Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky v kulatém akváriu

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky v kulatém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2024 15:57 Žena Danča84 [19] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo – Krevety v kouli
Ahoj prosím o radu. Máme kulaté akvárko asi 25-30cm, odhadem tak 7-8l a uvažujeme že by jsme do něj dali krevety. Není to malé? Akvárko je a bude absolutně bez techniky a daří se jako bezúdržbové jen dolévám vodu a otírám prach, doma topíme na cca 20st (no, teď už tedy netopíme). Teď tam je jen říční písek, růžkatec a množí se okružáci a levatky, krevetám bych tam dala na schovávačku ještě nějaký ten valounek nebo raději zkamenělé dřevo? A hnědovky, případně něco co by čouhalo ven (šáchor, puškvorec...) Bude to takhle fungovat? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 17:02 Žena Monielita Moni [0] Koule 30cm
Fotka k příspěvku Já už mám vyřešený kryt, odstřihla jsem trošku větší kolečko s plastové krabičky řádně očištěné a zatížila jsem ho takovou malou blbůstkou. :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 16:30 Žena Monielita Moni [0] Re: MARTIN HORÁK
Topítko u nás určitě jo v noci netopíme a Přezimuje tady zhruba 16 až 18° coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 16:28 Žena Monielita Moni [0] Re: MARTIN HORÁK
A není nutné to krycích sklo ani vůli těch šneků ti velmi rádi vylézají myslím třeba neritinu Nebo tylomelanii
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 15:25 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Monielita Moni
Buďte v klidu, rozhodně nevylezou, pokud bude voda v pořádku. A není nutné ani topítko a filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 15:24 R Muž afc1886 [14682] Re: Monielita Moni
Za mě krycí sklo nepotřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2022 15:22 Žena Monielita Moni [0] – Koule 30cm pro krevetky
Fotka k příspěvku Zdravím. Včera jsem založila kouli pro krevetky. Chtěla bych se zeptat zda je nutné mít krycí sklo? Více lidi mi říká,ze krevetky vylezou. Tím ze tam chci asi jednoho sneka tal bude krYci sklo nutné. Jak b jste :) to vyřešily? Krycí skla kulatého tvaru s dírou na techniku nejsou k dostání. Vím mužů si udělat ma míru ve aklenarstvi,ale myslím ze to bude dost drahé. Ještě mate nějaké rady pro chov krevetek v kouli? Fotky a info o nádrži mám v prezentaci. Díky předem za reakce Moni
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 17:27 Muž ZDRI [1415] Re: jméno
Pokud se jedná o nějaké malé nenáročné Neocaridiny, dej jich tam rovnou víc, jsou společenské, v malé skupince jim bude lépe. Podmínkou je zaběhlá, dobře zarostlá a udržovaná nádržka (pravidelné výměny části vody, nepřekrmování). Neboj se, že se nějak skokově přemnoží, když tak přebytky snadno rozdáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 16:55 R Muž Anthrax [4765] Re: jméno
Když se to nechá zarůst rostlinstvem a pořádně zaběhnout, tak 5 krevetek bych tam dal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 16:55 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: jméno
Jedna krevetka v 5l bude v pohodě. Sociálně trpět nebude. (přímá odpověď na otázku)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 16:53 jméno Re: Anthrax
Jde o velmi malé kulové akvárko (cca 5,5 litru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 16:35 R Muž Anthrax [4765] Re: jméno
Jak velké to akvárko je? Jednu krevetku bych nedával. Neboj ony se nenamnoží nad únosnou míru. Pokud nebudeš překrmovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 16:31 jméno – chov krevet
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli je možné chovat jen jednu krevetku (popřípadě pár stejného pohlaví). Nerada bych aby se nějak rozmnožovali (mám malé akvárium a nevím co bych s těma maličkýma dělala). Samozřejmě, pokud by se krevetka trápila sama tak ji pořizovat nebudu a akvárium zůstane čistě rostlinné.
děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 17:53 Muž AG [99] Re: Wassek
Jenom technická, koule o průměru 30 cm má objem cca 14 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2019 12:31 R Muž ctibum [6909] Re: Wassek
Naprosto souhlas s Anthraxem. Založ to s rostlinami a šneky, bez techniky a za dva měsíce uvidíš, jak to bude vypadat. Přinejhorším to vyhodíš. Koukni na mojí "8". Tu už víc zanedbávat nejde, vodu jsem měnil už nevím kdy a krevetky se pořád množí, rostliny rostou... Samozřejmě to není úplně ideálně vedené akva a na pohled nic na chlubení (fotka není aktuální), ale dokud funguje a než ho z práce odnesu... A ty to budeš mít mnohem větší...
Každopádně bez ryb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.05.2019 11:05 R Muž Anthrax [4765] Re: Wassek
Jak hodně pod 20 °C, ta teplota klesá?
Co se týče druhu, tak nejméně náročný je tento a často dostupný rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cervena_var_red_cherry
Žádnou zvláštní péči tyto krevetky nepotřebují, takže by to vyhovovalo tvým požadavkům. Filtr a vzduchování podle mě netřeba. Topítko většinou taky ne. Krevetky není třeba krmit denně. Ony si v nádrži vždy něco najdou a tím jí zároveň čistí. O krmení je tu toho spoustu: rybicky.net/forum/88-krevetky-krmeni

Ryby bych tam taky nedával, stejně by sklo žádná nečistila. Ale nasadil bych hned na začátku šneky okružáky. Ti umí s údržbou akvária pomoct. Ale ani oni nejsou vše spásní.

Rostliny určitě nějaké nenáročné. Více zde: rybicky.net/forum/3037-jake-rostliny. Krevetky mají rády zarostlé nádrže. Když dojdeš na pražský sraz akvaristů, tak dostaneš určitě nenáročné rostliny zdarma: rybicky.net/forum/10957-setkani-akvaristu-praha
Nebo sleduj toto téma: rybicky.net/forum/19452-darovani-vymena-akvarijnich-prebytku
Jak to bude s osvětlením? Na takovou nádrž, by podle mě stačila stolní lampička.

Na dno bych doporučil křemičitý písek o zrnitosti. 1 - 2 mm.

Až se to zaběhne, tak to myslím bude potřeba minimální údržba. Jednou za čas výměna části vody a hotovo. Důležité je do tak malého systému málo zasahovat. Tj. moc se nehrabat ve dně, nepřesazovat rostliny, nepřekrmovat.
Důležité je to neuspěchat. Krevety nadsadit až tak za dva měsíce od založení. Když už bude jasné, že se rostliny ujaly. Přeci jen jsi začátečník a takto malý objem (navíc bez filtru) není nejjednodušší cesta jak se s akvaristikou seznámit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 11:04 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Wassek
Vzhledem ktomu, že jsi akvárko nikdy neměl, nevím jak by to dopadlo. Pokud sis vždy přál akvárium, tak si pořiď nějaký set. Dle možností bych doporučoval na začátek tak 50-70l. Platí:"čím větší, tím lepší". I když 25l koule je poměrně velká, já byc h tam rybičky nedával, ani jednu. Pro krevetky by byla ideální. Samozřejmě může fungovat bez světla, filtru atd. Ale jsi začátečník a non-tech nádrže jsou spíše pro lehce zkušenější akvaristy, ale zkusit to samozřejmě můžeš. Pořádně se zamysli, jestli by nebylo lepší založit větší akvárko, na kterém se můžeš spoustu věci naučit, nebo akvárko, které ti s největší pravděpodobností moc dlouho nevydrží.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 10:10 Silviebaris Re: Wassek
Kouli zrovna mám,ale i s technikou,filtr sice jen bublifuk,a osvětleni je formou stolní led lampy,taky topitko,které bylo zapnuto jen krátce v zimě...Z rostlin tam mam jen růzkatec,densu a jestě nějakou,koukni se do prezentace.Rybky tam nemam,jen jsem tam měla potěr živorodek,ale šel ven,žral malé krevetky..Krevetky bych chovala samostatně... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 10:04 Wassek – Založení koule s krevetkami
Zdravím ve spolek.

Mám po babičce krásnou kouli průměr cca 30cm, tedy cca 25l. Nikdy jsem akvárium neměl a vždy moc chtěl.

Rád bych ho založil a provozoval s co nejmenšími nároky na údržbu a bez techniky (filtr, vzduchováni, etc. ), přiznávám. Někdy cestuji na pár dní pracovně a nemohu zaručit denní krmení a údržbu. Nemivam v bytě v zimě přes 20C.

Zvažoval jsem bettu, která by se ve větší koukni snad nezbláznila... Pak jsem se dočetl o krevetkach.

Poradíte co si přečíst (na netu) Prosim?

Poradíte mi prosim, co mohu do koule dát, aby vše prosperovalo?
- druh krevetek
- rybky/něco jiného co by cistilo stěny akvaria
- rostlinky aby pomáhaly kvalitě vody
- Co na dno
- musím mit víko (radši bych neměl)
- osvetleni
- údržba minimalni nutna
- úprava vody
- krmeni

Kdybyste měl někdo krevety či cokoliv navíc, jsem z Prahy a budu vděčný, stejně jako rady začátečník i, co se rád učí!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 13:24 Žena Morticia [118]
Díky všem za rady, krevetky mi včera přinesla kleopatracz - děkuju. Vše vypadá v pořádku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 14:27 Žena Morticia [118] Re: tramtra
To mám, tak možu vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 14:00 Žena tramtra [3202] Re: Morticia
Nebo jim tam dej kousek Růžkatce nebo Najás či jinou kytku, rady na ni vlezou a přineseš je na ní, mně to tak šlo, jedna mi dokonce vlezla do ruky a nechtěla se pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:59 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
Donesu ti je ve skleničce, tak můžeš postupně vodu z koule přilévat do ní... ;-) já mám vodu spíš měkčí, takže pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:57 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Mortica
přilévat lze hadičkou a na přelovení malé plastové sítko?
i když fajfku využiješ i později a lze koupit opravdu všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:56 Žena Morticia [118] Re: Anthrax
Mám jedno vyřazené, už je z něj akvarijní sítko. ;-) Ale používám spíš na bordel, listy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:56 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
Ta skleněná fajfka mně připadá šetrnější. Mají ji v každém zverimexu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:55 Žena Morticia [118] Re: Xlienka
Já do akva sáček dávám, ale tady ta kóla by mi tak leda vytekla. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:54 R Muž Anthrax [4765] Re: Morticia
Normální síťkou, ale opatrně. Nebo lze použít čajové sítko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:54 Žena Morticia [118] Re: Anthrax
Krevetky budou od kamarádky, ale to je vcelku jedno. To přilévání jsem si myslela. Ale šlo by i tou lžičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:52 Žena Morticia [118] Re: Jifi
Safra,nic takového nemám...jako dávkovat budu klidně lžičkou nebo nějakou mikro odměrkou...ale něcona odlov by to asi chtělo či..?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:52 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Mortica
Já teda nikdy nedávala sáček přímo do akva. Zavřu okno. Postavím vedle akva do vyšší nádoby (používám kuchyňskou odměrku) pytlík i s vodou, kterou měli dřív a postupně v průběhu hodiny na cca 3-5 krát liji trochu vody z akva. Nakonec přelovím co lze síťkou, krevety fajfkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:50 Muž Jifi [675] Re: Anthrax
To se dá pomalu dávkovat i skleněnou fajfkou na odlov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:45 R Muž Anthrax [4765] Re: Morticia
Já vezmu vždycky hadičku od vzduchování a nasadím na ní škrtítko, jaké bývá u vzdochování nebo na nemocničních kapačkách. Pokud nemáš škrtíko můžeš udělat na hadičce smyčku, čímž snížíš průtok vody.

Přeci jen jde i o to, aby si krevetky zvykly na chemismus vody, ne jen na teplotu. Vodu ke krevetkám napouštím velmi pomalu. Poté z nádobky přelovím krevetky do nádrže. Takže se voda ze zverimexu nedostane do mého akvárka.

Ty krevetky neutečou. Na nádobce celkem nezáleží, hlavně aby byla čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:35 Muž Jifi [675] Re: Morticia
Pokud nemáš moc blízko nad tou koulí svítidlo, tak nechej sáček nebo nádobu s krevetkami vedle koule. Po čase se teploty vyrovnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:32 Žena Morticia [118] – Adaptace
Ještě jeden důležitý dotaz: jak na adaptaci? Teď jsem udělala výměnu vody..ale asi do toho mikro-objemu nedám žádný sáček s vodou a novými obyvateli na zvyknutí si na teplotu..?
Mě napadlo tam přiklofnit takovou tu plastovou vaničku,jak se v ní prodává salát :-D Neutečou mi? A copak, pomalu přilívat vody z nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 14:33 Žena Eillen [645] Re: Morticia
Prostě si budeš dávat extra bacha. Když jsem měla u modrých malé, tak jsem na to ještě pro jistotu dala silonku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 14:31 Žena Morticia [118] Re: Anthrax
Však měním hadičkou, ale do teď jsem nemusela nic hlídat, že. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 14:26 R Muž Anthrax [4765] Re: Morticia
Vzduchovací hadičkou :-) Zvon do toho stejně nedáš, to bys to vycucla celé, ne jen krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 14:24 Žena Morticia [118] Re: Eillen
Aha, tak zkusíme červené. Díky.
Jen tedy ještě, jak měnit vodu a nevysosnout krevetku! Jeslti já si zase nepřidělávám prácu navíc... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2017 13:33 Žena Eillen [645] Re: Morticia
Červené mám u sebe v malé nádrži, kde netopím a vodu mám stojatou. A jsou tam spokojené. Na tvém místě bych se toho nebála ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:27 Muž Jifi [675] Re: Morticia
Ano, to jsou Neocaridiny.
Pak jsou taky větší druhy krevet. Například se dají dobře sehnat japonské krevety (Caridina multidentata) - taky nenáročné, ale pro ně by ta koule byla krutě malá.
A Atyopsisy jsou nejen velké, ale taky náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 13:20 R Muž Anthrax [4765] Re: Morticia
Protože jsou nenáročné. Daří se jim všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:18 Žena Morticia [118] Re: kleopatracz a Jifi
Červené, jako že jsou nenáročné? Nebo proč?
To jsou ty Neocaridiny, ne? Nebo jsou ještě nějaké menší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:15 Muž Jifi [675] Re: Morticia
Ano, jen malé krevetky. Žádné větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2017 13:07 Žena kleopatracz [59] Re: Morticia
Začni s těma červenýma, získáš zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:53 Žena Morticia [118] Re: JirkaŠčobák
Mě by "stačilo" kdyby se jim tam dobře žilo. Nemám s krevetkama žádné zkušenosti právě. V nádrži není žádné topidlo ani filtrace...
Přemýšlela jsem o nějakých malých rodu Neocaridina. A nemýlím-li se jen 1 barevnou variantu, neb se mezi sebou mohou křížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 12:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Morticia
Dej tam 6 mláďat krevetek. Minimálně v tom vyrostou. Jestli se rozmnoží, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:33 Žena Morticia [118] – Půjde to?
Mohu si dovolit krevetky v této nádrži? rybicky.net/nadrze/27078

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:21 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Kat.
...Nepřijde Vám, že to kulaté akvárium děsně zkresluje?
Určitě ano, ale nějak se tím netrápím. Moje kulaté krevetkárium slouží přednostně k pěstování kryptokoryny "Flamingo", která narostla za ty více než tři roky natolik, že krevetky vidím jen výjimečně. :-) (A řasy nemají nejmenší šanci. :))
...Jinak u krevetárka používám jen vzduchování a i přesto že to není nějak velké akvárko se musím pochválit, voda krásně čistá, řasy téměř nikde... bublinky jsou super, takže z mé zkušenosti vzduchování stačí!
Jak jsem napsal v komentáři k fotce z března 2009 a jak potvrzuje fakt, že tohle kulaté "krevetkárium" funguje už od října 2008 - jemné vzduchování (a pravidelná výměna části vody) opravdu stačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 08:10 Kat.
Nepřijde Vám, že to kulaté akvárium děsně zkresluje ? Měla jsem tam cca 10 krevetek, které se postupně rozmnožily na cca 30 :) a pořídila jsem jim větší normální akvárko protože mi vadilo jak je ta koule všemožně deformuje a zvětšuje apod ... Kulaté akvárko ještě stále mám a protože mě krevetky uchvátily trošku mě hlodá myšlenka, že bych koupila další jiné druhy a zabydlela je v kouli, ale váhám ... Jinak u krevetárka používám jen vzduchování a i přesto že to není nějak velké akvárko se musím pochválit, voda krásně čistá, řasy téměř nikde,spoustu jich zdlábnou krevety a co nezdlábnou krevety zlikvidují Neritiny a bublinky jsou super, takže z mé zkušenosti vzduchování stačí ! Jinak kdyby někdo z Prahy měl zájem mám spoustu krevetek Neocaridina denticulata var. Red Cherry vlastní odchov ! Budu to muset pomalu začít nějak řešit, jinak se krevetky už za chvíli nevejdou podle tempa jakým se množí :)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2366x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4233-krevetky-v-kulatem-akvariu