Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba reflektoru

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Výroba reflektoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 13:31 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: bluedream
ta zrcadlova mi prijde taky zbytecne draha, potrebuju toho 1,4 m2. Objdednavat z netu ji nebudu, urcite ji koupim nekde doma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 13:24 Žena bluedream [245] Re: ancistrus
To je myslím ta, co mám - stříbrná. Zrcadlová je silnější. Ale ta cena je dost šílená. Nemáš v okolí nějaké papírnictví, kde by samolepící folie prodávali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 13:00 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Štěpán
Alobal mi prijde zranitelnejsi, ze se zacne trhat a ta samolepici folie se bude lepe a jesdnoduseji lepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:58 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: filipsi
Mej jsem na mysli asi tuto: www.fototapety.cz/…-/ a lepit to budu jen na absolutne rovne plochy, takze ohybani nehrozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:52 Muž ancistrus [25] - RostlinyRe: Sid
Tak to zni dobre. Bal jsem se, aby za pul roku nebyla shnila. Pujdu do toho dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: ancistrus
Já ji mám v krytu teprve dva roky a vypadá stále dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:25 Muž filipsi [1295] Re: ancistrus
Hlavne je pomerne tlusta a neohebna, spatne se s ni polepuji nerovne plochy. Sam davam prednost matne ciste bile folii. Svetla odrazi srovnatelne se "zrcadlovou", mozna i o neco vic. Nehodi se jen pro reflektor, kde je nutny smerovy odraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:10 Žena bluedream [245] Re: Štěpán
Tak nevím, já tam lípla ne zrcadlovou, ale tenčí a levnější stříbrnou. Drží pěkně, nezežloutla a světlo odráží perfektně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 12:05 Štěpán Re: ancistrus
Alobal je asi stokrát levnější. Kromě toho ta folie je plastová a na teplo ze zářivek může reagovat třeba žloutnutím. I nová odrazí méně světla než alobal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 11:44 Muž ancistrus [25] - Rostliny
kurtind napsal: Já jsem celý kryt vylepil samolepící zrcadlovou folií z papírnictví. Velikost 40*100cm= Kč60,-.
Nevíte někdo jakou ma ta zrcadlová folie životnost ve vlhkém protředí co je v krytu? Jestli se po chvilce nezačne odlepovat nebo se rozpadat. Uvažuju s ní vylepit celý kryt. Díky ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2007 21:51 kurtind Re: meroň
Já jsem celý kryt vylepil samolepící zrcadlovou folií z papírnictví. Velikost 40*100cm= Kč60,-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 19:12 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Nik
to asi ne, protože mi je jasné, že je tam jistý útlum prostředí a od věcí v akváriu se neodrazí všechno, ale spíš jen něco... ale i to něco je škoda "zahodit"... alobal elektriku nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 18:32 Muž Nik [191] Re: MiHl
Jako teorii si "namlouvám", že takhle je vraceno zpět i to, co se odrazí od hladiny nebo vrátí z vody
Teoreticky jsi objevil perpetum mobile v oblasti svícení ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:13 Muž meroň [18] - RostlinyRe: hanz
no to je celkem zajímavá teorie. a s tím plechem to taky není špatné, ten bych si moh doma ohnout sám, popř. můj děda je klempíř hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:05 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: meroň
podle mě pokud nebude reflektor parabolický, tak to kulacení nemá asi zas tak velkou cenu... já jsem u jednoho akva experimentálně vylepil komplet celý kryt alobalem a výsledek byl vynikající=dostačující. Jako teorii si "namlouvám", že takhle je vraceno zpět i to, co se odrazí od hladiny nebo vrátí z vody, ale luxmetrem jsem to neměřil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 17:03 Muž hanz [27] Re: meroň
Nech si u klempiru naohybat plech a popripade ho obal alobalem...Takhle bych to resil ja,jen stim rozdilem ze bych se neobracel na klempire, ale ohnul bych si ho sam(jim by to trvalo dlouho nez by se na to dostali) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2007 16:58 Muž meroň [18] - Rostliny – výroba reflektoru
zajímal by mě nějaký nápad jak vyrobit reflektor, samozřejmě že nejjednodušší je vylepit kryt alobalem, ale myslím, že nějaký zaoblený reflektor bude více účinný. Napadlo mě třeba rozstříhnout plechovky od piva napůl a vložit pod zářivky, ale není to ono. Jak jste to vyřešili vy? :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 3 ...... [4]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4518-vyroba-reflektoru?od=151