Uhnívající rostliny
Limnophila sessiliflora je u mě děsnej plevel
Jestli máš v akváriu sinice, tak je potřeba se jich zbavit. Časem to nevydrží žádná kytka. Nejodolnější rostliny jsou samozřejmě tuholisté, anubiasy apod.
děkuji
nevíte ještě jaký druh není tak citlivý?
Ano, je to možné. Vždy ale záleží na konkrétním druhu.
Starší reakce
Občas se to stává, pomoc je hluboké odkalení a všechnu tu černotu odsát. Aby jsi opakování minimalizoval chce to lepší údržbu akvária s častějším odkalením a výměnou vody.
Každopádně problém ve dnu,jak říká kolega. Chtělo by to zřídit prezentaci a nějakou fotku a určitě by se ti dostalo konkrétnější rady a vysvětlení.
Já bych to viděl na problém dna. Pomoci by mohlo odkalení dna s jeho "načechráním". V každém případě to vypadá na špatně prokysličené dno kde dochází místo mineralizace detritu k jeho zahnívání.
0 06.04.2014 09:46 Zajmek – Zapáchající květina
Poradíte mi prosím,co mám dělat s květinou,když jí hrozně zapáchají kořeny??
Díky
Starší reakce
3 27.11.2013 15:03 bar640 Díky Vám za vysvětlení pojmu submerzní a emerzní. Jsem rád, že mi to zde bylo vysvětleno. Mnohokrát děkuji.
Jistě, i to je jeden z významů slova "submerzní". Jen jsem takto zamýšlel poukázat na zajímavý příspěvek níže od pana "bar640".
Ponořením se rostlina NESTANE submerzní, ale až tehdy, když pokračuje v růstu a začne vytvářet submerzní listy. To je docela rozdíl.
Abych se vyjádřil: Rostliny in-vintro, které prodáváme jsou emerzní. Zákazníkům, kteří přijdou do obchodu a vidí je v našich nádržích tak jsou přece submerzní. Tím bych danou věc ukončil.
Tady padlo, že tvrdíte, že rostliny in vitro jsou submerz, to také není pravda? Pokud má takovou zkušenost víc lidí, asi na tom něco je.
tak akorát
všechny kytky by se měly lehce pohupovat, i kobercovky
to znám, pořád se učím a čím víc si myslím, že toho vím, tak tím víc nacházím věcí co ještě neznám, budem začátečníci až do konce života
prouděni je lepší větší nebo menší
ja choval od svych 15 let tropheusy a v akva max anubiasy a tim pro mě končil cely roslinařsky svět.nyní chci začit rostline akva a zjištuju že o akvaristice nic nevim
..teda o te rostline.nevim co po mě chcou
kolem 30 mg/l je pro kytky ideální, jen je třeba mít dost i ostatních prvků P,K a mikro, plus CO2 a světlo. Taky je třeba mít dobré proudění v akva a pak je to brnkačka
to není o ADA, stejné ceny má i Adam Votava (v Praze), ale ten kluk je opravdový machr.
no vraťme se ktomu no3,pokud bude jeho množstvi převyšujici normu,bude mit nějaky fatalni vliv na rostliny?bude stačit přitnout co2 a třeba prodloužit svetlo o hodinu at si ho vyžerou?
atak oni vi očem mluvi,ale hraje tam hlavni roli byznys si myslim.přeci jen ADA
počkam ještě par dni a kdyžtak je vytrham a zkusim ještě jeden kelimek.max počkam zase měsíc
ti kluci jsou akvaristé asi jako moje žena, od nich ani stéblo, nedej bože šupinu
co mi říkal Adam Votava tak jim pak hodně dlouho trvá, než zakoření a začnou růst. Já jsem ho poslechl, kořeny dobře umyl a kytky jedou supr.
no toto mi vyšlo ph je +/- 6,8-7 ale dkh mi vyšlo testem jak od rataje tak dajany.
ja tam pravě knim jezdim nakupovat často a do očí mi tvrdí že je to submerz (v kelimku
)ono co se stane když to pořadně neoplachnu ten gel.bude ji tom potom nějak vadit při vstřebavani kořeny?
in vitro jsou vždy emers, pěstují se na gelu ve vysoké vzdušné vlhkosti. Ti kluci z Kozmic jsou překupníci, byl jsem u nich a je to hnus. U těchto kytek je třeba opravdu dobře opláchnout kořínky, jinak kytky spíš nerostou. Každopádně jim dej čas, jak se chytí, tak jedou jak šílené
ph 6,8,dkh-15 To se mě nějak nezdá. To je asi špatně.
To hnojivo pro rostliny je právě to NO3, nebo-li dusičnany.
tak jsem změřil no3 a vyšel mi vysledek nějakych 30mg/l.muže to mit na vině toto?že hnijou?jěště tam neni tolik bakterii ktere by přeměnovali no3 na hnojivo pro rostliny?pletu se?
no právě nějaky zkušenosti stím jsem nikde nenašel a vše mi to hnije.a jeden tvrdi že jsou emerz a druhy submerz.3 tydny od vysadby a vypadaj den ode dne huř
in vitro rostlinky? on je to hezkej boom a má to i svý výhody, jen by k těm rostlinám měli dávat návod a ,,reaklimatizaci,, na normální podmínky
0 26.11.2013 20:22 pavka [0] to grunda:v obchodě mi tvrdí žen ejsou emerzně pěstovane.taky jsem se na ně stímto obracel.pač se mi toto nezda jako submerz
www.prirodni-akvaria.cz/…
tady je ten kramek kde jsem to kupoval.
přechází z emersu na submers, prostě vydrž a uvidíš co se chytlo
zdravim poraďte mi co jim muže chybět.svitim 10h denně 2x54w T5 830-865,hnojim easy life profito + kalium.zkouším přejít na pmdd 5ml/den.ph 6,8,dkh-15
nadrž založena zhruba 3 tydny zpět.staurogyne už skoro lehla všechna(zloutnutí listu a poté nástupny rozpad)a ted přichazi na řadu Echinodorus tenellus,taky už nastoupilo žloutnutí.
Starší reakce
Protoze tam se dostanes pohodlne nuzkama a pritom s rostlinou ve dne nehnes. Alespon proto to tak delam ja.
preco sa ma na rastlinke nechat kratky pahyl? dik
U echinodorů platí, že je vhodnější odstraňovat odumírající emerzní listy až poté, co nich rostlina využije k dalšímu růstu všechny mobilní živiny. (Tedy až poté, co se tyto zcela rozpadnou.)
Novy Echinodorus je casto vypestovan na sousi a jeho listy nejsou schopny ve vode prezit, nejsou na to staveny. Musi tedy nejprve prelistit. Nove listy pak vypadaji jinak, nez ty puvodni. Pokud ty listy byly vylozene "tvrde", ze rostlina po vynadani z vody "nesplihne", pak jsou emerzni a musis pockat na submerzni.
Pestuji se tak v pestirnach z duvodu, ze to jde snadneji/levneji a take pak nejsou z principu na rostline zadne rasy, vypada dobre a dobre se prodava.
Ohnivajici listy nekdo odtrhava smerem od ruzice, ale ja to nedelam, striham je opatrne nuzkami a nechavam kratky pahyl. Nejhorsi co muzes novemu Echinodoru udelat, je s nim po vysazeni jeste pozdeji hybat, a to riziko je pri strihani listu nejmensi. Az budes mit tak 3 nebo 4 submerzni listy, klidne odstrihni zbytek emerznich (rozdil poznas), zbytecne je rostlina bude chtit dele udrzovat, kdyz stejne nakonec odejdou.
0 27.10.2013 11:15 dzuzo – rastlinka
Dobry den. Chcem sa opytat? Na novej a cerstvo zasadenej rastlinke echinodorus aschersonianus mi odhnivaju listy,predpokladam ze sa to zlepsi ked sa rastlinka trochu aklimatizuje. A teraz ta otazka!!! Mam tie odhnivajuce listky odstranovat? A ked ano,tak preco? dakujem
Starší reakce
No, chybami se člověk učí, že.
A děcka se přece můžou koupat ve vaně...
to je normální. Já jsem si také tak dřív skladoval přebytky, a zesklovatěly, či uhnily i méně náročné druhy i do týdne. Možná v kýbli měnit denně vodu, dát tam topítko, zavést ceočko, .....
Teď na to mám venkovní vyhřívaný bazének, ale děcka se nemaj kde koupat
Edit:
Jo a odspoda uhnilé bývají, pokud jsou déle v květináčku se sazební vatou.
Ale jo, to já vím, že jsou poněkud náročnější, ale ty ve velkém akva (ty stejné druhy) aspoň zatím drží. Taky tam neměly být napořád, jen na pár dní. Jenže nevydržely ani ten týden.
jestli to nebude tím, že jsou to náročné rostliny, které bez co2, pořádného hnojení a svícení nepřežijí
Jo a byly shnilé odspoda, vršky vypadaly normálně, proto jsem si toho nevšimla dřív.
Také jsem koupil květiny, které mi shnily a já blbec ty spodky vyhodil. Týden na to jsem se dočetl, že to byla emerzní(rostoucí nad vodou) forma, která měla shnít a následně vyrůst subemerzní(rostoucí pod vodou) ... takže jsem zaplatil za svou blbost
Micranthemum micr. a pogostemon stellata.
Přidat reakci
1 ...... [11] ...... 20 21
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24762x