Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvaristiky

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Akvaristiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:18 Caleb Re: Sidonius
Side, jasný. Neříkal jsem všichni. Mám ale pocit, že většina. Stačí mě reakce pár spolužáků na škole ohledně usmrcení rybky.....nikomu nepřijde vůbec divný spláchnout jí živou do záchoda. To mě nepřijde jako rychlá smrt...

Já mám rád všechno živé....i nejprimitivnější organismy jsou vlastně "zázrak". Něco, co nedokážeme vytvořit a ani pochopit jejich vznik (dokážeme-li vůbec někdy). Btw, jím maso....aby mě tu někdo neměl za nějakýho extrémního vegana.

To Havel-st: JJ, jak říkám, je to o lidech. Bohužel tomuto "lidskému" přístupu moc trh nefandí :-( (nic proti tržnímu kapitalismu....je to podle mě nejmenší zlo). Osobně chodím do jednoho zverimexu v Plzni, kde je velmi ochotný majitel/prodavač. Vždycky mě dobře poradí a nesnaží se za každou cenu prodat. Díky tomu u něj nakupuji i přesto, že jsou levnější krámy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:08 Havel-st – antihnus
Máme v Č. Lípě jeden krámek, tak pro deset zákazníků tělo na tělo a ještě společný i pro čtyřnohé mazlíčky (potřeby a žrádlo), ale majitelé, manželé, jsou akvaristi a klidně nabídnou lacinější léčiva, nebo krmení, poradí co s rostlinami, doporučí karanténu pro rybky ...
Po tom, co píšete si toho budu muset vážit ještě mnohem více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 23:00 Sidonius Re: Caleb
Calebe,
ne všichni jsou ke zvířatům bezcitní. Jsou mezi námi i takoví, kteří je mají opravdu, ale opravdu rádi. Průšvih je, když se to přežene a milovaná bytost na tu přemíru lásky zahyne...
Před chvílí o tom byla reportáž na nově. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 22:37 Caleb Re: Anonym
To Roman: Naprosto souhlasím, je to tragedie.

Zvířata pro spoustu lidí nic neznamenaj....je to jako věc. Dokud je poptávka, bude i nabídka....za každou cenu. Je to taky o lidech v tom obchodu, ale pro většinu je snadnější brát to jako věc....
Proč vlastně máme touhu chovat všemožné živočichy v zajetí? Teď mě napadá, jestli si tím nenahrazujeme přírodu, od které jsme oddálili....? Toť filozofická vsuvka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 21:39 Žena sharon [126] Re: Anonym
Není to všude tak hrozné, například v PetShopu v Tesku v Ostravě Třebovicích mají akvárka udržovaná a ryby zdravé, kupovala jsem tam ryby asi čtyřikrát a nikdy s nimi nebyl problém. S rostlinama je to horší, to jo, nemají o nich ani šajnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 21:35 Eva – :-)
To na Zličíně, když jsem chtěla samečka mečovek, tak se ta prodavačka šla ptát druhé prodavačky, jak toho samečka pozná. :) A doma jsem zjistila, že mi ještě místo samečka black molly dali samičku. smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 21:20 Muž [] – business
No moje zkušenost je spíše pozorovací.Ryby jsem dlouho nekoupil a jestli tak na burze od chovatele.Asi před měsícem jsem zašel na čumendu do pet centra a fešná paní středního věku byla špatná s výběrem rostlin.Po chvilce jsem ji to trošku vysvětlil a prodavačka čuměla jako z roury,že ji to šéfová taky tak pěkně neřekne.A že je to teda pěkná k.... a jenom tam ty holky buzeruje.Paní si vybrala na moje doporučení asi 3 rostliny a dostala jako bonus nějaké odkazy na net.Snad se jí daří.A to mluvím o obchůdku kde se o to ty prodavačky snaží trochu postarat,aby měli vůbec něco na výplatu.Jinde je to opravdu děs.
Navíc v době kdy se zverimexi cpou do všech meganákupních center se ani nedivím že je to tak hrozné.Je to obchoďák a nic víc.Zvířata maj cenu lízatka,tak proč si zvedat náklady běžnou údržbou.Ono až to chcípne,se to odečte z nákladů jako zkaženej jogurt.To je jedna z milionů šlápot globalizace.Kam se kouknete tak je to vidět.Fakt je lepší nebejt :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2006 21:08 Falcon-554 – hnus
Když to tady čtu, tak jsem úplně zděšen, protože ono to v republice je asi všude +,- hrozné všude. Ještě , že mám zdroj přímo od velkochovatele ... navštívil jsem pár akva-zverimexů a je pravda, že občas ryby vypadali zuboženě, akvárka neudržovaný, špatné nebo zkomolené názvy jak ryb tak rostlin. Nevíc často prodávají rostliny do Terárií jako do Akvárií a oni pak vydrží jen 2 měsíce a shnijou. Už jsem se taky napálil, tak když jdu kupovat rostlinku, tak si najdu o ní nejdříve něco na netu a teprve potom jdu do obchodu :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 2198x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/466?od=51