Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Arowana - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Arowana - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2020 15:54 Vojta kyncl Re: 2310574388
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkujeme za příspěvek. Arowana se v jídle trochu zlepšila,ale pořád jsou kančíci rychlejší a jídlo jí přímo před tlamkou snědí...vůbec jim nevadí,že jsou nacpaní k prasknutí...
Arowana je stále dost plachá,vadí jí každý prudší pohyb. Oblíbila si roh akvária proti fitru.
Krmíme rybky poslední dobou kuřecím srdcem, moc jim chutná. Akvárium máme velké 450 litrů.
Začali jsme přemýšlet,že kvůli klidu arowany dáme kančíky (3xcitronový,2x heros rotkeil)úplně pryč. Kančíky jsme za koupili ve Viváriu Mělník, po doporučení k arowaně. Prosíme,nevíte někdo jaká spolubydlící ryba by sek arowaně více hodila?
Předem děkuji za odpověd.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2020 17:45 2310574388 Re: Vojta kyncl
Po každé změně, kterou v akvárku provedu(přídání ryb, přesun dekorace atd...) arowana přestane na pár dní žrát. Doporučuju ji zkusit krmit živým hmyzem(cvrčci, sarančata), po tom jde ryba hned, akorát bycha na kančíky ať jí to hned nesežerou, přece jenom je arowana trochu pomalejší než kančíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2020 23:17 R Muž ctibum [6910] Re: Vojta kyncl
Chtělo by to ještě informace o nádrži. Velikost, údržba, celkové foto atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2020 22:57 Vojta kyncl – Arowana nechce jíst
Dobrý den,
poprosím o radu- naše arowana už asi 2 týdny nechce jíst. Máme ji od března a už vyrostla z 15 cm na asi 24 cm. Je od začátku dost lekavá. Krmili jsme ji košíčky filete. Před asi 4 týdny jsme zakoupili ve vivariu po poradě několik spolubydlících - kančíků citronových a červenoustych. Jsou mezi sebou agresivní a teritoriální, ale arowaně nic nedělají. Nemůže to být tím? Předtím tam také měla spolubydlící - velikou skalaru a sumečky, kteří ji nevadili. Nebo to je teplejším letním obdobím? Moc se o arowanu bojíme. Předem moc děkujeme za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2019 11:48 Lans – Malátnost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám Arowanu (3 roky, 48 cm v akváriu 215l), která od včerejška do teď trpí malátností z dusičnanů. Okamžitě jsem vyměnila část vody, vyčistila filtr, přidala ještě jeden výkonnější pro prokysličení vody, ale její stav vypadá vážně, takže možná je na záchranu pozdě. Je ve vertikální poloze s ústy nad hladinou, nebo plave se staženou částí ocasu po akváriu a bojuje či jako na obrázku. Dýchá nestabině (teď pomalu). Také má náznaky rozpadu ploutví.
Takže bych potřebovala poradit, co s ní či jak ji co nejrychleji a nejhumálněji usmrtit.
Prosím pomozte. :-(

(PS: vím, že byla blbost ji vůbec pořizovat - byla jsem najivní)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.07.2018 19:40 Muž rudolf [4681] Re: Tojsouvěci
No jo, ale v taxonomii nemůžete vycházet z populárních anglických jmen ;-) Fantang nilský (Heterotis niloticus) tvoří jednu vývojovou linii (nebo chcete-li monofyletickou skupinu) s arapaimou velkou (Arapaima gigas), což jsou ty největší ryby na předmětném videu, které tuhle diskusi odstartovalo, druhou vývojovou linii pak tvoří arowany (rod Osteoglossum) a baramundi (rod Scleropages). Už od konce 70. let 20. stol. se lze setkat se dvěma variantami řazení těchto taxonů. Jedna varianta je, že jde o dvě podčeledi (Arapaiminae a Osteoglossinae) v rámci čeledi Osteoglossidae. Druhá varianta ponechává v čeledi Osteoglossidae pouze arowany a baramundi, zatímco arapaimu s fantangem povyšuje na samostatnou čeleď Arapaimidae. (A kdybych to chtěl ještě víc zamotat, tak připomenu, že pro taxon zahrnující arapaimu s fantangem se původně používalo jméno Heterotidinae, resp. Heterotididae, které bylo později kvůli historické prioritě nahrazeno jmény Arapaiminae, resp. Arapaimidae.) Ale bez ohledu na to, zda budeme uvažovat o dvou podčeledích nebo o dvou čeledích, zůstává faktem, že fantang je příbuzný daleko blíže s arapaimou, než s arowanami a baramundi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2018 17:31 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: rudolf
Velké poděkování za odkaz :-) .Jen na doplnění,pod synonymem Arowana je uváděn i Heterotis niloticus (Cuvier, 1829)- Fantang nilský - African Arowana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   18.07.2018 06:44 Muž rudolf [4681] Re: Tojsouvěci
O názornosti videa není pochyb a je zcela na místě. Jinak zástupci Osteoglossidae žijí na třech kontinentech (Jižní Amerika, Asie, Austrálie) a s počtem druhů je to, jako dnes u mnoha skupin, trochu složité. Počet platných je buď devět (pokud uznáme jako platné všechny tři druhy, které popsali Pouyaud, Sudarto a Teugels v roce 2003 - Scleropages aureus, S. legendrei a S.macrocephalus), nebo šest (pokud přijmeme teorii, že ve všech třech případech jde u Pouyauda, Sudarta a Teugelse o Scleropages formosus a ne o platné nové druhy), nebo sedm, pokud uznáme platnost druhu Scleropages legendrei a za totožné se S. formosus prohlásíme zbylé dva;-). A pak je otázka, kolik je vlastně druhů australských, protože se zdá, že by jich mohlo být více než ty dva, které jsou popsány dnes :)
Aktuálně vyšel pěkný přehledový článek o arowanách a baramundi od profesora Rába v Živě (3/2018), dokonce se dá i stáhnout zdarma ziva.avcr.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2018 23:38 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: rudolf
Všeobecně: Čeledˇ Osteoglossidae je zastoupena deseti druhy Arowan, ze čtyř kontinentů, naprostá většina ryb na trhu pochází z asijských farem (domestikované chovatelské formy). Odkaz videa jsem přidal pouze pro názornost, k nevhodnosti chovu některých živočichů v nevyhovujícich podmínkách. ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2018 21:43 Muž rudolf [4681] Re: Tojsouvěci
Jen na upřesnění pro méně znalé diváky: baramundi ("asijská arowana"), o kterém je tu teď řeč, není v tom bazénu žádný (ne, že by se ale jeho potravní zvyklosti nějak zásadně lišily od přítomných tvorů). Jsou tam dvě arowany ("pravé", jihoamerické), které jsou ze všech přítomných ryb nejméně nápadné, většinu času jedna plave podél pravé dlouhé stěny bazénu a až v čase zhruba 5:40 si jedna taky vyskočí pro rybu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2018 19:28 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: lodislaf
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.07.2018 23:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
Do osmdesáti centimetrů ryby... nádrž měla délku asi 160 cm... výška kolem 50 a šířka 60. Polykala deseticentimetrová crabra... :-) ... Dostal jsem ji, jinak šla kukat... Byli jsme spolu asi dva roky. Pak už musela dál... skončila ve čtyřech kubících...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 21:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Libore, to musíš rozvést, jinak si takový nedovtipa, jako jsem třeba já, bude myslet, že se dá chovat v 80cm dlouhém akváriu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2018 20:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: lodislaf
Do 80 cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2018 14:16 lodislaf – azijská arowana (Scleropages formosus)
Dobrý deň,

má tu, prosím vás, niekto osobné skúsenosti s azijskou arowanou (Scleropages formosus, alebo český názov baramundi malajský)

Teória je jedna vec a prax druhá, preto by ma naozaj zaujímali vaše osobné skúsenosti i rady.

ďakujem za správu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.07.2018 20:18 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: SilverLans
Nejlepší by bylo dát tu rybu pryč a to někomu, kdo má dostatečně velkou nádrž. Když se podíváš do karty ryby tady na portálu, zjistíš, že dospělí jedinci dorůstají délky až metr třicet. Vzhledem k tomu, že u takto pohyblivých ryb se doporučuje mít nádrž okolo desetinásobku jejich dospělé délky, což je cca 13 metrů, nemáš šanci ji držet, aniž by to pro ni bylo trápení. A pro příště - než si něco živého pořídíš, nejdříve si nastuduj nároky konkrétního živočicha. Mohlo by se příště stát, že se sem obrátíš s dotazem, že sis pořídila žraloka bílého nebo keporkaka........
rybicky.net/atlasryb/arowana_dvojvousa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.07.2018 20:15 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: SilverLans
Na 1000% mu stačit nebude a nic s tím udělat nejde.
Takže buď pořídit nádrž alespoň 1000l+ nebo rybu dát někomu do větší nádrže.
Občas si to chce něco o rybě přečíst než si jí člověk pořídí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 20:08 SilverLans
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám doma samce Arowany dvojvousé (31 cm) v 212 litrovém akváriu. Myslíte, že mu bude i nadále stačit navzdory jeho dospělé velikosti? A co bych kdyžtak mohla udělat pro to aby mu stačilo? Prosím poraďte. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 10:11 Muž dudak [1885] Re: Fuchs
botanická zahrada v Tróji- Skleník Fata morgana
Každý den kromě pondělků dle otvíracích hodin, jezírkem vede tunylek, toto je americká část, na druhé straně je ještě stejně velký kus s Asii/Afrikou, ale v létě to vypadá líp, na zimu odejde hodně kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2018 09:19 Muž Fuchs [169] Re: dudak
Opravdu krásné, je to přístupné veřejnosti? Opravdu čumím luxus.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.01.2018 23:48 Muž dudak [1885]
zde dávám odkaz na video, s jakými rybami arowany chováme, samotné arowany se tam mihnou jen na chvilku. Kvalita videa nic moc, včera bylo dost zataženo, takže málo světla.
youtu.be/… ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2018 11:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fuchs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Záleží jak moc ta ryba plave. Mám třeba sumečky průsvitné v 325l akváriu a ty ryby se prakticky nehnou z fleku kde mají mírný proud a plavou celý den na místě proti tomu proudu. Takže by jim stačilo klidně akvárium 30cm dlouhé. To samé platí i pro betu.
Ale dali by jste třeba neonky do 45cm dlohého akvária? (to je 10x jejich délka)
Arowana hodně plave, viděl jsem je v expozici v Ostravské Zoo v jezírku tvořeném většinou kanály 40x40cm a přišlo mi to pro ně nic moc. Furt plavaly, nezastavily se na místě. (Nemluvě o trnuchách, pro ty to je malé.)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2018 08:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Fuchs
Nejsem tu jediný, kdo Ti to napíše. Když nemám podmínky, tak si prostě tu rybu nepořizuji. Musím počítat že mi vyroste a navíc, pokud ji jako mladou chovám v malém akváriu, začne krnět. A akvaristika je o tom, nabídnout těm rybám co nejlepší podmínky a ne o tom, co ty ryby ještě vydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.01.2018 08:30 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Fuchs
To, že je tak lidi chovají, není argument. Ještě bídnější je přístup, že nikdo nemá 10m dlouhé akvárko, tak v čem to mají lidi jako chovat.
Nechovat! Chce to soudnost a umět se podívat pravdě do očí. Asi bys byl také zdravý a prosoperoval bys, kdyby tě zavřeli do 2x2x2 metrové krychle na celý život.. ale moc přirozeně by ses tam chovat nemohl a lépe bys prosperoval v 5x5x3 metrovém kvádru.

Včera jsem s kamarádem zachraňoval 2 zakrslé závojnatky od jednoho blbce, co je měl v 25 litrovém akvárku v úplně černé vodě bez kytek a filtrace. Ty ryby jsou zdravé a čilé.. to ještě neznamená, že by se měly chovat v takových podmínkách.

Ale to je přesně o tom přístupu. Někdo je spokojenej, když prostě má tu rybu, co chce, a je mu jedno, že stráví celý život téměř nehybně a vybuduje si apatii, hlavně, že ji má!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 00:16 Muž Fuchs [169] Re: Pepan
Říkám, chápu tě ale prostě to nelze aplikovat jako všeobecnou poučku. Moby v dospělosti mohou mít i 35cm a jen málo lidí je chová 3,5m akvárku. Čichavce při délce 10cm by měl být v 1m a kolik lidí je chová v mnohem menší a přesto ryby prosperují, jsou zdravé. Terčovce při délce 25cm je lidi běžně chovají ve 150cm akva a opět spokojeně plavou. Byl by to ideál ale tak to prostě není. Délka nádrže neni to kritérium aby ryby byla spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 00:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Fuchs
A v čem bys chtěl chovat metrovou arowanu? V miníčku? Každý živočich potřebuje adekvátní prostor. A každý chovatel by měl být natolik odpovědný, aby věděl, kolik toho prostoru může poskytnout a jaké živočichy si může dovolit. Podívej se na ten odkaz s videi. Uvidíš, jak ty arowany jsou v té nádrži spokojené. Taky se mi tyhle ryby moc líbí, ale bydlím v paneláku a tak bohužel to není druh pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 00:02 Muž Fuchs [169] Re: Pepan
Ano máš pravdu spletl jsem se né 30 ale 10m ale i tak. Myslím v dospělosti. To stejný je ale u mnoho jiných druhů. Chápu tě ale je to dost přísné kritérium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 23:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Fuchs
Umíš počítat? Napsal jsem desetinásobek, ne stonásobek. A u normálně plavající ryby. Přícucka by tu délku snesla menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 23:40 Muž Fuchs [169] Re: Pepan
ÕTak že podle tebe všichni co mají arowanu jsou tyrani pač já neznám nikoho kdo má 30m dlouhé akvárium. To stejný s krunýřovcem síťovaným při délce 50cm podle tvého by měl mít 5m dlouhé akvárium. Nevím toto je přehnané kritérium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.01.2018 16:20 Muž dudak [1885] Re: Miri
Máme v práci 3 cca metrové arowany spolu s většími cichlidami, ale jsou tam i malé tetry, skaláry, terčovci, když mají dostatek potravy, ostatní ryby nechají na pokoji. Rostou dost rychle, kilo rybiček spořádají za 3 dny. Ve větší velikosti to jsou ryby spíš do jezírek. U nás mají asi 100 000 litrů a je to tak akorát.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 15:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
To taky. V tom odkazu je video se skupinkou Arowan. Tohle by byla tak odpovídající nádrž a ne to zde uváděné šplouchadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 15:43 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
+ ještě šířka (či jak se tady říká hloubka) aby se mohla pohodlně otočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.01.2018 15:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Miri
Podle mě by u normálně pohyblivé ryby měla být délka nádrže aspoň desetinásobek její délky. Čili už v současné době chybí jeden metr nádrže. Až bude mít půl metru, budou podmínky chovu absolutně nevyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 15:09 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Miri
Jestli umíš anglicky, mrkni tady na toho borce. Jeho hlavní nádrž je s arowanou a většina videí je o ní.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 14:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miri
Může žít víceméně s jakoukoliv velkou rybou, co Arowanu nechá na pokoji, nevadí jí aktivní pohyb arowany a nemotá se u hladiny. Běžně ji vídávám s trnuchami, velkými sumci (hlavně krunýřovci a anténovci), velké mírné cichlidy, velké tetry, ...
Hlavně si dej bacha, aby ti nevyskočila. Jen krycí sklo nestačí. Může ho svou vahou odhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 14:48 Miri Velikost akvária
Momentálně mám akvárium ve velikosti 200x60x60 a během roku plánují akvárium větší.Momentálně má ryby cca 30 cm takže nemám pocit, že by v akváriu byla nějakým způsobem namačkaná.Chtěla jsem jen vědět s jakými ostaními rybami může žít v zájemné symbioze.A darovat ji opravdu nechci jelikož mám červenou formu, která mě stála relativně ranec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 16:58 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kubaa
Ono je to o tom, co chceš. Např. zmínění oceloti. Mně se hrozně líbí, ale nemám prostor ani peníze na akvárko 5.000x2.500x1,500, což považuji pro tuto rybu za minimum. Drtivá většina lidí je chová právě v akvárkách o velikosti +- 200x60x60, kde ta ryba může udělat 3 tempa dopředu a může se otočit a celý život stráví téměř nehybně (přitom je to aktivní ryba).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.01.2018 16:45 Muž Kubaa [718] Re: blegon
OK? Asi nebudeš mít víc než dva metry... tak si zkus vlézt do místnosti, ehm krabice, 400x120x120 a zkus v ní strávit víkend, natožpak celý život...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 16:38 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Kubaa
Pro arowanu je to ok.
Také bych to viděl na párek ocelátů plus třeba nějakého krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2018 16:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Miri
Akvaristika je o tom, poskytnout rybám maximálně vhodné podmínky. Jak vhodné podmínky chceš poskytnout rybě, která dorůstá velikosti i přes metr?
rybicky.net/atlasryb/arowana_dvojvousa

rybicky.net/atlasryb/arowana_ferreirova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 16:13 Muž Kubaa [718] Re: Miri
Tak ono je to malé i pro tu arowanu. Sežeň ji něco většího nebo ji někomu s větším akváriem dej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 15:54 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Miri
Tak bych přidal párek nebo dva těch oskárků. Nebo více méně jakoukoliv cichlidu alespoň 30cm dlouhou v dospělosti.

Na sladkovodní rejnoky by to bylo stejně malé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 15:50 Miri Re: RE5PEK7
Akva mám 200x60x60
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 15:22 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Miri
Další arowany? :) Co třeba Vrubozubec paví?

Jak máš velké akvárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 14:28 Miri – Arowana a další druhy ryb
Prosím Vás, mám dotaz.Mám arowanu v akváriu a chtěla bych k ní ještě nějaké ryby.Co byste mi doporučili kromě sladkovodních rejnoků ( ti se mi nelíbi)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   09.11.2016 00:40 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Lucianetta
Nerad,ale nějak si to nemohu odpustit,tak se předem omlouvám.Snažím se živým tvorům,které jsme si zotročili tím ,že jsme je zbavili svobody v přírodních podmínkách,vytvořit byť idealizované,ale aspoň trochu důstojné prostředí.
Homo sapiens sapiens (1,8m),by si mohl uvědomit,že se pohybuje vzpřímeně,možná kdyby se trvale přemístil do horizontální polohy v prostoru
4,5 x 1,26 x 1,26 m,tak by neuvažoval o chovu Arowan (1m) v nádrži 2,5 x 0,7 x 0,7m.Měřítko je pouze orientační. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 22:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Lucianetta
No nějaký čas to půjde... až se budou blížit k metrové délce, bude to možná trochu rušnější....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2016 21:57 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Lucianetta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2016 21:09 Žena Lucianetta [43]
Mohou se spolu chovat 2 arowany v akváriu? Snesou se? Jedná se o akva o rozměrech 250 x 70 x 70 cm. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2016 14:07 Jarda
Dnes jsem se podivat kousek dal (Dříteč), kde maji velkoobchod a v patek i maloobchod. Snad 300 akvarii se vsim moznym i nemoznym. Pan Gugl poradi, ja se tam dostat - staci zadat Akvaristika Dříteč. A dnes tam meli i male arowany za 450.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7128x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4459-arowana--chov