Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Oödinium pilularis, Oödinium limneticum,

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Oödinium pilularis, Oödinium limneticum,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 10:03 Sidonius Re: petrys
Petrys: ...když jsem psala, že mi bylo k léčbě (krupice) doporučeno zvýšit teplotu a přidat sůl, tak mi pán spíše zkritizoval tento postup, že je to neověřený postup a je lepší nadávkovat tam jejich FMC, tak už jsem tam pak raději nepsala a radila se s lidmi tady na netu...
Nevidím chybu v tom, že hledáte pomoc zde na netu, naopak! A přeji vám a vašim rybkám, abyste byla při hledání úspěšná! ano
Také nechci nějak významně obhajovat toho pána - věřte, že to není zapotřebí! ;-)
Pokud p. Filip zkritizuje postup, který se vám osvědčil, a doporučí přípravek, který Dajana Pet vyrábí, nehledejte v tom za každou cenu něco špatného. Jeho zkušenosti s nemocemi ryb a jejich léčbou jsou nemalé. A to i u importů. Takže se zvýšenou teplotou a solí jako prostředky při léčbě ryb napadených např. exotickými kmeny kožovce u něho určitě uspět nelze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:54 Žena petrys [107] Re: Anuk
jenže já tam 2000 i exit dávkovala pět dnů, nejprve při teplotě 26, pak jsem zvýšila na 28,5, ale nic, asi mám nějaký odolný kmen či co sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:47 Anuk Re: petrys
Já mám s eshou na zničení krupice i oodinia dobré zkušenosti. Je lepší dávat tam tu dávku na noc, aby se léčivo na světle nerozkládalo, silně vzduchovat, aby voda proudila, zvednout teplotu na 29 - 30 , vysadit aktivní uhlí z filtru, krmit jen maličko. Do tří dnů jsem měla vždy pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:39 Žena petrys [107] Re: Sidonius
no už kdysi, to už je dýl, když jsem spíš s akvaristikou začínala, jsem tam psala pro změnu s krupicí, když jsem psala, že mi bylo k léčbě doporučeno zvýšit teplotu a přidat sůl, tak mi pán spíše zkritizoval tento postup, že je to neověřený postup a je lepší nadávkovat tam jejich FMC, tak už jsem tam pak raději nepsala a radila se s lidmi tady na netu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:30 Sidonius Re: petrys
Petrys - zavolejte do Dajany Ing. Filipovi. (585 389 401 nebo 737 522 306)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:14 Žena petrys [107] Re: endus
Už jsem koukala
jako léčbu jsem použila esha 2000+esha exit=nulový výsledek, dávkování bylo dle doporučení, dávkovala jsem pět dnů, ale bez jakýchkoliv výsledků, přidala jsem tedy trochu soli a zvýšila teplotu, ale stále se nic neděje, mám taky entizol, ale ten jsem ještě nepoužila, nechce se mi do akva cpát tolik chemie najednou, myslíte, že by pomohlo, kdybych tam dala i ten entizol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 09:05 Muž endus [21] Re: petrys
Ahoj, zkus kouknout sem
www.aquar.cz/…
možná by ti to mohlo pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2007 08:52 Žena petrys [107] – oodinium
Ahoj, jaké máte zkušenosti s léčbou tohoto parazita? Je možné jej zlikvidovat vysokou teplotou stejně jako krupici?
Už pěknou dobu s ním válčím, ale nic nezabírá, když se objevil prvně, použila jsem anti-ichtin-zpočátku to vypadalo, že to zabralo, ale teď je parazit v akva znovu a nic na něj neplatí.
Díky za odpovědi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4564-oodinium?od=151