Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba reflektoru

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Výroba reflektoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 08:09 Muž kortezhugo [983] Re: GP
...rucite -nie je to "naj" ale je to pouzitelne
skvor ma zaujima -preco? vyrobcovia nechju zvnutra cierny kryt? -ked ze ide o osvetlenie
ved to ze nic horsie na odraz svetla -ako matna cierna asi nie je -vedia uz deti v skole

tak ze ked sa niekto rozhodne upravovat kryt? -tak v podstate "hocico" bude lepsie ako cierna X-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 22:06 GP Re: kortezhugo
me prave ta odrazova vrstva nejak mlecni pri pokusech ji na kryt znova prilepit potom, co se odchlipne. mam tim vylepenej kryt uz cca 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 09:44 Muž kortezhugo [983] Re: beowulfx
Fotka k příspěvku ...ci vyrabat? alebo kupit? to neporadim
tuto foliu d-c-fix som kupoval v papiernictve...-stala uz presne neviem ale menej ako 100 Sk

Edit:nie "meter" ale na 2x18W
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 15:23 R Muž Silent [5949] Re: romant
Nevím jestli bude snadné vhodnou barvu najít. Většina plastových krytů je vyrobena z tvrzeného PVC na který barvy obecně velmi špatně chytají a navíc kombinace vysoké vlhkosti a poměrně vysoké teploty taky nebude barvě dělat dobře. Aby v důsledku nebyla barva dražší než reflektory ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 15:18 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: beowulfx
A polozme si take otazku, zda ma cenu shanet stribrnou barvu? Myslite ze odrazi vice nez bila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:11 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy
Položme si otázku, má smysl vůbec vyrábět reflektor svépomoci? Ceny dnešních prodávaných reflektorů jsou natolik nízké, že i možná samotná výroba by mohla toto přecenit, těch 150 - 250 Kč za kvalitní reflektor s dobrou odrazovou vzstvou, bez práce, a starostí není si myslím zas až tak moc. Avšak sám jsem kutil a rád zkouším různé věci, čili do výroby bych se pouštěl prostě a jen pro uspokojení vlástní creativity ;-) X-)

P.S. i přesto všech 6 reflektorů co vlastním mám zakoupených smich a jsem maximálně spokojen, účinnost zářivek je opravdu znatelně vyšší! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:53 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Podle mě když se použije k tomu vhodná barva, tak se opadávání konat nebude. Chce to zapátrat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:50 Muž Tomiino [43] Re: romant
dobrej tip jo ale na druhou stranu aby mi pak padala barva do akva,zase tak dobry neni nu..kdyz nemam kryci sklo zatim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:48 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Já jse tohle kdysi zkoušel v plechovým krytu. Vydrželo to tak půl roku a začalo se to loupat, ta teplota se tý stříbřence moc nelíbila, ale dneska jsou o dost jiný možnosti a určitě bude existovat barva která lépe odolává vyšším teplotám. Je to dobrej tip. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:46 Muž Tomiino [43] Re: Yirka
myslis ten orygos kryt?taky to neni spatnej napad :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:42 Muž Yirka [9135]
Když to čtu napadá mě, nezkoušel někdo plastový kryt zevnitř vystříkat stříbrnou barvou ve spreji? Bylo by to asi odolnější a funkčnější než folie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:46 Muž Tomiino [43] Re: Designer
no jasny je tam cerny plast.Kryt ja takovej jako jsem koupil.Takze to staci jen v okoli zarivek to nemusim vylepovat celej kryt i na bocich??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Tomiino
Uz jen kdyz pod zarivky prilepis bilou samolepici folii (treba vode odolnou tapetu), nebo to maznes bilou barvou, si dost pomuzes. Pochopitelne ne jen tesne pod zarivky prouzek, ale jeste i kus vedle nich. Idealni to nebude, ale i to pomuze, pokud je ted pod zarivkami treba cerny plast atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:40 GP Re: Tomiino
treba oboustrane lepici pasky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:33 Muž Tomiino [43] Re: romant
no jasny takle sem to nemyslel nechci do krytu nejak moc vrtat abych ho mel pak deravej jako cednik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:05 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Tak to si musíš rozmyslet co chceš. Buď víc světla a lehkou úpravu krytu a nebo to nech tak jak to je a ono to bude zastarávat samo o sobě, tak nějak s časem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:02 Muž Tomiino [43] Re: romant
no jo ale treba tu clonu jak tam pridelat?nechci ten kryt nejak znehodnotit nebo poskodit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 10:57 R Muž romant [27987] Re: Tomiino
Lepší než alobal je nějaká odrazová fólie, třeba ta co se používá za radiátory, nebo ta sluneční clona do auta, jak se tím přikrývají čelní skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 10:50 Muž Tomiino [43] Re: GP
premyslim jestli si dat tu praci s vylepovanim nebo si nakonec koupit reflektory :-) prave ta vlhkost me zarazi..voda si prece najde kazdou skuulinku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 10:46 GP Re: Tomiino
me se folie nejak zacala kazit asi po 2 letech, ale je pravda, ze nebyla celoplosne prilepena a dostavala se vlhkost i pod ni. alobal casem zrejme taky zoxiduje a zmatni...
edit nebyla prilepena, protoze se odlepila :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 10:20 Muž Tomiino [43]
Ahoj,potreboval bych drobnou radu :-) chtel bych do akva dostat vice svetla nez ted a nechce se mi zatim kupovat reflektory...da se teda pouzit normalni alobal?a cim ho tam prilepit?nebo je lepsi si koupit samolepici nejakou stribrnou tapetu?ale jak dlouho tam vydrzi??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2010 22:11 Muž karelpavel [18] Re: bobor
akorát je trošku těžší a cenově vyjde ( bez přístupu k němu ) na stejno jak orig. reflektor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:41 bobor
nerezovy plech vysoko lesteny a vydrzi to na veky :-P ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2010 11:17 Muž BAKrv [2]
Jak tu čtu tak nejlepší bude asi ten profil od sádrokartonu, ale pořád jste se nedohodli na té barvě. jdu udělat anketu a kdo zvítězí tím to natřu :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 16:10 fernety Re: hop
Práce na max 2hodiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 15:16 Muž hop [26] - RostlinyRe: fernety
he to sis teda máknul.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2010 13:54 fernety – Reflektor
Já jsem na odrazové reflektory pro zářivky použil odrazový leštěný Alu plech do zařivkových svítidel pro osvětlování skladů,hal,zakoupený ve velkoobchodu elektro.Plech má na sobě krycí fólii.Tento plech je měkký a tenký.Dá se řezat ulamovacím nožem.Ohýbal jsem jej tak, že jsem plech sevřel mezi dvě dřevěné lišty,stisknutých truhlářskými svěrkami a na hraně rovného stolu ohnul.Původní ohyby na plechu jsem použil.Poté se teprve stáhne ochranná fólie.Cena jednoho plechu byla asi 220,-Kč,délka 148cm a nařezal a naohýbal jsem z něj 8ks odrazových reflektorů o délce 74cm.
www.ereka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2010 12:32 filipsi Re: pancéřníček
Musis si ujasnit pojmy, odrazivost materialu se sklada ze dvou slozek, smerovy (specular reflectivity) a difuzni (difuse reflectivity).
Takze stale trvam na tom, ze bila barva (at matna, nebo leskla) odrazi vice svetla nez lesteny nerez.
Neni ale prilis kontrola nad tim, kam ho odrazi. To nas ale v pripade vylepeni krytu trapit nemusi, pokud pouzijeme i reflektory - stejne nevime, odkud to svetlo co budeme potrebovat odrazit prijde.
Proto na reflektor je lepsi nerez plech, ma vyssi smerovou odrazivost, ale na zbytek bila barva, ma vyssi absolutni hodnotu odrazivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.02.2010 00:40 Muž pancéřníček [168] Re: filipsi
Na jednu stranu píšeš,že bílá barva odráží světlo daleko lépe než např. zmíněný leštěný nerez plech a hned v následující větě napíšeš,že se nehodí pouze na reflektory,kde je důležitější než kolik se světla odrazí to,kam se to světlo odrazí...myslím,že to moc smysl nedává

Bílá barva lépe světlo rozptyluje než leštěný nerez plech,ale určitě ho lépe neodráží...

Bílá barva světlo dobře rozptyluje(180°),ale špatně odráží(90°) a od toho se odvíjí všechno ostatní...víc k tomu nemá cenu psát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:55 Muž hop [26] - RostlinyRe: technik
vědí...bílý plast je levnější než pokovený a navíc si myslím že určitě vyrábějí i reflektory takže jde o byznys. já na reflektory nedám dopustit, dokonce si je i vyrábíme
www.dencop.cz/…
zde se dá koupit plech na reflektory, bud klasický nebo leštěný nebo bombírovaný... praha a zlín
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 11:01 Muž technik [3] Re: hop
Filipsi má pravdu. Jde o to jestli chcete "bodové" světlo nebo stačí zvýšení intenzity světla odrazem...
U auta taky světelný tok směřuje nějakým směrem a nesvítíte si na hvězdy...
Mám set od fy. Hagen a tam je nad trubicí reflektor z lesklého bílého plastu. Oni vědí proč ho tam dávají.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 10:56 Muž hop [26] - RostlinyRe: filipsi
bílá barva světlo rozptyluje ale moc ho neodráží, kdyby to tak bylo tak máš reflektory v autě bílý a ne stříbrný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 09:59 filipsi Re: pancernicek
pancéřníček napsal: Právěže bílá barva neodráží světlo zrovna moc účinně.... Ale prd, neni nic lepsiho nez bila barva. Odrazi daleko lepe nez napr. zmineny lesteny nerez plech.
Nehodi se pouze na reflektory, kde je dulezitejsi nez kolik se svetla odrazi to, kam se to svetlo odrazi.
Ja bych doporucil kombinaci obojiho, pokud je to mozne, kvalitni reflektory a zbytek vylepit nebo natrit necim bilym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 23:13 Muž cusbus [37] - TetryRe: Bob66
A pro perfekcionisty doporučuju obojí. Dát reflektor a zároveň i natřít dekl(nebo něčím polepit). Já to tak mám a zdá se mi (samozřejmě jen subjektivně - měřit to neumím), že to funguje. Asi to zachytí i něco z odrazu od hladiny. Ale jak říkám, je to jen pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.02.2010 00:10 Muž pancéřníček [168] Re: Bob66
Právěže bílá barva neodráží světlo zrovna moc účinně.Proto se k těmto účelům nepoužívá.A porovnávat sluneční záření se zářivkou je hodně zcestné.To je jak srovnávat slona s mravencem.Ale s tím,že to je rychlé a asi nejlevnější řešení nezbývá než souhlasit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:47 GP Re: Bob66
ale to potom reflektor nema smysl a staci natrit kryt. a tim se take strati veskere vyhody tvarovaneho reflektoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 16:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Nejlevnější řešení je buď kryt zevnitř natřít nabílo, nebo již zmiňovaný profil na sádrokartóny také natřít nabílo X-) Účinnost bude perfektní bílá odráží až až, stačí když jedeš autem a svítí slunce, jak je všude bílo to by člověk potřeboval sluneční brýle aby neoslep :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 11:56 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: milda87
Používáme nerezový plech 0,8 lesklý foliovaný. Je jak zrcadlo. Ale doma to člověk neohne, musí se to strojně, pokud to má trochu vypadat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:30 Muž VVV111KKK [61]
Náhodou jsem narazil u kolegů teraristů na různé sady reflektorů, které by se možná dali, po drobných úpravách použít i u nás. www.akva-exo.cz/…
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 13:00 Muž mildas [12] - RostlinyRe: akvaristik
já mám 60cm a drží jak přibyté, pokud sou zářivky delší a uchyty jsou pořád dva mohl by nastat problém, ale ne takový aby se nedal lehce vyřešit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 12:40 milda87 Re: x
Já asi objednávku Juwelů zruším.Když si představím těch protáčejících se "vaniček"... :-| Na 105 cm zářivkách v jiném akva reflektory mám,stačí zavadit a už svítí jinam.
Ono to taky stojí dost peněz,sice jsem objednával za 230,- kousek,což si myslím je slušná cena,ale když to vynásobím 9x,tak na výrobě mohu ušetřit(udělám si bez problémů sám) a třeba budou makat líp než tyto nebo stejně ale budou líp držet
S tím souvisí moje otázka:Myslíte si tedy ,že na výrobu reflektoru je lepší zrcadlový nerez nebo ten AL odrazový plech,co tu je odkaz?(je tam leštěný hladký i nerovný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2010 10:57 x Re: akvaristik
na trhu nejsou jen Juwel reflektory; navíc pokud někdo použije mozek a zjistí, že je reflektor připevněn plastovými klipsnami, není takový problém řešit elegantně a během pár seknud, pokud se náhodou stane. Člověk se nesmí myšlenkama zamrznout jak počasí, pane (paní) akvaristik :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 10:50 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: milda87
To je určitě lepší, uděláte si to tak, jak Vám to vyhovuje a je to věčné... Navíc Juwely mají jeden problém: nedrží, po čase se začnou na zářivce otáčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2010 23:16 Muž kchrz [24] Re: PetrS
Žádné podlepování, prostě jsem ho uřízl a připevnil.
Tak si ho vem zkusmo do ruky proti sluníčku či žárovce, dokáže házet "prasátka". Určitě se tu zvedne hlas fyziků, že to neni argument, ale za pokus to stojí. než si člověk našetří na lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 23:15 Muž pancéřníček [168] Re: PetrS
Stačí si pročíst toto téma počínaje včerejším dnem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 23:12 Muž PetrS [4] Re: kchrz
A vylepoval si ho necim, nebo ho tam mas jen tak? Zda se mi to jako dobrej napad. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.02.2010 23:11 Muž PetrS [4] Re: pancéřníček
Takze treba nejakou zrcadlovou folii? Myslim, ze za par tydnu na tom bude stejne jako ten alobal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 23:10 Muž kchrz [24] Re: pancéřníček
Když mluvíte o té ceně. Taky jsem nechtěl utrácet za drahé značkové reflektory a použil jsem zde zmíněný "U" profil k sádrokartonu.
Je ho přesně 4m a stál myslím 99,- Kč. Stačí ho jen nastříhat na požadovanou délku. Řekl bych, že to vyjde nejlevněji a montáž je taktéž velice snadná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   05.02.2010 23:08 Muž pancéřníček [168] Re: PetrS
To jistě,ale vzhledem k účinnosti a hlavně trvanlivosti je lepší si připlatit za kvalitu než kryt po nějaké době znovu přelepovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 23:01 Muž PetrS [4] Re: pancéřníček
Myslim ,ze porad lepsi nez nic...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4518?od=51