Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Echinodorus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Echinodorus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Jinak celkem nezajimava fotka, ale je videt, jak se mni mnozi vyskyt cervenych listu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Reaguje ted u mne na vymenu vody 5 druhu Echinodoru, zde je rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRude zbarveni...
Fotka k příspěvku Premyslel jsem, prohlizel, odhadoval co je jak v jakem akvariu, co nedostatek ceho zpusobuje, a pro sebe mam zaver, lepe nepotvrzeny, ale to staci testnout.

Rude listy Echinodoru spise najdete v akvariich mene zarybnenych. Mnoho lidi nepridava do vody fosfor, ze je ho dost. Malo ryb, nepridavani, to je ve vysledku mene fosforu.

V akvariu 200l mi plave ryb, ze by sterkaly i v krabicce od sirek, takze co zrovna ve vodovodni vode neni, a co nepridam, to vlastne neni. A kdyz vymenim vodu ve velkem stylu (vyplachnu mou EI metodu), celkem se mohu spolehnout, ze Echinodory zacnou poustet cervene listy. Obsah NO3 se u mne takovym vyplachem zvysi, rekneme z 15mg/l k nejakym 25mg/l (je ho ve zdrojove vode vic, nez jak ho bezne drzim), zbytek poklesne. Dle chovani dalsich rostlin (pro nektere je takovy vyplach uz po par dnech katastrofa), to svedci o nedostatku fosforu.

Na prilozene fotce muzete videt zapichnuty vrcholek rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida , ktery se odlomil bez vetsiho nasili a vypada desne, pricemz mi tyhle rostliny normalne rostou jako trosku pomalejsi plevel a listi mu drzi, opadava jen pri nehnojeni, a to i v dolnich patrech. Ted straci predevsim stare listy. Vedle je rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_janii , doposud zeleny bez naznaku cervene, a tohle z nej vylezlo za posledni dny.

Takze zbyva pokus. Vzit Echinodorus ktery ma k cervenani "vlohy" do maleho akvarka (mam uz skoro pripraveno), poradne na nej svitit, zadne ryby, a hnojit bez fosforu. Vodovodni voda neco doda, Echinodorum to muze i stacit (nebo pridam jen nepatrne), ale uz to bude mene a cekam, ze bude rudy jak dabel. ;-) No a kdyz ne, tak holt ne vsechny teorie musi byt spravne.

Myslim si, ze kdyz nekomu moc nerostou rostliny, ale ma rude Echinodory, ze je to fosforem (jeho nedostatkem).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 18:25 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Červeně zbarvené mladé listy jsou známkou dobrého růstu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 15:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Ja uz nejake experimenty delal driv s davkami hnojiva, ale udrzet to tak, aby Echinodory byly cervene a ostatnim rostlinam se darilo rozumne, to jsem nezvladl. Pochybuji, ze je u Echinodoru cervena barva znakem jejich zdravi, spis predpokladam opak. Rase Haematococcus se take musi "ublizovat", aby zcervenala a dal se z ni ziskat astaxanthin.
en.wikipedia.org/…
Jak pisi, premira svetla, hodne slana voda a nedostatek zivin, coz ted presne mam, svetla spousta a zivin malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 14:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Hm, veľmi to pripomína situáciu u mňa - Alternanthery a Ludwigie majú problémy (predtým rástli výborne), Echinodory červené. Tiež netuším, čím to je, ale trvá mi to už dlho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2014 13:07 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Tak uz 5 Echinodoru ma novy cerveny list, nektere vic, nektere min, Janii ma novy list vyrazne cerveny, a doted byl jen zeleny. A k tomu mi silene opadava rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida , pulka listu je dole, rybicky.net/atlasrostlin/ludwigia_palustris ma nove listy do cervena, ale o dost bledsi. Teplota stabilni 25°C, cista a jeste neprohnojena prazska voda (Prosek), dukladne odkaleno a pred tydnem rozorane dno (tahanim Echinodoru), dost svetla, tyden prakticky bez CO2 (pac jsem nedotah vicko), a vyssi obsah NO3 nez obvykle (vymenou vody). Vyskytlo se par vlaken zelene vlaknite rasy. A ted cim by to za pouhy tyden mohlo byt... Rozhasil jsem si akvarko, vcera jsem poresil, ale az to doresim, bude zase po cervene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 21:38 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
No len mňa hnevá, že v mojom akváriu sú pekne červené len tie nové a postupne zelenejú. Či je to Kleine Bär alebo Ozelot. Tak preto vyzvedám, čo pomohlo červenosti :) Ale u mňa to bude asi svetlom, lebo v inom našom akváriu (nie doma) so silným svetlom vie byť Kleine Bär celý červený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 20:35 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Jen vyloženě zelené rostliny nemají v dobrých podmínkách nějak do červena zbarvené nové listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 11:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Po vypleni a poradnem odkaleni, plus znacna vymena vody. Takze je cista voda (vlastne zatim malo vyhnojena) a hodne svetla. Rozdal jsem dost rostlin a provedl naslednou udrzbu. Mimo to jsem s nim nedobrovolne hnul, rval jsem vedle nej veliky Echinodorus, takze ma dost narusene koreny.

EDIT: NO3 spis narostlo, zbytek poklesl, NO3 mame ve vodovodni vode vic, nez je bezne v tom akvariu, rekneme tak 25mg/l vodovod, 15mg/l akvarko za normalniho behu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 10:57 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Pekné! A čím to je? Zmenilo sa niečo v akváriu? Viac svetla (odtienenie), možno viac fosforečnanov alebo pokles dusičnanov, či niečo iné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2014 09:35 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Nechapu...
Fotka k příspěvku Obcas mne umi Echinodory dost prekvapit. Ten cerveny list vyrostl mezi zelenymi, maximalne byly trosku lizute do oranzovohneda, ale ted tohle!? Melo by jit o rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bambi , tedy teoreticky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2014 15:11 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: vakes
mam oba, Kleine Prinz ma ale vsechny listy tmave, ne-zelene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 15:08 Muž vakes [0] Re: nuphar
Já bych to viděl na Kleine Prinz (jestli je vysoký do 25cm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.09.2014 08:42 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: nuphar
zkusim si tipnout - horemanii red? v atlasu je cervenejsi, u me ma nekdy takhle ruzove listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2014 07:43 Muž nuphar [317] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

pomůže mi někdo s určením tohoto, tentokrát submerzního, echináče zakoupeného jako "no name" na burze?
Konečně druhým rokem vyhodil květní stvol červené barvy.

Díky.

Nuphar
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 18:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vakes
Leopard to z největší pravděpodobností i je. :-)
Edit: www.aquaticquotient.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2014 15:09 Muž vakes [0] – echinodorus-určení
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte někdo co je to za druh(koupil jsem ho jako Felix,ale vypadá jako leopard.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:36 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: medwedik
Vidim to na rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae .
V low tech akvariich tak vypada, muze drzet vysku i jen 20cm, a listy muze mit vyrazne uzsi, nez bys myslel. Mam ho ve dvou akvariich, nerekl bys, ze jsou to braskove z jednoho kosiku, nakonec se mrkni, ma akvarka 200 a 54l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 08:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: medwedik
medwedik napsal: Jo vypadá stejně,jen u mně v akva má výšku jen 15-20cm,ale asi to bude on. To je v poriadku, on je taký menší, navyše podľa fotiek je v akváriu zhruba mesiac (na tých prvých je vidno ešte emerznú formu), takže aj keby mal byť veľký, nestihol by.

Nevíš co je zač ten nalevo,těsně vedle jeskině....myslím si že by to mohl být amazonicus Žiaľ neviem, ja nemám taký prehľad - poznám len tie, ktoré mám ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 08:06 medwedik Re: zervan
Jo vypadá stejně,jen u mně v akva má výšku jen 15-20cm,ale asi to bude on. Nevíš co je zač ten nalevo,těsně vedle jeskině....myslím si že by to mohl být amazonicus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 07:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: medwedik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 07:33 medwedik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nazdar lidi,potřeboval bych radu.Mam v akva 3 echinodory a nějak sem zapoměl názvy. předem dík za odpověd.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2014 14:04 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: nuphar
Odpověď zřejmě nedostaneš, protože emerzy jsou si velmi podobné a málo kdo s nimi má nějaké zkušenosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2014 09:16 Muž nuphar [317] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,

pomůže mi, prosím, někdo s určením tohoto echináče, který byl zakoupen na burze jako "no name"? Protože se mi líbil, koupil jsem ho a pěstuji ho emerzně. zatím se mu daří, čekám, že každým dnem snad vyhodí květní stvol.

Předem díky.

Nuphar
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2014 17:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Echinodorus 'Tropica'
Dva kousky, koupene od stejneho prodejce ale nejaky cas po sobe, ten pravy, bohatsi, mam o neco dele.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Vsimnete si prosim u obou nejmladsich listu. Prijde mi to minimalne zajimave :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2014 17:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lojzalojzovic
Musíš počkat až trochu poporoste. I ty první submerzní listy bývají trochu jiné než to co ti poroste později stabilně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2014 08:22 Muž Yirka [9126] Re: lojzalojzovic
Určení Echinodoru je někdy obtížné, v tomto případě bych porovnal s: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_argentinensis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 20:01 Muž lojzalojzovic [327] – echináč - jaký?
Fotka k příspěvku prosím o radu, koupil sem na burze v osr echináč a jako dycky sem si nezapamatoval název :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:29 Muž Mislow [304] Re: Pítik
Na prvni pohled mi to pripomina amazonicus, i kdyz u nasich je stonek o neco delsi nez zacina list, ale to by mohlo byt tim, ze je rostlinka jeste mala, vsechny nase amazonicy jsou uz asi rok stare .... Jinak nase amazonicy rostou jak vztekli i za minimalniho osvetleni, pokud ho mas ale nove, tak musis chvilku vydrzet, nejprve se musi uchytit, utvorit korinky a pak uz se nezastavi .... tedy pokud je to opravdu amazonicus. :-)
Edit: Jde o listovou ruzici, takze lepsi by bylo rict asi rapik nez stonek, nejak jsem terminologii pozapomel .... :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:16 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pítik
Budeš si muset trochu počkat až ti z toho něco většího vyroste. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 22:13 Muž Pítik [14] - Amerika – amazonicus nebo bleherové
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku čusik, mam tady takový akvaristický oříšek podle místního atlasu bych řekl a snad si i přál echinodorus amazonicus, ještě bych možná řekl šípatkovec bleherové (grisebachii)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2014 22:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 22:16 Muž MichalK [16]
Dobrý den, koupil jsem si v Hornbachu Echinodorus "argentinensis" ale v atlase není, je tam pod jiným názvem, nebo jak? Fotky v prezentaci nádrže. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 20:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: luckyway
Echinodorus 'Reni' je správný název. V atlase není protože ho ještě nikdo neměl, nebo nevložil jako novou rostlinu.
www.tropica.com/…
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 20:26 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: luckyway
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:21 Muž luckyway [5]
Fotka k příspěvku Co je to za Echinodorus? Na stitku mel "Reni" V atlasu jsem ho nenasel dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:07 Žena baletka [624] Re: Designer
Já bych to taky tipla na bleherae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 18:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: akvaova
Mne to prijde jako rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae , ale uz jsem se tolikrate v Echinodorech spletl, ze radeji pockame na nekoho povolanejsiho, kdo ma Echinodory nejen rad, ale take je rozezna :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 17:42 Muž Aforte [533] - Rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 17:39 bettasvetcz – Kdo poradí
Fotka k příspěvku Zdravím vás přátelé dáte mi někdo radu co je to za druh echinodoru tipuji to na europa ale nejsem si jist předem díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 00:29 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Moc díky. Já právě řeším, zda to, co jsem tu dala na fotkách, je ozelot nebo Krapčatnyj. Prodán mi byl jako ozelot, ale nemá vůbec zvlněné okraje čepelí, navíc docela dlouhé řapíky. I podle Tvého článku mi to přijde jako Krapčatnyj nebo Harbich. Fakt nevím, všechno kupované na burze, takže prostě.. kdoví :-) Budu to prostě sledovat a uvidí se. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 23:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Ti co zůstávají pod hladinou. E.'Krapčatnyj', E.'Beauty Red', E.'Jan Harbich'(když není příliš ve stínu), E.'Rubin Narrow Leaf', E.'Bleherae'.
Ti co to určitě porostou nad hladinu. E.'Marble Queen', E. subalatus a E.'Ozelot' se o to může pokusit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 22:28 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Velké, dobře. To jsou. Jde mi spíše o ten růst nad hladinu... A děkuji za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 21:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Všechno jsou to poměrně velké rostliny, nechal bych si max 2 a sehnal si něco menšího.
Echinodorus 'Bambi'
Echinodorus 'Kleine Prinz'
Echinodorus 'Mercedes'
Echinodorus 'Witin'
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 20:27 Žena baletka [624] Re: vaaclav
Bezva, děkuji za radu! Takže jedna možnost je sundat kryt a nechat je lézt nahoru a žít emerzně anebo je vytáhnout.. Ok, zvážím obě :-) A děkuji za odkaz na článek.
Edit: můžu se ještě zeptat, na co se mám připravit u echináčů v mém akva? Beauty Red (už má okolo 50cm v průměru, ale do výšky zatím neroste, tak mi to zatím nevadí) Bleherae, rubin narrow leaf, ozelot a jeden, který mi byl prodán jako zakrslá forma a velmi dlouho se držel na výšce asi 15cm, teď, vzhledem k přistínění jinými rostlinami se zdá tahat do výšky. Uvažuji o výměně za subalatus. V článku píšeš (předpokládám, že jsi to Ty), že i Beauty Red se bude tahat nahoru... tak nevím. Taky nechci mít v akva jedinou rostlinu přes celé dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2013 20:07 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: baletka
Marble Queen to nepochopí a subalatus tak ten určitě ne. Takové rostliny si už nekupuj.
Tady je popsáno asi 50 echinodorů.
www.akvarista.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:37 Žena baletka [624] Re: Bella
I tak se dá :-) Já to prostě cítím tak, že když si navzájem "lezou do zelí" a lepí se i na sklo, je třeba jim udělat více místa :-) Nad hladinu mi leze Marble Queen a subalatus, ten nejnověji. Zkouším ty nové dlouhé listy stříhat, jestli to ta kytka pochopí. Marble Queen to prostě dodnes nepochopil... tak půjde. Akorát doufám, že si ho někdo vezme, protože vyhodit ho na hnůj se mi nechce :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:57 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: baletka
"monstra, nevím, co s nimi"

Nektere druhy echacu maji vetsi sklony lezt nad hladinu nez jine (jsou proste "emerznejsi"), myslim, ze jsou zmineny v knizce "333 x proc" nebo tak nejak, ale nejsem si 100% jista, ze to mam odtud. Trochu pomuze hodne otrhat, nebo povytahnout ze substratu, nebo vytahnout a zastrihnout koreny. U jednoho monstra jsem se nastvala tak, ze jsem tomu nechala jediny! list!, mno... na nejaky cas byl klid, pak se to "zmonstrilo" zas. Jiny monstrum jsem dostala tim, ze jsem ho presadila na jiny misto, a ted je to skoro chcipacek - coz je blby, neb jsem to prepiskla, a je to hezka rostlina (Ozelot pro zmenu green), tak ji zas dostavam do kondice.

"480l může být pro šest echináčů málo"
Ve 300 litrech jsem jich mela i 22 druhu najednou (nebo odrud nebo jak to spravne je) obcas i v nekolika egzemplarich :-) docela ostra konkurence, nektere echace to nedaly. Ted jich tam mam 18, ale pravda, matecni jsem darovala, nechala si od nich prcky, a ty co jsem mela vic kousku od stejneho druhu, tak sly taky do novych domovu.

Podivej se na moji prezentaci, sem tam jsou stripky z "boje" s echacema :-) (denik, fotogalerie) www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 20:39 Žena baletka [624] Re: Bella
Díky moc. Jako Ozelot mi to bylo prodáno, tak to tak asi bude :-) Jílové kuličky jsou, i kapsle NPK, Fe taky přidávám. Tady ten echináč dlouho neprosperoval, ale teď se rozrůstá a minimálně dva další v mém akva se mění právě v monstra. Nevím, co s nimi. Lezou nad hladinu, tam se pálí o zářivky a jsou pak fakt hnusný, Beauty Red mi utvořil koláč přes celé akva, průměr cca 50cm. Zjistila jsem, že i 480l může být pro šest echináčů málo...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7489x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4461?od=201