Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Poškrábané sklo

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Poškrábané sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 13:14 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
...no napad to nie je zly X-) ked zoberem ze vypustene akva si otocim - prednou plochou na spodok - a ani netreba velmo "tlacit"...
...kazdopadne za pokus to stoji - ak to nepojde - kupi sa sklo...
...len u mna to ma cas akva mam zalozene len 3/4 roka...tak ze to tak skoro riesit nebudem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:25 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
My to dělali autoleštičkou. Vibrační bruskou by to mělo jít taky ale na plochu brusky by to chtělo filc nebo korek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 11:23 Muž kortezhugo [983] Re: Silent
...nieco take musia mat aj kamenosochari -nie? - a z vybr.bruskou bi to slo celkom rychlo - podla mna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 10:59 R Muž Silent [5949] Re: romi
Když jsem kdysi dělal ve sklenářství tak jsme škrábance na tabulích rozlešťovali pemzou na leštění nebo později Ceroxem. Nevím jestli se dá sehnat někde malé balení, ale ve sklenářství kde brousí sklo by to mít mohli a snad by se i o trochu podělili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 10:44 Muž kortezhugo [983] Re: HATED
...a ako si to lestil s vodnym sklom? co si este pouzil?
...neslo by to vybracnou bruskou? je mensia a lepsie sa drzi ako napr.vrtacka...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 09:45 Muž HATED [25] - CichlidyRe: filipsi
da sa kupit vodne sklo v tekutom stave ako silikon a je to pecka ako namakas sa ale vysleok v pohode ak sa nejedna o velmi hlboke skrabamce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 09:28 Muž filipsi [1296] Re: HATED
HATED napsal: odporucam vodne sklo .. Vodni sklo na lesteni skla? To slysim poprve. A to lestit rozpustenou tekutinou, nebo primo kremicitanem sodnym jako praskem za sucha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 09:22 Muž kortezhugo [983] Re: Miras
:) ved kto ich nema??? :-) ja mam akva stare viac ako 33rokov...a tiez pekne doskrabane...tiez som uz nad tim spekuloval...ale urcite bi som nic "nelestil" proste vymenil predne sklo...
...ale zatial?-nepozeram na skrabance - pozeram do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 07:17 Muž Miras [111] Re: kortezhugo
a nebo na ty škrábance jednoduše zapomenout, já to mám taky a kdo o tom neví ani si nevšimne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2010 07:01 Muž kortezhugo [983] Re: romi
...na sklo to urcite dobre nebude...
...plastovy displej sa lahko doskrabe - a tak isto sa aj "lahko vylesti"...
...zo sklom je to trochu "ine" co som cital tak to lestili kadecim a niekolko hodin...
...pomohlo to - ale "hlboke" skrabance aj tak ostali...
-podla mna na sklo bi bolo dobre "nieco" s cim lestia kamen-kamenosochari...-to ma len tak napadlo X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 23:18 Muž Miras [111] Re: romi
každopádně v popisu píšou, že nateče do spar, čímž je zacelí, obávám se toho, co by to dělalo v akva :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 22:43 Muž HATED [25] - CichlidyRe: romi
odporucam vodne sklo odskusane len zohnat na to jemnucku kefu do vracky bude asi tazsie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:40 Muž filipsi [1296] Re: romi
Urcite nebylo. Plastove displeje se daji lestit i treba zubni pastou docela dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:38 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: romi
U všech výrobků co jsi uvedl je displej plastový. Akvárko bude určitě ze skla. Tak nevím jestli by to fungovalo. Další věc které bych se obával je jestli tento preparát není toxický.

Tomas Enderson
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 21:27 Muž romi [7]
dobry vecer,
nechcem zakladat novy link, tak pisem sem.
mate niekto skusenost s touto pastou na reparaciu displejov mobilnych telefonov? bolo by to pouzitelne na jemne skrabance v akva?

www.gsm-shop.sk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 07:08 Muž metal [96] - CichlidyRe: snickers
takych skrabancou ti tam este pribudne spusta.chcel by som vydiet akvaristu co ma akva ciste bez skrabanca.pri cisteni rias vzdy pribudne nejaka smuha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 23:18 Muž snickers [0] - TetryRe: filipsi
Děkuji za rady. Nakonec se s tim budu muset smířit. Sklo je na 160l akva. Naštěstí mám sklo hodně silné, takže to vliv na fci nemá.Ale stát se tohle u mého 45l. Tak už asi rybičky plavou na koberci :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 22:41 Muž filipsi [1296] Re: snickers
Asi to lesteni bude schudnejsi, nez zalevani, pokud je vryp hluboky, bude potreba oboji, zalit a lestit.
Pro lesteni oxidy hliniku, ceru, a napr dremmel s plstenym kotouckem, rucne by ti upadly ruce, velky kotouc na vrtacce by bral moc velikou plochu.
Ohromna prace, pokud je vryp hmatatelny rukou.
O tom zaliti se porad opravdu v auto(sklo) servisu, pokud bude potreba, musi se provest pred tim, nez s tim budes delat cokoli jineho.
Ale myslim, ze cenou, pracnosti .. vyjde nejlepe sklo vymenit cele, a jeste lepe, smirit se s tim (to nejakou dobu trva, nez si mozek prestane skrabance vsimat). Predpokladam, ze je to opravdu nejaky skrabanec, nic, co by ovlivnilo hodne pevnost. V tom pripade urcite vymenit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 19:43 Muž Sid [6647] - RostlinyRe: snickers
Zkuste se zeptat ve značkovém autoservisu nebo servisu autoskel.
Existuje technologie oprav popraskaných skel. Nevím, jestli jde o "přenosnou" technologii, ale za zeptání nic nedáte. (Samozřejmě nepředpokládám, že byste vezl akva do autoservisu! :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:44 Muž Lucky005 [197] Re: snickers
Myslim si, ze v tomto pripade se toho asi moc delat neda, to tusis urcite sam.
takze, bud nechat vymenit u sklenare predni sklo nebo koupe noveho akvarka.
jeste jedna moznost, nejlevnejsi, proste se s tim smirit a nevsimat si toho, ale verim ze to bude tezke
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:26 Muž snickers [0] - TetryRe: Lucky005
škrabanec je zvenku a otočení akvária opravdu nehrozí hmm bohužel je větší a opravdu hluboký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 17:08 Muž Lucky005 [197] Re: snickers
jedine otocit akvarium, ale mas 3D pozadi, predpokladam ze prilepene :)
skrabanec je vevnitr nebo zvenku?
a nebo ale je to spise na jemne skrabance
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2010 16:07 Muž snickers [0] - Tetry – škrábanec na skle
Zdravim. Skoro uprostřed čelního skla akvária se "záhadně" objevil škrabanec a to dost hluboký. Normalně bych to neřešil ale tenhle je opravdu hodně vidět. Nejde s tim neco udělat? Aspon aby nebyl na první pohled vidět?dikes:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 20:02 Muž Yirka [9140] Re: fantuomas
Hm, nejmenší kryty co vím jsou 40x20 nebo 25. Ale taky jsem někdy v nabídce viděl plastové rámečky a ty byly ještě menší. Už však nevím kde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:43 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Yirka
30x20x15 rozmer..musel som to zmerať ted. a pozerám že to doškrábanie nieje až také tragické, nječo vymyslím, kryt ani nemám btw ) totiž rád by som doňho spravil "mini krajinku" a nasadil nejaké red cherry krevety bo tie sú teraz v 3 L čo bude po pár pôrodoch málo :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:30 Muž Yirka [9140] Re: fantuomas
Taky většina krytů přesahuje horní okraj o cca 2cm. Záleží na rozměru nádržky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:27 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Yirka
:) hej no je to viacmenej z o všetkých strán. skúsim to možno oblepiť nejako - v rámci možností vkusne nejakou čiernou izolačkou - čoby rám :pp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:23 Muž Yirka [9140] Re: fantuomas
Moc metod neexistuje a pokud ano, tak to není jednoduché, viz článek. www.akvarista.cz/…
Nejsnadnější je (pokud je to možné) obrátit nádrž poškrábanou stranou dozadu a zamaskovat pozaddím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 19:23 Muž fantuomas [35] - Rostliny
Nevie niekto ako vyleštiť poškrábané sklo? Nemusí to býť dokonalé ale trocha to "zamaskovat"?

..to je tak..mám jednu "old skúl" elementku ktorá pomaly nadobudne historickú hodnotu :)
no ako ešte dieťa v snahe odstrániť z okrajov vodný kameň som použil nato nerezový príborový nôž..a tak som tie kraje "trocha" doškrabal..ak je to možné, čo si nemyslím ..rad by som to napravil..ale som skeptický v tom : D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.02.2009 08:49 Muž Yirka [9140] Re: Jiřánek
U té magnetické stěrky opravdu dobrý pozor na to abys nenabral zrníčko písku, jinak budeš mít rýhy také. Nezajížděj stěrkou až k substrátu, tam je největší nebezpečí nehody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 08:30 Jiřánek Re: arnošt
Vadí je slabé slovo, přímo s..e !!! Já se na to v jiné otázce ptal asi před týdnem. Mám tu nevýhodu že vypouklé akva také neotočím :-( Došel jsem k závěru, že houbičku už na sklo nepřiložím, už jen magnetická stěrka a nikdy jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 20:08 Muž metal [96] - Cichlidyre: filipsi
mas pravdu stym sklom vpodstate je to to iste naozaj to robil s nejakou vodickou a ta riha bola hlboka.odstranil to na 90.percent ostal mali zanedbatelny fliacik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2009 08:20 Muž filipsi [1296] Re: matrix069
Myslis "vodni sklo", roztok kremicitanu sodneho? To ne, to k nicemu neni. Snad jen ke skladovani vajec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   13.02.2009 00:34 Muž matrix069 [79] Re: arnošt
Existuje aj "tekuté sklo",kedysi som ho mal ako malý doma v umelohmotnej flaške,ale skúsenosti s ním nemám žiadne,ani neviem ako to fungovalo,ale možno niekto poradí,či by to na niečo nebolo. napr. hrubšie škrabance. Jemné škrabance sa brúsievajú rôznymi pastami na to určenými.Sklenár určite niečo poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:45 Muž filipsi [1296] Re: Yirka
Nene, v podstate je to "stejne" sklo. Ale pochybuji, ze by to bylo uspesne v pripade jemnych skrabancu. Je to takove extranizkoviskozni lepidlo, co vleze do prasklin a opticky slo "zaceli" Pouzitelne i na hlubsi skrabance, pokud jsou na povrchu "mlecne" (jako brousene sklo), struktura se ztrati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 21:22 Muž Yirka [9140] Re: metal
Jenže sklo do aut a na akvarijní nádrže je jako den a noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 19:43 Muž metal [96] - CichlidyRe: arnošt
mal som ras rihu na skle auta v zornom poli vodica.bol som stym v servise pouzili na to nejaku chemikaliu mozno tu co pise romy a pomohlo to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:21 Muž arnošt [37] - RostlinyRe: Jurasek
to mě samozřejmě taky napadlo, ale bylo by s tím šíleně práce - musel bych předělat kryt i dno, protože mám navrtané umělohmotné rámečky, abych mohl ze zadu mít přidělané 3d pozadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:07 Muž kristian [80] Re: Jurasek
No to je sice krásnej fígl, ale zkuste si to s tvarovaným, rohovým nebo akva o objemu více jak 150L ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 13:04 Muž Jurasek [137] Re: arnošt
Docela dobrý fígl je otočení akvárka, pokud to jde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2009 12:07 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: arnošt
Havroš kdysi přeložil na Akvarista.cz článek na toto téma,snad ti to poůže. ;-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 11:53 Muž arnošt [37] - Rostliny – jak řešíte škárbance na skle
máte nějaký fígl na maskování škrábanců? resp. existuje nějaké speciální sklo, které se nepoškrábe? dostalo se mi do do houbičky zrnko písku a normálně bych do toho kopnul... tone tone tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 09:48 Xantis Re: ČUPR
plastové akva nemám,je skleněné,škrábance jsou vodorovné,ode dna jsou ve výšce 8-15cm,ale přijdou mi že jsou z venkovní strany akva,než ze vnitř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 09:31 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Xantis
Jak hrubý máš písek? Ancistrus to určitě nebude, za ty dám ruku do ohně (vody) :-D A co znamená prokazatelně? Jsou ty škrábance svislé, nebo vodorovné? V jaké výšce ode dna se vyskytují? Jak jsou hodně hluboké? POZOR - i sklo "pracuje", takže si včas uzavři pojištění domácnosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 09:01 Muž filipsi [1296] Re: Xantis
A nemas akva plastove? To by drsna strana houbicky na nadobi poskrabat dokazala (overeno na aute :-( )
Edit - promin, nemas, teprve ted koukam na tve akva. Ale mas jemny pisek, treba se ti do houbicky "pripletl"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2007 08:55 Xantis – totéž
asi před týdnem jsem zjistil,že se mi udělali 3škrábance na stěně akva a též jsem je neudělal já,dnes jsem objevil další,nevím co je příčinou,bojím se aby akva neprasklo. :-( při čištění akva žádnou stěrku nepoužívám,mám jen obyčejnou molitanovou houbičku,která mi na čištění stačí,problém s řasama nemám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 19:48 Muž Yirka [9140] Re: Page
ovšem jestli se to vyplatí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 11:57 Page

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 4281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4283?od=51