Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Arowana - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Arowana - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 08:57 Muž čert [3] Re: snehulda007
No vzhledem k tomu,že některý jedínci můžou stát miliony až desítky milionů korun coze ,tak to jsou vlastně drobný :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 08:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Já mám takový pocit, že jsem kdysi četl rozhovor s panem Kučerou z Vivária a říkal, že pro jednoho podnikatele zajišťovali dovoz vzácnější formy arowany a po celou dobu, kdy u nich byla ta ryba v karanténě, výrazně stouply tržby. A teď si z toho vyberte co chcete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.09.2012 05:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: lucie.aqua
Prvotně to není o známce přepychu či nějakém dokazování si čehosi, jak se ten chovatel domnívá. Pokud si Asiaté pořizují akvárium - a to právě není otázka majetku či postavení - s "rybami štěstí", což v jejich případě jsou opravdu arowany a flowerhorni, pak to dělají proto, aby se jich to štěstí drželo,či aby jim je ryba přinesla. S ohledem na ceny je třeba říci, že arowany (hlavně barevné) jsou drahé, z toho vychází ten dojem, že je to otázka prestiže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 21:23 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: snehulda007
Třeba pro snoby je to otázka prestiže. Musí ukázat, že oni na to maj. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   13.09.2012 19:09 Muž snehulda007 [850] Re: lucie.aqua
Krmit rybou za 40000,tomu já říkám prestiž smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 19:02 Žena lucie.aqua [511]
Jen pro zajímavost...Nedávno mi jeden chovatel vyprávěl, že pro asijské národy je akvárium doma otázkou společenské prestiže. A čím větší a vzácnější ryby v něm plavou, tím vyšší vážnosti se člověk těší. Ti nejlépe situovaní pak chovají právě arowany, to je pro ně ryba No.I. Proto se zřejmě tak báli, že by o svůj symbol přepychu přišli a cichlidy raději vrátili...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2011 21:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: andrea555
No tak to je úplně v pohodě.
Spíš počítej s tím, že i ty dva metry délky akvárka budou časem málo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 18:45 andrea555 Re: mahy
no ...ted má cca 14 cm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 18:20 Muž mahy [0] - CichlidyRe: andrea555
Záleží na velikosti arowany,pokud by se jí vešli do huby a měla by možnost,tak je vklidu zbaští ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 15:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: andrea555
Můžeš být v klidu, arowany si ryb dna nevšímají, zdržují se hlavně těsně pod hladinou, litráž máš pěknou, směle do toho.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 14:55 andrea555 – Ostnojazyčnatec dvouvousý
ahoj chci si porídit Ostnojazyčnance dvouvousýho do 960 litrového akva (200cm x 80x 60)a chci se zeptat jestli je vhodné zatím jsou v nem 3 gibíci jeden má 15 cm a ti druzí 4cm neublíží jim? je osázeno kořeny kameny a pískem..rostliny tam nejsou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 11:52 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JuraS
No vzdyt jo, vypadalo by to jako platicko na jedno pouziti pro jednu rybu :) . Ty dafnie nemaji zadnou velkou vyzivnou hodnotu, ale prave tim, ze je v tom ten astaxanthin, ziskavaji ryby krasne zbarveni, a neni to jen o zbarveni. Nedavam to rybam kvuli samotnym dafniim, jen v tehle podobe to dobre berou, tak proc ne. Astaxanthin se pouziva i pro lidi, na webu toho lze najit vic, jde o velice ucinny antioxidant. A ma-li neco tak dobrou povest, jiste ze to farmaceutickym firmam tezko unikne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 10:49 JuraS Re: Designer
tak o tom jsem nevěděl...to by taky šlo jenže arowana by kostku dafnií slupla jako malinu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 10:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JuraS
Nekteri z nas tim krmi celkem bezne (i kdyz jine ryby nez z tohoto tematu), staci koupit mrazene dafnie s astaxanthinem, treba Pet centra je bezne vedou ;-) . Nedavam to rybam stale, ale obcas ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 09:30 JuraS Re: sokar
spíš slanejma artemiema...po nich sou prej červení plameňáci..jenže to bys ty artemie nejdřív musel krmit tou řasou co jim dává to co barví plameňáky...a to by asi doma nešlo...cr je klasika..používají to chovatelé ptáků pro papagáje aby měli červené peří....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 09:17 sokar Re: JuraS
Nestačilo by je krmit krevetami?Myslím, že asi jo,ale zbarvení by nebylo tak sytý ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 08:00 sokar Re: Libor123
Metrovou??No pokud podle tebe má metr, tak ta moje má metry 2.
Arowany sou bohužel ryby dosti blbý.Já zkoušel několikrát dát dohromady více černech a nikdy to nevyšlo.
Ta moja mě vždycky když sem ju krmil z ruky schválně kousla, takže už z ruky nekrmím.No pohladit se nechá,ale je to potvora.
Mám ju od 10cm mimina a někdy je nenažraná.Jindy zase týden nejí a to hlavně proto, že se do něčeho bouchne, třeba když vidí muchu jak leze po krytu atd.
Prodal jsem jednu čenou cca 30cm a ona se nechala zabít stříbrnou jen 20cm.

Mě teda docela zklamaly, ale už mě to zase začíná brát a asi koupím 10 stříbrnech aby se mi vytvořila pára. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 07:49 JuraS
Arowany krásný ale na youtube mají maníci doma v akvárku arapaimy..to je pak nádhera..a to ještě není všechno..v Praze, na krejcárku v tom nová´ým kancelášským centru mají dole mořskou akvaristiku..tam mají něco jako má sokar akorát to líp využili...maj tam kus útesu uprostřed a okolo jezdí vodou tak metrovej žralok...to je nádhera....
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

ne tedy že by se mi arowany nelíbili ale jejich potravní nároky jsou doma dost těžko splnitelné...tedy pokud někdo nemá zimní zahradu s bazénem uprostřed a v ní stromy a kytky s listy a větvemi zasahujícími nad hladinu odkryté vody a po tom volně pobíhající ještěrky, myši, opičky, malí ptáčkové a tak....rozhodně však odkryté akva...

Edit: Díval jsem se na videa red arowan na youtube...no jestli to správně chápu tak jsou to vyšlechtěný jedinci...nevím jak by to fungovalo, kolik času by to zabralo ale krmit arowanu masem napuštěný carophyllem red pak za chvíli bude mít oči jak angorák...šupiny doufám taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2010 05:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: Libor123
Kubíková nádrž také stačí...:-) Tomášova krasavice na Mělníce roste již pomaleji, je dobře zakrmená a kubíkovou nádrž zatím nemá:-)Vyrostla na holátkách a cvrčcích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 22:35 Libor123
Nazdar. Ve Sklorexu mají taky jednu asi metrovou. Hoši když tam jdu, tak na ní můžu oči nechat. Je taky fakt že sežrala jednoho myslím že to byl kančík asi o velikosti 15 cm. Říkal pan majitel. Jinak tady to akva ve sklorexu je 3 000 litrů, tak že docela malí bazén, ale bomba. Vždycky když tam jdu tak napřed tady tohle a potom ostatní. Jo 3 000 litrů to by byl mazec toto mít doma.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 19:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Filip980
Pěkný článek o Arowanách je v časopisu Aquristik 1/2010 (to mě ještě chodil) a tam se dočteš že za formu Super red zaplatíš i několik set tisíc korun :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 11:03 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Fotka k příspěvku Arowany jsou nádherné ryby, tuhle prodávají na internetu za 50 000kč.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 09:07 Muž Chechelac [4] Re: sokar
V botanický jsem byl. Arowany tam mají krásné. Byl jsem tam, když tam byla výstava motýlů. Několikrát jsem zahlédl jak číhající arowana slupla odpočívajícího motýla na leknínu jak malinu coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 17:01 sokar
Chtěl bych se zeptat těch co již byli v mořském světě v Praze a viděli to 27000L akvárko,zda si nevšimli,jak velké tam mají černé arowany?
A také bych se chtěl zeptat těch co již byli v botanické zahradě v praze, zda tam viděli velké akvárium se spoustou arowan?

Mám to do Prahy daleko a nechci tam jet nadarmo.Díky. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2008 21:23 sokar
Zdravim všecky co maj doma arowanu.Čím vším ju krmíte??Mě přestala jest srdíčko a chce jen nasekaný filé.Co Vám?? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2008 13:54 sokar
Ahojky,

dokázal by někdo rozeznat pohlaví u arowan?Mám tu černou arowanu a nevím co to je.Chtěl bych dokoupit jednu a mít pár.Koukněte v seci ryby esi to dokážete podle fotky.Moc díky. ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2008 08:37 Muž mahy [0] - CichlidyRe: zikyc
Zrovna u tebe bych teda čekal že budeš znát rozdíl mezi Osteoglossum bicirrhosum a Osteoglossum ferreirai ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 18:37 sokar Re: zikyc
Mám černou.Je lepši vybarvená.Nebude tak macatá jako ta stříbrná.Zbarvení se ještě zlepší.
Jde dost o cenu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2008 06:37 Muž zikyc [79] - SumciRe: sokar
černá nebo stříbrná?? nák v nich rozdíl nevidim hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 21:46 Muž frmol [14]
www.allegro.pl/…
na polske internetove burze jsem nasel 2 arowany, jedna 5 cm za 350 Kc, druha odlovena v prirode 25-30cm 3200 kc, staci pro ne zajet ;-)
www.allegro.pl/…
a dalsi stribrna 20cm za 700 kacek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 19:21 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Pěkné video čerstvě vykulených prcků www.youtube.com/…
Tomu říkám žloutkový "váček" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 16:36 sokar Re: PaDa
Dnes dojdou do vivária další černý arowany.Větší než mám já.Asi 35-40 cm.Tak kdyby měl někdo volnejch 6500Kč.... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2008 06:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: atrex
Tak jsem se včera stavil v těch Strašnicích a zkusil změřit tu o trošku větší arowanu a je to prcek, má "jen" 75 cm ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2008 06:32 Muž zikyc [79] - SumciRe: poltergeist
Tak arowana bude pro ně asi těžko posvátná, ale myslíš asi baramundi (Scleropages formosus) která je původem z Asie oproti arowaně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 23:07 Muž poltergeist [3] Re: RAP
Fotka k příspěvku jo myslím tohle maj tam 3 kousky a jedna má nějakej trošku "sešláplej" xicht má takový vylezlý oko, pozoroval jsem je asi 20 min. plave majestátně a občas na sebe zaútočí a to je pak šplouchanec.. Fakt stojí za to se tam jít mrknout palec
a co to má ta na tý fotce... to je divný
jinak jednou jsem byl v Hornabachu na čerňáku a přišel tam ťaman a vzal si 3 arowany coze tak mi to nedalo a ptal jsem se kolik má akvárko mno a bylo mi řečeno prej 2000 l, sice mu trvalo naž to pochopil spim a prej je arowana posvátná ryba sem slyšel ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 21:19 RAP Re: poltergeist
Fotka k příspěvku Myslíš toto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2008 01:39 Muž zikyc [79] - SumciRe: PaDa
Tak metr u tědlech ryb neni žádnej problém při správnym krmení palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 23:27 Muž poltergeist [3] Re: artex
jo to jsou hodně slušný kousci, kde maj taky velice pěkný tak je v Troji ve Fata Morganě v to obrovským akváriu, hromada pestřenců, živorodek prostě krása palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: atrex
Na krmení bílejma myškama jsem se tam několikrát díval, ale z toho metru bych trošku ubral ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 21:54 Muž atrex [0]
Fotka k příspěvku V akvaristice Na Groši ve Strašnicích mají v akváriu dvě, co mají asi metr, skutečně fascinující ryby. Prý to krmí holátky myší a snad i dospělými.
Jo a mám doje, že jsem malé arowany (asi 10 cm) viděl v OBI ve Štěrboholech za 350 korun.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2008 15:12 sokar
Ahoj.

Mám doma černou arowanu (osteoglossum ferreirai) za 6500Kć.
Žere cvrčky a kuřecí srdíčka. palec

Chystám 1280L aqua.Teď má tak 25 cm.Roste fakt rychle.Mám ju z mělníka z Vivária.Nejradši bych si koupil i tu druhou co tam maj ale prý se v mládí,když plavali spolu hodně prali,takže je oddělli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2007 18:20 Muž Kolco [57] – Opět arowana a Hornbach
Po delší době jsem se stavil v olomouckém Hornbachu.Chodím tam za arowanama,když už je po konzultaci s Vámi nemůžu mít doma.Už mají jenom dvě,důvod uhádnete jen stěží - krupička.Co dělá řetězec Hornbach špatně,že se tou krupicí již málem proslavil.V Olomouci to funguje měsíc a už ji tam mají taky.Nechci se vytahovat,ale u mě by se ty ryby měly líp.Když jsem je tam viděl poprvé ,rejdily sem - tam .Teď působí poněkud schlíple i když vizuálně na nich nic vidět není. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 23:15 andilo Re: Kolco
Pouze jednu, je to ryba samotář, ke svojemu druhu agresivní, s většíma kančíky bezproblémová. Je to ale skokan, chce krycí sklo. Já mám doma 60cm a v poho:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 21:05 sokar Re: mahy
Zdravim,

takže radši ne. no
Fakt škoda,ale asi záleží na temperamentu jedince.
Kdybych tam měl dvě a byly by potomci tak by to bylo supr.

Měj se. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 20:45 Muž mahy [0] - CichlidyRe: sokar
Mě se rvaly i půl metrové arowany,když byly v akva dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2007 11:23 sokar Re: Hamster
Ahoj,
když to máš vyzkoušené tak po tech 25 cm už se snesli jo? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 21:51 Muž zikyc [79] - SumciRe: hamster
dobře přijímaj i granule od SERY pak chytaj šikovně i rybky a uměj žrát třeba file i ze dna, suprově se u toho natáčí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 21:48 Hamster Re: Kolco
Menší arowany je při jejich aklimatizaci dobré krmit hmyzem, nejlépe cvrčky přiměřené velikosti. Je to jejich přirozená potrava (u mláďat), dokáží je lovit perfektně i nad hladinou. Potravu "loví" skoro zásadně z hladiny, cvrčci plavou, takže je arowany dobře vidí a navíc svým pohybem je vyprovokují k lovu. Jinak se velice dobře naučí i na plovoucí granule (JBL NovoStick M). Po krátkém čase se zcela ochočí a potravu se berou z ruky.

Edit: Můžu jen potvrdit nesnášenlivost mláďat arowan, nejlepší je mít pouze jednu v akvárku (mám to vyzkoušené alespoň do velikosti cca 25 cm). Podle zkušeností jiných akvaristů se velké arowany již spolu snesou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 21:45 Muž zikyc [79] - SumciRe: Kolco
podtrhnout nevim, maximálně asi porostou pomalejc, jinak je pravda že se v mládí spolu nesnesou, ikdyž maj dostatek místa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 21:30 Muž Kolco [57] Re: Hony
JO ,tu tropickou řeku jsem viděl,ale tenkrát mě tam nejvíce fascinovaly piraně i když si vybavuju, že arovanu tam měli taky.Bohužel tenkrát tam zrovna měli dost pokalenou vodu.Měl jsem sebou kameru,ale nic moc z toho nebylo.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7128x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4459-arowana--chov?od=51