Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Poškrábané sklo

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Poškrábané sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 12:09 Muž Richo [11] Re: vaclav
Super rada coze . Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 11:59 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Richo
Pokud máš strach vezmi kus skla a silikonem to přelep, ve dně to nevadí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 10:06 Muž Richo [11] Re: UndeR
4mm. Akvárko je 50cm dlouhé, 30cm vysoké. Ten jeden vryp je celkem hluboký. Kdyby se mi takový podařil při řezání skla, tak budu spojojený :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2021 09:59 Muž UndeR [80] Re: Richo
Osobně bych se toho nebál. Jaká je tloušťka toho skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 09:52 Muž Richo [11] – Poškrábané dno
Fotka k příspěvku Při vybírání písku se mi podařilo podrápat dno, Můžu se odvážit založit znovu? Nepraskne? Jako podložku mám filc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 19:32 Silviebaris Re: Martin
U nás je firma Agrecycling.cz, a ta ho v nabídce má 100g za 315kč.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2018 19:18 Martin – Poškriabané akvárko
Dobrý deň mám na vás jednu otázku. Kde sa dá kúpiť oxid ceričnatý za každú odpoveď veľmi pekne ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2016 09:41 Muž patamatix [408] Re: TProkop
Samozřejmě,že můžeš.Záleží na rukou,ale myslím si,že tak,jako tak dříve či později akvárium utrpí nějaký ten škrábaneček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2016 00:18 Muž Mislow [304] Re: TProkop
Ahoj, jsou na to sterky s ziletkou, osobne ti neporadim presny vyrobek, pac ziju ve skotsku, ale mam s tim dobrou zkusenost, koukni, co se kde nabizi. Mam sterku s vymenitelnymi nastavci a jsem spokojeny. Sklo mi to neskrabe. Je to delano k tomuto ucelu a funguje to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.03.2016 22:20 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TProkop
Když budeš šikovný, můžeš. Na řasu na skle je podle mě lepší houbička na mytí nádobí. Akorát je potřeba si dát bacha, aby asi do ní nedostalo zrko písku ze dna.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2016 21:58 Muž TProkop [1]
Muzu poskrabat sklo akvaria ziltekou pri odstranovani rasy? Diky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2012 08:46 Muž Yirka [9140] Re: zdemi11
Odpověděl sis sám. A přečtení vlákna ti to asi potvrdilo. Jednou z dostupných možností je nádrž otočit a poškrábanou stranu umístit k pozadí. (Za předpokladu, že je neoškrábaná ;-) ). No a pak je třeba změnit metodiku vnitřního čištění skel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2012 01:21 zdemi11 – Poškriabane sklo
Fotka k příspěvku Mam dost poškriabane sklo,ako sa to da opravit... vela moznosti tu asi niet
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2012 18:51 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: carpattacker99
Co zkusit sklenářství X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2012 17:28 carpattacker99 – výměna skla
A poadíte někdo s tím, kde nechat čelní sklo vyměnit? Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2011 11:09 HaDaS Re: radim
Něco podobného se může objevit u mechanicky (náraz) narušeného connexu, nebo tepelně narušeného plastu. Protože ani jedno nebude Tvůj případ, tak to pro mne zůstává záhadou. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2011 09:22 radim Re: Yirka
mastnota to není je to zevnitř akvaria a oběvilo se to až časem. Sklo jsem čistíval magnetem. Od té doby co to tam je už jen houbičkou, ale příjde mi že se to pomalu rozšiřuje :-O
když přesto přejedu prstem, nehtem tak nic necítím.. už jsem se to snažil na jednom místě seškrábnout i žiletkou, ale bez úspěchu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2011 09:02 Muž Yirka [9140] Re: radim
Ty "bublinky" jsem nemysle, myslel jsem že se jedná o ty čárky vpravo, nebo jemné pruhy nahoře. Ty bublinky jsou zvláštní, i vady ve skle vypadají jinak, jsou pravidelnější a ojedinělé. Jde o to kdy se ti to objevilo, jestli to bylo od začátku - výrobní vada? - nebo později po nějakém úkonu. (Předpokládám že to není nějaká mastnota na skle).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2011 08:42 radim Re: Yirka
ted myslis to co mam na skle já? protoze to jsou většinou tečky ..skoro jako "bublinky"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2011 08:37 Muž Yirka [9140] Re: radim
Já ti to nevyčítám, jen upozorňuji, že se tam můžeš dozvědět více. Proto jsem dal link, abych nemusel vypisovat již popsané.
Charakter škrábanců však odpovídá nejčastější příčině - a to poškrábání zrnkem(y) písku nabranými na stěrku.
A to vyleštění je opravdu obtížné a pro laika skoro nákladnější než vyměnit sklo. Další možnost je otočit nádž a příště si dát pozor, ale i to může narazit na problémy ohledně např. použitého pozadí či hmotnosti nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 21:08 radim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jinak bych měl taky dotaz..co je toto a co to može způsobovat?...jako škrábance to moc nevypadá a postupně se tam toho oběvuje čímdál víc :-(
je to zevnitř
može se sklo nějak "kazit" třeba že to je šmejd?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 20:29 radim Re: Yirka
Neříkám, že je to snadné. Jen to, že se dají škrábance vyleštit. Jinak o tomto vláknu tady jsem nevěděl..nemožu číst všechno, to bych asi nic jiné nedělal X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 18:01 Muž Yirka [9140] Re: radim
Není to tak snadné a jednoduché jak si myslíš a jak to na první pohled vypadá. Vlákno na toto téma existuje a stojí za pročtení.
rybicky.net/forum/4283…
Edit: Stálo by to asi za sloučení vláken
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2011 17:28 radim
běžně se leští škrábance na hodinkách, brýlích, čelním skle auta...tak snad by to šlo i u akvaria a nemuselo by se to přelepovat... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2011 23:10 TomášP Re: Zoidik
jasně, že se jedná o tu z prezentace. A k tomu mám nalepený pozadí, takže obracení opravdu nehrozí. hmm Není jich moc, ale je tam jeden řekl bych skoro brutální, kterej mě velmi S....... no

Jooooo a dík za tip. Hned jdu studovat. Magnet stěrka už je na smeťáku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 23:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: GP
Jestli je to ta 517l nádrž co má v prezentaci, tak otočení asi nebude tak jednoduché. Taky záleží jak jsou ty škrábance velké a výrazné, jestli to má vůbec význam řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 22:25 GP Re: TomášP
pokud je to predni strana a da se otocit, tak otocit :) (cele akva samozrejme)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 09:00 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: TomášP
Tady je jeden návod. Je to sice popisované na autě, ale jelikož sklo je sklo, tak postup bude podobný. Ale za provozu to neuděláš. Chce to leštičku, pastu a pár dalších kravinek. www.bmwklub.sk/…


edit: Něco je i tady na sousedním akva protálu, ale firemní proxy mě tam napustí, tak to zkus prostudovat taky, třeba tam bude něco užitečného www.akvarista.cz/… a ještě tady, opět proxy, takže nevím co tam je, ale našel mi to strejda google www.akva.sk/… a ještě tady www.wds.cz/… Ale vždy tam figuruje brusná pasta, takže za provozu to neuděláš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2011 23:11 TomášP – Škrábance na skle
ahoj Ahoj nevíte někdo zda se dá "rozleštit" nějakým způsobem škrábance na vnitřním skle akva??? coze Díky za tip....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2011 13:33 Žena maru [49] Re: Silent
to jsem ráda, děkuju smich četla jsem tady spoustu příspěvků, ale nic moc jsem z toho nepobrala. někdo má takový názor, druhej makovej. děkuju za reakci
:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2011 12:14 R Muž Silent [5949] Re: maru
Od pouhých škrábanců akvárium nepraskne. Neboj. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2011 12:00 Žena maru [49]
ahoj všem, prosím o radu: mám na vnítřním skle pár škrábanců-nevím, ale asi od magnetové stěrky řas. může mi to akva celé prasknout? nerada bych přišla domů a našla rybičky na suchu. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2011 22:51 Muž avast [49] Re: Tomas
Ano, některé rybky opravdu berou kamínky do tlamky a hází ho po skle, nebo zpátky na dno. Skus se podívat do atlasu a většinou to tam u nich bývá napsané když tohle dělají. Nebo když to sem napíšeš, tak se určitě od někoho odpověď dozvíš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2011 21:47 Tomas – zahadny sram
je mozny, ze by mi ryba poskrabala sklo?
treba ze by tarokát vzal kus kaminku do huby?
najednou se mi v akvarku objevilo par jemnych skrabancu a pritom jsem v posledni dobe sklo necistil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2010 15:19 Muž filipsi [1296] Re: JuraS
Ja tedy taky k otazce - nic nebude levnejsi a efektivnejsi, nez vymenit cele sklo. Snazit se vrypy rozlestit by bylo peklo na zemi, snazit se melke vrypy odstranit zalitim jako praskliny autoskel bude vzdy viditelne a take bidne.
Jeste zvazit, jestli akva nejde otocit, neposkrabanou zadni stenou dopredu.
Osobne to resim tak, ze skrabance s tezkym srdcem ignoruju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2010 15:10 JuraS
Vypustit akva, očistit, odmastit a použít zacelovací pastu či jak to sklenáři nazývají...nejlepší by bylo to odnést sklenáři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2010 23:16 roberto Re: Ričmond
tady je seznam chemikálií, co prodává jeden pán(včetně oxidu ceričitého). Je tam taky kontakt pro objednání. www.balex.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2010 22:21 LuboZ Re: Ričmond
zkuste tohle: www.rover-lbc.cz/… , byl to hned první odkaz, který mi našel Seznam, když jsem dal do vyhledávání "oxid ceria" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2010 09:24 Ričmond Re: 2lizard
Nějak jsem to nepochopil hmm já jsem se ptal na to, jestli někdo z vás neví kde sehnat oxid ceria a vtom odkazu obchod není a navíc ten odkaz jsem už před tebou dal Těhňajs.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2010 23:03 Muž 2lizard [7] Re: Ričmond
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2010 22:06 Ričmond
Ještě bych se chtěl zeptat jestli někdo nevíte o nějakým internetovým obchodě kde bych ten oxid ceria koupil sháněl jsem ho u nás všude a nikde ho nemají do konce jsem byl i u sklenařů a bezúspěšně. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 15:02 Muž filipsi [1296] Re: JuraS
No vidis to, zivot je kosaty. Ty takovy pisek v akva nemas, jiny ma. Ty takovy nuz nevlastnis, jiny jo. To nic nemeni na tom, ze sklo sakra tvrde neni, a udelat do nej viditelnou ryhu je hracka i pri cisteni houbickou, pri nevhodne konstelaci okolnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 14:57 JuraS Re: filipsi
mám obyčejnou sklinku a nůž z titanu..zkouším do ní rejpat ale nic..na to mám doma diamantové vrtáčky a tvořítka a zubařské vrtáky a vrtačku co točí 30.000 otáček..ale i s ní to není žádná sranda udělat rýhu do tvrdého skla...osobně jsem vždy dával pozor abych nehrábl do dna a pak..ty šutry co tam mám se hodí do praku ale poškrábat sklo ??? žádnej jemnej písek v akva nemám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2010 14:40 Muž Wrata [21] Re: filipsi
Ja se vratil prave na zaklade tehle blbejch zkusenosti k obycejne ziletce..Je to tedy pracnejsi,ale nenapacham uz zadny dalsi skody..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2010 10:58 Muž filipsi [1296] Re: Wrata
To ja to bez problemu umim i tou houbickou. Staci malinky kousek Fujizuny (zvireny pri cisteni u dna) a je to. Sklo zas moc "tvrde" neni. Nejakych 5 Mohse. Do nej rypnu i lepsim nozem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2010 10:48 Muž Wrata [21]
Magneticka sterka + písek ze dna a maler je na svete, kdyz jsem si toho vsimnul,ze jsem si poskrabal predni stenu, magnetickou sterku jsem naveky odlozil..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2010 20:31 Usine Re: Ričmond
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:27 Těhňajs Re: Ričmond
Googluj, něco určitě najdes..... 30 s hledání = www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2010 17:08 Ričmond – Jak odstranit škrábance v akváriu
Ahoj v akváriu mám dost poškrábané sklo od čištění a chtěl jsem se zeptat jestli je možné to nějak odstranit. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 14:12 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kortezhugo
ano no aj tym by to slo len ci najdes taky jemny plstenny kartacek

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4283