jí mám zastřihávat ? Můžu ji zastřihnout třeba až na 5 cm ? Neumře mi pak ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 20:42 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: vrkal
Všude se dočteš že stopové prvky a makroprvky a z nich hlavně fosfor se nemají dávat dohromady. Co je na tom pravdy nemůžu posoudit ale asi bych si takovouhle lahvičku nekoupil. Přečti si něco o PMDD aby jsi byl v obraze kolik co stojí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 20:30 Muž @ vrkal [1] Re: vaaclav
Železo dávkují viz. prezentace mé nádrže. Nebo mám dávkování zvýšit?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2016 16:36 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: vrkal
Tahle kytka je náchylná na nedostatek železa neboli stopové prvky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 22:24 Muž @ vrkal [1] – Lámání listů?
Fotka k příspěvku Poslední týden se mi u kosokvětu začali jakoby lámat konce listů, respektive se mi vytváří viditelné černé proužky. Chybí mu něco, nebo to dělají ryby?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2015 07:07 Muž @ Designer [5645] - CichlidyRe: Libcin
rybicky.net/fotogalerie.php… takhle vypadala v mem low-tech akvariu, v hi-tech pomalu odesla. Udelalo mi to spis zmatek v hlave, nez bych prisel na to, co se stalo :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 11:18 Muž @ kilo18 [2] Re: Libcin
zrejme to bude sposobene tym sokom pre rastlinu ked ju zostrihnes a ta nezakorenena cast este nie je schopna uzivit vsetky listy tak na svoju zachranu a zachovanie druhu spodne zhodi a rastie len s hornymi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:09 Muž @ Libcin [22] Re: kilo18
Ostatní rostlinky jsou v pohodě. Listy Heteranthery neopadávají, ani když je akva rostlinami přerostené, jenom po sestřihu, než zakoření v substrátu ADA.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 23:00 Muž @ kilo18 [2] Re: Libcin
ostatne rastliny ti nezhadzuju spodne poschodia? moze to byt nedostatkom zivyn ale v pripade ich dostatku zlym prudenim vody - toto bude asi tvoj problem mal som nieco podobne v akva rastliny kde bol prud rastli pekne na opacnom konci akva tomu tak nebolo pridal som prudove cerpadlo a druha strana sa pekne rozbujnela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:52 Muž @ Libcin [22] – Opadává
Zdravím, tahle rostlinka mi roste dobře, ale když ji zkrátím na řízky a přesadím, začne hodně shazovat spodní listy. Hnojím Tropicou, takže jsou ve vodním sloupci menší hodnoty draslíku. Není to tím? (parametry Fe 0,1-0,2, P 1,0, NO3 20, K do 10mg, CO2 15-20,KH4)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 22:11 R Muž @ vaaclav [6694] - EchinodoryRe: TBBT
Co takhle si přečíst starší komentáře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 22:07 Muž @ TBBT [4] – listy černají
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím potřebuji poradit..

Pořídil jsem si do akva v prezentaci tuto rostlinku a začali u ni jaksi černat listy.. Nevím co s tím a rád bych ji zachránil...

Hnojím pravidelně Co2 vital 3ml denně a Bioflor každých 14 dní (vše od rataje)

údržba pravidelná každý týden..

Předem děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 14:01 Muž @ Designer [5645] - CichlidyRe: Sid
Pokud vypada v low-tech jako v mem low-tech, pak nic proti:
rybicky.net/fotogalerie.php…
Ovsem uz ji nemam, povazuji ji za problematickou, ani ve vylozene hi-tech nemusi vzdy rust dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2015 18:26 Muž @ Sid [5829] - RostlinyRe: Loosos
Heterantheru zosterifolii mám odzkoušenou i v podmínkách bez sycení CO2 a s nízkou intenzitou osvětlení. Jediný "problém" - pomalý růst. (Což může řadě lidí vyhovovat. :-))
Přiměřený dostatek živin, zejména Fe, je podmínkou, aby se jí dařilo.

Pod slabším osvětlením byla stejně dekorativní, (kompaktní, vybarvená), jako pod silným osvětlením, jen ten růst byl až extrémně pomalý...
(Zmiňuji to jen proto, aby se případný zájemce o tuhle kytku nebál použít ji v nádrži se středním nebo i slabším osvětlením a bez sycení CO2... :-))

Toto jsem tu psal 28.12.2014... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:57 Muž @ maXxo [1] Re: Robo
Fotka k příspěvku Najbližšie kúpim a skúsim Tenso ...
Už som sa rozhodol zaobstarať si RO určite pomôže upraviť parametre vody k lepšiemu.
Prikladám foto mojej HZ spred vyše roka, rovnaká voda, rovnaké svetlo, rovnaké hnojenie, CO2. Tiež mi rástla ako burina :)
Pred 3 mesiacmi som celé akvarko prerobil.. ( nasadil nové rastlinky, korene)
Jediná zmena oproti roku je Chelatin od Rataja a jelšove šišky...
Hmm.... ja naozaj neviem ale všimol som si že odkedy som prestal pridávať tie šišky aj Ludwigia mi začala rásť... Dovtedy sa nepohla ani milimeter..

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 12:29 Muž @ Robo [44] Re: maXxo
Ferox jsem taky používal a na radu sida jsem si koupil Tenso coctejl a je to rozhodně o něčem jiném. Rostlinky začaly růst ještě lépe. HZ mi to taky dělala přidal jsem další zářivku a je krásna svěže zelená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 08:39 Muž @ infernus [12] Re: maXxo
Když jsem řešil problém s touto rostlinkou, někde jsem vyčetl, že je to obrovský žrout P. Zkusil bych tedy přihnojení touto složkou, železo samozrejmě nesmí chybět a to v dobře přijatelné podobě. Já používám chelát železa FE-DTPA viz akvarijni-hnojivo.cz/…. S přihnojováním P, například pomocí KH2PO4 buď opatrný a ze začátku přidávej míň. Méně je někdy více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 08:31 Muž @ Loosos [6] - AsieRe: Sid
Fotka k příspěvku Ona roste docela dobře i bez CO2, ale musí mít dostatek mikro a makro prvků. A taky toho světla. V mé nádrži se ji docela daří, hnojim tam pouze feroxem. Fakt je, že i přes silné osvětlení u dna černá.
P.S. - fotkaa je trochu tmavá nechce se mi ji upravovat v editoru.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 20:13 Muž @ maXxo [1] Re: KarlosS
Voda vstup:
Fe 0 / NO2 0,0 / PO4 0,0 / PO3 10 / KH 12 / GH 17 / PH? Testy JBL
PH mi sedi odtien na 7,2 lenze to mam tmavsie,vyzsie PH ma bit modre a ja to mam v skumavke do zelena ale tmave..tak neviem... Neviem to odcitat :/ asi kupim PH meter :-)
Tie sisky som vybral pred 12 dnami.. voda menena odvtedy 3x.
CO2 ide nonstop, 70bubliniek za minutu, pridat alebo ubrat sa da hockedy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 18:58 Muž @ dimmur [244] Re: pendergast
opravdu pridat zelezo u me pomohlo a behem 3 tydnu je rostlinka v perfektni kondici...krasne roste i pod slabem osvetleni....sice pomalu, ale je krasna...alespon se v tom clovek nemusi porad hrabat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2015 18:06 Muž @ Sid [5829] - RostlinyRe: pendergast
...Svetlo dela divy. Kdyz pridas na osvetleni, tak poroste jak diva... Casem zacnou cernat spodni patra takze bocni reflektor...
Bez železa můžete přidávat světla, kolik chcete, výsledek bude stát za ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:51 Muž @ maXxo [1] Re: pendergast
Ostatné kytky, niečo rastie až moc iné vôbec... Predpokladám že ak vyriešim problém s HZ bude sa dariť viac aj ostatným ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:47 Muž @ maXxo [1] Re: pendergast
Listy sa začnú lámať a nasledne černieť cca 2cm od vrcholku ktorý je tesne pod hladinou.
Nemyslím že 10cm pod hladinou je už tma... Túto rastlinku som mal v tomto istom akváriu pred rokom a bola nádherná celá od spodu až po hladinu, strihal som aj 2x týždenne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 17:39 Muž @ pendergast [17] - RostlinyRe: Sid
Svetlo dela divy. Kdyz pridas na osvetleni, tak poroste jak diva. Nebudes stacit strihat. Hnojeni Ferox complet s NPK. Casem zacnou cernat spodni patra takze bocni reflektor. A co ostatni kytky? A tak je to porad dokola než ji vyhodíš. Dival jsem se ve Sklorexu do jejich akva a spodni patra taky lehce cernaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 13:13 Muž @ Sid [5829] - RostlinyRe: maXxo
Jj, ty šištice zkuste vynechat.
S Feroxem zkušenost nemám, ale fungovat by měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:37 Muž @ maXxo [1] Re: Sid
Ferox si miešam podla návodu sám, zakúpené v rostlinna akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 12:33 Muž @ maXxo [1] Re: Sid
Áno o možnej príčine nedostatku Fe som čítal preto ho poctivo sledujem a dodávam.
Dávkujem pravidelne Ferox, keď pridám viac tak aj testy JBL ukážu viac... Nikdy za posledné 3 mesiace som nemal Fe 0 .
Kdesi som čítal že triesloviny môžu spôsobiť blokovanie prímu Fe, preto som prestal používať Jelšove šišky (skúšam či to nebolo príčinou)
Mám radšej použiť iný zdroj Fe?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2015 12:26 Muž @ Sid [5829] - RostlinyRe: maXxo
Nedávno se to tu řešilo.
I vám doporučím testnout přídavek Fe. Nejlépe ve formě, která se dá "změřit". (Raději tedy Fe v chelátu, CSM, Tenso coctail ap., než nějaké komerční přípravky s jeho "neurčitou" koncentrací...)
Výsledky posuzujte po dvou až třech týdnech od začátku "léčby". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 11:44 Muž @ maXxo [1] Re: KarlosS
Používam kvapkový PH test s ktorým neviem odmerať presne vodu v akvariu. (nesedí mi farba)
Drop checker je zelený, (netlačím zbytočne veľa Co2 rastlinky by mali biť nenáročné)
Vodovod odmeriam večer a napíšem.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 5327x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4776-heteranthera-zosterifolia-problem