Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky v kulatém akváriu

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Krevetky v kulatém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 13:24 Žena @ Morticia [43]
Díky všem za rady, krevetky mi včera přinesla kleopatracz - děkuju. Vše vypadá v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 14:27 Žena @ Morticia [43] Re: tramtra
To mám, tak možu vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 14:00 Žena @ tramtra [69] Re: Morticia
Nebo jim tam dej kousek Růžkatce nebo Najás či jinou kytku, rady na ni vlezou a přineseš je na ní, mně to tak šlo, jedna mi dokonce vlezla do ruky a nechtěla se pustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:59 Žena @ kleopatracz [53] - LabyrintkyRe: Morticia
Donesu ti je ve skleničce, tak můžeš postupně vodu z koule přilévat do ní... ;-) já mám vodu spíš měkčí, takže pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:57 Žena @ Xlienka [239] - Amerika
přilévat lze hadičkou a na přelovení malé plastové sítko?
i když fajfku využiješ i později a lze koupit opravdu všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:56 Žena @ Morticia [43] Re: Anthrax
Mám jedno vyřazené, už je z něj akvarijní sítko. ;-) Ale používám spíš na bordel, listy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:56 Muž @ Jifi [641] Re: Anthrax
Ta skleněná fajfka mně připadá šetrnější. Mají ji v každém zverimexu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:55 Žena @ Morticia [43] Re: Xlienka
Já do akva sáček dávám, ale tady ta kóla by mi tak leda vytekla. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:54 Muž @ Anthrax [705] Re: Morticia
Normální síťkou, ale opatrně. Nebo lze použít čajové sítko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:54 Žena @ Morticia [43] Re: Anthrax
Krevetky budou od kamarádky, ale to je vcelku jedno. To přilévání jsem si myslela. Ale šlo by i tou lžičkou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:52 Žena @ Morticia [43] Re: Jifi
Safra,nic takového nemám...jako dávkovat budu klidně lžičkou nebo nějakou mikro odměrkou...ale něcona odlov by to asi chtělo či..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:52 Žena @ Xlienka [239] - Amerika
Já teda nikdy nedávala sáček přímo do akva. Zavřu okno. Postavím vedle akva do vyšší nádoby (používám kuchyňskou odměrku) pytlík i s vodou, kterou měli dřív a postupně v průběhu hodiny na cca 3-5 krát liji trochu vody z akva. Nakonec přelovím co lze síťkou, krevety fajfkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:50 Muž @ Jifi [641] Re: Anthrax
To se dá pomalu dávkovat i skleněnou fajfkou na odlov :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:45 Muž @ Anthrax [705] Re: Morticia
Já vezmu vždycky hadičku od vzduchování a nasadím na ní škrtítko, jaké bývá u vzdochování nebo na nemocničních kapačkách. Pokud nemáš škrtíko můžeš udělat na hadičce smyčku, čímž snížíš průtok vody.

Přeci jen jde i o to, aby si krevetky zvykly na chemismus vody, ne jen na teplotu. Vodu ke krevetkám napouštím velmi pomalu. Poté z nádobky přelovím krevetky do nádrže. Takže se voda ze zverimexu nedostane do mého akvárka.

Ty krevetky neutečou. Na nádobce celkem nezáleží, hlavně aby byla čistá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:35 Muž @ Jifi [641] Re: Morticia
Pokud nemáš moc blízko nad tou koulí svítidlo, tak nechej sáček nebo nádobu s krevetkami vedle koule. Po čase se teploty vyrovnají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:32 Žena @ Morticia [43] – Adaptace
Ještě jeden důležitý dotaz: jak na adaptaci? Teď jsem udělala výměnu vody..ale asi do toho mikro-objemu nedám žádný sáček s vodou a novými obyvateli na zvyknutí si na teplotu..?
Mě napadlo tam přiklofnit takovou tu plastovou vaničku,jak se v ní prodává salát :-D Neutečou mi? A copak, pomalu přilívat vody z nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 14:33 Žena @ Eillen [79] Re: Morticia
Prostě si budeš dávat extra bacha. Když jsem měla u modrých malé, tak jsem na to ještě pro jistotu dala silonku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 14:31 Žena @ Morticia [43] Re: Anthrax
Však měním hadičkou, ale do teď jsem nemusela nic hlídat, že. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 14:26 Muž @ Anthrax [705] Re: Morticia
Vzduchovací hadičkou :-) Zvon do toho stejně nedáš, to bys to vycucla celé, ne jen krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 14:24 Žena @ Morticia [43] – všem
Aha, tak zkusíme červené. Díky.
Jen tedy ještě, jak měnit vodu a nevysosnout krevetku! Jeslti já si zase nepřidělávám prácu navíc... smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2017 13:33 Žena @ Eillen [79] Re: Morticia
Červené mám u sebe v malé nádrži, kde netopím a vodu mám stojatou. A jsou tam spokojené. Na tvém místě bych se toho nebála ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 13:27 Muž @ JirkaŠčobák [1186] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Morticia
Našel bych akvaristu, který má červené neocaridiny jako plevel :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:27 Muž @ Jifi [641] Re: Morticia
Ano, to jsou Neocaridiny.
Pak jsou taky větší druhy krevet. Například se dají dobře sehnat japonské krevety (Caridina multidentata) - taky nenáročné, ale pro ně by ta koule byla krutě malá.
A Atyopsisy jsou nejen velké, ale taky náročnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 13:20 Muž @ Anthrax [705] Re: Morticia
Protože jsou nenáročné. Daří se jim všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:18 Žena @ Morticia [43] Re: kleopatracz a Jifi
Červené, jako že jsou nenáročné? Nebo proč?
To jsou ty Neocaridiny, ne? Nebo jsou ještě nějaké menší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 13:15 Muž @ Jifi [641] Re: Morticia
Ano, jen malé krevetky. Žádné větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2017 13:07 Žena @ kleopatracz [53] - LabyrintkyRe: Morticia
Začni s těma červenýma, získáš zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:53 Žena @ Morticia [43] Re: JirkaŠčobák
Mě by "stačilo" kdyby se jim tam dobře žilo. Nemám s krevetkama žádné zkušenosti právě. V nádrži není žádné topidlo ani filtrace...
Přemýšlela jsem o nějakých malých rodu Neocaridina. A nemýlím-li se jen 1 barevnou variantu, neb se mezi sebou mohou křížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 12:41 Muž @ JirkaŠčobák [1186] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: Morticia
Dej tam 6 mláďat krevetek. Minimálně v tom vyrostou. Jestli se rozmnoží, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 12:33 Žena @ Morticia [43] – Půjde to?
Mohu si dovolit krevetky v této nádrži? rybicky.net/nadrze/27078
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 11:00 Gretchen – Osvětlení
Ahoj, chci se zeptat, jestli je pro krevetky nutné osvětlení ? Přes den mám v pokoji světla dost. :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:21 Muž @ Sid [5833] - RostlinyRe: Kat.
...Nepřijde Vám, že to kulaté akvárium děsně zkresluje?
Určitě ano, ale nějak se tím netrápím. Moje kulaté krevetkárium slouží přednostně k pěstování kryptokoryny "Flamingo", která narostla za ty více než tři roky natolik, že krevetky vidím jen výjimečně. :-) (A řasy nemají nejmenší šanci. :))
...Jinak u krevetárka používám jen vzduchování a i přesto že to není nějak velké akvárko se musím pochválit, voda krásně čistá, řasy téměř nikde... bublinky jsou super, takže z mé zkušenosti vzduchování stačí!
Jak jsem napsal v komentáři k fotce z března 2009 a jak potvrzuje fakt, že tohle kulaté "krevetkárium" funguje už od října 2008 - jemné vzduchování (a pravidelná výměna části vody) opravdu stačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 08:10 Kat. - RostlinyRe: Sid
Nepřijde Vám, že to kulaté akvárium děsně zkresluje ? Měla jsem tam cca 10 krevetek, které se postupně rozmnožily na cca 30 :) a pořídila jsem jim větší normální akvárko protože mi vadilo jak je ta koule všemožně deformuje a zvětšuje apod ... Kulaté akvárko ještě stále mám a protože mě krevetky uchvátily trošku mě hlodá myšlenka, že bych koupila další jiné druhy a zabydlela je v kouli, ale váhám ... Jinak u krevetárka používám jen vzduchování a i přesto že to není nějak velké akvárko se musím pochválit, voda krásně čistá, řasy téměř nikde,spoustu jich zdlábnou krevety a co nezdlábnou krevety zlikvidují Neritiny a bublinky jsou super, takže z mé zkušenosti vzduchování stačí ! Jinak kdyby někdo z Prahy měl zájem mám spoustu krevetek Neocaridina denticulata var. Red Cherry vlastní odchov ! Budu to muset pomalu začít nějak řešit, jinak se krevetky už za chvíli nevejdou podle tempa jakým se množí :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 09:26 yanilishka - Rostliny
Jj, koukam , ze krystalky jsem nevybrala jako nejlepsi priklad.:-O Fakt je ten, ze u Red Cherry uz pisou, ze staci pouze 19 stupnu, coz uz je takova normalni pokojova teplota. Ale pokud tady maji chovatele dobre zkusenosti s chovem i pri nizsich teplotach, tak je to asi opravdu jenom o tom, jak odolny druh a asi taky jedince si Kikusko poridis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2009 06:03 Žena @ Voloďka [57] - Tetry
Mno já mám normální red cherry v kuchyni, kde přes tuto zimu jsem měla teplotu i 16stupňů a akviško (12l) bylo a bude bez topítka, filtrace i osvětlení. Všechny přežily a svlékají se (takže se jim daří)...tento postup jsem neměla jako pokusný, ale jak je vidět, není zase tak pravda, že musí mít 22-27stupňů. Je to asi případ od případu a když si na to zvyknou, tak asi proč ne...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 21:32 Muž @ vejvar [25] - Raci, krabi, krevetky
1)filtr ani topitko nepotrebujes, staci to vzduchovani

2)co se tyce krevet crystalky, na ktere odkazuje yanilishka sou pro toto akvarko naprosto nevhodne, bo sou celkem dost narocne, ale bez problemu tam muzes dat par kousku red cherry rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_neocaridina_denticulata_var_red_cherry

3)to ze je akvarko kulate krevetam nevadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:45 yanilishka - Raci, krabi, krevetky – Re: včelař
Aha, tak to jsem nevedela. Ja mam sice mini filtr od ELITE a zkousela jsem ho do koule, ale praveze se mi nepricucl na stenu. Ale jak rika Sid, jestli staci vzduchovani... Co se teploty tyce, jak jsem cetla, nazory lidi se taky lisi. Nekdo tady psal, ze ma krevetky na kolejich pri teplote 18 stupnu. Holt Kikusko, mozna to budes muset zkusit a uvidis. Drzim palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:35 Muž @ Sid [5833] - Rostliny – Re: kikuška
Fotka k příspěvku Filtr není nezbytnou součástí takového "akvária", ovšem nějaký zdroj pohybu vody je žádoucí. U mě je to jemné vzduchování.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:32 Muž @ včelař [37] – Re: yanilishka
dělají se i filtry mini a ty jdou krasne uchytit do koule. videl jsem to na vlastní oči. S topítkem to je horši ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   30.03.2009 20:18 yanilishka – Re: kikuška
Ahoj, myslim, ze co se toho tyrani tyce, u koule je hlavne ten problem, ze se do ni tezko dava filtr a topitko. Jestli mas v pokoji, kde koule bude, teplo, nemuselo by to az tak vadit. Ale kdyz se podivas do atlasu ostatnich zivocichu, treba sem: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_cantonensis_var_crystal_red zjistis, ze tato pomerne bezna krevetka potrebuje teplotu 22-27 stupnu a rekla bych, ze to neni bezna pokojova teplota. Dalsi vec je filtr, spousta lidi jej v krevetkariu nema, ale co jsem cetla nejake clanky, tak se doporucuje. No jo, ale jak jej do koule uchytit? Je to otazka, kterou budes muset sama uvazit. Ale uvidis, co ti reknou ostatni. Kazdopadne hodne stesti pri vyberu vhodneho krevetkaria ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 20:05 Žena @ kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – krevteky do koule?poraďte
Fotka k příspěvku Musím se zeptat jestli mohou být krevetky v 5l akvárku?
a ještě k tomu v kouli?(viz.obrázek) Chtěla bych si je pořídit do 5l akvárka a zrovna do koule, ale říká se že to týrá ryby a tak..je to pravda mohou tam být krevetky?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 10:03 Sidonius - Raci, krabi, krevetky
Teď jsem to zvojtil... hmm
Na té fotce jde opravdu o přívod vzduchu! ;-) A je tam přesně z těch důvodů, které uvádíte - je lepší, když se voda mírně hýbe. ano
Já jsem ale popisoval aktuální stav - teď mi do krevetkária vedou hadičky dvě... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 09:56 Muž @ PT [86]
aha, takze to je CO2? jsem myslel, ze je to jen klasika, na rozcereni a rozvireni vody, nekde jsem cetl, ze to svedci rostlinam, kdyz voda alespon trochu proudi (a taky proti mastne hladine), proto jsem se ptal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 09:48 Sidonius
Jestli bublám? Já nevím... Občas bublám. To když se přemůžu a udělám novou náplň. Ovšem někdy to trvá docela dlouho, než se přemůžu... hmm :-D
Takže vlastně - spíš ne, než ano. :-)
(Ale zrovinka dneska ráno jsem udělal novou náplň, takže aktuálně začínám bublat! :-D )
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2007 09:06 Muž @ PT [86]
Side, bublas? hop
Myslim tim v krevetariu. Vidim, ze na fotce do nej leze hadicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:51 Žena @ Gabi [11]
Díky moc, ono to nespěchá, je to výhledově, ale chci vědět, po čem jdu, až se rozhodnu, ne jako když jsem zakládala svoje první akva :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:46 Sidonius
Stačí jedna samička nosící vajíčka. Za chvilku bude v kouli veselo. smich
Vážně: stačí ze dva páry. Pokud se nic mimořádného nestane, brzy jich bude plno... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:37 Žena @ Gabi [11]
To jsem ráda, krevetky se mi líbí. A kolik bych jich tak tam měla asi dát, aby jim nebylo smutno, ale aby jich tam nebylo moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:24 Sidonius
:-D
To krevetkárium v kouli stále existuje, ale v docela jiné podobě. Z rostlin je v něm jen Hemianthus callitrichoides a Hemianthus micranthemoides. Krevetkám koule evidentně nevadí - brzy bude výlov! Nějak je tam těch cvrčků stále víc a víc a už zase jsou některé samičky v naději... smich
Asi udělám nějakou fotku... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2007 21:08 Žena @ Gabi [11]
Děkuji, to je moc hezké, to tam mám teda zatím těch rostlinek ještě málo smich Ale ve svém akva mám stále nějaké přebytky, takže do budoucna nejspíš z pěstírny přebytků bude krvtárium :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 1731x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/4233-krevetky-v-kulatem-akvariu