Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výroba krytu

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Výroba krytu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 19:25 Muž Lucky005 [197]
jejich "vodotesne patice" maji kryti IP44, je to dostatecne pokud nebudes pouzivat kryci skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2013 19:13 francek1990
Zdravím, potřeboval bych od zkušenějších radu. Zrovna si vyrábím svůj vlastní kryt ze dřeva podle tohodle návodu rybicky.net/clanky/551-vyroba-vlastniho-krytu-a-osvetleni a jsem ve fázi, kdy mám hotovej kryt a řeším elektroinstalaci. Autor to tam má sice pěkně rozepsaný, ale já jsem narazil na tudle sadu s návodem www.rostlinna-akvaria.cz/… což se mi zalíbilo protože je to všechno pohromadě a dokoupím jen reflektory a zářivky, přitom mě to vyjde v podstatě ještě levněji jak z toho článku. Chci se ale zeptat jaký máte názor na kvalitu te sady, máte s tím někdo zkušenosti? Předřadníky jsou osram, to by mělo být cajk, ale co ty patice, setkal už se s nima někdo? V článku tam má totiž autor nějaké jiné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 18:32 Muž kofejn [963] Re: Lucky005
Zkus obejít reklamky po okolí. Mně prodaly zbytky lehčených PVC desek. To může být taky alternativa na kryt. V prezentaci ve složce "Technika" mám pár fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 16:27 Muž Lucky005 [197]
Zdravim, nepracuje nekdo s PSH deskama, ze by se dostal k mensim kusum, nebo ma moznost nakupu za lepsi ceny?
www.rempo.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 16:12 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: rentalairship
rentalairship napsal: dotaz jaký material na vyrobu víka nebo krytu s osvětlením na akvarko dík robi

Záleží na jaké je to akvárko - myslím velikostně. Pak taky záleží na co přesně chceš materiál. Dotaz jsem ne zrovna nejlépe pochopil. Tím víkem myslím víku u normálního obyčejného plastového krytu na akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 13:50 samuel – víko na akvarko
dotaz jaký material na vyrobu víka nebo krytu s osvětlením na akvarko dík robi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 07:28 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: robertos
Ach ten češtin.

Já ho mám z překližky potažený dýhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 09:19 robertos – material na výrobu krytu akvaria
chci nový kryt na akvario s jakáho matroše ho mám udělat díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 07:06 Pege1012 Re: matlala
Poslal jsem soukromou zprávu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2012 06:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: pindruskaP
ta, předpokládám z lamina 12mm. To je 200,-/m2 + řezání taky tak 200,- za hodinu a EP asi 400-500(1ks, může být i na 2 trubice + trubice asi 100. Patice z Polska cca 40/1ks-2ks na trubici. Tak nevim, to záleží na jak velký akva a s jakým světlem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 23:41 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: matlala
A kolik by stál od tebe takový vyrobený kryt??... Ať máme s Pege1012 nějakou představu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 22:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: pindruskaP
tak Zlín je kousek, můžem se domluvit, ale až po maturitě, tj červen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 21:37 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: Pege1012
Tak podobný dotaz bych měla i já..... Najde se někdo tak šikovný?? ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2012 20:12 Pege1012 – dotaz na řemeslníka
Ahoj, nechci zakládat nové téma, ale potřeboval bych poradit nějakého šikovného řemeslníka, který by dokázal vyrobit kryt na akvárium atypických rozměrů 110 x 60. Dopasovat nebo otapetovat dle barvy stojanu a osadit patřičným osvětlením, voděodolnými paticemi a předřadníky.
Stávající kryt je již nevyhovující a tak to potřebuji řešit. Akvárium je na 330 litrů.
Pokud máte kontakt na někoho šikovného, kdo by to za penízte udělal,nebo by jste si chtěli vydělat vy, pošlete kontakt. Vím, že to něco bude stát, ale 8000 za kolik by to udělal Farao, nebo kolik by chtěli za atyp, to prostě nedám.

Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 14:18 Muž muťa [554] - RostlinyRe: frantisek
..ano - vyztužit by nebyl problém s tím bych asi počítal. Ono ale asi půjde o to jaká bude tloušťa.
V každém případě bude dost levný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 13:57 Muž frantisek [0] - ŽivorodkyRe: muťa
polikartbonát se ti prohne, já ho měl a pak se i to celí vohlo, že sem to pak vyhodil. radši se porad, ale ten polikarbonát bich tam nedával, jedině ho pak nějak vystužit dřevem a nebo nějakým kovovím rámem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 13:36 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Lucky005
No vida - někdo tam uvádí i polykarbonátovou desku - to byšlo. Potáhnout to shora nějakou tapetou - folií. Tu desku mi totiž mohou uřezat i ze zbytků, je v rozmanitých tloušťchách a nemusím kupovat celou tabuli PSH za 600-800Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 12:55 Muž Lucky005 [197] Re: muťa
v tom druhem odkazu jsem poslal to primo rika

Je to vyrobené z toho zmíněného PSH tl. 5mm.
Povrchová úprava je šedou lesklou samolepící fólií a vnitřek kde jsou zářivky je vylepen stříbrně lesklou folií.
Dekl už funguje 4 měsíce a zatím naprosto bez problémů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 12:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Lucky005
Jo to vypadá slušně. Napsal jsem mu co použil za tloušťku, ale od podzimu tu nebyl.

Já bych to viděl na těch 5mm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 12:11 Muž Lucky005 [197] Re: muťa
kdysi jsem se o to zajimal, jeden clovicek tu z toho vyrabel cely kryt, ale nedostal jsem se k tomu, pouzivam setovy kryt
rybicky.net/nadrze/8837

tady v tomto foru se o tom mluvilo
rybicky.net/forum/11039… zadej pri vyhledavani "PSH"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 11:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Lucky005
Tak ten matroš neznám - ono by to chtělo asi tu tl. 5mm, co? Nedovedu si představit jak je to pevné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 11:30 Muž Lucky005 [197] Re: muťa
pokud jde jen o kryti a nebude nijak mechanicky namahan tak mozna by se dalo vyuzit toto
www.rempo.cz/…
dela se v ruznych barvach, i v cerne
www.plastymorava.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 11:23 Muž muťa [554] - Rostliny – materiál
Mám kryt z lamina 18mm. Ten rám je v pohodě. Problém se mi ukázal u krycích desek, které jsou o délce 120cm (jako AQ) - po krátké době se mi lehce prohly - tedy jsou nejspíš těžké. Krycí sklo mám, takže vlhko na nich nekondenzuje. Spousta lidí tu má kryt z lamina, jak jsem si všiml - dělá to ještě někomu?

Z čeho by jste poradily udělat to krytí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 23:05 HaDaS Re: pindruskaP
Já ani na jednom akvárku nemám produkční kryt. Buď sklo, polokryt z polystyrenu, nebo vůbec nic. Takže nemohu poradit z osobních zkušeností. Každopádně jsem tu četl rady, které zněly tak, že to není žádný problém. Třeba ti tu poradí někdo, kdo s tím má osobní zkušenost. Ale dnes je pátek, takže rady se začnou sypat spíše až v pondělí, až budou všichni v práci, a budou mít více času :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 22:53 Žena pindruskaP [3] - Tetry
No právě...když to půjdu reklamovat, jak akvárko přikryju a nasvítím.. :-( Při mé smůle mi reklamaci neuznají...zkusím se tam ale jít zeptat ;-)
A myslíš, že kdybych měla nový krit, můžu vyříznout otvory na hadice jinak, ikdyž nebudou pod krytkou, jako je u originál díry? Bude to něčemu vadit? Odpařování nebo tak něco... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 22:44 HaDaS Re: pindruskaP
Podle prezenčky máš to akvárko staré cca 1 rok. To je kryt ještě v záruce. Chápu, že potřebuješ mít kryt a nemůžeš ho odnést a čekat 30 dní na vyjádření, ale i to by se dalo provizorně vyřešit. Atyp ti určitě někdo vyrobí. Někdo tu radil nějakého výrobce, ale nevzpomínám si kdo a jakého. Strýček Google určitě poradí. Jinak každý šikovnější truhlář si s tím poradí. Obávám se však, že to bude finančně náročnější. Pořídit si kryt od stejného výrobce je samozřejmě nejjednodušší řešení, ale obával bych se obdobné závady po delší době. Možná pokud si jej pořídíš a následně ti uznají závadu, tak ti vrátí peníze. Záleží pouze na dohodě s obchodníkem, či samotným výrobcem. Ale nejsme naivní, že. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 22:15 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Praská v rozích a taky záhadně se udělala docela velká prasklina mezi zářivkama - tam, kde je skované asi trafo nebo co to je... :-( Zalepila jsem to izolačkou, ale mám strach, že se tam vlhkost dostane...
Obávám se, že ten návod na výrobu je pro mě asi moc těžký :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2012 22:05 HaDaS Re: pindruskaP
Dokáži si představit samořezné hmoždinky do SDK, výztuhy z plechu, plech po celé ploše horní desky krytu (náročné na vyříznutí do oblouku), nosný profil přichycený na stěnách krytu (to by bylo asi nejlepší) - plechový, dřevěný, umělohmotný.
Záleží na tom, jak by to osvětlení bylo těžké. Lze se přiklonit i k těm speciálním hmoždinkám do SDK. I když si mnoho lidí myslí, že samotný SDK toho moc neunese, tak to není zcela tak pravda.
Nevím jak moc máš ten kryt prasklý, ale vše jde opravit. Nebo by bylo možné, jej použít jako korpus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:58 Žena pindruskaP [3] - Tetry
Fotka k příspěvku A myalíte, že kdybych koupila opět stejný krit, jak mám a nepoužívala krytý otvor na pravé straně, ale udělala otvor na hadice na levé straně, že bude vadit, že to bude nekryté??? :-O
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:47 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: HaDaS
OK, materiál vyřeše, barva taky.... jak na ten sádroš přichytit zářivky a vše k nim potřebné?? Trochu se bojím sama tak moc experimentovat.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.02.2012 21:42 HaDaS Re: pindruskaP
Nátěru bych se opravdu nebál. Používají se barvy s atestem pro styk s pitnou vodou, na dětské hračky atd. Jestli se něco do vody uvolní, tak to nebude žádná tragédie. Jeden takový mám na pozadí v akva půl roku a v pohodě. Nejsem jediný.
Teď mě však napadlo, že by ten nátěr mohl dělat neplechu v souvislosti s teplem od osvětlení. Ale i to by se dalo vychytat. Jsou povrchové úpravy, které jsou k tomu přímo určené. Opět akrylátové, silikátové a silikonové.
Edit: tak jsem byl již předběhnut stručnějšími kolegy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2012 21:40 Muž milda7 [1] - CichlidyRe: pindruskaP
a co třeba použít obyčejný Balakryl - tím se natírají pozadí, nebo dekorace do akva a nikdo s ním neměl problém (ani já) ;-)

jsem pomalej - Bob66 byl rychlejší potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: pindruskaP
pindruskaP napsala: Jenže ten nátěr by asi nebyl moc dobrý pro rybky...všechny barvy pak něco vylučují.. :-(



Záleží jaké barvy vybereš, ne všechny něco vylučují a jsou škodlivé X-) Na 3D pozadí se např. běžně používá balakryl, a je to celé přímo ve vodě, a bez problémů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:37 Žena pindruskaP [3] - TetryRe: HaDaS
Jenže ten nátěr by asi nebyl moc dobrý pro rybky...všechny barvy pak něco vylučují.. :-( Ale bylo by to nejsnazší to jen vyřezat, to uznávám ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:33 HaDaS Re: pindruskaP
Různé překližky a dřevotřísky jdou ohýbat do příslušného tvaru. Používá se k tomu navlhčení prvku a následné zafixování v požadovaném tvaru až do vyschnutí.
Jen mě teď napadla taková, možná kacířská myšlenka. Bylo by možné vyrobit kryt, včetně zaoblení, i ze sádrokartonu. Použil by se zelený a povrch by se opatřil akrylátovým nátěrem. Hezká čistá a poměrně levná práce. Nezkoušel jsem to. Je to jen taková myšlenka. Mělo by to bez problémů fungovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 21:15 Žena pindruskaP [3] - Tetry – Nový krit akvária
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu!!
Mám rohové akvárko a praskl mi kryt... Našla jsem na těchto stránkách článek od Albiho na výrobu vlastního, ale já mám přední stranu oblou, takže to jen tak nevyrobím... Na netu se sice dají kryty na mé akvárko sehnat, ale je dost nepraktické a hlavně - je tam jen jeden 'prostor' na hadice, vždy na pravé straně víka a já bych potřebovala z levé strany... Neporadíte mi prosím někdo? Je nějaký výrobce, co udělá atip a za rozumnou cenu?? Nebo máte někdo prosím vlastní návod na výrobu? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 18:55 Muž Premda84 [0] - Živorodky
Pánové jenom doplním k mému včerejšímu příspěvku trošku meření.
Starý setový kryt s 2x36 T8 trubicemi bez značení barevného spektra - bez reflektoru či snad pořádné odrazné plochy. meření v 10cm cca 2000 lx.

Nové osvětlení 3x24W T5, 2x840 + 1x830 + stříbrná fólie a reflektory domácí výroby pod zářivky - v 10 cm cca 11 000 lx - čili cca 5,5x vetší svítivost při 2x vetší spotřebě to docela jde... samozřejmě taky chápu,že stará T8 trubice už svítila cca 2roky....
PS: ještě jsem nezapnul 2LED pásky :-) doplním později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 14:00 Muž Premda84 [0] - Živorodky
Díky za tipy pánové, nakonec jsem našel hliníkový plech potažený takovou "plastovou" nálepkou - uřezal správný rozměr, polepil stříbrnou odraznou fólií, osadil 3páry vodotěsných patic T5 a 3x 24W zářivkama T5 ( 2x 840 + 1x 830 do středu ) - zapojil na stmívatelný předřadník ( stmívání mám zajištěno jedním výrobkem z konkurenčního diskusního akvaristického webu ) a ještě navíc přidal 2ks cca 60 cm LED studených pásků o výkonu cca 3W na jeden kus. Zkusil jsem zkušebně meření luxmetrem a výsledky jsou zajímavé ( měřil jsem to ve dne, ale v pomerně temných podmínkách) a ze vzdálenosti cca 70cm mi to dávalo hodnoty okolo 750 lx. Zkusil jsem pod zářivku podsunout jeden odrazný hliníkový plech který se používal jako reflektor u výbojkových svítidel a jenom půlka jedné zářivky udělal nárust cca +50 lx - uvažuju, že bych tento "plech" podsunul pod všechny zářivky a tím bych teoreticky dosáhl světelného toku asi 1000 lx ( odhaduju - změřím až to provedu ) - zkusili jste někdy tak měřit tyhle hodnoty? Díky
PS: akvárium mám klasiku 112 l :) ( 80 x 40 x 35 )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 11:42 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: Premda84
Ak plast, tak potom klasicku kanalizacnu trubku. Baumaxi a podobne ich maju plno. Tie maju steny cca 2 az 3mm hrube (podla priemeru).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 10:55 HaDaS Re: Premda84
Mám osobně odzkoušen nerezový, leštěný plech. Pravda, pořizovací hodnota je vyšší, ale je to vykompenzováno životností a reflexními schopnostmi materiálu. Osobně jsem získal tento materiál zdarma.
Pozn.: V mém případě se nejedná o předělání setu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 09:34 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Předělávka setového osvětlení
Ahoj,

tak jsem se konečně dohrabal k tomu, že se vrhám na předělávku stávajícího setového osvětlení kde jsou objímky na zářivky přímo v krytu - já bych tento originál kryt chtěl zachovat a na něj nějak nalepit nějakou desku a na tu umístil 3x 24 W T5 trubice-vše mám nakoupené a připravené-ale chtěl bych se zeptat jaký materiál doporučujete? Jde mi čistě pouze o typ materiálu který bude vhodný k umístění patic a zářivek - na tento materiál taky přijde ještě polep stříbrné fólie.... plast, dřevotříska či něco podobného? Jen doplním ještě, že patice mají takový ten "zobáček" který se zacvakne a jeho hloubka je: cca 3,5 mm ale je tam ještě těsnící guma která má 0,5mm čili tloušťka materiálu by měla být zhruba 2 - 2,5 mm ... děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 09:59 Muž kubasan [18] - RostlinyRe: mirlun
Ja mam tiez 2 roky kryt z lamina a ziaden problem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 09:47 Muž Michal J. [37] - RostlinyRe: mirlun
Ja som pouzil klasicke smrekove dosky na vyrobu krytu. Proti vlhku som ho natrel v dvoch vrstvach lodnym lakom. Ten krasne odolava vlhkosti a chrani drevo. Teplotu vzduchu medzi krytom a vodnou hladinou udrzujem odvetravanim na cca 35°C, kedy maju trubice podla vytobcu najvacsiu ucinnost. Krycie skla nepouzivam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 07:41 Muž sollik [257] - CichlidyRe: mirlun
Já mám kryty z lamina 3, používám krycí skla nicméně okolo trubek k filtru atd. jsou poměrně velké mezery. Kryty odvětrávám ventilátorky z PC a zatím v pohodě. Z toho ten nejstarší provozuji cca. 6 let a u toho nejmladšího mi už 5 měsíců nejde ten ventilátorek :-D Co se týká zvýšené vzdušné vlhkosti není problém. Ale jak píšeš - při přímém styku obnažené části lamina s vodou je třeba toto místo hned osušit, což není takový problém vzhledem k tomu, že při údržbě mám neustále okolo krku ručník ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 06:05 Muž Miras [111] Re: mirlun
2 roky kryt z lamina a vše O.K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 22:07 Muž mirlun [48] - Rostliny – vlhko?
zdravím, je tu někdo, komu deska dřevěného krytu vlhkem nabobtnala?
je jasné, že stykem s vodou se dřevo krytu zničí, ale jenom položením desky nad vodu s umístěnými svítidly, to se mi zatím nestalo. stavím teď další kryt z dřevotřísky, tentokrát nižší, uvidím, zda odolá.
mirek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:23 David Re: Darry
Ahoj myslis ze by slo pres tebe udelat kryt na akvarium ?jestli jo prosim na pis mi na meil mailto:devil898@seznam.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 16:25 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: zdenall
rybicky.net/forum/hledat/…
určite niečo nájdeš čo potrebuješ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 15:43 Muž lubaan [61]
Nejlepší materiál pro výrobu akvarijního krytu by byla tzv. kompaktní deska-plochy tvoří umakart, uvnitř je černý jádro, tl. desek jsou kolem 3 až 15mm.Výhoda je hlavně vodovzdornost, zdravotní nezávadnost a výběr různých dezénů.Nemusí se nijak povrchově upravovat a lze ji využít i na horní panely krytu akvária na zakrytí zářivek. Nevýhoda je samozřejmě cena takovýhle desky,kdy např. deska(5,3m2) tl.6mm stojí kolem 9000 Kč, ale zase by z jedný desky bylo krytů spoustu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12960x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/4078-vyroba-krytu?od=101