Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to Echinodorus?

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Copak je to za rostlinku? 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to Echinodorus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 22:04 Žena panikaaaaa [730] – Prosím o radu...
Fotka k příspěvku Netuší někdo o jaký Echinodorus by se mohlo jednat? Zakoupen bohužel bez cedulky k určení názvu... Velikost cca 10cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaaclav
Tahle pořád zůstává malá, ale vypadá, že se jí daří. Pokud ty zelenající listy odstraňujete pouze kvůli estetice. Zůstávám klidný. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 21:31 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Echinodorus 'Beauty Red' je časem ohromná rostlina jak do výšky tak hlavně do šířky. Samozřejmě že živořící rostlina může vypadat všelijak. Jakmile se rostlina po delším době v akváriu začne zmenšovat, tak doporučuje vytrhnout a odstranit oddenek hlavně jeho shnilou část. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:59 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: vaaclav
Aha, já myslel jestli to není nějakej jinej druh. Třeba ten beauty red apod. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:52 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Amatértom
Fotka k příspěvku Zelenání starších listů u echináčů běžná věc. Trochu tě asi mate moje fotka z atlasu ale tam jsou ty nazelenalé listy ostříhané. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:32 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Je to mercedes ?
Fotka k příspěvku Zdravím, mám tu už přes deset let tento echináč, zažil krušné chvíle, dokonce i jako oddenek bez listů, teď se mu daří a má listů spousty. Myslel jsem, že je to mercedes, nicméně jeho starší listy začínají trochu zelenat, proto jsem na vážkách.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 15:52 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tudy
Major má jiné napojení řapíku na list. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 15:45 Muž Jarry [1433] Re: Maq
To je fakt, tak možná jiná verze uruguayensis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 15:42 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: radusho
Můj typ je něco jako Echinodorus uruguayensis rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_uruguayensis :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 14:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: radusho
Můj tip je tady
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_major
Ale vaaclav jej určí určitě lépe, počkej si :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 14:01 Maq Re: Jarry
...no ale ty ludwigie v pozadí mají barvu docela pěknou...? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 12:54 Muž Jarry [1433] Re: radusho
Mohl by to být Osiris pod slabším světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 12:32 Muž radusho [41] – aký je to Echinodorus?
Fotka k příspěvku Zdravím páni potreboval by som pomoc s určením druhu echinodoru
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.09.2017 23:31 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tak já bych řekl že to není až tak pravda a hlavně u echinodorů to podle mě moc neplatí. Běžně je při sázení utápím a nic se neděje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:35 Maq Re: DavidCZ
Pro růžicové rostliny snad bez výjimky. Srdíčko nemá být utopené. Přinejmenším ne krátce po vysazení, kdy má rostlina dost starostí, aby se vůbec uchytila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 19:41 DavidCZ Re: JirkaŠčobák
Takže to bude překvápko:-D Děkuju za radu, povytáhnu je :-) Platí to pro všechny rostlinky obecně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 17:09 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: DavidCZ
Ten ctvrty by mohl byt ech. Beauty red rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_beauty_red
Pata fotka bude jak psal Jirka nejaka Alternanthera. A presne jak psal - ty echace mirne povytahni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2017 09:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: DavidCZ
Názvy nevím, ale podle mého názoru ty echinodory moc topíš v substrátu. Minimálně na prvních dvou fotkách. Mohl by to být důvod jejich pozdějšího uhnívání.
Sadil bych je tak, aby jim byl vidět milimetr kořínků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2017 23:03 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavidCZ
U echinodorů musíš počkat až ti přelistují, emerzní rostliny tu asi nikdo nepozná. To poslední je nějaká plevuňka neboli Alternanthera. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2017 21:34 DavidCZ – druhy echinodorus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, pořídil jsem si několik nových rostlinek, ale bohužel jsem si vyhodil názvy. 4 z 5 rostlinek by měly být echinodorus. Ta pátá sice není echinodorus, ale když už to sem píšu, třeba někdo bude vědět :) Děkuji za názor.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2016 15:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Leopard to určitě nebude, máš tam většinou ještě emerzní listy ale z největší pravděpodobností ten původní název bude správně. Jak barevný bude záleží na tobě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 12:34 Žena sharka71 [37] – Je to leopard?
Fotka k příspěvku Ahoj, pomůžete mi prosím určit tento Echinodorus? V akvaristice měli cedulku něco jako Kleine Baar, ale mně to přijde spíše jako Leopard. Nebo něco jiného? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 06:04 Žena sharka71 [37] Re: vaaclav
Já se ptala, jenže jsem toho brala víc a nebyla si jistá jestli si to pamatuju správně. Bude to ten uruguajec. Děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2015 17:11 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sharka71
Když si něco kupuji napíši si jak se jmenuje nebo se aspoň zeptám. To co máš je emerzní rostlina a nikdo z nás tomu až tak dalece nerozumí aby ti řekl název. Až se jí změní listy na submerzní je větší šance na určení. Takže musíš aspoň měsíc nejlépe dva počkat. Podle protáhlých listů to vypadá na rostlinu typu uruguayensis. (dlouhé páskovité listy) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 13:07 Žena sharka71 [37]
Fotka k příspěvku Prosím o určení druhu Echinodoruse...rostlinka vlevo. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 19:45 jodynek – Druh Echinodora?
Fotka k příspěvku Poznáte prosím někdo druh Echinodora?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2015 06:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mirlun
K tomu pravemu, na uzkolistou Amazonku to moc nevypada, priklonil bych se ke Tvemu nazoru ze jde o E. Bleherae, uz jen proto, ze za posledni roky jsem vzdycky nejaky v akvariu mel a myslim si, ze je mam trosku v oku :-) .

Problem teto rostliny je, ze kdyz je v low-tech akvariu a nema prilis vyzivy, i tak roste, a pak vypada mnohem subtilneji a tezko se pak nekdy hada, jestli jde o uzkolistou ci sirokolistou amazonku. Tvuj kus ve mne ale moc pochyby o sirokem listi nezanechava. Je to jeste pomerne mala rostlina (nejvetsi jsem mel 60cm) a listy uz ma siroke dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 21:43 Muž mirlun [48] - Rostliny – echinodory, jaké?
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o pomoc při určení, o jaké echinodory se jedná vlevo a vpravo v mém akváriu(viz odkaz na obrázek).
rybicky.net/nadrz/14309/21.jpg…
Myslím si, že vlevo je Ech. cordifolius a vpravo Ech. Bleherae, ale soused tvrdí, že vpravo je amazonicus. Echinodory jsou z burzy, bez štítku.
Děkuji moc. Mirek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 17:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Problém je ve hnojení čím je ho více, tím méně barev. To je ale všeobecně známo. Klidně to může Bambi být, šlahouny hází neustále. :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 15:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bella
S dost slusnou pravdepodobnosti bych rekl, ze jsi trefila. Fotky v atlasu jsou od Vaclava, ja ho urcite nekupoval, takze bude od Trojek, mam ho vic nez rok, nejspis taky od Vaclava pochazi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 15:10 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: Designer
Hansestadt Rostock?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 14:32 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Echinodorus 'jsem zmateny'
Tohle jsem povazoval za Echinodorus 'Bambi', jenze podle vseho, asi neni.
rybicky.net/fotogalerie.php…
Prosim, co to tedy je? Vyska 30 az 35cm v hi-tech akvariu, dal uz se mu nechce a jen mohutni. Ohledne barvy listu, ruda, cervena, nacervenala, zelena, hneda, olivova, umi vsechno tohle podle stari listu a stavu hnojeni, ten cerveny list zacal rust pred stehovanim, po nekolika tydnech vysazeni hnojeni, stazeni svetla a bez vymeny vody.

Jeden uz jsem jako 'Bambi' daroval (uz mi kvetl, tedy spis vyprodukoval dve rostlinky, kvet "se utopil"), takze jsem asi zmatl jeste nekoho dalsiho, to bude radosti... No a jeste jednoho prcka mam, jenze uz se bojim ho nekomu dat, at mne nezmlati, ze mu davam nesmysly :) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Mě takhle trucoval Echinodorus cordifolius asi rok, vypadal jak tropica a pak za tři měsíce zvedal kryt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:45 Muž kofejn [963] Re: vaaclav
Dík. Tak to jsem zvědavej, jak dlouho v popředí vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kofejn
Echinodorus decumbens není příliš obvyklá rostlina na rozdíl od rostlin typu Echinodorus uruguayensis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2015 20:02 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po dvou a půl letech stagnace mi konečně začal růst echinodrus. Emerzní lupení vypadalo takhle rybicky.net/fotogalerie.php… a aktuální stav je na přiložených fotkách. Nevíte co to je zač? Myslel jsem že je to rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_dekumbens , ale asi jsem se spletl.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 12:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: lubaan
No zrovna tenhle kultivar je vzhledove dost variabilni, ale jak se presvedcuju, i jine dokazi v ruznych podminkach vypadat dost ruzne. To vic ci min prihnojis, jinak zadna zmena, a mas nove listy zelenejsi nebo cervenejsi a i co se tyce jejich tuhosti proste jine. A kdyz jeste postelujes svetlo, zase jsou nove listy jine :) . Echinodory jsou nadherne rostliny, ani si to bez nich nedokazu predstavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 11:17 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lubaan
Jsou stovky kultivarů a kříženci kříženců a určit přesně co je co je dost obtížné. V každém akváriu vypadají ještě trochu jinak. rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_red_flame těchto rostlin jsem měl několik a každá vypadala jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 10:51 Muž lubaan [61] Re: vaaclav
Tak díky Vaaclave :-) . Měj jsem za to, že to bylo správně, ještě když jsem ho tak koupil. Podle fotek v atlasu má Ozelot hnědý skvrny na zeleným listu, kdežto flame to má spíš naopak. A zdálo se mi, že ten muj má spíš blíž k "Red Flame". Ale jak řikam, odborník v tom nejsem. Bohužel jsem ho nechal zarůst jinejma kytkama a přišel o něj, tak jsem chtěl vědět, jakej přesně mam shánět. Jestě jednou díky ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 10:33 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lubaan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 10:30 Muž lubaan [61]
Fotka k příspěvku Ahoj
Víte někdo, jakej je tohle Echinodorus? Koupil jsem ho kdysi na burze jako: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_red_flame . Chtěl jsem tu fotku přidat k atlasu, ale Vaaclav mi to zatrhnul, takže asi je to něco jinýho. Moh by to bejt ještě tenhle: rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_ozelot . Ale nevim, nejsem v tom až takovej odborník :-) .
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 19:21 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: 77Dasa
'Kleine Bär' má tak vypadať a odporúčam ho - v tom menšom akváriu príde vhod jeho výhoda - zostáva pomerne malý. Lenže v mojom hlavnom akváriu má červené len nové listy a potom sa zmenia na olivovozelené, čo je síce tiež pekné, ale nie je to ono :) V inom akváriu máme veľmi silné svetlo a tam zostáva červený, taký sýto tmavý. Myslím, že svetlo má na to výrazný vplyv (lebo v tom inom akváriu, keď sme dočasne kvôli problémom nesvietili, zozelenel), ale asi to nie je jediný faktor - Designer ide spraviť pokus, na ktorého výsledky som aj ja zvedavý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:31 Žena 77Dasa [1] - společenské akváriumRe: vaaclav
krásné barvičky,takle má správně vypadat? ja hledám "něco" do meho akvarka (rostlinka na fotu uprostred uz tam není) a Tvá je moc hezká.Líbí se mi i echinodorus brown,tak se uvidí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 18:21 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle u mě vypadá Ech. janii a Echinodorus 'Kleine bar'
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 12:03 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Nicmene na pokus jsem pripraven, takze za casek uvidime. Jak jsem psal, ne kazda teorie projde praxi jako spravna ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 10:27 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Asi v tom bude niečo iné, lebo ja mám v akváriu fosforečnanov veľa (hojne pridávam) a červenejú, ale len nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Jinak celkem nezajimava fotka, ale je videt, jak se mni mnozi vyskyt cervenych listu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Designer
Fotka k příspěvku Reaguje ted u mne na vymenu vody 5 druhu Echinodoru, zde je rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_cv_kleine_bar .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2014 09:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRude zbarveni...
Fotka k příspěvku Premyslel jsem, prohlizel, odhadoval co je jak v jakem akvariu, co nedostatek ceho zpusobuje, a pro sebe mam zaver, lepe nepotvrzeny, ale to staci testnout.

Rude listy Echinodoru spise najdete v akvariich mene zarybnenych. Mnoho lidi nepridava do vody fosfor, ze je ho dost. Malo ryb, nepridavani, to je ve vysledku mene fosforu.

V akvariu 200l mi plave ryb, ze by sterkaly i v krabicce od sirek, takze co zrovna ve vodovodni vode neni, a co nepridam, to vlastne neni. A kdyz vymenim vodu ve velkem stylu (vyplachnu mou EI metodu), celkem se mohu spolehnout, ze Echinodory zacnou poustet cervene listy. Obsah NO3 se u mne takovym vyplachem zvysi, rekneme z 15mg/l k nejakym 25mg/l (je ho ve zdrojove vode vic, nez jak ho bezne drzim), zbytek poklesne. Dle chovani dalsich rostlin (pro nektere je takovy vyplach uz po par dnech katastrofa), to svedci o nedostatku fosforu.

Na prilozene fotce muzete videt zapichnuty vrcholek rybicky.net/atlasrostlin/alternanthera_cv_splendida , ktery se odlomil bez vetsiho nasili a vypada desne, pricemz mi tyhle rostliny normalne rostou jako trosku pomalejsi plevel a listi mu drzi, opadava jen pri nehnojeni, a to i v dolnich patrech. Ted straci predevsim stare listy. Vedle je rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_janii , doposud zeleny bez naznaku cervene, a tohle z nej vylezlo za posledni dny.

Takze zbyva pokus. Vzit Echinodorus ktery ma k cervenani "vlohy" do maleho akvarka (mam uz skoro pripraveno), poradne na nej svitit, zadne ryby, a hnojit bez fosforu. Vodovodni voda neco doda, Echinodorum to muze i stacit (nebo pridam jen nepatrne), ale uz to bude mene a cekam, ze bude rudy jak dabel. ;-) No a kdyz ne, tak holt ne vsechny teorie musi byt spravne.

Myslim si, ze kdyz nekomu moc nerostou rostliny, ale ma rude Echinodory, ze je to fosforem (jeho nedostatkem).
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 7409x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4461?od=151