Uhnívající rostliny
Dej lepší foto...z tohoto nikdo nic nepozná...
0 22.09.2018 17:16 pavel1234 – Rostliny.
Dobrý den. Mám tu pár problémů s novýma kytkama. První problém je ten, že kytka má černý kořínky. Je to kvůli tomu jak jsem ty kořínky málo umyl nebo je to normální když koupíte novou rostlinku? Viz foto 1. Na fotce 2 mám kytku, kterou jsem taky zakoupil ale uhnívání té kytice listy. Těhle rostlin mám v tom akváriu asi 4 a všem to uhnívá.
Starší reakce
Ahoj, já ji od Tebe dostal pri naší zimní výměně a taky z ní nic nebylo...těžko říct, zda je v AQ vůbec životaschopná...
0 09.09.2018 09:43 Maq Rád bych se dotázal na zkušenosti s rostlinou Gratiola viscidula. Pokud vím, prodává se pouze in-vitro. Zkouším ji už asi potřetí, pokaždé v jiném akváriu, a vždy neúspěšně. Ty drobečky hned po zasazení odspoda uhnívají, rychle mizí.
Jistě nejsem sám, kdo ji zkusil, ale nevidím ji v žádné aktuální prezentaci. Máte podobně negativní zkušenosti? Daří se někomu, třeba s céóčkem?
Starší reakce
Zkus to s jinými nenáročnými rostlinami.
Ahoj, prosím o radu, před měsícem jsem kupovala do celého AQ limnophilu sessiafloru. Pak jsem musela udělat týdenní zatmění kvůli sinici. Po rozsvícení byly kytky v hrozném stavu a pak se to postupně zhoršovalo až úplně zhnily a dneska už tam není ani stonek, mám tam už jenom jávský mech. Tak nevím co dělám špatně, protože tohle byl už 3 pokus osázet celé AQ znovu potom co, kromě mechu, všechno zhnědlo a odpadlo. Už mě to fakt nebaví se měsíc radovat z pěkně zarostlého AQ a pak zase znova kupovat všechno znova. Dříve jsem přidávala hnojivo ale tady mi poradili ať to radši nehnojím
Starší reakce
Lépe rozdělit po jednotlivých stoncích, ale lze zasadit i menší trs
0 06.08.2018 22:07 PatasF11 – 10L KREVETÁRKO-rostlina
Dobrý den,zakládám nové krevetário a nevím ,zdali mám Hygrophilu corymbosu 'Minimu'
sázet v celku ,nebo ji rozdělit na díly ,aby nezahnívala a dát ji odstup ,je to malé akvário [10L] Děkuju!
Starší reakce
0 31.07.2018 17:07 micuda –
Re: Maq to je dobré,já ten barevný bral aby to dno bylo tmavé,je to pro bettu,prý jim světlý vadí
Nevím asi bych to nechala být. Pokud nic v akváriu není nijak zdravotně závadné, klidně tam nech i ten hrad. Každému se líbí něco jiného. Křemičitý písek i když barvený by neměl být problémem.
Teď to chce hlavně kytky, hromadu kytek a rozdělovat je co nejvíce to jde. Větší shluk lépe zahnívá, zůstávají v něm kousky vaty... Klidně i víc druhů, ať zjistíš čemu se bude dařit. Plovoucí bych nechávala tak na 50-60% hladiny, ať úplně nestíní.
Testy jsou zbytečné, i když můžou něco napovědět, ale ne teď. Je to čerstvé a chce to prostě čas, nejdřív se musí vše zajet.
Tak teď jenom sežeň další kytky, klidně viz vlákno přebytky rostlin a čekej. Rybičky tam teď rozhodně nemají co dělat a ještě možná i měsíc nebudou, to záleží jaké rostlinky tam dáš a jak rychle se chytnou a začnou pořádně růst.
micuda napsal: písek by měl být křemičitý podle stránek kde jsem ho kupoval
To jo, uvnitř. Ale na povrchu je každé zrno obalené plastem. Zrovna jedno akvárko s takovým ruším; všechno mi rostlo v ostatních akvárkách, dokud jsem to nezasadil do toho plastu.
Ale to je jen moje zkušenost s jedním konkrétním pískem. Hodně lidí nějaké má a nestěžují si.
Kobercovky jsou vesměs náročné rostliny, ty tam teď potřebuješ nenáročné aby se akva stabilizovalo.
mám tam nechat ten substrát a ten písek, a můžeš my nějaké rostliny doporučit,chtěl bych tam dát i nějakou kobercovku,děkuji
Místo utrácení peněz za testy jsi měl koupit živé rychlerostoucí rostlinky, které by jsi dal místo těch plastů a začít měnit vodu. Teď klidně každodenně.
0 30.07.2018 17:04 micuda –
Re: Maq písek by měl být křemičitý podle stránek kde jsem ho kupoval,hrad půjde ven,rostliny jsem zasadil tak že jsem je s košíčku vyndal a oddělil jak to šlo,dnes jsem objednal test od tetry 6in1 na vodu tak uvidím zda je něco špatně,myslíš že je tam hodně toho substrátu?dával jsem tak asi 1,5cm po celém dně,chtěl bych tam dát ještě rostliny na dno,ještě otázka plovoucí rostliny se rychle rozrustají,jak je vhodné aby zabíraly max.hladinu kvůli osvětlení.děkuji
Rozesadit rostliny, ještě nějaké dokoupit a pilně měnit vodu. Máš tam Diversa NutriPlant, pravděpodobně v té vodě je všeho moc! Ryby ani náhodou, tohle ještě dávno není prostředí, kde by mohlo něco žít.
(Nechci Ti kazit náladu, ale možná nejkratší cestou by bylo vyházet plasty, výživný substrát i plastový písek, koupit křemičitý filtrační písek a víc rostlin a zahájit to nanovo. Když to budeš vylepšovat jen po troškách, vyjde Tě to na rostlinách a rybách dost draho a zaplníš půl hřbitova.)
Má tam výš fotky tak jukni, přijde mi že tak jak vytáhl rostliny z košíků tak je tam vrazil u té cryptidoryne ještě čouhá vata
.
Jak už jsem napsal Ríšo, chce to prezentaci nádrže
Ale někdy se stane, že se dané rostlině bude dařit na opačné straně akvária
Kdo to ale bude zkoušet....
Až je bude krátit tak bude mít kam ty vrcholky dát
ale podle mne ji dal stejně na nevhodné místo takže to bude řešit komplet přesazením. Ten hrad a jeskyně musí ven
.
Stačí do sponu tak 3-5cm
Přesně tak musíš ty stonky zasadit každý zvlášť, klidně 10cm odsebe.
Ono je taky dobré založit prezentaci a občas vyfotit ten 'problém'. Ale většina hygrophil trpí nedostatkem hořčíku a draslíku. potřebují ho více než jiné rostliny.
A když se sází, tak né dohromady, ale každou zvlášť, právě kvůli uhnívání
V tomto má Maq pravdu!
Ryby bych nenasazoval dokud ti nefungují rostliny.
0 29.07.2018 20:13 micuda – uhnívající rostliny
tak už zbyli na rostlině jen dva listy,v sobotu jsem scháněl test vody ale nic,zítra jedu koupit eSHa AQUA-QUICK-TEST 50 ks,tak uvidím jestli bude vše ok,tak nasadím rybku
Jeden dostane chřipku v lednu, druhý v únoru, a třetímu se úplně vyhne. Je to tak divné?
0 29.07.2018 09:16 micuda – uhnívající rostliny
jak je možné že uhnívá jenom jedna,zbylé dvě ok,
Snad jenom dodatek, ta hygrophila je velká rostlina táhnoucí se ke hladině a nad ni. Tam potom vykvétá. Pokud ji takto necháš, budou spodní patra listů opadávat i tak. Až pěkně zakoření a začne růst, chtělo by ji zastřihávat tak ve 2/3 výšky vodního sloupce a vrcholky opět předsadit, aby si schoval ty pahýly. které časem obrazí.Bude z ní kompaktnější celek, který v AQ vypadá moc hezky
No, a ten hrad by si mohl vyměnit za nějaký kořen brzy. Bude to vypadat líp
Ale proti gustu.......Ať se ti daří.
Hele ta hygrophyla byla určitě v pěstírně pěstována emerzně. Teď musí vytvořit submerzní listy. Prostě vyrostla na "souši" a teď se musí přizpůsobit na život pod vodou. Dej tomu čas.
posílám fotky rostlin,na druhé fotce je hydrphila,listy odpadávají,dělají se dírky a uhnívají.skusím koupit nějaký set a změřím hodnoty vody.jak jsem psal je to nové akvárko pro bojovnici,není to to pravé časem bych chtěl vyměnit hrad za kořen.
Ahoj, to chce alespoň fotku. Nebo ještě lepší by bylo kdyby jsi se zde zaregistroval, založil a podrobně vyplnil prezentaci nádrže. Takhle naslepo se těžko radí. Ale je možné že rostliny teprve scházejí staré emerzní listy a adaptují se na život pod vodou.
PS: Co je to eleocuptalis?
0 27.07.2018 20:28 micuda – uhnívající rostliny
Založil jsem akvárium, na dně Diversa NutriPlant 3l a písek hnědý 2-4,po 2 týdnech rostliny uhnívají hydrophila nejvíce,cryptocoryna částečně,eleocuptalis a plovoucí Salvinia v pohodě,filtr běží neustále,voda měněněna po týdnu 1/3,toítko zaplé na 26 ,nevíte co to je. Děkuji S akvárkem začínám
Starší reakce
Rozsadit na 2cm od sebe jednotlivý stonky.
0 24.06.2018 20:45 greddycz – ??
Starší reakce
Děkuji za rady..hned zitra to poradne odkalim a zkusim poridit nejakyho toho pomocnika s ulitou
Jak píše Vaaclav. Navíc zkus pořídit piškořky, aby to dno trochu „kypřily“.
Bojoval jsem s tímto rok, než bylo vše ok. Kdybych k tomu akvu neměl tak hluboký vztah, radši bych se na to vykašlal. Povedlo se, ale těch uhnitych rostlin...
Chce to jen pořádně do hloubky odkalit. Zahnívat může každé dno.
Udelal jsem rychlou aktualizaci, to druhe akva uz je bohuzel z pulky vypleneno od rostlin..
U rybek zadny problem nevidim.
Sakra to nezni moc nadejne..pomuze neco nebo mam dno uplne vymenit?
Paradoxne jsem mel predtim cernobilou drt,kde se rostlinam darilo znatelne vice. Az po tom co sem si docetl,ze je to snad nejhorsi varianta dna akvaria,sem vymenil za tento substrat.
Co se tyce filtru,tam uz co nejdrive musim vyresit vymenu,toho jsem si vedom ;(
TomCZECH napsal: kaminku,ktere taky zespodu kde jsou ponorene do substratu zcernaly
Sulfid železnatý. Anaerobní dno. Konečná, vystupovat.
Urcite zaktualizuji, mel jsem udelat predem
Ahoj, zkus prosím trochu aktualizovat prezentaci a dodejme současnou fotku nádrže. Hlavně uveď jak probíhá údržba.
Nehnije ti to dno? Zkoušel jsi odkalit? V prezentaci píšeš: „hnojeni: Ne, jen substrát“. To máš pod tím ještě staré dno nebo něco výživného?
Máš dost mizerný filtr (žalostně malý objem filtrační hmoty). A hrozně málo rostlin. Možná že akvárko kolabuje jako celek. Určitě bych tam naházel alespoň nějaké nenáročné plovoučky.
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu s uhnivajicimi rostlinkami. Mam 54l akva, od rataje jsem si objednal substrat Aquaclayd ground. A s tím rovnou rostlinky cryptocoryne wendii, Lidwigiu red a limnophilu sessilifloru. Na zkousku jsem si koupil i bioflor a co2 vital. Ze zacatku se rostlinam krasne darilo, listy hezky do cervena vybarvene,ale po par mesicich zacinaji zespodu uhnivat. Nejprve odpadavaly listy a pote sem si vsiml ze stonek i s koreny uplne zhnedne a rostlinka se oddeli a vyplave,takze sbiram posledni kousky rostlin. Ze zacatku jsem zkusil znovu zasadit zbytek vyplavane rostlinky s vidinou ze zakoreni a znovu zacne rust. Ale bohuzel. Mimojine tam mam par bilych kaminku,ktere taky zespodu kde jsou ponorene do substratu zcernaly
Ma s timto nekdo zkusenost? nebo dokaze nekdo poradit?? Dekuji
Starší reakce
Základy jsou jedna věc a ty tady vysvětlují více či méně všichni stejně, akorát to někdy jinak podají. Také jsem z toho byl ze začátku zmaten. Popravdě se mi spíš zdá, že akvárium moc řešíš. Začni základ, dno bych klidně nechal, ten substrát je jeden z těch kvalitnějších narozdíl od písku a nacpi tam víc rychlerostoucih rostlin (mají vyšší spotřebu živin a to dno to bez problémů zvladne). Nakonec bude nádrž vypadat i pěkně. A na měření všech možných látek se na chvilku vykašli. Takovéhle rozbory se dřív také nedělali a jak některé nádrže pěkně fungovaly. To samé se světlem. Můj názor je ten ze je blbost přepočítávat lumeny na litry, jelikož každý má jinak vysokou nádrž,jinak osazenou nebo i třeba jinak tmavou. Mám vyzkoušeno, že je v tomhle případě dobré řešit propustnost světla ke dnu. Zkrátka každá nádrž je originál a někdy sebemenší odchylka může způsobit potíže. Takže pročíst začátky zakládání nádrže a pak to nějak půjde.
smixers napsal: Jak vice rostlin podporuje lepsi rust rostlin? Cim co2 vital skodi rustu a co je hranice a proc nedavat? Mate s nim zkusenost? Nebo vite pproc jej nepouzivat? ... Precetl jsem toho mnoho a zjistil jsem ze co akvarista to jiny nazor. Cim vic si nacitam a cim dele mam aqua (cca 5 let) tim vice jsem zmateny z nazoru na rybicky.net.
Pokud opravdu čteš - což se mi moc nezdá - tak kladeš otázky, jako bys četl špatně.
Jak rostliny dělají akvárium, o tom je tady miliarda příspěvků. Velmi elementárně (dětem) se to dá vyložit následovně: Rybičky dělají hovínka. Rostlinky papají hovínka. Když nejsou rostlinky, voda je plná hovínek a rybičky umřou. Když je málo rostlinek a hodně hovínek, ty rostlinky to nezvládnou a umřou taky. Proto musíme dávat hodně rostlinek, zejména když si koupíme substrát plný hovínek.
CO2 Vital alias glutaraldehydu je tady věnováno celé vlákno a, ač má nějaké příznivce, dočteš se tam v každé druhé větě, že glutaraldehyd je buněčný jed, takže se ho musí dávat málo, jenže tím pádem se s ním moc pomoct ani nedá.
Tohle jsi za pět let akvaristiky nevyřešil?
Ja osobne, byc to vytrhal, vyhodil dno, dal obyc kremicitej pisek, tak 1-2 mm zrnitost, sehnal kybl rostlin a zacal znova..
Ps: to jsou dve ruzna, nebo jedno akvarko?
Moc dekuji za tipy. Zkusim vital vysadit uplne. Jel jsm podle manualu na lahvi.
rikal jsem si nebudu hrdina a budu delat conpisou na obalu
Když už uhnívá Hygrophila polysperma, tak to je snad už s podivem, jelikož jednodušší rostlinu jsem nepěstoval. Strádá akorát při nedostatku živin a nebo při extrémním přebytku. Nedostatek tedy lze vyloučit, takže řešil bych přebytek. Vzhledem ke dnu bych vyměnil polovinu vody tak 2x do týdne a pak jedině čekal co bude. Takhle rostlina je velmi nenáročnou, takže by měla růst i s minimálním množstvím.
Rozhodně bych se ale zbavil přidávání CO2 vital (hlavně v takovém množství :tone
! V takovém extrému (1,5ml na 47l) to těch pár rostlinek spaluje a je i spolu s přihnojováním de facto ničeho příčinou uhnívání.
Už vidím, jak tam dáš ještě rybičky, tak to by snad hraničilo s týráním zvířat. Mám vyzkoušeno že když jsem měl na ruce nějakou menší ranku a náhodou se mi tam CO2 vital dostal, mínil jsem se posr... jak to pálilo.
JiMoc dekuji za tipy, zkusim tedy podle rad udelat. Mohu jen poprosit jakym zpusobem to funguje? Jak vice rostlin podporuje lepsi rust rostlin? Cim co2 vital skodi rustu a co je hranice a proc nedavat? Mate s nim zkusenost? Nebo vite pproc jej nepouzivat? Ohledne svetla jiz mam objednanejine svetlo, presne podle poctu lumenu peclive. spocitanych. Jak poskozuje prebytek vseho rostliny? Ceho prebytek? Kde se vzal ten prebytek? Bydlim na praze 5, vstupni voda mi prijde ze ma nekteryvh latek spise nedostatek, podle rozboru vodaren. Nebo je neco co sepo zalozeni aqua kumuluje ve vode?
Prosim o trochu vysvetleni vice do hloubky. Precetl jsem toho mnoho a zjistil jsem ze co akvarista to jiny nazor. Cim vic si nacitam a cim dele mam aqua (cca 5 let) tim vice jsem zmateny z nazoru na rybicky.net. Proto potrebuji vysvetlit vice podrobneji a z jakeho duvodu je co dobre. Ne jen delej nedelej chci se od vas neco naucit
Přidat reakci
1 ...... [4] ...... 20 21
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 24762x