Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piraně (Pygocentrus nattereri) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Piraně (Pygocentrus nattereri) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2017 10:43 admik256 – Pirane chov
pirane som choval 2roky mal som ich s oscarmy parrotmy a africkymi cichlida uvažejem nad kupou tej bylinožravej ale viac ma láka ta dravá :) :) :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 20:29 Muž Dirtysoul [2] - Cichlidy
zdar, mám 500l akvárium a v nom 5ks PYGOCENTRUS NATTERERI, lenže rybky sú hrozne plaché, od kedy ich mám vyrástli min. o polovicu, teda z kŕmením nieje problém .. od kedy som si ryby vzal sú strašne plaché, vdaka tomu som im aj stlmil osvetlenie no nepomohlo to .. ked sa priblížim k nádrži ryby doslova vyskakujú z nádrže až špliecha voda, ked si k nádrži pomaly sadnem tak sa neboja ale akonáhle vykonám rýchlejší pohyb je zle .. čím by to mohlo byť spôsobené ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 09:36 Vevuska65478
Zdravim, chovám pirane už takmer 2 roky. Mám ich 10 niektoré môžu mať tak do 20 cm niektoré majú menej. Chcela by som sa spýtať či už sú schopné sa rozmnožovať a ako im nato pripraviť nádrž / ako si všimnúť že už ich "bujaré obdobie" začalo (nejaké zvláštne chovanie?). Ďakujem za všetky reakcie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 14:54 RAP Re: proiture
No, určitě zjistit hodnoty NOček a stáhnout je co nejníže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2014 14:21 proiture Re: RAP
Diky takže čekat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 21:16 RAP Re: proiture
Jejich chování může být následkem stresu ze stěhování, změny hodnot vody, podmínek v akva(např. přesvětlení) apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 15:51 proiture
Zdravím, chtěla bych se zeptat, syn má 3 piraně měl je ve 250l AQ, stěhoval se do většího bytu a piraně dal i do 400l AQ ale od tý doby mu nechtějí žrát, nechtějí ani hovězí srdce ani holátka který měli tak rádi jedí jen červy, a to jak kdy, přitom se okusují můžete mi poradit? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 01:17 Muž ZAJA [0] - Tetry – shanim pygocentrus nattereri
Dobrý den nevíte někdo kde by se daly sehnat tyhle rybičky ? Mám na ne akvarium uz přichystané cca 6ool rád bych jich tam 6kousků pořídil ale nikde je nemůžu ani zaboha sehnat .. neprodava z vás někdo nějaké či nevíte kde by se daly tyto krásky sehnat ? Nejlépe z okolí zlínského kraje ale jsem ochoten si pro ne do 2ookm přijet ;) klidně i dal ale musela by to být pro me dobrá cenová nabídka za rybky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:31 Přema19 – Otázka
Ahoj všem. Mám otázku. Chovám piraně asi 3 roky. Mám 3ks v 250l akvárku a teď jsem získal konečně pořádné 450l :) Ale za celé roky jsem neměl odvahu vyzkoušet přikoupit jim kamarádky. Tak jsem se chtěl zeptat tady. Nevíte, jak se snesou masožravky, když bych jim tam přidal dvě nové?? Asi by je snědly co?? Jo a Vám co chcete dát 10 piraní do 20l akvárka bych doporučil si koupit něco co není živé. Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:43 jurajk
Cavte ja krmim vsetkym maskom co ostane v kuchyni xixi a samozrejme aj zivimy rybkamy alebo susenimy rybkamy cervy a tak :-P :-P
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2012 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: morfeus
Jak to kolega zamítl, já vám do té litráže doporučím černé tetry, mají také vidět zuby a můžete jich tam mít i deset...Koneckonců jsou to příbuzné piraní smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:42 R Muž romant [27987] Re: morfeus
Čti, odpověď zní ne. rybicky.net/atlasryb/pirana_nattererova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:41 morfeus – pirane
chci se zeptat kdyz mam 80litrovy akvarko muzu mit tam pirane a kolik diky.,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 21:15 Muž Patrik6 [0] - Amerika – Patrik6 pirane
pozri te si tuto stranku o chove pirani velmi dobre odporucam www.aqua-fish.net/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2011 11:23 Muž ready777 [0]
Jsem také chovatel těchto krasavců. Mám dvě v 300l akva, chtěl bych ještě dvě, ale to se ještě uvidí... Přeji zdar všem piraňochovatelům...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 07:38 kreten Re: radim
Toto se netýká jen piraní, ale překvapivě všech masožravýchryb. Zřejmě to souvisí s nějakou změnou "tělesné chemie" se domnívám já
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2010 07:17 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: radim
Asi je ta agresivita vybuzena pudem sebezáchovy. V přírodě dochází k tomu, že při opadu vody po záplavách je hejno piraní uvězněno v nějakém slepém ramenu. S poklesem vody dochází k nárůstu dusičnatých látek ve vodě a ryby začnou na sebe útočit a vzájemně se požírat. S poklesem objemu vody tak dojde k poklesu objemu rybí masy ve vodě a piraně jako druh mají šanci na dané lokalitě přežít. Pokud by se tak nechovaly, časem by mohly všechny uhynout, kdežto takhle slabší jedinci jsou eliminováni a a druh jako takový přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 07:07 radim Re: Sid
všude se píše, že vysoká koncentrace dusíkatých látek jí neprospívá...a v tom videu borec zas říká že jsou při vysokém obsahu dusičnanů agresivňejší...to mi právě jako strádání nepřipadá když ryba začne být víc žravá a agrsivní :-O
no aspoň sem zas o něco chytřejší
a ted mi ještě teda prosim někdo vysvětlete proč je ta pirana s vyším obsahem dusikatých látek tak agresivní :-D tohle mě docela zajímá... to se jako nasere když má špatné vlasnosti vody? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2010 06:36 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: korfo
A zkusil jste zauvažovat nad tím, že těch ryb je tam trochu moc a ony reagují tak agresivně jenom proto, že kolem sebe nemají dost prostoru? Ono se málo ví o etologii, ale piraňa potřebuje kolem sebe trochu více prostoru. Když přeplácáte akvárko závojnatkami, budete tam mít akorát neskutečný bordel, ale na chování těch ryb se to asi neprojeví. Piraňa je dravec a jako takový prostě potřebuje kolem sebe více místa než ty závojnatky. Choval jsem piraně jenom jednou. Byly to natererky a byly čtyři v čtyřistalistrové nádrži a to bylo asi tak akorát. Je docela možné, že ty Vaše ryby reagují stejně jako lidé v přeplněné tramvaji. Někdo se na ně pořád tlačí, funí jim do ucha a to vyvolává agresivitu. Byla jim narušena jejich soukromá zóna a to je popuzuje. Je docela možné, že i když máte všechny hodnoty vody v pořádku, ony jsou nervózní, protože jim soused doslova kouká přes rameno. Já na Vašem místě bych asi omezil počet ryb a je docela možné, že pak se to uklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 23:29 sokar Re: Sid
No přít se nebudu.O piraních nevím nic,ale u mě to blbou vodou není. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 23:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: sokar
...Eště sem neslyšel o žádné rybě, která je nasraná, že má blbý hodnoty nejen N látek...
V nedávné době bylo možné (opakovaně) v televizi shlédnout dokument o Amazonii, ve kterém byl tento problém zmíněn a vysvětlen.
Tady je základní myšlenka:
hobby.idnes.cz/…
(Asi jste ten odkaz od XX přehlédl...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   16.07.2010 22:37 sokar Re: Sid
Prostě si to nemyslím.Nevíme jak dlouho má založený akva,jak zkušený je akvarista a ei to není moc 10ks na 650L.Řekl bych že je.Eště sem neslyšel o žádné rybě, která je nasraná, že má blbý hodnoty nejen N látek a tak se vybíjí na demolování nádrže.Ať si KORFO změří hodnoty vody a pak se uvidí.Spíš bych řekl, že se nudí.Moje ryby škubou taky všecko a zrovna sem měl vodu na rozboru a až na PO4 sou hodnoty OK. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 16:36 radim Re: kreten
v tom pripade sem vasi odpoved blbe pochopil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 13:48 kreten Re: radim
Já pochybuji o tom, že čtete, to co píši, já o žrádle fakt nepsal nic, jak vám ostrozraký Sid dotvrdil hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 13:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: radim
Řeč se vede o (vzrůstající) agresivitě, ne o žravosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 13:07 radim Re: kreten
myslite, že jejich žravost má nasvědomí vysoký obsah dusíkatých látek? O tom pochybuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2010 12:26 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: radim
Že jo?! ;-) Zvlášť když za nimi častěji stojí amoniak a/nebo dusitany. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 12:18 xx Re: korfo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2010 12:16 kreten Re: radim
To není ohánění, to je praxe, ale v případě agresivity velkých ryb, ať už k sobě, nebo vybavení nádrže je to téměř jistota. Navíc piraně se vyznačují tím, že po nakrmení je z nich odpadu velmi výrazně, takže se není co divit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2010 12:10 radim Re: Sid
je až k nevíře jak se každý hned ohání u jahekoliv problému dusičnany...
jinak si myslym ze jsou agrsevni, protoze proste dospívají
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: sokar
Dusičnanama to není... Kde berete tu jistotu, že to není N-látkami? :)
(Nemyslím si, že by mělo jít jen o NO3...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 10:15 sokar Re: JagerMaister
Dusičnanama to není.Ryby se asi nudí.Mě rejnoci škubou taky všecko na co přijdou a dusičnany sou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 09:31 JagerMaister Re: korfo
Skontroluj hladinu dusičnanov v akváriu môže to byť spôsobené aj tým :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2010 00:50 korfo – Pygocentrus nattereri
mam 10 Pygocentrus nattereri 15 cm v 650l akvariu a nicia mi vsetko co sa da... hryzu do vsetkeho... ked mam kyslikove bublinky... guma od filtrov omg... vsetko co ide to nicia... neviem co s nimi su ako zmyslov zbavene, zeru stale maju toho kolko chcu... ddavam im zive rybky tolko ze niekedy polku ohlodanej ryby odhadzujem... dakto pomozte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.07.2010 22:07 petertrencin Re: invalida
8 m dlhe akva? hmm to som este ani nevidel... to musi mat inak vykonny filter... alebo ich tam ma zrejme viac tych filtrov... no udrzat tak velku nadrz bez rastlin cistu a v rovnovahe musi byt asi tazke... naviac ak krmi tie pirane "krvavym masom" :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2010 21:33 S Muž invalida [3881]
Sklenář v Lounech je měl posledně sem v dílně nebyl...akva přes dlouhou stěnu snad 8 metrů dlouhý...děsně velký jak kapr 2 kusy vorvaný ryby...špinavá voda žádný kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.07.2010 21:26 petertrencin Re: eso
česky nazov je pirana cervena... zatial su fakt malicke, maju cca. 4 cm, ale vcera mi zmizla z akva kde su bojovnica a to zrejme nebude nahoda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   04.07.2010 13:05 Muž eso [0] - TetryRe: petertrencin
Sak v podode ked su take malicke pockaju na to velke akva aj dlhsie.A aky druh pygocentrus si si kupil???? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   02.07.2010 08:11 Muž Chem [837] Re: Sewer
Nechápu proč by nemohl mít pár dní až týdnů 6ks 3 - 5cm rybek v 360ti litrech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 07:41 Muž Sewer [99] Re: petertrencin
A proč to děláš obráceně? Nejdřív koupíš ryby a nacpeš je kam se dá a pak si objednáš akvárko... Nemá logiku a nezní to moc věrohodně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 06:38 petertrencin Re: Sewer
Neboj, môžeš kludne spávať. Už mám objednané akvárko 180x60x70...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 00:39 Muž Sewer [99] Re: petertrencin
Ty si fakt dal 6 piraní do 360ti litrů ?! coze :-( rozzureny
Ani snad radši nechci vidět fotku jejich nádržky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.07.2010 20:57 petertrencin
Tak už sú doma... krásnych 6 kusov... zatiaľ majú cca. 3 cm... :-) patentky žerú ako divé...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 22:31 Muž eso [0] - TetryRe: petertrencin
Pirane su v uplnej pohode ryby ked im clovek vytvory normalne podmienky.Take somariny ze su plache atd je pravda ale iba ak nemaju vhodne podmienky ja mam svoje od malicka vychoval som si ich vyborne krmym ich pinzetou su nebojacne a drave.Castejsia vymena vody cca tych 20% z objemu akvaria raz za tyzden staci,dobry filter.Castejsia vymena vody ich moze donutit aj ku treniu.

petertrencin:pytal si sa na rastlinky ku piranom.Moj nazor a skusenost je taka ze ake rastlinky sa ti pacioa a ake chces pestovat mozes tam mat mne ziadnu rastlinky z dna nevyhrabali ani neokusali ani inak podobne neposkodili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 20:00 JuraS Re: D@n!El
Dát si do akvárka rybu jen proto, že jsem ji někde viděl a aniž bych o ní něco věděl to bych mohl mít v akvárku žraloka a nebo krokodýla...

Buď ty ryby chceš, tak nevymýšlej šílenosti a nevhodné kombinace nebo se na to vykašli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:28 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: eso
tak sem to taky myslel... videl sem dokonce ze piranim hazeli aji zivy mysi nebo kurata coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:25 Muž eso [0] - TetryRe: D@n!El
Mohla by byt ale iba ako potrava. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:19 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: eso
a nejaka ziva rybka sem tam by mohla byt ?? protoze tatka je rybar tak kdyz chyti nejakou malinkou nastraznou rybka tak by si ju daly ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 14:14 Muž eso [0] - TetryRe: D@n!El
No nemam s tym skusenost ale mohlo by to fungovat ale musel by si ich casto krmyt aby korytnackam neublizily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 13:55 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: eso
presne to sem si myslel ze ti ancistrusi a sumecici by nebyli problem, protoze ancistrusi maji okolo 10cm a sumecci okolo 8cm. Jinak sem premyslel o zelvach mam doma 3 a 4. budu kupovat... co myslsis muzu je dat k tem piranim ?? maj to tak v zoologickych a ma to tak i spoluzakuva tatka

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6484x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3994-pirane-pygocentrus-nattereri-chov